Skoči na vsebino

Avtomobili okoli leta 2000 vs. današnji

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
372 odgovorov v temi
tomaž 320
tomaž 320

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 605
  • Avtomobil: E36 coupe & cinquecento

Odpiram zelo splošno temo, ki bo marsikoga zanimala.

Sem velik fan avtomobilov s preloma tisočletja (plus minus 5 let). Doma hranim tudi starejše izvode letnih avto katalogov (od Avto magazina) in moram priznati, da mi je najbolj pri srcu prav izdaja 2000/2001. Zakaj? Po mojem mnenju so se takrat izdelovali najbolj posrečeni avtomobili...
Od takrat do danes so se avtomobili precej spremenili. Povečalo se je število avtomobilskih razredov in s tem modelov, napredovala je tehnika, pa tudi ekologi so naredili svoje,...

So šle po vašem mnenju spremembe na boljše ali na slabše?

Odgovori naj bodo argumentirani, tako da tema ne bo padla na nizek nivo.
FIX IT AGAIN TOMORROW
Prikaži več možnosti
    • zigi in Cuore Sportivo uporabnikom je všeč to sporočilo

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 194
  • Avtomobil: prdalica

Pa ne vem če je res tako. Avtomobili s preloma tisočletja imajo že na desetine metrov kablov in elektronike (razen čipi čapi modelov: panda, kia pride ipd skretovje). Tam nekje do leta 1990 so avtomobili zanimivi in oldschool(vsaj meni). Avtomobili z AIRBAG, DSC, CDT, ASR, pizdaR, so boring:ok :ok :ok

Žal nimam za opisati kakšnega zanimiviga avtomobila tustega obdobja, čeprav sem si jih lastil kar nekaj. Morda bi dobro besedo rekel za AR 145 Quattrofiglio ampak tudi ta je že bila naloadana z elektroniko čeprav je bila letnik 1997

Urejal mihaing, 16.08.2015, 06:18.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

Picinni
Picinni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 780
  • Avtomobil: kit car

Meni so pa bolj všeč tisti z letnico pred 2000, tam okoli 90-tih let. +- 5 let. Torej avti moje mladosti :laugh. Med njimi najdemo redke ptice na današnjih cestah ponujali pa so užike, npr. Honde (Civic, CRX), Renaulti (Gtt, Clio 16v), pa kakšen GSi, Swift GTI, .... Pa da ne omenjam ostalih kategorij.
Skratka v neki temi tako opevani yountimerji. To je to, zame :ok.
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 194
  • Avtomobil: prdalica

Kot sem rekel, kvečema okoli leta 1990 in navzdol.

Že leta 1996 se je vse zjebalo z elektroniko, med prvimi bil Audi, potem pa se je hitro začelo

Objavljena slika

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 438
  • Avtomobil: new age e39

Meni so pa bolj všeč tisti z letnico pred 2000, tam okoli 90-tih let. +- 5 let. Torej avti moje mladosti :laugh. Med njimi najdemo redke ptice na današnjih cestah ponujali pa so užike, npr. Honde (Civic, CRX), Renaulti (Gtt, Clio 16v), pa kakšen GSi, Swift GTI, .... Pa da ne omenjam ostalih kategorij.
Skratka v neki temi tako opevani yountimerji. To je to, zame :ok.

VTI, GTI... Matr smo bli nori na te avte. To so bli res ta pravi cajti. Sanjal sem civica VTI :ok

Ottroci pac. Pol sem prisel k pameti :ok2
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 685

Mah to je bolj nostalgija kot kaj drugega. Takratni gti/vti so ciste gajbe proti danasnjim hot hatchem... Hudi so se nam zdeli zato, ker so bili poleg njih sam jugoti in katre.
Prikaži več možnosti

dalenc
dalenc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 714
  • Avtomobil: BMW

Mah to je bolj nostalgija kot kaj drugega. Takratni gti/vti so ciste gajbe proti danasnjim hot hatchem... Hudi so se nam zdeli zato, ker so bili poleg njih sam jugoti in katre.

Haha tole si dobro napisal saj ni blo druzga kot jugoti in katre in kar je bilo malo boljše je bilo že super.moj spomin na dober avto (športen) je bil fiat 850 cupe lahek in močan za tiste čase ,pa NSU lastnik obeh nekaj časa. V današnjih me moti preveč elektronike.
Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 746
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Meni se tudi tako zdi. Tja do osamosvojitve se je po cestah taka šara vozila, da ko si zagledal nekaj s tričrkovnim dodatkom ali pa 16 valve :eek ! V glavnem, v mojih cajtih ko sem bil še najstnik, ni bilo, zato se nam je vse zdelo kul, kar ni bilo zastava. Takrat se spomnim, je bil zelo željen golf 3 vr6 ali pa calibra. Že danes vidiš, da je to šara, še za oldija ga danes ne srečaš.
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 241
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

Tudi današnji avti bodo čez 15 let stare gajbe.
Prikaži več možnosti

penny3
penny3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 087
  • Avtomobil: Air Jordans

Tudi današnji avti bodo čez 15 let stare gajbe.

Čez 15 let bodo stare, gajbe so pa že zdaj.:laugh
Live free or die tryin.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 37 597
  • Avtomobil: 159 TI, Bravo Sport

Ste pozabili Citroena XM, ki je že 89 leta imel poln drek elektronike in se kvaril na veliko.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 725
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Rekel bi da bolj kot iz leta 2000 so mi ostali avti v spominu iz 90'tih let. Okoli leta 2000 so linije avtomobilov postale zaobljene, zacelo se je delati vse vec dizelasev, varnost je z izjemo parih primerov se vedno bila na psu, elektronska pomagala so si zacela udirjati pot v srednje avt. razrede, servoti so postajali bolj umetni z manj povratnimi informacijami, bencinski motorji se vedno pozresni pri relativno majhnih konjih..se bi lahko nasteval :ok2

Sem si pa pred 12 leti lastil swifta GTi-ja Mk1. To je bil avto ki te je ucil voziti, spostovati hitrost, obcutil si tistih 8.6s do 100, pa se zvok je imel lep. Res avto ki ga mogoce se enkrat nabavim in konkretno restavriram. V ovinkih je nudil noro drzanje ceste, ceprav je bil ze takrat star 13 let. Enkrat sem sel iz velenja po tisti cesti skoz sumo, pred menoj pa audi a3 1.8t. Se pravi 50 konjev vec kot jaz, pa se mi po tistih ovinkih ni oddaljil, kvecjemu sem mu na zelo blizu gledal v tablico, je pa ga pritiskal, se je vidlo ko sva prisla na avtocesto, ko ni mogel verjet kaj ga je ownalo :laugh

Danasnji avti lepo zgledajo, kultivirano se peljejo, ne dajejo veliko povratnih informacij, so varni, el. je tu kot drugi angel varuh aja pa dosti jih lepo zgleda. Vprasanje je...ali je to dovolj da ti pricara nasmeh od uh do uh kot so to znali avti pred l 2000 oz. okoli novega milenija...mislim da ne :) Seeveda so izjeme, M, AMG, R.S., RS itd...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Res zabavna sta bila renault 5gt in Fiat uno turbo. Sam morte vedet, da se vam merila spreminjajo s casom. Ko sem leta 1998 vozil civic vti se mi je zdel da je raketa. Sem probal lansko leto en lep primerek pa se mi je zdel precej bogo....
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 438
  • Avtomobil: new age e39

Res zabavna sta bila renault 5gt in Fiat uno turbo. Sam morte vedet, da se vam merila spreminjajo s casom. Ko sem leta 1998 vozil civic vti se mi je zdel da je raketa. Sem probal lansko leto en lep primerek pa se mi je zdel precej bogo....

A ves kaj se je spremenilo? Mladi nismo vec. Pa polni smo dnarja in dreka... Zato na kita vec ne vstane in romantika je izginila. Zdaj ce ni laferari sploh ne trzneml vec. Zato majo ti avti svoj car. Pijaca nase in vase mladosti - pa te fore :ok
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 241
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

Sem si pa pred 12 leti lastil swifta GTi-ja Mk1. To je bil avto ki te je ucil voziti, spostovati hitrost, obcutil si tistih 8.6s do 100, pa se zvok je imel lep. Res avto ki ga mogoce se enkrat nabavim in konkretno restavriram. V ovinkih je nudil noro drzanje ceste, ceprav je bil ze takrat star 13 let. Enkrat sem sel iz velenja po tisti cesti skoz sumo, pred menoj pa audi a3 1.8t. Se pravi 50 konjev vec kot jaz, pa se mi po tistih ovinkih ni oddaljil, kvecjemu sem mu na zelo blizu gledal v tablico, je pa ga pritiskal, se je vidlo ko sva prisla na avtocesto, ko ni mogel verjet kaj ga je ownalo :laugh
...

Swift je bil raketa, vendar pa ne moreš krivit audia, če voznik ni znal vozit.
Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 816

Ja 400kg manj v prid Swifta pač naredi svoje, tu ne moreš nič.
Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 223
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

Na prelomu tisočletja je bilo aktualno precej lepih kupejev - 406 coupe, CLK, Volvo C70, Kappa coupe, Alfa GTV, e46 coupe...
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 780
  • Avtomobil: Božje vozilo

Meni se tudi tako zdi. Tja do osamosvojitve se je po cestah taka šara vozila, da ko si zagledal nekaj s tričrkovnim dodatkom ali pa 16 valve :eek ! V glavnem, v mojih cajtih ko sem bil še najstnik, ni bilo, zato se nam je vse zdelo kul, kar ni bilo zastava. Takrat se spomnim, je bil zelo željen golf 3 vr6 ali pa calibra. Že danes vidiš, da je to šara, še za oldija ga danes ne srečaš.

Calibra tako kot danes Ferrari :mljask

No mogoče malo pretiravam 850 csi pa zagotovo,to smo gledali ko je rohnelo mimo nas kot bi videli vesoljsko ladjo :)

Urejal magic man, 16.08.2015, 11:24.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Sam calibra 16v je bla res k ferrari. 150 konjev halo to je bilo nepredstavljivo. Pa vectra 2.0 16v al pa kasnej Vectra turbo to je bila norisnic total
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 607
  • Avtomobil: francoz

Za tiste case je bla croma 2.0 16v turbo prava zverina,brez elektronike in ostale navlake,razen avtomatske klime

Bila je moj tretji avto in lahko recem samo ,raketa ki jo samo tankas pa vozis...
vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti