Skoči na vsebino

INFO o kreditiranju

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
108 odgovorov v temi
Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 132
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

V mojem primeru je banka zahtevala zivljensko zavarovanje njihove zavarovalnice, ki je imelo bistveno slabse kritje, kot moje zivljensko zavarovanje drugje. Ker na to nisem pristal je bilo manj manevrskega prostora okrog obrestne mere, meni je bolj pomembno da sem dobro zavarovan, kot pa tista razlika v %
Prikaži več možnosti
    • Yuri je všeč

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 275
  • Avtomobil: E39

Dobre info, hvala bancnik.
Zanima me glede zavarovanja, če imam npr. sklenjeno življensko zavarovanje pri zav Triglav, banka upošteva to ? Ali je obvezno treba skleniti življensko zavarovanje pri banki ?

Načeloma je tako, da svojo polico vinkuliraš v korist banke.
Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 759
  • Avtomobil: LPP Urbana

Dobre info, hvala bancnik.
Zanima me glede zavarovanja, če imam npr. sklenjeno življensko zavarovanje pri zav Triglav, banka upošteva to ? Ali je obvezno treba skleniti življensko zavarovanje pri banki ?

lahko upošteva seveda...potrebno je prinesti potrdilo o vinkulaciji enkrat ko je posel sklenjen.

sklenitev zavarovanja pri "in-house" zavarovalnici je dober indikator pri nižanju obrestne mere.

pri tovrstnih zavarovanjih je potrebno izbrati najbolj primerno obliko, ker se med seboj zavarovanja razlikujejo, tako po kritjih kot po samih premijah.

lahko se sklene zavarovanje samo za smrt, za invalidnost, lahko se vključijo še druge oblike zavarovanj - zavarovanje za kritične bolezni itd... itd...

Načeloma je tako, da svojo polico vinkuliraš v korist banke.

to je odvisno od samega posameznika ali bo vinkuliral polico ali ne in ali se zaveda tveganja, če zavarovanja nima.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 650

Pri klasicnem zavarovanju kredita morat vedet, da je zavarovana banka in ne kreditojemalec. Ce iz katerega koli razloga kredita ne vrnete, ga vrne zavarovalnica banki, vas pa terja na vracilo. Torej niste prosti svoje obveznosti, samo banka se poplaca, vi pa vracate potem zavarovalnici...
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri klasicnem zavarovanju kredita morat vedet, da je zavarovana banka in ne kreditojemalec. Ce iz katerega koli razloga kredita ne vrnete, ga vrne zavarovalnica banki, vas pa terja na vracilo. Torej niste prosti svoje obveznosti, samo banka se poplaca, vi pa vracate potem zavarovalnici...

To je tudi razlozeno skozi poste...
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 752
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Torej je potrebno potem vracati zavarovalnici? Hmmm. Sem mislil, da je zavarovanje tako, da potem niso obremenjeni, recimo zena, otroci.
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 692
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Torej je potrebno potem vracati zavarovalnici? Hmmm. Sem mislil, da je zavarovanje tako, da potem niso obremenjeni, recimo zena, otroci.

Da tako je, kot je Leon povedal, s takim zavarovanjem se krije samo banka, v praksi to pomeni, da ti nehaš plačevati, banka poda zahtevek zavarovalnici za kritje dolga.

Zavarovalnica potem terja tebe za plačilo, navadno hitro pade izvršba...tako, da ne nasedajte oz. ne mislite, da je karkoli poplačano. Tudi ljudje, ki nikakor nočejo zavarovati kredita s hipoteko so naravnost smešni, bojijo se, da bodo v primeru neplačevanja ob nepremičnino zaradi hipoteke. Ja, deloma to seveda drži, če je kredit zavarovan s hipoteko to pomeni neposredno izvršljivost (banka lahko starta direktno na prodajo nepremičnine), ob nepremičnino pa si tudi v vseh primerih ostalih zavarovanj, če prenehaš plačevati in te banka "vrže v izvršbo" gre vse lepo po vrsti, najprej ti poberejo dobroimetja na računih, obremenijo OD, če to ni dovolj gredo premičnine (avtomobili, pohištvo, vrednejši tehnični predmeti...), če še to ni dovolj se izvršba razširi na nepremičnino.

Seveda si lahko ob nepremičnino tudi zaradi kake malenkosti kot je neplačana položnica za GSM recimo...tako, da dobro premislite kaj se vam najbolj splača glede na stroške, v vsakem primeru nastradaš, če ne plačuješ in na koncu si dobesedno na cesti ne glede na obliko zavarovanja.

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

kot razloženo že prej skozi moje poste obstaja več vrst zavarovanj in sicer:

- ko kreditojemalec plača zavarovalno premijo skozi katero se banka zavaruje pri zavarovalnici zoper neplačil dolžnika ipd ( iz tega sledi druga oblika izterjave z strani zavarovalnice)

- ko se kreditojemalec zavaruje zoper nenadnih dogodkov bodisi smrt ali invalidnost ( bog ne daj), to je mehanizem s katerim se zavaruje družino pred rizikom, da bi v primeru nesreče ostal 1 partner in bi ta sam nosil breme kredita in vzdrževanja družine, kar je laho kar velik finančni problem v kolikor do tega pride

prva oblika zavarovanja je "mandatorna", druga oblika je "prostovoljna"...vse je odvisno od tega kako želite poskrbeti za svoje družinske člane in kako sigurni ste v svoje zdravje ( bog ne daj nikomur) a žal je življenje preprosto nepredvidljivo, da bi lahko brezbrižno hodili po svetu.

pri "prostovoljnem" zavarovanju se zavaruje kredit, v kolikor pride do nenadnega dogodka se kredit poplača z strani zavarovalnice in v tem primeru družina ne nosi nikakšrnih obveznosti po kreditu.

zopet ponavljam, obstaja več različnih oblik zavarovanj.

to da si ob nepremičnino zaradi GSM položnice so kvečjemu bučke za kakšne večerne novice ( jih raje ne bom omenjal katere ker niso omembe vredne) in ustvarjanje panike, ker kako drugače ljudi pritegneš kot pa z paniko...

morda se to v tujini dogaja a pri nas je to skorajda nemogoče, kajti obstaja vsaj 10 različnih načinov/rešitev kako rešiti situacijo pred izgubo nepremičnine...ena od teh je tudi moratorij, potem je tu pogovor z banko glede reprograma itd. itd. itd....

Urejal bancnik, 29.03.2016, 14:32.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Svinjarija je to prvo mandatorno zavarovanje ... naj ga banka sama plača, če ga hoče imeti. Zakaj to uradno naprtiti kreditojemalcu :crazy Sj vsi vemo, da ga bo kreditojemalec itak plačal v vsakem primeru, ampak vsaj ne bi se mogli šopirit z nekimi nizkimi obrestmi, potem pa kup dodatnih stroškov zraven zaračunat kot dodatek.

Urejal Rottie, 29.03.2016, 14:36.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

Vprašanje za bančnika:

torej trdiš, da zaradi dolga iz npr. GSM naročnine ni mogoče izgubiti nepremičnine? Zanimivo, kar nekaj let sem se ukvarjal z izvršilnim postopkom in sem videl marsikaj.

Verjetno veš, da gre izvršilni postopek po stopnjah, z vsako neuspešno stopnjo narastejo stroški postopka..., če dolžnik ne sodeluje in ignorira vse pozive upnika se zadeva lahko konkretno zaplete. Potem je tako, če ima dolžnik nepremičnino se lahko predlaga razširitev izvršbe tudi na nepremičnino... Vsekakor pa je odvisno od upnika kako daleč ima name iti z izvršbo.

Osebno sem imel primer, ko je bil začetni dolg cca. 3000€, dolžnik se je izogibal plačilu, dajala pritožbe na pritožbo..., no na koncu je bil dolg z obrestmi in vsemi sodnimi stroški (ker je vsak postopek izgubil je nosil komplet stroške) cca. 10X višji kot je bil začetni dolg. Recimo samo strošek cenilca hiše je med 800€ in 1500€... Se ne spomnim več točno ampak nekje v petih letih je pridelal dodatnih 27.000€ in na koncu izgubil hišo.

Urejal andy, 29.03.2016, 14:51.

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Vprašanje za bančnika:

torej trdiš, da zaradi dolga iz npr. GSM naročnine ni mogoče izgubiti nepremičnine? Zanimivo, kar nekaj let sem se ukvarjal z izvršilnim postopkom in sem videl marsikaj.

Verjetno veš, da gre izvršilni postopek po stopnjah, z vsako neuspešno stopnjo narastejo stroški postopka..., če dolžnik ne sodeluje in ignorira vse pozive upnika se zadeva lahko konkretno zaplete. Potem je tako, če ima dolžnik nepremičnino se lahko predlaga razširitev izvršbe tudi na nepremičnino... Vsekakor pa je odvisno od upnika kako daleč ima name iti z izvršbo.

Osebno sem imel primer, ko je bil začetni dolg cca. 3000€, dolžnik se je izogibal plačilu, dajala pritožbe na pritožbo..., no na koncu je bil dolg z obrestmi in vsemi sodnimi stroški (ker je vsak postopek izgubil je nosil komplet stroške) cca. 10X višji kot je bil začetni dolg. Recimo samo strošek cenilca hiše je med 800€ in 1500€... Se ne spomnim več točno ampak nekje v petih letih je pridelal dodatnih 27.000€ in na koncu izgubil hišo.

odlično spisano glede volje upnika kam bo segel po plačilu terjatve.

nisem razsodnik a če ima nekdo, ki je dolžan vsaj malo morale in zavesti bo storil prvi korak k rešitvi problema to je vsaj odlog ali pa mesečna odplačila dolga, to je eden od korakov h rešitvi problema.

ponavadi so gsm storitve koliko? nekje med 100-500 eur, kar je rešljivo po hitrem postopku.

tam kjer so začetni zneski dolga npr. 3000 eur in več je pa to že problem a dejstvo da se temu znesku "upiraš" in ga ne priznaš pa čeprav veš da si kriv je pa malo...saj veš :)

Urejal bancnik, 29.03.2016, 15:39.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 785
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jaz sem enkrat prou bral nekje zakaj so bile nekatere dražbe sprožene. Kar nekaj jih je bilo zaradi neplačil kakemu elektru, komunali in podobno. Ni ravno GSM, pa vseeno.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

odlično spisano glede volje upnika kam bo segel po plačilu terjatve.

nisem razsodnik a če ima nekdo, ki je dolžan vsaj malo morale in zavesti bo storil prvi korak k rešitvi problema to je vsaj odlog ali pa mesečna odplačila dolga, to je eden od korakov h rešitvi problema.

ponavadi so gsm storitve koliko? nekje med 100-500 eur, kar je rešljivo po hitrem postopku.

tam kjer so začetni zneski dolga npr. 3000 eur in več je pa to že problem a dejstvo da se temu znesku "upiraš" in ga ne priznaš pa čeprav veš da si kriv je pa malo...saj veš :)

Veš kako je, nekateri dolžniki so korektni, drugi spet ne.., vsaj moje izkušnje so take, da če je dolžnik korekten se lahko zmeni res veliko (odlog, obročna plačila, delni odpust..itd..), so pa dolžniki, ki se vedejo kot da si jim ti kaj dolžen in tam se skoraj po pravilu hudo zaplete. Potem je seveda jok in stok, ko dojamejo kam so zadevo pripeljali...

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem enkrat prou bral nekje zakaj so bile nekatere dražbe sprožene. Kar nekaj jih je bilo zaradi neplačil kakemu elektru, komunali in podobno. Ni ravno GSM, pa vseeno.

Seveda se to dogaja, vendar je to predvsem krivda dolžnika, ki ne sodeluje...., z nesodelovanjem se hitro pridela dodatne vijolice dolga :ok2

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

je pa to verjetno eden na 1000 primerov, da pride do rubeža kar se nepremičnine tiče.

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

Tega res ni veliko, ko ljudje dojamejo kaj sledi se navadno streznijo, ne vsi, večina pa vsekakor.

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

...in zbolis, se poskodujes si na bolniski par mesecev in ni ne potnih stroskov, ne place, ker ti jo trgajo za kredit.

Za take primere obstajajo zavarovanja ...

kakšno zavarovanje pa obstaja za tovrstne primere? ker vidim, da lapaš nekaj kar tako...

Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 202
  • Avtomobil: BMW

kakšno zavarovanje pa obstaja za tovrstne primere? ker vidim, da lapaš nekaj kar tako...

https://www.skb.si/o...-kreditojemalca

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

@prekov: tu gre za klasično življensko zavarovanje za primer smrti/invalidnosti.

@peters: tebe pa sprašujem o kakšnem zavarovanju govoriš? jaz zavarovanja za tovrstne primere poznam, zanima me pa koliko ti veš...

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 836

@prekov: tu gre za klasično življensko zavarovanje za primer smrti/invalidnosti.

@peters: tebe pa sprašujem o kakšnem zavarovanju govoriš? jaz zavarovanja za tovrstne primere poznam, zanima me pa koliko ti veš...

Kaj kaj? :)

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti