Skoči na vsebino

Menjava vodne črpalke v Nemčiji...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
7 odgovorov v temi
DAMC
DAMC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 837
  • Avtomobil: Mešalec in lopata....

Težavica se mi je zgodila na BMW 320i E36.Na poti v Frankfurt se mi je v Ingolstadtu (srce Audija) pokvarila vodna črpalka. Po dolgem času sem se privlekel do servisa, ki je bil glede na razmere zelo velik (velikost Autocommerca).
Na servisu sem majstru povedal , da mi je šla vodna črpalka in naj mi ob menjavi zamenja še termostat. Odgovoril ni je ,da bodo zadevo pregledali in zamenjali kar bo POTREBNO. Ko je bil avto končan mi je rekel naj grem z njim v delavnico ,da mi pokaže kaj so naredili.Moj avto je bil poleg delovne mize , ki je bila polna starih delov :eek2 .Bil sem 100% ,da deli pripadajo avtomobilu poleg mojega :-D . Majser mi je razlozil kaj mi je zamenjali in me pribil na realna tla :frown .
Zamenjal mi je:
-vodna črpalka 50,50 EUR delo 59,40 EUR
-termostat 24,78 EUR delo 16,20 EUR
-hladilnik 193,72 EUR delo 27,15 EUR
(moj stari hladilnik še ni puščal in je še kar dobro izgledal)
Ker sem imel na klimi že slaba jermena mi je zamenjal še:
-jermen 1 28,35 EUR
-jermen 2 16,17 EUR
-napenjalec 16,17 EUR
Vse skupaj je bilo potem še z drobnim materialom in davkom
-rezervni deli 385,54 EUR
-delo 119,20 EUR
-skupaj z davkom 586,31 EUR.
Do plačila računa so dali avto za rampo (verjetno so imeli slabe izkušnje z tujci)
Po plačilu računa sem z garancijo servisa in majstra nadaljeval pot :avto .
Prikaži več možnosti

ipsilon
ipsilon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 237
  • Avtomobil: E36-off to see the world

Zaradi takih štosov sem najraje zraven, ko mi šraufajo avto :-D Sicer pa, za vse to narejeno, in to na originalnem servisu, niti ni pretirana cena :ok2

Sicer pa iz tvojega posta ne razberem, ali si zadovoljen ali ne. Verjetno ob 600 EUR nenadejanih stroškov ne preveč :ok2
Ajd,

Y

"nič ni resnično, vse je dovoljeno"
Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

DAMC
DAMC

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede cene sem bil pozitivno presenečen ,saj sem pričakoval več.V Sloveniji prevladuje splošno mnenje ,da so tako stvari v tujini drage. Finta je v tem ,da so rezrvni deli v tujini cenejši, delo pa je drago.Pri nas pa imajo rezervne dele nabite do konca. Delo pa potihen zvišujejo in pri tem godrnjajo ,,gor je delovna ura tolk,,. Sicer pa ko jim prideš v roke te oberejo oboji.
Glede nadziranja dela se strinjam s seboj , da je najboljše biti zraven. V Nemčiji pa to absolutno odpade. Razen ,če te majster povabi v delavnico. Sicer pa nobeden na mara da ti kdo gleda pod prste.
Prikaži več možnosti

moebius
moebius

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 388
  • Avtomobil: Laguna dci 180 4control

Glede cene sem bil pozitivno presenečen ,saj sem pričakoval več.V Sloveniji prevladuje splošno mnenje ,da so tako stvari v tujini drage. Finta je v tem ,da so rezrvni deli v tujini cenejši, delo pa je drago.Pri nas pa imajo rezervne dele nabite do konca. Delo pa potihen zvišujejo in pri tem godrnjajo ,,gor je delovna ura tolk,,. Sicer pa ko jim prideš v roke te oberejo oboji.
Glede nadziranja dela se strinjam s seboj , da je najboljše biti zraven. V Nemčiji pa to absolutno odpade. Razen ,če te majster povabi v delavnico. Sicer pa nobeden na mara da ti kdo gleda pod prste.

In kolk je 1 AWK v tem servisu (seveda če je pooblaščen)?Me prav zanima kakšna je razlika v ceni.
LP,Moebius
Prikaži več možnosti

DAMC
DAMC

BMW fanatik

• Uporabnik

To je bil pooblaščeni servis, ki sem ga našel v servisni knjigi.
INGOLSTÄDLER AUTOHAUS GmbH
www.autohaus-hofmann.com
Cene ure iz računa ne razberem,ker ima drugače sestavljen račun. Sem pa ti račun poslal na e-mail in poizkušaj sam razbrati ceno ure.
Na servisu sem bil 2 uri. Vendar avto niso popravljali več kot 1,5 ure po mojem mnenju.
Prikaži več možnosti

moebius
moebius

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 388
  • Avtomobil: Laguna dci 180 4control

A bi mi lahko se enkrat poslal mail ker ni prispel v privatna sporocila.V Tehnounionu so meli mero AWK (AWK je mel razlicno vrednost odvisno od tipa dela mehanika,elektrika...) in za vsako delo je bilo tocno doloceno število AWK katere so ti pol zaracunali,neglede na stevilo ur porabljenih za popravilo.
LP,Moebius
Prikaži več možnosti

Tomzl
Tomzl

www.bmwslo.com

• Administrator
  • Sporočil: 8 689

DAMC mi je poslal račun s servisa in se nahaja na naslovu spodaj.

http://freeweb.siol....zl/hoffmann.jpg

Float like a Cadillac, sting like a Bimmer :)

Prikaži več možnosti

robberrt
robberrt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 946
  • Avtomobil: BMW GXX 3xxi

mah sploh ni pretirana cena, glede na to da si avto pripeljal in so ti takoj zrihtali, pa se da so imeli vse na zalogi.
Meni je dva dni nazaj rekel pri passatu 1.9TDI da se slisi vodna pumpa in da bi zraven menjal se jermene in sponar se pravi redni servis na 180.000km, pa je rekel cca 100.000 ampak mislim da bi bilo +-10.000 ampak bolj v plus. Tko da dost postena cena ampak je pa kar veliko $$$ kar naenkrat..
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.