Skoči na vsebino

Avtomatsko odpiranje/zapiranje vrat prtljažnika

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
34 odgovorov v temi
indo78
indo78

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: BMW 530xd Touring

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu, pred kratkim sem postal lastnik 530xd Touring. Nikoli prej nisem imel opravka z BMW-ji, uglavnem z avtom pozitivno presenečen.

Imam pa vprašanje če mi lahko kdo svetuje oz. pomaga preden se napotim na uradni servis, namreč avtomatsko odpiranje prtljažnika mi deluje, zapira pa se ne. Ko pritisnem na gumb se ne zgodi nič.

Prebral sem forum po dolgem in počez a nisem našel podobne teme.

Hvala, lpi
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 759
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu, pred kratkim sem postal lastnik 530xd Touring. Nikoli prej nisem imel opravka z BMW-ji, uglavnem z avtom pozitivno presenečen.

Imam pa vprašanje če mi lahko kdo svetuje oz. pomaga preden se napotim na uradni servis, namreč avtomatsko odpiranje prtljažnika mi deluje, zapira pa se ne. Ko pritisnem na gumb se ne zgodi nič.

Prebral sem forum po dolgem in počez a nisem našel podobne teme.

Hvala, lpi

Za zapiranje imaš dve možnosti:

- pritisneš tipko ki se nahaja na dnu prtljažnih vrat in zaprejo se sama.

- držiš tipko za odpiranje/zapiranje prtljažnika na ključu. V tem primeru je treba tipko držati tako dolgo da se prtljažnik zapre.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

indo78
indo78

Začetnik

• Uporabnik

...pišem ravno zaradi te tipke na dnu prtljažnika, ko jo pritisnem se ne zgodi nič.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

...pišem ravno zaradi te tipke na dnu prtljažnika, ko jo pritisnem se ne zgodi nič.

Govoriva seveda o tisti, ki je na notranji tapeti... Če se nič ne zgodi ko jo stisneš, bo verjetno treba obiskati kakšnega serviserja. Kolikor vem je ni mogoče izklpiti v I drive.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

indo78
indo78

Začetnik

• Uporabnik

Hvala za nasvete.

Včeraj sem preveril zapiranje preko daljinca, držal sem tipko in so se vrata zaprla. Torej dela.

Potem pa smo ugotovili, da prav tako ne delujejo luči v prtljažniku...skratka tipka za zapiranje oz. vsa elektrika v prtljažniku nima sklenjen krogotok, nekje se je kabel moral sneti...danes nadaljujemo a smo blizu rešitve.
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 840
  • Avtomobil: Suši

No le ne obupaj. Ob nakupu takega avtomobila si se nevede poročil z hudičem.

Forum in Schumi pa ti postanejo prisiljeni najboljši prijatelji:ok :ok :ok

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala za nasvete.

Včeraj sem preveril zapiranje preko daljinca, držal sem tipko in so se vrata zaprla. Torej dela.

Potem pa smo ugotovili, da prav tako ne delujejo luči v prtljažniku...skratka tipka za zapiranje oz. vsa elektrika v prtljažniku nima sklenjen krogotok, nekje se je kabel moral sneti...danes nadaljujemo a smo blizu rešitve.

Glede na opis, bi preveril v kakšnem stanju je kablovje ki teče iz karoserije v prtljažna vrata...

Kaj pa ostala krama ki je na prtljažnih vratih? Ogrevanje stekla, brisalec, zunanja ključavnica prtljažnih vrat, ključavnica stekla? Je tudi tu vse mrtvo?

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

indo78
indo78

Začetnik

• Uporabnik

vse ostalo dela, razen luči v prtljažniku. Ko smo povezali krogotok luči v prtljažniku z minusom avta (ključavnica) je vse delalo, tudi tipka za zapiranje. Danes preverimo kable detaljno.
Prikaži več možnosti

indo78
indo78

Začetnik

• Uporabnik

...ključavnica je bila problem, ne kabli. Naročil novo.
Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 624
  • Avtomobil: 1,6i, 2,0 tdci, 5,7 V8

Bom sposodil tole temo...

2011 F11 530d občasno nagaja odpiranje/zapiranje prtljažnika. Ko pritisneš tipko pri odprtem, se včasih zapre samo do polovice (ter odstane ter malo "niha"). Kontra pa naredi, da se samo malenkostno odpre - bodisi na stikalo na pri tablici ali na daljincu. Kakšen dan pa deluje bp. Ostala elektrika je brezhibna, tudi avto sam. hvala za pomoč

Objavljena slika

Drifting and burning rubber is all that matters...
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 346
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Zaznavanje prekomerne sile zapiranja/odpiranja, ali pa je kaj s hidravliko (premalo olja?) Samo ugibam.

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik

A misliš da je to hidravlično? Nekak predvidevam da gre za elektromotor?

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 346
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Kaj pa vem... prejšnje serije so imele to hidravlično, lahko da F nima več :confused  Če pa gre za elektromotor, bi potem bilo najbolj logično, da ima podporo amortizerčkov, ki pa lahko oslabijo in otežujejo delo motorju. Je kaj pogojeno z zunanjo temperaturo oz, če heca takrat, ko je zunaj bolj mrzlo?

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik

Avto imamo šele tri tedne ter je bilo v začetku ob hudem mrazu ok, po dveh tednih malo toplejšega vremena včasih ponagaja, trenutno ok? Če bo še zaj....val, bo treba strokovnjaka.

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

th3
th3
  • Uporabnik
  • Sporočil: 17
  • Avtomobil: BMW 320d ED - F31

Bom sposodil tole temo...

2011 F11 530d občasno nagaja odpiranje/zapiranje prtljažnika. Ko pritisneš tipko pri odprtem, se včasih zapre samo do polovice (ter odstane ter malo "niha"). Kontra pa naredi, da se samo malenkostno odpre - bodisi na stikalo na pri tablici ali na daljincu. Kakšen dan pa deluje bp. Ostala elektrika je brezhibna, tudi avto sam. hvala za pomoč

kaj si ugotovil ?

meni je začelo podobno zaj*****i.

sprva se je občasno ustavili pri odpiranju, sedaj pa že pri zapiranju. Ustavi se pa kot da bi naletel na kako oviro

Avto imamo šele tri tedne ter je bilo v začetku ob hudem mrazu ok, po dveh tednih malo toplejšega vremena včasih ponagaja, trenutno ok? Če bo še zaj....val, bo treba strokovnjaka.

Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik

Še vedno isti problem. verjetno je neka pumpa, da ena od dveh šteka, ker to dela takrat ko je avto nagnjen v hrib/dolino. Torej nima druga delujoča dovolj moči, da porine do konca.

Urejal powerslide, 31.07.2018, 08:51.

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Tehmace
Tehmace
  • Uporabnik
  • Sporočil: 119
  • Avtomobil: F11

Zdravo, sposodil si bom temo, kot si jo je že nekdo, pa očitno rešitev ni bila najdena.
Vglavnem, pri odpiranju prtljažnika, bodisi s ključem ali ročno, pogosto prtljažnik ne odpre do konca, temveč samo 20-30cm, ob ponovnem pritisku gumba se odpre do konca. Prosim za kakršnekoli informacije oz. pomoč.

2014 F11

Lp, Matic

Urejal Tehmace, 25.09.2020, 20:43.

Prikaži več možnosti

Borut
Borut

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 499
  • Avtomobil: 528i in 316i

Hi!

A se to dogaja pri ugasnjenem in/ali prižganem avtu?
V menuju imaš tudi možnost nastavljanja višine odpiranja, probaj na novo nastaviti položaj.

Lp
Borut
Prikaži več možnosti

Tehmace
Tehmace
  • Uporabnik

Hi!

A se to dogaja pri ugasnjenem in/ali prižganem avtu?
V menuju imaš tudi možnost nastavljanja višine odpiranja, probaj na novo nastaviti položaj.

Lp
Borut

Iskreno se ne spomnim, če sem že probal pri prižganem, tako da ja, bolj kot ne pri ugasnjenem.
Vem, tisto nima veze, sem tudi že enkrat za foro spremenil nastavitev višine.

Lp, Matic

Prikaži več možnosti

Tehmace
Tehmace
  • Uporabnik

Prilagam video (na linku).

https://streamable.com/3f7hna
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.