Skoči na vsebino

INFO o kreditiranju

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
108 odgovorov v temi
Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 835
  • Avtomobil: Mesanec

Osebno je zame zavarovanje tveganja banke navadna lopovščina. Že tako so me preverili od nog do glave, potem pa moram še SAM plačati zavarovanje rizika banke, ker kredit bom prej ali slej moral vrniti, razlika je samo kdo me terja. To je isto kot da mora stranka meni ko ji nekaj prodam plačati še zavarovalno premijo pri banki če mi slučajno ne bi plačala :crazy. Naj si banka sama plačuje zavarovanje terjatev pri zavarovalnicah če jih že tako skrbim za mojih usranih par deset tisoč evrov, ker drugje so pa milijone talal na lepe oči, plačal sem jih pa tako spet jaz. :damn .

Sistem je enostavno naštiman tako da ga mali človek najebe kakokrkoli se obrne

Prikaži več možnosti
    • Simon in ovseni_kosmiči uporabnikom je všeč to sporočilo

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 973
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

@Bancnik a lahko razložiš kakše stroške ima banka z odobritvijo kredita, to me res zanima zakaj si zraven megalomanskih obresti dodatno potem še potrošnika z raznimi stroški obremenijo.

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 871

@Bancnik a lahko razložiš kakše stroške ima banka z odobritvijo kredita, to me res zanima zakaj si zraven megalomanskih obresti dodatno potem še potrošnika z raznimi stroški obremenijo.

Cuzamo siromaka kjer se da, to je pravi odgovor.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

janezsko
janezsko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 831
  • Avtomobil: zvezda ..sam ni mercedes

sem pravkar bil v postopku pridobitve kredita za nepremičnino v vrednosti cca 100 000 euro...pri šestih različnih bankah razlika polnega poplačila med 125 000 in 149 000 e...na 20 let........svetujem vsem da greste do različnih bank...nekatere so taki oderuhi da še sami sebi smrdijo...tisti ki imajo največ reklam na tv...........

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 828
  • Avtomobil: LPP Urbana

Megalomanske obresti so odraz trga, konkurence in ponudbe na trgu. Sicer so sedaj nekje na najnizjem nivoju kot so to bile pred leti. Uporabnik ima strosek odobritve in strosek zavarovanja kredita.

Cuzamo siromaka kjer se da, to je pravi odgovor.

Cudno ... potem je zelo veliko siromakov v sloveniji sodec po nepremicninah.

sem pravkar bil v postopku pridobitve kredita za nepremičnino v vrednosti cca 100 000 euro...pri šestih različnih bankah razlika polnega poplačila med 125 000 in 149 000 e...na 20 let........svetujem vsem da greste do različnih bank...nekatere so taki oderuhi da še sami sebi smrdijo...tisti ki imajo največ reklam na tv...........

Tu si verjetno uposteval se preplacilo na fiksno obrestno mero ;)

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

finkec
finkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 373
  • Avtomobil: 330d

Ali se za kredit upošteva priliv preko popoldanskega s.p-ja?

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ali se za kredit upošteva priliv preko popoldanskega s.p-ja?

lahko vprašam pri nas. je pa potrebno predhodno imeti potrdilo durs-a o plačanih vseh obveznostih ter potrdilo o bruto zavarovalni osnovi, ki jo ravno tako izda durs.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik

Megalomanske obresti so odraz trga, konkurence in ponudbe na trgu. Sicer so sedaj nekje na najnizjem nivoju kot so to bile pred leti. Uporabnik ima strosek odobritve in strosek zavarovanja kredita.

to vse lepo in prav ampak kakšni so ti stroški... klikanje po tipkovnici ali kaj - to me bolj zanima, nič grdo samo tko me res zanima to...

mi smo v Sparkasse v AT dobili za nepremičnino 100% znesek 158000€ na 30 let obrok 637€... na koncu sem pa videl, da so si še odtrgali provizijo 3500€ banda smr*ljiva :fight :fight :fight

Urejal jocker, 04.12.2016, 19:31.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Stroški odobritve kredita kakšne ima stroške banka? Pa saj niso banke karitas in zaposleni, ki preverja kreditno sposobnost itd. je tudi plačan... Se pa strinjam da včasih imajo res kar velike provizije in podobno. Že samo za vodenje računa in par trajnikov jim na leto dam 50€. Če imajo 100.000 komitentov je to 5 milijonov evrov samo za vodenje računov... kje so pa obresti in vse ostalo. Teta ima vezan denar in dobi okoli 0,6% obresti, posojajo pa za 8x višje obresti, ampak to je pač biznis kot vsak drug in jaz sem se sprijaznil s tem.

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 371
  • Avtomobil: VW Passat CC

to vse lepo in prav ampak kakšni so ti stroški... klikanje po tipkovnici ali kaj - to me bolj zanima, nič grdo samo tko me res zanima to...

mi smo v Sparkasse v AT dobili za nepremičnino 100% znesek 158000€ na 30 let obrok 637€... na koncu sem pa videl, da so si še odtrgali provizijo 3500€ banda smr*ljiva

dost naivno od tebe da tega nisi prej opazil ampak šele ko bje bilo še prepozno,... verjetno gre za stroške odobritve + zavarovanja  ki se plačajo takoj od glavnice in niso nikoli všteti v mesečne obroke....

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

mi smo v Sparkasse v AT dobili za nepremičnino 100% znesek 158000€ na 30 let obrok 637€... na koncu sem pa videl, da so si še odtrgali provizijo 3500€ banda smr*ljiva :fight :fight :fight

kakšni so stroški? gre za zelo kompleksno zadevo na katero vpliva X spremenljivk. potrebno je speljati proces pogovora, dogovora in sklenitve posla. na to lahko vplivajo določene zahteve zavarovalnice, potreba po dodatnih potrdilih itd. itd.

to je enako kot, če bi primerjal nakup avtomobila. najprej si ogledate ponudbo, si dotične izberete, testirate, premislite in se šele nato odločite. redki so kupci/prodajalci, ki opravijo nakup v prvem poskusu.

veliko če-jev je v igri.

v teh 3.500 eur se lahko skriva strošek odobritve, strošek zavarovanja, strošek notarskega posredovanja, strošek vpisa v zk...dajte pogledat malo pogodbe pa boste videli iz česa je ta znesek sestavljen.

pa če tudi so si vzeli 3.500 eur provizije pa kaj pol? so pa odobrili financiranje v višini 100% kar je danes REDKOST!... hočete met 100% financiranje ne bi pa plačal nič, ko pa banke rečejo da financirajo cca 80% in da je dobro da ima stranka svoj "polog" je pa vse narobe...  :)

Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik

v teh 3.500 eur se lahko skriva strošek odobritve, strošek zavarovanja, strošek notarskega posredovanja, strošek vpisa v zk...dajte pogledat malo pogodbe pa boste videli iz česa je ta znesek sestavljen.

pa če tudi so si vzeli 3.500 eur provizije pa kaj pol? so pa odobrili financiranje v višini 100% kar je danes REDKOST!... hočete met 100% financiranje ne bi pa plačal nič, ko pa banke rečejo da financirajo cca 80% in da je dobro da ima stranka svoj "polog" je pa vse narobe...   :)

To je bilo zraven vsega kar si naštel, ko smo že vse podpisali in vse, pač lahko bi rekli ne pa da potem vidiš na spletni banki, da je bil dodan 3500€ znesek. Sej meni je vseeno bomo preživeli ampak niso banke tako poštene kot se delajo oziroma želijo prikazati.

Mene osebno najbolj moti, da moraš imeti obvezno trr,, pri banki če želiš biti zaposleni.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Je pisal na football leaksu da je C. Ronaldo za 6 urno snemanje reklame od Toyote dobil 2 milijona evrov. Njemu pa ni treba jemat kredita.

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 072
  • Avtomobil: E53 X5 FL

Je pisal na football leaksu da je C. Ronaldo za 6 urno snemanje reklame od Toyote dobil 2 milijona evrov. Njemu pa ni treba jemat kredita.

To recimo ni normalno!!!

; 2007 E91 320dA ; 2002 E46 330i SMG ; 2006 E53 X5 FL

Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik

ali pa da so Kitajci C. Tevezu ponudili 3.3mio na mesec... 40mio na leto :ok2 :ok2  pa še to CR7 ne rabi kredita, ker je utajil toliko denarja kot vsi igralci Barce skupaj :skrbast

Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 565
  • Avtomobil: ni moj:(

Ali ti ne razumeš, da ti je banka omogočila nakup nepremičnine in te založila 100%?

To je pač storitev, usluga... poimenuj kakor hočeš. Če nebi bilo banke, verjetno sploh nebi mogel kupit stanovanja, ali ne?

In če bi "prej" ugotovil (ne vem na katero točko v prostoru in času se referiraš), ali nebi vzel kredita?

Tem 3.500,00 EUR lahko rečeš nakupna cena možnosti in da ti je bilo omogočeno, da si sploh lahko kupil svoje stanovanje po načinu 100% financiranja ;)

:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik

Ali ti ne razumeš, da ti je banka omogočila nakup nepremičnine in te založila 100%?

To je pač storitev, usluga... poimenuj kakor hočeš. Če nebi bilo banke, verjetno sploh nebi mogel kupit stanovanja, ali ne?

In če bi "prej" ugotovil (ne vem na katero točko v prostoru in času se referiraš), ali nebi vzel kredita?

Tem 3.500,00 EUR lahko rečeš nakupna cena možnosti in da ti je bilo omogočeno, da si sploh lahko kupil svoje stanovanje po načinu 100% financiranja ;)

To ni bila usluga, ker če imaš dovolj visok dohodek ga dobiš :ok  za mene je bila to fu*k you usluga, ki jo opaziš - vidiš, ko je že vse podpisano. Storitev in uslugo bom jaz preplačal že z 50% obrestmi tako, da to je samo dodatno lupljenje naroda.

Omogočeno mi je pa bilo zaradi plače in ne ker sem jim šenkal 3500€ :crazy :crazy

Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 837

jocker: v Sloveniji lahko potrošnik odstopi od kreditne pogodbe brez navedbe razloga, tudi kadar je kredit že črpal, v 14 dneh od dneva sklenitve pogodbe. za več glej prvi odstavek 17.člena Zakona o potrošniških kreditih.

Urejal Simon, 05.12.2016, 18:39.

Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik

jocker: v Sloveniji lahko potrošnik odstopi od kreditne pogodbe brez navedbe razloga, tudi kadar je kredit že črpal, v 14 dneh od dneva sklenitve pogodbe. za več glej prvi odstavek 17.člena Zakona o potrošniških kreditih.

vem da lahko, itak če sem požrl skoraj 50% - 70000€ obresti bom tudi 3500€... samo prvim, da lupijo dodatno in potem napišejo zraven bla bla... itak z obrestmi dobijo pokrite vse stroške in zavarovanja...

Urejal jocker, 05.12.2016, 18:57.

Prikaži več možnosti

sasiti
sasiti

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 274

Eno si zapomnite ljudje: ko si podpisal pogodbo z banko, si podpisal pogodbo s hudičem. Sam kredita nisem in tudi nikoli ne bom jemal, ker živim znotraj svojih zmožnosti, sem pa "pogodbo s hudičem" podpisal, ko sem vezal depozit. Bi človek mislil, da pač ne bo problema - ko vezava poteče, prideš in dvigneš. Guess again.... 14 dni sem čakal, da so mi revci izplačal moj depozit. 14 dni neobrestovanih. Pa v pogodbi izrecno pisalo, kdaj poteče vezava in ne, sredstva se niso sprostila na kakšno "knjižico z odležanjem". Raje ne pomislim, kaj se dogaja komitentom s krediti (za katere je logično da jih bodo obrali, saj so vendar oni zaprosili banko za denar). Sploh se ne bi čudil, da bi se "fiksna" oz. bolje rečeno nespremenljiva obr. mera ob spremenjeni gospodarski sliki spremenila. Pa vam lahko v pogodbi vse lepo piše, da je fiksna, ampak gospodje se spomniejo spremeniti kakšen člen v splošnih pogojih banke, pa smo tam...  Skratka banke  so v moji knjižici poslovne kulture napisane čisto spodaj; v osnovi se obnašajo huje kot cigani, čeprav daje zunanjost seveda popolnoma drugačen vtis.

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč