Skoči na vsebino

Audi A6 3.0 TDI BiTurbo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
509 odgovorov v temi
urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 436
  • Avtomobil: Rog

In kaksne so te posebne storitve od narociavto.si, da se jih tako hvali? A vi dejansko mislite, da grejo oni vsak avto pregledat v nemcijo predno ga kupijo?
Ravnokar sem na isti nacin uvozil Q2 za sodelavko od dobrega prijatelja. In kakšna točna znanost je to?
Kdor pa misli, da bo avto v nemciji kar tako vozil do pooblascenega serviserja in pregledoval avto po dolgem in počez se pa mocno moti. *ebe se švabi za enga balkanca, ki bi kupil nek avto na tak nacin da bi ga pregledoval s stetoskopom ipd.
Ce je avto accident free, to pomeni da ni bil razbit. Lahko ima kozmeticne popravke, kot je recimo barvan odbijac. Servisi se delajo po intervalih, ce ti to ni vsec, ga kupi pri nas od kaksnega “fanatika” ki jih dela na polovicni interval zato da je siguren.
Je pa res, da ne moras potem kupovat pri turkih, ampak pri vecjih avtohisah. In to je vse kar rabis vedet.

Če najdem v pooblaščeni Audi avtohiši v Nemčiji ni panike, če mi potrdijo, da je accident free,...? Nekaj primerkov sem opazil pri njih, s pametno ceno in so tudi hitro bili prodani.
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 444
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Sej v fizikalnem smislu ni prav nobene razlike v zvoku iz izpuha, boosterja ali zvočnika. Povsod gre za preprosto gibanje zraka in vse deluje na popolnoma enak princip. Ampak iz izpuha se tretira to kot kul, zraven zvočnik ki fizikalno enako ustvarja zvok pa ni :)

Mimogrede, js sem bil skos proti umetno dodanem zvoku v kabino, dokler nisem ugotovil, da se že pol leta vozim z avtom, ki to ima in nisem ugotovil...

Ravno v fizikalnem smislu ni enako. Zvočnik zrak izpodriva, pri eksploziji pa nastanejo plini, kateri imajo večkratnik volumna osnovega stanja.

Kvarčne ure kažejo enako fizikalno količino, kot mehanske, to še vedno ne pomeni, da so bolj zaželjene.
Tako da ta primerjava z zvočnikom je brezvezna, ker so pri vseh stvareh nasprotniki.
Ure, avtomobili,... Se za ženske imaš nadomestek, pa verjetno noben nima želje po plastiki.
Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 161
  • Avtomobil: 2Fast4You

Pa to veste da zmigavec ne povzroča tega zvoka kot ga slišite v avtu? Pa telefon vam tudi simulira zvok zaslonke...

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 724
  • Avtomobil: UFO

Se pravi jaz kupim plastičen dixi, nalepim gor marmor folijo in se lahko pohvalim da imam luksuzen sekret?
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

rok46
rok46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 717
  • Avtomobil: OOOO

Če najdem v pooblaščeni Audi avtohiši v Nemčiji ni panike, če mi potrdijo, da je accident free,...? Nekaj primerkov sem opazil pri njih, s pametno ceno in so tudi hitro bili prodani.

Tudi vsakemu vecjemu dilerju kamot zaupas. Ni to balkan
podpis
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 287
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Ma daj ne blu, kak zvok ima pa Stock motor? Moj V8 v S klasi je bil prava žalost predno sem dal drug izpuh gor

In kaj ima tvoj predelan izpuh z hologramom zvoka? Dej mal drugič razvozlaj moj post..preden se zbuniš.... 

Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik

Se pravi jaz kupim plastičen dixi, nalepim gor marmor folijo in se lahko pohvalim da imam luksuzen sekret?

Če si prej sral v gozdu potem imaš sedaj luksuz, vse izhaja iz tega od kje izhajas. In ker vas večina tukaj gor ni sposobnih razumeti razliko med zvokom motorja, izpuha ali akutatorja ne razumem zakaj se razburjate.

Na V8 od Mercedesa je bil nikakakav zvok, sem dal 3 vijolice in imam zvok ki mi je všeč. Na 640d je bil nikakakav zvok, sem dal 3 vijolice pa sem dal gor Milltekov akutator in sem imel zvok, ki ki je všeč. S tem da je na Mercedesu skoz ON pa skozi isti zvok, na 640 sem pa lahko izbiral. Od zunaj pa moj mehanik ni ločil zvoka, je mislil da sem bencinsko 6ko ubodel

In kaj ima tvoj predelan izpuh z hologramom zvoka? Dej mal drugič razvozlaj moj post..preden se zbuniš....

Kak hologram zvoka? V8 bencinar sam po sebi nima posebnega zvoka, za moje pojme nič lepšega ko visoko kubični dizli.

Urejal bullit, 13.01.2021, 14:12.

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Če si prej sral v gozdu potem imaš sedaj luksuz, vse izhaja iz tega od kje izhajas. In ker vas večina tukaj gor ni sposobnih razumeti razliko med zvokom motorja, izpuha ali akutatorja ne razumem zakaj se razburjate.

Na V8 od Mercedesa je bil nikakakav zvok, sem dal 3 vijolice in imam zvok ki mi je všeč. Na 640d je bil nikakakav zvok, sem dal 3 vijolice pa sem dal gor Milltekov akutator in sem imel zvok, ki ki je všeč. S tem da je na Mercedesu skoz ON pa skozi isti zvok, na 640 sem pa lahko izbiral. Od zunaj pa moj mehanik ni ločil zvoka, je mislil da sem bencinsko 6ko ubodel
Kak hologram zvoka? V8 bencinar sam po sebi nima posebnega zvoka, za moje pojme nič lepšega ko visoko kubični dizli.

In ja...o tem govorim. Zvok originala predelaš tako, da zmontiraš nov izpuh.....cevi, Xpipe itd. S tem dobiš nekaj, kar želiš in je naravnega izvora. Ne pa zvočniki in iz njih zvok, ki se sploh ne nanaša na dotičen avto. 

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 701
  • Avtomobil: Suši

Pa kaj čmo...saj si radi lažemo samemu sebi že od nekdaj.

Tudi ženi doma rečeš, da je najlepša na svetu in lepše nebi mogel nikol dobiti. Pač si misliš svoje in guraš dalje.

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti
    • Underdog je všeč

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik

In ja...o tem govorim. Zvok originala predelaš tako, da zmontiraš nov izpuh.....cevi, Xpipe itd. S tem dobiš nekaj, kar želiš in je naravnega izvora. Ne pa zvočniki in iz njih zvok, ki se sploh ne nanaša na dotičen avto.

Se žal ne strinjam, eno in drugo je pač zvok. Tudi z izpuhi se generirajo zvoki, ki niso naravni glede na motor. Pa dvomim da lahko na novega bencinarja daš kar nov izpuh gor, brez da ti gre garancija v maloro

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 271
  • Avtomobil: /

Ampak to ne drži. Zvok prek zvočnikov je samo ojačan zvok, ki pride iz izpuha ali motorja. Torej on prebere kaj pride iz motorja in doda jakost. Zdej a je to fejk ali ne..vsakemu svoje. Ampak barva zvoka ostane ista.

Če govorimo pa o sound boosterju..je pa zadeva zelo podobna. Membrana zvočnika producira zvok, tako kot producira zvok izpuh kot tak. Oboje je isto, samo izvor je drug. Po logiki je oboje fejk, ker obe zadevi spremenita dejanski zvok, ki pride direkt iz motorja.

Urejal neicheq, 13.01.2021, 14:38.

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Če zvočnik zgenerira obstoječ zvok 8valjnika oz ga pojača...ok, še nekak razumem. Da pa 4valjni mlinčki ali dizel motorji prek zvočnikov generirajo zvok recimo 8valjnih bencinarjev na steroidih....se pa oproščam, meni je do fejk vseh fejkov. Vse skupaj pa žal ne moremo enačiti z dodelanim izpuhom v fizični obliki..pa če se postavimo na trepalnice. 

Urejal Borut30, 13.01.2021, 14:42.

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik

Na avtomobilističnemu forumu, folk prepričuje, kako je sound generator cool zadeva, razumel bi na FB-ju v skupini mamice opremljajo. Na forumu, kjer bi morali biti zagovorniki frgazarjev, N/A motorjev ne pa nekih brezveznih zvočnikov iz pod izpuha. Jaz do sedaj nisem slišal zvočnika, kateri bi nudil pravi zvok - me načeloma tudi ne zanima. 

In potem pravite, kako grejo nove generacije v k....c, noben pa ne vidi, da gre ''stara garda u k...c''. 

Kot bi na Rolex forumu prepričeval folk, kako je zabit s svojimi pregrešno dragimi avtomati, ker dobiš v Hoferju za 12,99€ kvarčno uro, katera je bolj natančna, ne potrebuješ jo navijati ali stalno nositi,....

Če voziš 640d in vgradiš generator zato, ker nima zvoka - sori problem je v črki d

Prikaži več možnosti
    • Colt, Black One in _Mihec_ uporabnikom je všeč to sporočilo

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik

Na avtomobilističnemu forumu, folk prepričuje, kako je sound generator cool zadeva, razumel bi na FB-ju v skupini mamice opremljajo. Na forumu, kjer bi morali biti zagovorniki frgazarjev, N/A motorjev ne pa nekih brezveznih zvočnikov iz pod izpuha. Jaz do sedaj nisem slišal zvočnika, kateri bi nudil pravi zvok - me načeloma tudi ne zanima. 

In potem pravite, kako grejo nove generacije v k....c, noben pa ne vidi, da gre ''stara garda u k...c''. 

Kot bi na Rolex forumu prepričeval folk, kako je zabit s svojimi pregrešno dragimi avtomati, ker dobiš v Hoferju za 12,99€ kvarčno uro, katera je bolj natančna, ne potrebuješ jo navijati ali stalno nositi,....

Če voziš 640d in vgradiš generator zato, ker nima zvoka - sori problem je v črki d.

Zakaj pa naj bi bilo tako kot ti trdis? Tebi pač paše n/a ter frgazerji, meni pa za to dol visi, pa sem na forumu 15 let. Tudi 640i nima brez športnega izpuha nobenega zvoka. Zvok si pa pri športnem izpuhu izbereš, od takšnega kot sede Borutu ( malo ojačan zvok motorja ) ali kot sede komu drugemu in se dere kot rally specialna.

Zakaj pa naj bi bilo tako kot ti trdis? Tebi pač paše n/a ter frgazerji, meni pa za to dol visi, pa sem na forumu 15 let. Tudi 640i nima brez športnega izpuha nobenega zvoka. Zvok si pa pri športnem izpuhu izbereš, od takšnega kot sede Borutu ( malo ojačan zvok motorja ) ali kot sede komu drugemu in se dere kot rally specialka.

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 271
  • Avtomobil: /

Če voziš 640d in vgradiš generator zato, ker nima zvoka - sori problem je v črki d

Pa še vedno ne razumeš, da gre oboje za isti princip in je fejk. Samo en ti sede, drug je pa katastrofa? Te vprašam..enkrat pihneš zrak z odprtimi usti, drugič pa skozi trobentico (ki je v našem primeru klasičen izpuh), tretjič pa skozi megafon. Kater zvok od teh  je sedaj realen? Men se zdi trobentica dlih tako fejk kot megafon.. Glavno da je vozniku všeč.

Realno..tudi zvočniki ki so v kabini. Iskreno če ti nihče ne pove, ne opaziš, da gre za umetno dodano zadevo. Js sedaj vem, pa mi je še vedno isto všeč. Pa danes imajo zaradi predobre izolacije to načeloma vsi tako rešeno.

Urejal neicheq, 13.01.2021, 15:44.

Prikaži več možnosti
    • bullit je všeč

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 637
  • Avtomobil: V8

Haha, zvočniki, haha. :laugh
Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik

Haha, zvočniki, haha. :laugh

Tako je, ker je avto tako izoliran, da nimaš več "pristnega" stika z zvokom. Pa to je BMW pričel z F10 M5, govorimo o reprodukciji zvoka skozi interno ozvočenje.

Za zunaj imajo pa različni proizvajalci različno rešeno, od tega da je membrana del izpuha, do sistemov v prtljažniku...

Tudi Porschejeve 911 jih imajo...

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 436
  • Avtomobil: Rog

Da gremo malo nazaj na temo... :) kako ima ta zvok rešen konkretno Competition? Internega preko zvočnikov, to mi je jasno. Kaj pa zunanjega? Pri auspuhu ima montiran še en dodatni lonec poleg cevi? Kako to sploh deluje? In kaj potem naredi, če na ta "tovarniško" generiran zvok dodaš še sound booster? Koliko gledam je to samo še en konc elektronike. Kao ojačevalec?

Urejal urban, 13.01.2021, 18:11.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 689

Dost je glasen že serijski, prišpari dnar za bremze rajši, ker so drage konkretno :=)

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa še vedno ne razumeš, da gre oboje za isti princip in je fejk. Samo en ti sede, drug je pa katastrofa? Te vprašam..enkrat pihneš zrak z odprtimi usti, drugič pa skozi trobentico (ki je v našem primeru klasičen izpuh), tretjič pa skozi megafon. Kater zvok od teh  je sedaj realen? Men se zdi trobentica dlih tako fejk kot megafon.. Glavno da je vozniku všeč.

Realno..tudi zvočniki ki so v kabini. Iskreno če ti nihče ne pove, ne opaziš, da gre za umetno dodano zadevo. Js sedaj vem, pa mi je še vedno isto všeč. Pa danes imajo zaradi predobre izolacije to načeloma vsi tako rešeno.

Se opravicujem za off avtorju teme, ker smo nasrali temo.

To kar ti opisuješ ne najdem - element obstoječi zvok iz izpuha ojača. Najdem samo zvočnik katerega imenujejo sound generator ali sound booster in se krmili preko nekega krmilnika. S pomočjo tega krmilnika dolocas tip zvoka (V6, V8, V10,...). Sepravi lahko imaš na avtomobilu s samo 4 cilindri zvok V8 motorja. To je fejk ne glede na tvoje primerjave.

Če res obstaja to, kar ti praviš, da z nekim "zvočnikom" podariš zvok motorja pa sorry ne vidim smisla. Zato raje vgradim bolj pretočni izpuh in efekt je enak.

Še en primer pa dovolj se umikam.
Če pravilno razumem, je vam vseeno, če greš na koncert poslušat (vstavi poljubno) skupino/bend/orkester na playback? Sepravi plačaš karto, kjer ti zavrtijo komad posnet v studiu?

Še enkrat ne moti me, če doma na youtubu poslušaš zvoke avtomobilov, je enako kot bi poslušal radio.
Se la ne strinjam s trditvijo, da je enako če je zvok sprocesiran s pomočjo zvocnika ali motorja.
Kot da bi želel iti na koncert sinfoničnega orkestra, zadovoljiv pa bi se fusanjem sosedovega mulca na playback-u.
Prikaži več možnosti
    • MIHOLD in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.