Skoči na vsebino

INFO o kreditiranju

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
108 odgovorov v temi
bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 828
  • Avtomobil: LPP Urbana

če se ne motim je pri nekaterih v pogodbi zapisan člen 1 mesec.

jocker: v Sloveniji lahko potrošnik odstopi od kreditne pogodbe brez navedbe razloga, tudi kadar je kredit že črpal, v 14 dneh od dneva sklenitve pogodbe. za več glej prvi odstavek 17.člena Zakona o potrošniških kreditih.

ne zavajaj... ko boš/če boš kdaj imel kredit boš dobro vedel, da tisto, kar je zapisano še kako drži. povprašaj prijatelje, če imajo kredit in ali jim je banka po X letih odplačevanja kaj spremenila...

Eno si zapomnite ljudje: ko si podpisal pogodbo z banko, si podpisal pogodbo s hudičem. Sam kredita nisem in tudi nikoli ne bom jemal, ker živim znotraj svojih zmožnosti, sem pa "pogodbo s hudičem" podpisal, ko sem vezal depozit. Bi človek mislil, da pač ne bo problema - ko vezava poteče, prideš in dvigneš. Guess again.... 14 dni sem čakal, da so mi revci izplačal moj depozit. 14 dni neobrestovanih. Pa v pogodbi izrecno pisalo, kdaj poteče vezava in ne, sredstva se niso sprostila na kakšno "knjižico z odležanjem". Raje ne pomislim, kaj se dogaja komitentom s krediti (za katere je logično da jih bodo obrali, saj so vendar oni zaprosili banko za denar). Sploh se ne bi čudil, da bi se "fiksna" oz. bolje rečeno nespremenljiva obr. mera ob spremenjeni gospodarski sliki spremenila. Pa vam lahko v pogodbi vse lepo piše, da je fiksna, ampak gospodje se spomniejo spremeniti kakšen člen v splošnih pogojih banke, pa smo tam...  Skratka banke  so v moji knjižici poslovne kulture napisane čisto spodaj; v osnovi se obnašajo huje kot cigani, čeprav daje zunanjost seveda popolnoma drugačen vtis.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 333
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Moj skromni nasvet: živi v luknji, kredit pa dvigni izključno za posel. Po 10-20 letih odrekanja si boš finančno toliko opomogel da boš zelo dobro živel, če se zapufaš za navidezni osebni luksuz, boš pa celo življenje revež.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in _peters_ uporabnikom je všeč to sporočilo

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 456
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Moj skromni nasvet: živi v luknji, kredit pa dvigni izključno za posel. Po 10-20 letih odrekanja si boš finančno toliko opomogel da boš zelo dobro živel, če se zapufaš za navidezni osebni luksuz, boš pa celo življenje revež.

In zal tako živi večina. Pol pa nimajo niti 5 jurjev na rčunu, ampak nov avto pa je.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 276
  • Avtomobil: E39

To ni tako lahko, kot si napisal. Da bi "zelo dobro" živel na račun odrekavnja, bo 10 let premalo, 20 let pa bi bila že mogoče primerna doba. Kaj pa bo potem, ko mine 20 let in se ozreš za seboj in vidiš kaj si ustvaril? Ustvaril nisi nič, zaradi odrekanja. Življenje ni samo posel. 

Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

In zal tako živi večina. Pol pa nimajo niti 5 jurjev na rčunu, ampak nov avto pa je.

Kdo je omenjal kakšen avto? Folk dejansko živi v luknjah ker vse zafrčkajo, za nov avto se zapufa samo tisti ki se mu par koleščk v glavi vrti v napačno smer... jaz govorim o varčevanju, ne o zapravljanju.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

To ni tako lahko, kot si napisal. Da bi "zelo dobro" živel na račun odrekavnja, bo 10 let premalo, 20 let pa bi bila že mogoče primerna doba. Kaj pa bo potem, ko mine 20 let in se ozreš za seboj in vidiš kaj si ustvaril? Ustvaril nisi nič, zaradi odrekanja. Življenje ni samo posel. 

Itak, da ni. Jaz sem do svojega 29. leta garal kot bik in izključno šparal, potem sem si privoščil par let "razvrata", za vsak slučaj če se mi kaj zgodi, da lahko vsaj rečem da sem od življenja nekaj imel, nato pa spet delo in varčevanje. V kolikšnem času boš nekaj ustvaril je pa odvisno od tvoje sposobnosti in od možnosti, ki so ti dane - pa tudi od podpore partnerja, družine, okolice. 10 let je res malo, po 20 letih pa ima človek lahko že marsikaj za pokazat, tudi če nima nekih bajnih dohodkov - sploh če denar pametno investira.

Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik

Itak, da ni. Jaz sem do svojega 29. leta garal kot bik in izključno šparal, potem sem si privoščil par let "razvrata", za vsak slučaj če se mi kaj zgodi, da lahko vsaj rečem da sem od življenja nekaj imel, nato pa spet delo in varčevanje. V kolikšnem času boš nekaj ustvaril je pa odvisno od tvoje sposobnosti in od možnosti, ki so ti dane - pa tudi od podpore partnerja, družine, okolice. 10 let je res malo, po 20 letih pa ima človek lahko že marsikaj za pokazat, tudi če nima nekih bajnih dohodkov - sploh če denar pametno investira.

Vedno težje bo našparati, včasih je bilo razmerje med prihodki in odhodki precej bolj ugodni. Trenutna situacija pa nam je vsiljena ravno zaradi bančništva. Nekoč se spomnim, da so plače dobili v kovertah, danes gre obvezno vse prek bančnega računa. Prisilijo te v kreditiranje, tako da ni prostora za odrekanje, ker marsikdo se odreka že samo da pride iz meseca v mesec.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

@mishko: tudi danes nekateri dobijo plačo v kovertah potem pa jokajo kako jim banka ne da kredita...

smo pa na račun "kovert" prikrajšani mi, ki delamo in od katerih se odvaja davek od plače v proračun.

če bomo šli po poti švedske bomo zmagali. če se ne motim naj bi v roku 5-10 let popolnoma ukinili gotovinsko poslovanje. že sedaj imajo skoraj v 80% vse preko kartic.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Samo včasih so dobili legalen denar(plačo) v kuvertah in država ni bila nič prikrajšana, ker prispevki so bili plačani.
Danes pa Evropska unija daje pooblastila ZDA da imajo vpogled za bančni račun vsakega EU državljana, hkrati bi pa radi uvedli nov davek(provizijo) za vsako bančno transakcijo. Torej če bom nakazal 100€ Micki mi ne bo samo banka vzela provizije ampak še država in to se mi ne zdi prav.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

relacija EU - ZDA je bila narejana zaradi davkov, tako kot bo to z 2017 naredila SLO - CH ( švica).

Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik

@mishko: tudi danes nekateri dobijo plačo v kovertah potem pa jokajo kako jim banka ne da kredita...

smo pa na račun "kovert" prikrajšani mi, ki delamo in od katerih se odvaja davek od plače v proračun.

če bomo šli po poti švedske bomo zmagali. če se ne motim naj bi v roku 5-10 let popolnoma ukinili gotovinsko poslovanje. že sedaj imajo skoraj v 80% vse preko kartic.

Takrat so bili časi drugačni in trr ni bil pogoj, da si se zaposlil oz. da si lahko prejemal plačo. Dobil si denar "v roke", zraven neka potrdila in to je to. Takrat krediti niso bili potrebni, je bila dovolj že fizična gotovina za kupiti praktično vse, kar se je uspelo privarčevati. O tem jaz govorim. O realnem denarju in ne današnjem fiktivnem na karticah, računih itd.

Prikaži več možnosti

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 456

Takrat so bili časi drugačni in trr ni bil pogoj, da si se zaposlil oz. da si lahko prejemal plačo. Dobil si denar "v roke", zraven neka potrdila in to je to. Takrat krediti niso bili potrebni, je bila dovolj že fizična gotovina za kupiti praktično vse, kar se je uspelo privarčevati. O tem jaz govorim. O realnem denarju in ne današnjem fiktivnem na karticah, računih itd.

Saj ta fiktivni je vedno bolj posiljeno ponujan od finančnega sektorja, možgane nam perejo na vsakem koraku o "poceni" denarju, vse za ohranitev nenehne rasti, važno da je dosežena številka letos večja od lanske. Ne moreš posiljevat naravnega cikla. Gede na količino državnega dolga (pri vseh) in hkrati preveč natisnjenega denarja (bilance FED in pa ECB recimo), se bo enkrat sesedlo samo vase....

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

možgane nam perejo na vsakem koraku o "poceni" denarju, vse za ohranitev nenehne rasti, važno da je dosežena številka letos večja od lanske. 

To niti ni pranje možganov, krediti so zadnje čase res konkretno cenejši kot so bili par let nazaj. Ni ne prvič ne zadnjič, po vsaki recesiji je tako in to se bo kmalu spremenilo. Jaz sem kredit v času recesije vzel, ker sem izkoristil trenutek in se mi je samo smejalo ko sem videl, kakšne smešne obresti sem moral plačat. Zato pa pravim da ne zavračajte apriori kreditov kot sredstva s katerim vas banka molze ker to sploh ni res, banka molze predvsem tiste ki imajo denar na računih, da o kakih skladih ne govorim. Če imaš na vidiku dober posel se kredit splača vzet, je ena od bančnih storitev ki so za malega človeka (podjetnika) najbolj uporabne, če seveda veš kam vlagat. Če ne veš je res boljše dat denar vezat in se zadovoljit s tisto pestjo drobiža mesečno, ki ti jo banka za to izplača.

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 984
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Saj ta fiktivni je vedno bolj posiljeno ponujan od finančnega sektorja, možgane nam perejo na vsakem koraku o "poceni" denarju, vse za ohranitev nenehne rasti, važno da je dosežena številka letos večja od lanske. Ne moreš posiljevat naravnega cikla. Gede na količino državnega dolga (pri vseh) in hkrati preveč natisnjenega denarja (bilance FED in pa ECB recimo), se bo enkrat sesedlo samo vase....

Aja, to se je že ene parkrat sesedlo samo vase, naj samo opomnim na prenešene slabe terjatve na še slabšo slabo banko.

Sicer pa tisti člen, da lahko komitent kadarkoli odstopi od kreditne pogodbe, seveda, pogoj pa je, da ob anuliranju pogodbe poplača vse do zadnjega centa. Potem se pa pojdi. 

Prikaži več možnosti

SuperSnake
SuperSnake

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 337
  • Avtomobil: e90 320d

Zdravo,

vprašanje za bančnika. Če imaš kratkoročni/dolgoročni kredit, lahko vzameš npr. stanovanjskega in s tem pokriješ del kratkoročnega/dolgoročnega kredita? Da bi imel samo en kredit? Je to sploh možno? 

Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 837

.

Urejal Simon, 14.12.2016, 13:21.

Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 912
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Zdravo,

vprašanje za bančnika. Če imaš kratkoročni/dolgoročni kredit, lahko vzameš npr. stanovanjskega in s tem pokriješ del kratkoročnega/dolgoročnega kredita? Da bi imel samo en kredit? Je to sploh možno? 

Odvisno od pogojev "stanovanjskega" kredita. Če lahko del črpaš v gotovini, potem ta del lahko nameniš kamorkoli, tudi za poplačilo starega kredita. 

Drugo vprašanje je seveda višine (v %) stanovanjskega kredita, potrebnih zavarovanj itd...

LP

Prikaži več možnosti

SuperSnake
SuperSnake

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 337
  • Avtomobil: e90 320d

Se pravi, da je edina opcija ce lahko del crpas v gotovini?

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Zdravo,

Odvisno od banke in njenih pogojev...naceloma se to v praksi ne izvaja.

stanovanjski kredit ima bistveno manjso obrestno mero tako, da bi zdruzitev kreditov tu odpadla. V tvojem primeru bi lahko vzel zgolj razliko stanovanjskega kredita v okviru kreditne sposobnosti.

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 485
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Tudi del namenskega lahko ponavadi crpas v gotovini (do 10 oz. 20 % zneska - odvisno od pogodbe), za preostanek moras imeti racun, ki ga krije banka.

Prikaži več možnosti