Skoči na vsebino

Pametne ure

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
97 odgovorov v temi
iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 526
  • Avtomobil: Opel Astra

Vidim, da ste kar poznavalci ur, pa bi prosil za en nasvet.

Kupil bi si eno ročno uro, malo boljšo. Budget imam tam 1500, mogoče 2000€ max. Kolikor sem gledal ima večino teh malo boljših znamk lepe dizajne pa vse, ampak nekaj mi ni jasno.

Rad bi nek moderen kos nakita, pa bolj ko gledam, težje najdem uro za to ceno, ki bi dejansko imela vgrajeno neko sodobno tehnologijo, ne pa nek 200 let star "mehanizem", ki čas kaže na podlagi vzmeti in nekih koleščkov, kot bi bili v srednjem veku.

Apple watch sem gledal, pa mi ni preveč všeč. Za tak denar bi vseeno rad malo boljšo zadevo. Pa ne mislim samo, da je ohišje zlato, ker dizajn in materiali mi niso pomembni, važno mi je, da je srce tisto pravo. Sem namreč mnenja, da je ura vredna toliko, kot je vredno njeno srce (ravno zato mi niso jasne cene teh ur, ki jih je leta 2015 še vedno treba navijati).
I know you are, but what am I?

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 68 479
  • Avtomobil: E46 325i

Vidim, da ste kar poznavalci ur, pa bi prosil za en nasvet.

Kupil bi si eno ročno uro, malo boljšo. Budget imam tam 1500, mogoče 2000€ max. Kolikor sem gledal ima večino teh malo boljših znamk lepe dizajne pa vse, ampak nekaj mi ni jasno.

Rad bi nek moderen kos nakita, pa bolj ko gledam, težje najdem uro za to ceno, ki bi dejansko imela vgrajeno neko sodobno tehnologijo, ne pa nek 200 let star "mehanizem", ki čas kaže na podlagi vzmeti in nekih koleščkov, kot bi bili v srednjem veku.

Apple watch sem gledal, pa mi ni preveč všeč. Za tak denar bi vseeno rad malo boljšo zadevo. Pa ne mislim samo, da je ohišje zlato, ker dizajn in materiali mi niso pomembni, važno mi je, da je srce tisto pravo. Sem namreč mnenja, da je ura vredna toliko, kot je vredno njeno srce (ravno zato mi niso jasne cene teh ur, ki jih je leta 2015 še vedno treba navijati).

Primerjava tega kar ti iščeš in tistega kar šteje pod dobre ure, je kot bi primerjal sliko natisnjeno z najnovejšim hitech printerjem na nabolj sodoben papir in to primerjal z umetniško sliko narejeno v klasični tehniki. ;) Težko boš našel tako drag "plakat". Kupi smartwatch za par 100 € ... je kr nekaj izbire ... lahko pa počakaš, da pride ven tista, ki jo bo naredil TAG Heuer v španoviji z Googlom.

Urejal Rottie, 24.07.2015, 13:28.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz bi rad neko dobro uro. Pa ne tako z zastarelo tehnologijo, da se počutim nategnjenega, ker jo moram navijati in voziti na servis bolj pogosto kot avto.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz bi rad neko dobro uro. Pa ne tako z zastarelo tehnologijo, da se počutim nategnjenega, ker jo moram navijati in voziti na servis bolj pogosto kot avto.

Sj sem ti napisal ... zate je idealna ena izmed pametrnih ur ... al pa kupi kakšno s solarnim polnjenjem, če to še šteješ pod sodobno tehniko. Med pametnimi urami je Applova verjetno trenutno najboljša, pa ta od Tag Heuerja bo verjetno tudi dobra in draga, bo pa Android.

Urejal Rottie, 24.07.2015, 13:33.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Te smartwatchi so vsi kar neki. Preveč računalnik in premalo ura. Pa večinoma so grdi.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 747
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Te smartwatchi so vsi kar neki. Preveč računalnik in premalo ura. Pa večinoma so grdi.

Ravno tega, kar je v urarstvu najbolj cenjeno se braniš. Kot so ti že predlagali vzemi kakšno uro, ki se napaja preko solarnih celic v številčnici, pri Seiku imaš zanimivo rešitev v sistemu Kinetic, ki preko mehanske uteži polni baterijo za pogon kvarčnega mehanizma.

Kot tretjo alternativo, pa vidim Seikov Ocenus, ki je pravzaprav le GPS sprejemnik ki kaže čas.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 086
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

LG G Watch R

Objavljena slika
LG Watch Urbane
Prikaži več možnosti

marinero
marinero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 855
  • Avtomobil: 300CDI

zdaj so spet v modi tiste retro casio urice. za 10 eur imas moderno tehnologijo, "prave" ure so pa zal vse mehanske. popravite me, ce se motim.

Make it or break it.

Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

"prave" ure so pa zal vse mehanske. popravite me, ce se motim.

Marketinški nateg torej? Daš 2 jurja za uro, ki je na zunaj lepa, znotraj ti dajo pa par vzmeti in zobnikov.

Tema. Kam gre ta svet.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Marketinški nateg torej? Daš 2 jurja za uro, ki je na zunaj lepa, znotraj ti dajo pa par vzmeti in zobnikov.

Tema. Kam gre ta svet.

Ravno za uro, ki ima koleščke in vzmeti se splača plačat, ker je večna, ne pa da boš dajal tisoče € za nekaj kar bo že drugo leto zastarela tehnologija kot je pri vseh modernih zadevah. kr poglej računalnike ... danes daš 3+ jurje za nek hud laptop, čez 5 let je smatran za star klump, ki ni vreden več kot daš za eno večerjo. Vzami za primerjavo novega ali malo rabljenega Morgana ali BMW ... tukaj imaš idealno primerjavo med večno klasiko vs. moderno in high tech ... če bi si lahko privoščil Mrgana, ga 100x raje kupim kot BMW, ker bo čez 10 let še vedno kul, ne le stara kanta za par jurjev.

Marketinški nateg je ravno neka nova in high tech zadeva, ki jo drago plačaš, zraven pa zastari tako hitro, da lahko zraven gledaš kako izgublja uporabnost in vrednost ...

Urejal Rottie, 25.07.2015, 16:19.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • DreamBMW je všeč

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Jah, ura na koleščke je pa tako, kot bi že danes dal 3 jurje za 5 let star laptop.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Jah, ura na koleščke je pa tako, kot bi že danes dal 3 jurje za 5 let star laptop.

Ti pač ne znaš cenit klasike, zato so ti všeč Tesla, elektronske ure in plakati :ok2 Debata o tem s tabo dejansko sploh ni smiselna...
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

m-h
m-h

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 240
  • Avtomobil: bmw

On pač trola no, a ni jasno :ok2
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 162

Caka revez da Tesla naredi elektricno uro zdaj se bo moral zadovoljiti le z jabuko.
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 988
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

IKst seveda trola, sem ga takoj skužil.

Za tebe je ura za 20€ ostalo pa prišparaš.
Se vedno lahko zlažeš, da je to ura za 2000€.
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 086
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Najboljši, da si daš na roko kar eno 10" tablico in rečš da ima tvoja nova tesla ekran k ga lahko uporabljaš kot uro. WIW WIN
Prikaži več možnosti
    • bassko je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Za tiste, ki ste si kupili Apple Watch imajo sedaj tudi dodatne paščke, poleg tistih s katerimi lahko že naročite. :ok2

http://www.thestrapsmith.com/

Objavljena slika

Urejal Rottie, 21.08.2015, 13:42.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 297
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Malo obujam staro temo... Te dni se se igral z Gear S3 frontier. Prva pametna ura, ki bi jo res imel :)
Prikaži več možnosti

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 563
  • Avtomobil: 2.0d traktor

Malo obujam staro temo... Te dni se se igral z Gear S3 frontier. Prva pametna ura, ki bi jo res imel :)

To je tudi prva pametna ura, ki bi jo sam mel. Mislim da si jo bom pomladi privoščil...

Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 401
  • Avtomobil: --------:)

Gremo po lestvici  dol,glede cen,..

Smart watch,kaka mnenja,kje ugodno do njih max.300eur,..za zensko roko,..

Tota pa je se meni dobra,..

https://www.ideo.si/...SIM_crna_HUAWEI

The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti