Skoči na vsebino

Folija na notranji strani vrat

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
20 odgovorov v temi
loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Kolikor vem se originalne ne da naročit, zato me zanima me kaj naj uporabim namesto tiste folije, ki je nalepljena na notranji strani vrat, da zadržuje vlago. Oz. kaj ste kaj vi uporabili in kako se obnese?

Iz kakšnega materiala je originalna? Predstavljam si, da mora bit dobro odporen na temperaturne razlike(raztezanje in krčenje)?
Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 938
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ne vem točno kakšno ima E30, ampak prvi letniki E36ke so imeli samo kaširano navadno folijo, izrezano na mero. Šele kasneje so to zamenjali z namensko oblikovano peno.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni pena, je prozorna folija. Je pa verjetno več materialov, ki se uporabljajo za izdelavo prozornih folij in me zanima, katerega naj uporabim.

Kaširana folija naj bi bila folija sestavljena iz več plasti različnih materialov. Iz katerih materialov je "navadna"?
Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Matthew
Matthew

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 152
  • Avtomobil: E34/E46/E36

Objavljena slika

+

Objavljena slika

=

:woohoo

E34 je kot razvajena mlada gospodična, neprestano rabi pozornost in drage igračke...

Prikaži več možnosti

Bmw39
Bmw39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 768
  • Avtomobil: f11 535dM ,e30is ,e39 V8

Pomoje tu nimaš kaj komplicirat.... bo kr vsaka folja verjetno vredu..
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Vsaka folija sigurno ne bo v redu. Poleti se pleh zagreje do 70+ stopinj, pozimi pod 0. Neka navadna folija, ki se kupi recimo za malarijo v merkurju, ne verjamem, da to zdrži brez da se zvije in zmečka.

Silikon se pa na avtomobilskem plehu sploh ne bi smel uporabljat, ker vsebuje kisline. Če že, potem se uporablja poliuretanska tesnilna masa za karoserije. Recimo tole:Objavljena slika

Ampak ne bom uporabil te mase. Namen imam uporabit avto tapetniško lepilo v spreju od 3M. Mi je pe ostalo od montaže stropa in drži kot sam hudič, pa še visoke temperature zdrži.
Prikaži več možnosti

Propeler2000
Propeler2000

Schotterreifen fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 759
  • Avtomobil: 2x E30 325i, E39 530iA

Vsaka folija sigurno ne bo v redu. Poleti se pleh zagreje do 70+ stopinj, pozimi pod 0. Neka navadna folija, ki se kupi recimo za malarijo v merkurju, ne verjamem, da to zdrži brez da se zvije in zmečka.

Silikon se pa na avtomobilskem plehu sploh ne bi smel uporabljat, ker vsebuje kisline. Če že, potem se uporablja poliuretanska tesnilna masa za karoserije. Recimo tole:Objavljena slika

Ampak ne bom uporabil te mase. Namen imam uporabit avto tapetniško lepilo v spreju od 3M. Mi je pe ostalo od montaže stropa in drži kot sam hudič, pa še visoke temperature zdrži.

Za pritrditev te folije se nikoli ne uporablja nekaj, kar drži kot sam hudič :napaka
No, razen, če si siguren, da ti je ne bo treba nikoli več odstraniti :laugh

V ta namen se uporablja illbruck ME403 Butilni trak
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

Matthew
Matthew

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 152
  • Avtomobil: E34/E46/E36

1.Preverjeno da se ne zmečka in zvije oz raztegne skrči bla bla bla (saj ni izpostavljeno direkt soncu)
2.Kaj se bojiš da ti bo barvo razjedlo? Pa sej je ne boš po havbi mazal.
3. Kaj boš naredil ko se ti bo mehanizem zjahal? ne uporabljaj preveč močnih zadev ker ti bo še žal potem ko boš hotu to dol dobit.

Hočem ti reč sam to da je tista kombinacija ki sem ti jo predlagal dobra ker sem sam tudi tako naredu. :beer :beer

E34 je kot razvajena mlada gospodična, neprestano rabi pozornost in drage igračke...

Prikaži več možnosti

nicjasno
nicjasno

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 067
  • Avtomobil: E30 325iT, E36 318tiC

Jaz sem jih prilepil z butilnim trakom.
Potek obnove mojega e30 touringa: https://db.tt/hbFq2YSh
Tekoca poraba goriva: https://www.spritmon...cht/687230.html
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 606
  • Avtomobil: francoz

Nadomestek originalu bo kar fasadna folija namenjena enakim obrementvam kot jih imas na avtu ( fasadni tayvek) pritrdis s butil lepilno maso na robovih pa lahko pritrdis z air stop trakom , in drzi 100%
vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti

nicjasno
nicjasno

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 067
  • Avtomobil: E30 325iT, E36 318tiC

Jaz sem tut vzel fasadno folijo.

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Potek obnove mojega e30 touringa: https://db.tt/hbFq2YSh
Tekoca poraba goriva: https://www.spritmon...cht/687230.html
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala za odgovore.

Se pravi bo taprava izbira fasadna folija in butilni trak.

Na to, da bom moral to še kdaj razdirat, pa nisem pomislil. Na E30 se mi zdijo ti mehanizmi na škarje praktično neuničljivi, pa tudi še nisem zasledil, da bi komu crknil motorček. Ni to E46, ko me je za vsako, ko spustim šipo malo strah, če bo še šla gor. Lahko pa se razbije šipa in takrat je tudi treba folijo dol dat, da se zamenja.
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Verjeli ali ne 3 leta mimo, pa še vedno nimam folije na vratih :crazy

Sem spraševal v Merkurju in Obiju za fasadno folijo, pa so me samo debelo gledali, da fasadna folija sploh ne obstaja in mi ponujali gradbeno folijo (UV polivinil za pokrivat drva). Potem sem šel v Kalcer gledat folijo, ki se ji reče fasadna, ampak to definitivno ni to, ker je črna tkanina, ki prepušča vlago, tudi vodne kapljice gredo skozi. In so mi potem ponudili "parno zaporo", kar pa je enako, kot folija za pokrivat drva.

Tako, da sploh ne vem več, katero folijo in kje naj jo kupim, oz. kaj moram sploh rečt prodajalcu. Ker fasadna folija očitno ni tapravi izraz. Ali mislite kot fasadno folijo tisto UV gradbeno folijo za drva? Ker fasasdne folije naj bi vse prepuščale vlago, ker fasada mora dihat.

Mi je pa uspelo dobit butilni trak, sicer je moder in malo preširok za moj okus, ampak tudi ni stvar, ki jo dobiš ravno na vsakem vogalu. Če kdo ve, kjer dobit kakšnega fino tankega črnega, se tudi priporočam za info.

Hvala.

Prikaži več možnosti

marc55
marc55

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 673
  • Avtomobil: E30 318i, 325iCA

Jaz sem pred šestimi leti uporabil kar matirano samolepljivo folijo za sobna steklena vrata, kupljeno v Bauhausu. Najboljši približek originalu, pa tudi ni treba pacat z raznimi silikoni. Je pa res, da je spodnja polovica folije zaradi vode s časoma malo odstopila, tako da če bi še enkrat to delal bi po spodnjem robu dodal malo tapetniškega lepila v spreju.

Pripete slike za predogled

• DSC00244.JPG
www.e30.si ->stran za vse ljubitelje BMW serije 3 E30
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 938
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Tukaj smo o butil trakih govorili: https://www.bmwslo.c...atesnitev-vrat/
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 912

Ne kompliciraj, navadno prosojno/belo folijo kupi, ko se cele dneve cmari na vrtu na gredicah ter v rastlinjakih, kjer so pravtako visoke temperature, se nič ne krči/guba/deformira. Vezano na temperaturne spremembe je pomembnejše, da vzameš kvaliteten butilni trak, takšen, ki je namenjen uporabi v vozilih.

Imaš ga recimo tukaj, ali pa narediš tako kot jaz, ko sem pred leti pri Forchu nabavil paket 5 kolutov in sem do danes porabil že 4, zmeraj kje prav pride.

https://www.retrofit...er-sealant.html

Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: F11 520 dA

obstaja tudi butil v tubi, kot slilkon
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem pred šestimi leti uporabil kar matirano samolepljivo folijo za sobna steklena vrata, kupljeno v Bauhausu. Najboljši približek originalu, pa tudi ni treba pacat z raznimi silikoni. Je pa res, da je spodnja polovica folije zaradi vode s časoma malo odstopila, tako da če bi še enkrat to delal bi po spodnjem robu dodal malo tapetniškega lepila v spreju.

Tole pa res izgleda odličen približek originalu, vsaj po izgledu. Po obstojnosti najbrž ne? Tapetniško lepilo imam pa original od BMWja v piksni, s katerim se narpimer lepi dihtunga na vrata po navodlih iz TIS, tako da sigurno je primerno za avtomobilska vrata. Bom šel pogledat v Bauhaus, če se tole še dobi.

Ne kompliciraj, navadno prosojno/belo folijo kupi, ko se cele dneve cmari na vrtu na gredicah ter v rastlinjakih, kjer so pravtako visoke temperature, se nič ne krči/guba/deformira. Vezano na temperaturne spremembe je pomembnejše, da vzameš kvaliteten butilni trak, takšen, ki je namenjen uporabi v vozilih.

Imaš ga recimo tukaj, ali pa narediš tako kot jaz, ko sem pred leti pri Forchu nabavil paket 5 kolutov in sem do danes porabil že 4, zmeraj kje prav pride.

https://www.retrofit...er-sealant.html

Saj navadno UV obstrojno folijo imam, takšno za pokrivat drva, ki tudi naj bi zdržala par let. Ne vem, če je enako, kot za rastlinjake, ampak tudi ta bi verjetno zdržala v vratih, če zdrži par let na prostem. Samo ni najbolj podobna originalni. Ta folija je polivnili, ki če ga raztegneš se hitro pretegne, original je bila pa manj raztegljiva.

Butilni trak sem nabavil pa tale:

https://www.trgovina...-ampacoll-bk530

Cena je bila ca. 15€, ceneje kot na linku.

Temperaturna obstojnost od -40°C do 90°C, tako da glede tega ne bi smel bit problem za uporabo v avtomobilskih vratih. Piše pa, da je izpostavljenost vremenskim vplivom do 3 mesece. To pa ne vem, če je ravno OK. Ne vem, kaj je mišljeno z vremenskimi vplivi, verjetno da toliko zdrži na prostem. V vratih ni ravno na prostem, ne bo ravno direktno po njemu deževalo, nekaj vode pa bo pristone tu pa tam.

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 912

Res da takšna folija na BMW ne izgleda podobno originalu, japonski avtomobili recimo imajo večinoma polivinil. Na starem avtu, kjer tega ne vidiš, mene ne bi motilo, če opravlja svojo funkcijo, če ne pa kupiš novo peno na servisu in je, več kot 30-40eur po vratih ne bi smelo biti.

Voda bo tekla na butil ob vsakem dežju in pranju. Saj ko spusti in se pena odlepi, je takoj mokro pod tepihom, pri nalivu ali pranju voda konkretno zaliva notranjost vrat.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 408
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

https://www.ecstunin...il/51951924961/

https://www.turnermo...nuine-bmw-part/

b19.png

http://bmwfans.info/..._running_meter/

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti