Skoči na vsebino

Volanska letev

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
25 odgovorov v temi
nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 966
  • Avtomobil: e91 320d, 1290 SDGT

Je kdo obnavljal zračnost volanske letve na E9x?

Danes ugotovil oz. potrdil sum, da ima volanska letev zračnost. Isti zvok se pojavlja že 6o leto oz. 200k km.  :)

Za F serije sem ugotovil, da obstaja original repair kit in namreč dobiš nov batek kateri skrbi za pravilno pozicijo same zobate letve. Strošek 20€ in če imaš srečo je to to. Za serijo E žal ne najdem nič, preveril na servisu in ne obstaja. Če slučajno kdo ve za kak aftermarket kos?

Govorim o tem:

https://f30.bimmerpo...D04TbTqDvXH29Z0

Kot rečeno, za F serijo dobiš original kos na servisu za E pa žal ne najdem nič.

Čisto možno, da paše tudi ta kos na serijo E pa bi vseeno rad dobil kakšno potrditev.

Hvala

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

Alen1999
Alen1999
  • Uporabnik
  • Sporočil: 26
  • Avtomobil: Bmw 3 2015

pozdravljeni. Rabil bi pomoc in sicee kaj bi lahko bilo.
Med voznjo ko je avto segret mi poka ko se peljem nekje do 60km/h mi konstantno poka ko se peljem ravno.
Imel sem ga pri mehaniku pa ga je dvignil pa se nic nevidi pa me zanima kaj bi lahko bilo. Imel sem na tehnicnem pa ni nobenega lufta.
Konstantno pa poka ko je segret ali pa ce se naslanjam na haubo in ga zibam gor in dol.
Hvala za vsako informacijo
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 908
  • Avtomobil: E46 320i

V 16ih temah boš isto vprašal? Pelji k nekemu renomiranemu BMW mehaniku pa boste ugotovili kaj je.
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 383

bom še jaz izkoristil....bmw e91 2011 letnik mi na mestu ko obračam volan (naprimer pri parkiranju) volanska letev cvili. lufta nima nič in tudi poka nič ne...pojavlja se samo cviljenje. 

kakšna ideja kaj bi to lahko bilo?

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 603
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Treba je podreti dol manšete volanskega letve in namazati zobato letev in pri vozniku odstranit plastiko pod volanam, namazat ležaj na požarni steni, ki je skrit v gumi zaščiti. Potem pa še zgloba volanskega droga zunaj pod pokrovom motorja. Tam jih motor suši, sta pa spodnji in zgornji zglob ter drsnik volanskega droga vmes ki ga isto namažeš.
Prikaži več možnosti
    • nixx je všeč

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 383

super...hvala za odgovor  :ok

bom probal pa javim, če je to to.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.