Skoči na vsebino

INFO o kreditiranju

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
108 odgovorov v temi
bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 759
  • Avtomobil: LPP Urbana

Kaj kaj? :)

Pravis, da obstajajo zavarovanja za primer ne-dela ( potni stroski) ipd... Pa me zanima kaksna?

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 836

Pravis, da obstajajo zavarovanja za primer ne-dela ( potni stroski) ipd... Pa me zanima kaksna?

Zavarovanje za primer brezposelnosti, kot tudi nezmoznosti dela obstajajo, samo so draga.

Npr: https://www.triglav....ovno-nezmoznost

Urejal _peters_, 26.06.2016, 19:58.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Zavarovanje za primer brezposelnosti, kot tudi nezmoznosti dela obstajajo, samo so draga.

Npr: https://www.triglav....ovno-nezmoznost

Na hitro prebral... Moti predvsem zavarovalnina za primer smrti...je pa zelo podobno nezgodnemu zavarovanju.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Chosha
Chosha

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 680
  • Avtomobil: Volvo V70, E36 compact

Čist eno informacijo na hitro če ima kdo izkušnje. Se da dobiti recimo manjši kredit (cca 15.000€), brez rednega priliva, imam pa dve nepremičnini. Pa recimo da bi vzel na stanovanje vredno 100.000€ (hipotekarno imam v mislih) kredita 15.000€, da kakšna banka pri nas to? 

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 720
  • Avtomobil: new age e39

Brez prilivov se kave ne dobis na kredo...
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Chosha
Chosha

BMW fanatik

• Uporabnik

Brez prilivov se kave ne dobis na kredo...

Kdo pa pravi da ni prilivov, jaz govorim o nezaposlitvi in rednih prilivih  :-D

Urejal Chosha, 28.08.2016, 16:42.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Prvo, kar se bo vsak razumen clovek vprasal je:
- kako vzdrzujes nepremicnino v visini 100.000 eur brez prilivov? In to eno od dveh nepremicnin?

zakaj ne prodas nepremicnine za 100.000eur, vzames teh 15.000eur in si kupis nekaj za 85.000eur?

Prikazi prilive 'uradno' pa se bo mogoce dalo kaj urediti ( beri: najemne pogodbe in notarsko overjene z placanim davkom do dursa).

Ne misli, da imam kaj proti tebi itd. ampak ta vprasanja bi se jaz vprasal.

Urejal bancnik, 28.08.2016, 17:07.

Prikaži več možnosti

Chosha
Chosha

BMW fanatik

• Uporabnik

Prvo, kar se bo vsak razumen clovek vprasal je:
- kako vzdrzujes nepremicnino v visini 100.000 eur brez prilivov? In to eno od dveh nepremicnin?

zakaj ne prodas nepremicnine za 100.000eur, vzames teh 15.000eur in si kupis nekaj za 85.000eur?

Prikazi prilive 'uradno' pa se bo mogoce dalo kaj urediti ( beri: najemne pogodbe in notarsko overjene z placanim davkom do dursa).

Ne misli, da imam kaj proti tebi itd. ampak ta vprasanja bi se jaz vprasal.

Saj pravim da pač nimam redne zaposlitve, ne pa da so prilivi nelegalni. Trenutno vlečem preko študentskega servisa (zaradi pokojnine) + pokojnino po očetu, kar mi nanese cca 1200€, partnerka pa 700€ na pogodbo ki se ji mesečno podaljšuje...

Zato ker imam nepremičnini ki sta stanovanje in gozd/kmetijsko zemljišče katerega sem dedoval.

Zato ker ne potrebujem tega kredita tako nujno da bi šel prodajati nepremičnino v kateri živim, in to bi znalo trajati in trajati

Seveda mi je najmanjši problem prinesti izpiske iz banke kjer se vidi da v zadnje pol leta ni bilo priliva pod 1000€, zadnje 4 leta pa ne pod 600€, ampak kaj si bom s tem pomagal pri kreditu?

Urejal Chosha, 28.08.2016, 17:37.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Na racun pokojnine bi se dalo nekaj urediti...lahko se oglasis pa bova pogledal za opcije :ok

Prikaži več možnosti

janezsko
janezsko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 831
  • Avtomobil: zvezda ..sam ni mercedes

ko je pa pokojnina v igri ..vsi bančni delavci zapnejo na polno..sploh če je večja od 800-900e..pol pa ni problem kredit dobit....sem imel sam iste izkušnje...ko sem pa sam iskal kredit z 700 e prikazanega dohodka je bila pa panika....hvala bogu da sem kredit vzel le enkrat v  mojih 46 letih starosti...pa še to samo za pet let,,15 000e preplačal 4000e,,zato pa živijo banke kot gospodi....če ne bil stanovajski problem ga ne bi nikoli,,,sktatka zivite tako kot si lahko privoščite po dohodkih,,,kredit pa le v skrajni sili...

Urejal janezsko, 28.08.2016, 19:44.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

ko je pa pokojnina v igri ..vsi bančni delavci zapnejo na polno..sploh če je večja od 800-900e..pol pa ni problem kredit dobit....sem imel sam iste izkušnje...ko sem pa sam iskal kredit z 700 e prikazanega dohodka je bila pa panika....hvala bogu da sem kredit vzel le enkrat v mojih 46 letih starosti...pa še to samo za pet let,,15 000e preplačal 4000e,,zato pa živijo banke kot gospodi....če ne bil stanovajski problem ga ne bi nikoli,,,sktatka zivite tako kot si lahko privoščite po dohodkih,,,kredit pa le v skrajni sili...

Kolega...pojem pokojnine je zelo sirok ves ker se le-ta lahko nakazuje iz vecih namenov ( redna, udovska, invalidnina...).

Ce ne ves si poglej pokojninski odrezek ( ta starega, imas tam en kup namenov iz cesa se lahko prejema).

Dolocene podstavke se lahko bremenijo za kredit, dolocene pa z zakonom RS se ne smejo.

Ce si vzel kredit ko je bil euribor +5% si preplacal seveda...od cesa bodo pa banke zivele? Od zraka?

Tako kot ti placujes trosarine in davke petrolu ko tankas tako tudi placujes provizijo prodajalcem v trgovinah, kot placujes zdravstvo vsak mesec in hvala bogu da ga ne koristimo kar pomeni da smo zdravi, ko pisma posiljas placas provizijo posti itd itd...saj razumes moj namen a ne?

Urejal bancnik, 28.08.2016, 19:55.

Prikaži več možnosti
    • cujo je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

pojem kreditov je tako sirok, da se vam res ne sanja vsaj tistim, ki so se z njem srecali v obliki bancnega delavca. Lahko povem, da gradivo obsega vsaj nekje 300-400 + strani in se z vsako spremembo zakonodaje spreminja in siri obseg navodil.

Marsikateremu se teh zadev ne da brat in mu je najlazje reci ' oprostite kredita ne morete dobiti '. A po drugi strani so se vedno doloceni zaposleni, ki bodo to gradivo obrnili na glavo, da se le najde nacin kako odobriti financiranje. So dobre in slabe banke, so dobri in slabi zaposleni kot to velja za vse ostale.

Je pa zal, potrebno naleteti na pravo osebo in z pravim odnosom ker le-ta definira kako se bo poslovanje v naprej izoblikovalo.

Urejal bancnik, 28.08.2016, 20:08.

Prikaži več možnosti
    • e34td, zigi in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 015
  • Avtomobil: Ni €€€

pojem kreditov je tako sirok, da se vam res ne sanja vsaj tistim, ki so se z njem srecali v obliki bancnega delavca. Lahko povem, da gradivo obsega vsaj nekje 300-400 + strani in se z vsako spremembo zakonodaje spreminja in siri obseg navodil.

Marsikateremu se teh zadev ne da brat in mu je najlazje reci ' oprostite kredita ne morete dobiti '. A po drugi strani so se vedno doloceni zaposleni, ki bodo to gradivo obrnili na glavo, da se le najde nacin kako odobriti financiranje. So dobre in slabe banke, so dobri in slabi zaposleni kot to velja za vse ostale.

Je pa zal, potrebno naleteti na pravo osebo in z pravim odnosom ker le-ta definira kako se bo poslovanje v naprej izoblikovalo.

Tole je živa resnica. Je pa žalostno to, da nekateri ljudje, kljub temu, da so zaposleni, ki nerazumejo, das tem, ko pomagajo oziroma se posvetijo komintentom, pomagajo tudi svoji banki in stem tudi sebi.  

A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 576
  • Avtomobil: --------:)

v cem je fora,da lahko kar preko spleta vzsmes kredit,..?

In ta banka sploh ne gleda ,da ti mora ostati 607 al kolko ze za prezivetje,...al se motim,

https://www.addiko.si/hip-kredit

The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Bančnik, zanima me ena stvar če mi lahko prosim razložiš. Dobil sem ponudbo za potrošniški kredit, na kateri poleg vseh izračunov piše:

kreditna obrestna mera-to razumem

stroški odobritve kredita-to razumem

stroški zavarovanja kredita(zavarovalnica Triglav)

No prvi dve postavki sta mi jasni, koliko sem pa preletel tvoje poste je postavka stroški zavarovanja kredita obvezna in jaz plačam zavarovanje kredita za banko, ki bi v primeru neplačevanja kredita dobila povrnjeno od zavarovalnice, zavarovalnica bi pa potem terjala mene.

Mene zanima če je možno stroške zavarovanja kredita kaj znižati, saj mi je banka rekla da ne, zdi pa se mi premija zavarovanja kredita zelo visoka. Nimam še nobenega kredita, obrok bo veliko nižji od moje kreditne sposobnosti, doba odplačevanja je 6 let, znesek izposoje manj kot 10.000€ in hočejo imet 390€ v enkratnem znesku za zavarovanje kar se mi zdi veliko preveč glede na opisano dobo, kreditno sposobnost, znesek... in potem mi to zavarovanje kredita kar "krepko" poveča EOM- čeprav sama obrestna mera kredita ni tako velika...

Poleg tega imam vsa ostala zavarovanja, avto, nepremičnine, življenjsko pri Triglavu in bi že zaradi tega po moji logiki lahko imel bolj ugodno zavarovanje kredita?

Se res ne da stroške zavarovanja kredita nič zmanjšat ali me banka hoče prinest naokoli tako da mi ponuja nizko obrestno mero, visoke stroške odobritve kredita(170€) in visoke stroške zavarovanja(390€), ki ju moram plačati takoj in v enkratnem znesku? :)

Urejal ovseni_kosmiči, 04.12.2016, 11:47.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

In ta banka sploh ne gleda ,da ti mora ostati 607 al kolko ze za prezivetje,...al se motim,

gre za enega od pristopov kako "prodati" kredit. imajo omejitev na 5.000 eur in 60 mesecev kar je v bistvu "hitri kredit".

Bančnik, zanima me ena stvar če mi lahko prosim razložiš. Dobil sem ponudbo za potrošniški kredit, na kateri poleg vseh izračunov piše:

kreditna obrestna mera-to razumem

stroški odobritve kredita-to razumem

stroški zavarovanja kredita(zavarovalnica Triglav)

No prvi dve postavki sta mi jasni, koliko sem pa preletel tvoje poste je postavka stroški zavarovanja kredita obvezna in jaz plačam zavarovanje kredita za banko, ki bi v primeru neplačevanja kredita dobila povrnjeno od zavarovalnice, zavarovalnica bi pa potem terjala mene.

Mene zanima če je možno stroške zavarovanja kredita kaj znižati, saj mi je banka rekla da ne, zdi pa se mi premija zavarovanja kredita zelo visoka. Nimam še nobenega kredita, obrok bo veliko nižji od moje kreditne sposobnosti, doba odplačevanja je 6 let, znesek izposoje manj kot 10.000€ in hočejo imet 390€ v enkratnem znesku za zavarovanje kar se mi zdi veliko preveč glede na opisano dobo, kreditno sposobnost, znesek... in potem mi to zavarovanje kredita kar "krepko" poveča EOM- čeprav sama obrestna mera kredita ni tako velika...

Poleg tega imam vsa ostala zavarovanja, avto, nepremičnine, življenjsko pri Triglavu in bi že zaradi tega po moji logiki lahko imel bolj ugodno zavarovanje kredita?

Se res ne da stroške zavarovanja kredita nič zmanjšat ali me banka hoče prinest naokoli tako da mi ponuja nizko obrestno mero, visoke stroške odobritve kredita(170€) in visoke stroške zavarovanja(390€), ki ju moram plačati takoj in v enkratnem znesku? :)

žal je zavarovalna premija fiksna oz se oblikuje na podlagi višine kredita in dobe vračanja. če imaš izpolnjene pogoje je možno dobiti kredit brez zavarovanja in če je bančnik kolikor toliko zavzet za svojo stranko lahko tudi uredi znižanje na 50% stroškov odobritve. sicer ima s tem nekoliko več dela a vseeno je zadovoljstvo na obeh straneh.

žal to zavarovanje, ki ga imaš kar se nepremičnine, hiše tiče nima nobene korelacije z zavarovanjem pri banki - kredit.

dajva se slišat na pvt, napiši mi na pvt kje imaš račun odprt.

Prikaži več možnosti
    • perobmw je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

in ja...možno je poseči v minimalni zakonski dohodek... meja je postavljena nekje na 520 eur, gre pa zgolj za specifiko kot pa neko redno prakso. spet je odvisno od banke do banke in zavarovalnice s katero banka sodeluje pri odobravanju tovrstnih kreditov.

Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 769

Na teh "malih" potrošniških kreditih, banke največ zaslužijo, zato pa je EOM najvišji, vendar se ljudje teh produktov v Sloveniji ne posložujejo - še največ je stanovanjskih posojil, pa depozitov, ostalo je pa bolj ena srednja žalost, če se primerjamo z razvitim svetom, kjer so bistveno bolj zadolženi, sploh potrošniški krediti so bolj v uporabi (npr. ZDA :)

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Jaz bi samo dodal nekaj kar večina ljudi pozablja, ker je nekdo omenil , da je za 15.000€ preplačal 4.000€.(Ne leti to direktno nate ampak nasplošno)

Noben te ne sili da moraš vzeti kredit. Če ga vzameš normalno da ga preplačaš kdo pa ti bo posodil denar na lepe oči za določeno obdobje brez da ga preplačaš. Da banke lepo živijo na ta račun hvala bogu ,bodi frajer pa ti posojaj denar in služi na ta račun.

Nekateri so taki ki posojajo lastni denar(se ve kdo) z tem da za ta znesek ga nebi samo preplačal 4.000€ ampak krepko več z tem da glavnice ne bi zapiral kot ti to omogoča banka, pa še če bi imel denar za vrnit vso posojilo ga nebi kar tako na enostaven način zaprl,ker bi moral še kaj dodatno plačati oz. bi ti podaljšali obdobje.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz bi samo dodal nekaj kar večina ljudi pozablja, ker je nekdo omenil , da je za 15.000€ preplačal 4.000€.(Ne leti to direktno nate ampak nasplošno)
Noben te ne sili da moraš vzeti kredit. Če ga vzameš normalno da ga preplačaš kdo pa ti bo posodil denar na lepe oči za določeno obdobje brez da ga preplačaš. Da banke lepo živijo na ta račun hvala bogu ,bodi frajer pa ti posojaj denar in služi na ta račun.
Nekateri so taki ki posojajo lastni denar(se ve kdo) z tem da za ta znesek ga nebi samo preplačal 4.000€ ampak krepko več z tem da glavnice ne bi zapiral kot ti to omogoča banka, pa še če bi imel denar za vrnit vso posojilo ga nebi kar tako na enostaven način zaprl,ker bi moral še kaj dodatno plačati oz. bi ti podaljšali obdobje.

In v teh 15.000 eur je bilo za vsaj 200-250 eur strosek odobritve in pa vsaj 600-800 eur zavarovalne premije, kar dejansko nanese obresti nekje 3.000 eur.

Prikaži več možnosti