Skoči na vsebino

Nakup F10/F11

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
77 odgovorov v temi
kozebra
kozebra

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18
  • Avtomobil: vw

Pozdravljeni.
Sem nov na forumu, tko da če pišem v napačni temi ne prosim preusmerite.
Skratka star sem 20 let in sem zaposlen za nedoločen čas slabo leto. In sedaj je počasi prišel čas za nakup prvega avta, ki ga bom uporabljal za v službo in kak nedelski izlet (do sedaj sem se voziu z golfom od mame, ker ga ne uporablja redno ali pa s službenim transporterjem). Skratka plačo imam zelo dobro in mi denar ni neka ovira. Zdaj pa k bistvu.
Na začetku sem si ogledoval audije a5 (starejši model), sama oblika mi je bila vrhunska vendar je zelo težko dobit tak avto z malo kilometri v 5 vrati izvedbi. Zato sem vrgel oko na bmw serjo 5. Zdej za avto sem pripravljen odšteti 20k€ (res skrajna sila je 22k€). Glede na ugodnosti kasko zavarovanja in ker nekateri ponujajo jamstvo za eno leto ga imam name kupit na leasing. ( cca 10k€ bom dau pologa ostalo bom odplačau v 2 ali pa 3 letih). Nekako sem si zadal, da ga bom kupil pri bmw avto hiši like a avto select, a cosmos ipd.. (Keko in podobni odpadejo). Skratka zanima me kake slabosti imajo tej modeli z motorji 2.0d Nekaj vaših tem sem prebrau in zasledij, da so problem veriga in zračne blazine. In kaka oprema je must have pri takem avtu. Moja edina želja so usnjeni sedeži, ker delam v zelo umazanem okolju in grem kar v delovni obleki v avto tempomat, ker naredim velik del kilometrov na AC in po možnosti ročni menjalnik (ni pa obvezno).
Pa še en primi kaj iščemo oziroma o čem govorimo:
http://www.avto.net/... serija 5: 525d
Upam da niste jezni in se vam za odgovor že v naprej lepo zahvaljujem.

Urejal kozebra, 22.06.2015, 18:24.

Prikaži več možnosti

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 115
  • Avtomobil: E91 LCI 325i Touring

No, tale ki si ga prilepil nima 2.0d ampak 3.0d (itak mu ta motor bolj sede če mene vprašaš), pa usnja tudi nima, tako da dva tvoja pogoja sta že odpadla.
Nebo je črno, Zemlja je modra. (Jurij Gagarin)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

komandantmark
komandantmark

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 762
  • Avtomobil: -

Saj bmw je fajn za naredit vtis na kakšno bejbo, ampak če jo moraš pol podret v bajti od staršev ali pa bognedaj na zadnjem zicu svojega avta, je pa mal nerodna situacija....tako da bi na tvojem mestu raje razmišljal o rešitvi stanovanjskega problema (razen če že imeš svoje stanovanje/bajto) :ok
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in nič uporabnikom je všeč to sporočilo

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 528
  • Avtomobil: --------:)

Saj bmw je fajn za naredit vtis na kakšno bejbo, ampak če jo moraš pol podret v bajti od staršev ali pa bognedaj na zadnjem zicu svojega avta, je pa mal nerodna situacija....tako da bi na tvojem mestu raje razmišljal o rešitvi stanovanjskega problema (razen če že imeš svoje stanovanje/bajto) :ok

to je pa hud odgovor.--lol

Urejal perobmw, 24.06.2015, 10:17.

The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 890
  • Avtomobil: DxxViii i CS

Vsak je bil mlad in marsikaj gledal skozi avto, tko da preveč moralnih in življenjskih zgodb mladenič pri 20ih letih ne rabi slišat...še bo čas za nepremičninske zgodbe :-D. Sam ti seveda priporočam da greš v nakup, če si skalkuliral da imaš voz odplačan v treh letih je pa to še toliko lepše/boljše, na backupu za avto imej par k€ za kaj izrednega pa je. Ne oziraj se preveč na življenske "nauke" drugih, saj vsakega drugačna pot spremlja skoz lajf :ok.

Prikaži več možnosti

Rjuhar
Rjuhar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 527
  • Avtomobil: 523 green

Mislim, da imaš v tejle temi: http://forum.bmwslo....ad.php?t=121046 ful napisano zakaj je F10/11 dober oz, zakaj ni...
Prikaži več možnosti

kozebra
kozebra

Začetnik

• Uporabnik

Najprej hvala vsem za odgovore.
Sem tud jaz opazu, da sm prlimu napačen link sam se 2.0 črne barve ki je bil na spletu ne prodaja več in zato ga nisem prelimav.
Če bi kupvau avto zato, da bi podru kako punco več bi bil bmw zadnji avto, ki bi ga kupovau za ta namen. Pa še glede na to kako veliko hišo imajo starši mi še vsaj nekaj časa nebo treba pomislit na stanovanje.
Tak avto ne kupujem, da se bom delau frajerja po cesti apak zato ker si ga s svojo plačo lahko privoščim. (Koliko ljidi sploh ima pri 20letih redno zaposlitev+ dobro plačo??) Saj denar za avto imam našparan, vendar sem se za financiranje odločiv izključno zaradi 50% popusta pri kasko zavarovanju ( ta tak avto je itak rentabilen).
Saj sem kasneje temo tudi sam opaziu in tidi prebrau že kar nekaj stvari.
Bom pa seveda vesel vsakega vašga nadalnega nasveta.
Prikaži več možnosti

KCOM
KCOM

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 208
  • Avtomobil: Audi A7 / Jaguar F-Type

Hello,

Jaz pri 25tih se nebi odločil za BMW 5 :-D Oz. če bi se odločil, bi gledal obvezno z M opremo, ker potem ne bo zgledal kot avto od atija.

Ker boš kupil 2.0 motor se ti splača uvoz.

Drugače, bi se jaz rajše odločil za lepega e92 coupe ali cabrio, ti bo pasal k letom :metalc

Srečno.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 503
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Najprej hvala vsem za odgovore.
Sem tud jaz opazu, da sm prlimu napačen link sam se 2.0 črne barve ki je bil na spletu ne prodaja več in zato ga nisem prelimav.
Če bi kupvau avto zato, da bi podru kako punco več bi bil bmw zadnji avto, ki bi ga kupovau za ta namen. Pa še glede na to kako veliko hišo imajo starši mi še vsaj nekaj časa nebo treba pomislit na stanovanje.
Tak avto ne kupujem, da se bom delau frajerja po cesti apak zato ker si ga s svojo plačo lahko privoščim. (Koliko ljidi sploh ima pri 20letih redno zaposlitev+ dobro plačo??) Saj denar za avto imam našparan, vendar sem se za financiranje odločiv izključno zaradi 50% popusta pri kasko zavarovanju ( ta tak avto je itak rentabilen).
Saj sem kasneje temo tudi sam opaziu in tidi prebrau že kar nekaj stvari.
Bom pa seveda vesel vsakega vašga nadalnega nasveta.

Preračunaj, če se ti splača zaradi popusta vzeti leasing, glede na to koliko ga boš zaradi leasinga preplačal.

Drugače pa samo kupi,najdi lep primerek in je to to. Avto je super:ok

lpm
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 860
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Če bi jaz zdaj kupoval F10, bi vzel brez M paketa, iskal bi čisto eleganco.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 683
  • Avtomobil: LPP Urbana

Preračunaj, če se ti splača zaradi popusta vzeti leasing, glede na to koliko ga boš zaradi leasinga preplačal.

Drugače pa samo kupi,najdi lep primerek in je to to. Avto je super:ok

lpm

ta % je tako tako...

moj predlog:
avto kupi, prepiši ga na očeta in naj ga on registrira, ker ima on ( predvidevam) večji/boljši premijski razred in boš tako prišparal na oko vsaj 500 eur :ok

ti pa prevzami očetov avto in ga registriraj na sebe in tako fino nabiraj bonus pri zavarovalnici.

oba drugemu še napišeta pooblastilo za vožnjo vozila v tujini in je to to.

če imaš željo, finančno možnost za nakup serije 5 ti lahko samo rečem GO FOR IT :ok

kupi, vozi in uživaj v vožnji kot takšni :)
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 081
  • Avtomobil: F31

:laugh vzameš touringa, podreš zadnje sedeže pa si zmagal :laugh
Drugače pa resno; poglej raje za touringom, je veliko bolj funkcionalen avto, sploh če ga misliš imeti dalj časa... Pa še family guy reputation boš dobil pri ženskah, kar je tudi prednost... :laugh

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 830
  • Avtomobil: prdalica

Moj nasvet:
- tečaj slovenskega jezika (boli me glava, ko si moram prevajati tvoje stavke)
- naredi si budget (ker pri teh avtomobilih se boš za zavarovanje še najmanj sekiral)
- z avtom se pred nakupom vozi, da vidiš ali ti odgovarja
- če še nisi imel bmw-ja ti updejtam stanje: danes je avto sinomim za trenirka party, pokvarljivi kot še nikoli do sedaj, dokaj "poceni" avtomobili katerih uživaš v vožji še bolj pa si vesel, ko ti mehanik reče samo jurja je popravilo (in ne dva kot sem mislil,...) skratka, da ne boš mislil, da si prijel boga za jajca
- predvsem se zavedaj izgubo cene skozi leta, prodaja nabijanja samo, ker si forumaš, ko boš prodajal avto ne pali več

Urejal mihaing, 24.06.2015, 16:40.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

kozebra
kozebra

Začetnik

• Uporabnik

Tudi meni bmw z m optic paketmo veliko pade v oči, venda je temu tudi cena primerna, ki pa je nad mojim budgetom.
Obresti za leasing za 3 leta in 10k€ me pride cca 1k€. Kasko + osnovno zavarovanje za tak avto je verjetno krepko čez 1k€. Predvsem zaradi tega se bolj nagibam k leasingu, pa še težko je zapravit ves našparan denar.
Nakup na očeta ne pride v poštev, ker je ravno v nabavi novga avta, ki je prav tako višjega ranga.
Prej kot željo imam bolj potrebo po novem avtu, ker nastopi tudi dan, ko oba z mamo potrebujeva avto in nastane potemtakem veliko težav, kako oba spravit na delovno nesto.
Ma karavan mi nekako ne sede v oči, ker si že od samega začetka ogledujem lime oz. cupe avte.
Mi je pa v glavo stopiu pomislek, da nekatiri kupujete bmw zato, da dobite respect pri nežnejšem spolu oz. drugače povedano osvajate. :)
Tvoj prvi nasvet bom ingnoriral, ker če bi želel pisat slovnično pravilno, bi lahko bp.
Sami servisi me pridejo na bmwju, zaradi redkejšega intervala majn kot na avdiju ( vsaj tko mi je nek mehanik rekel)
Če bi kupoval predmet,ki skozi čas nebi zgubila vrednosti, bi kupiu traktor (nimam pojma kaj bi z njim počel) :)
Prikaži več možnosti

KCOM
KCOM

Novinec

• Uporabnik

Tudi meni bmw z m optic paketmo veliko pade v oči, venda je temu tudi cena primerna, ki pa je nad mojim budgetom.
Obresti za leasing za 3 leta in 10k€ me pride cca 1k€. Kasko + osnovno zavarovanje za tak avto je verjetno krepko čez 1k€. Predvsem zaradi tega se bolj nagibam k leasingu, pa še težko je zapravit ves našparan denar.
Nakup na očeta ne pride v poštev, ker je ravno v nabavi novga avta, ki je prav tako višjega ranga.
Prej kot željo imam bolj potrebo po novem avtu, ker nastopi tudi dan, ko oba z mamo potrebujeva avto in nastane potemtakem veliko težav, kako oba spravit na delovno nesto.
Ma karavan mi nekako ne sede v oči, ker si že od samega začetka ogledujem lime oz. cupe avte.
Mi je pa v glavo stopiu pomislek, da nekatiri kupujete bmw zato, da dobite respect pri nežnejšem spolu oz. drugače povedano osvajate. :)
Tvoj prvi nasvet bom ingnoriral, ker če bi želel pisat slovnično pravilno, bi lahko bp.
Sami servisi me pridejo na bmwju, zaradi redkejšega intervala majn kot na avdiju ( vsaj tko mi je nek mehanik rekel)
Če bi kupoval predmet,ki skozi čas nebi zgubila vrednosti, bi kupiu traktor (nimam pojma kaj bi z njim počel) :)

Jaz imam cca 1000 eur za ful kasko. Nabavna cena vozila 75k.

Ti lahko za cca 300 evrov kupiš bonus.
Prikaži več možnosti

kozebra
kozebra

Začetnik

• Uporabnik

Jaz imam cca 1000 eur za ful kasko. Nabavna cena vozila 75k.

Ti lahko za cca 300 evrov kupiš bonus.

Samo?? 400€ je blo zavarovanje za golfa. Je pa res, da ga je vključeno še zavarovanje za mladga voznika, ker nimam še 21let
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 226
  • Avtomobil: BMW department

- če še nisi imel bmw-ja ti updejtam stanje: danes je avto sinomim za trenirka party, pokvarljivi kot še nikoli do sedaj, dokaj "poceni" avtomobili katerih uživaš v vožji še bolj pa si vesel, ko ti mehanik reče samo jurja je popravilo (in ne dva kot sem mislil,...) skratka, da ne boš mislil, da si prijel boga za jajca

Kakšne pa ti vališ model, daj preberi si kaj pišeš še parkrat.... verjetno je novi bmw tvoje mokre sanje in ker ti ni dosegljiv je klump na kvadrat, jao bog pomagaj:napaka

Avtorju teme, vsekakor priporočam nakup, avto je resnično lep in se dobro pelje, za moj okus si samo malo premlad za serijo 5, raje vzami nekaj lepega iz serije 3.

Sicer pa, sem imel F10, bil nadzadovoljen, samo redni servisi, če boš kupil dober avto lahko tudi tistega ekstra jurja pokuriš na morju, nič bat. Go for it, ni boljšega občutka ko si lahko privoščiš sanje, ki si jih povrhu še sam plačaš. TOP, čestitke. Glede zavarovanja ti lahko pomagam, ne potrebuješ lizinga za bonus...

Par slikic mojega ex, za občutek, meni en najlepših BMW-jev sploh. MENI osebno.

http://forum.bmwslo....56&d=1433777808
http://forum.bmwslo....57&d=1433777808
http://forum.bmwslo....58&d=1433777808
http://forum.bmwslo....55&d=1433776997
http://forum.bmwslo....61&d=1433789586

Urejal Debitel, 24.06.2015, 18:15.

Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

KCOM
KCOM

Novinec

• Uporabnik

Samo?? 400€ je blo zavarovanje za golfa. Je pa res, da ga je vključeno še zavarovanje za mladga voznika, ker nimam še 21let

Jap, pa še to na Triglavu. :-D Nisem pa res več mladi voznik.
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 927
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Kupi. Avto je odličen. Vsaj kolikor sem ga jaz imel možnost prevozit. Mora bit pa 530 pa m optik. Vsaj zame. Vse drugo mi deluje v rangu passata.
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 956
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

520d je 2.0 z eno turbino, 525d je isto 2.0 z dvema turbinama, 530d pa je 3.0 6 cilindrov.
pozanimaj se kako je 525d biturbo zanesljiv
Prikaži več možnosti