Skoči na vsebino

Varjenje

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
403 odgovorov v temi
berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 464
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Ja, oblok mora iti iz konice direktno na obdelovanec, če ni ostra ali celo kontaminirana(po dotiku) ti oblok pleše sem in tja, ga vleče levo ali desno.
Pa dodajanje materiala je pomembno, da je usklajeno s pomikom in da držiš konec dodajnega materiala tako blizu obloka, da je zaščiten od argona a istočasno tako daleč, da se ne tali takrat, ko ga še nisi nameraval "pikniti" . Ko pravilno dodajaš, se skoraj sliši/občuti pk pk pk..
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415
  • Avtomobil: E30

@voith - oridinalna navodila za Iskra TIG 350 AC/DC imam in ti jih lahko poskeniran...

Če prav vidim je aparat naprodaj?
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 167
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

U super, če se ti da poskenirat ključne strani, bi te lepo prosil.

Je na prodaj ja. Sem se odločil, da bom investiral v nov digitalni inverter po možnosti IGBT.

http://www.ebay.de/i...=item25684b1578

Tale mi je všeč.

Iskra in ta 'fallout' design mi je všeč, sam mi čist preveč prostora požre. Če bi bil pol manjši in 80% lažji, bi blo idealno.

Urejal voith, 29.08.2015, 16:56.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Drugače imam pa definitivno namen ostati v TIG klubu. :)

Tkole mi gre pa na večernih vajah.. By no means kaj posebnega ampak počasi mi postaja jasno kako naj bi se streglo zadevi. :metalc

Pripete slike za predogled

• 2015-08-29 15.42.24.jpg
  • 2015-08-29 16.08.43.jpg

Urejal voith, 29.08.2015, 17:13.

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Na prvi sliki že en del boljsi( rumeno moder) , prepočasen si po moje, pa preveč odmaknjen od taline.
Če boš tanke stvari varil je ta novi aparat super, ker ima dc pulsanje , hf, ...predpih zapozneli izklop podpiha...
Pa nabavi si kakšno "gas lense" mogoče celo pyrex, ki ti omogoča celo do 2,5 cm iztaknjeno elektrodo , tako da lahko dostopaš v kote in imaš še vedno dobro zaščito.

• image.jpg

Urejal berni, 29.08.2015, 19:16.

Prikaži več možnosti

XTR
XTR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 447

Zakaj vztrajaš na ceveh? Vzemi dva kosa pločevine ali pa kar ploščato pa treniraj na ravni površini. Na youtubu je cel kup posnetkov. Nasloni roko na trdno podlago in vleci, da ugotoviš kakšna hitrost je primerna in dobiš občutek. Ko boš dobil lep zvar pa začni počasi z dodajanjem materiala. Škoda da se trudiš na ceveh dokler ne osvojiš osnov, boš samo brusil elektrode.

berni, kakšno tesnilo si uporabil za izdelavo purge skirta na varilnem avtomatu, če ni skrivnost?
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Na avtomatu imam narejeno pleteno krilce iz keramicnih vlaken, je pa treba paziti, da ne pride v oblok. Samo to je samo za zgornjo stran, za spodnjo je dodatni podpih. Kje si pa videl moj avtomat?
Jaz ti pa odsvetujem, da se učiš z naslonom. Res, da je lažje a se nikdar ne bos naučil brez naslona. Ko boš znal lepo variti se lahko še vedno nasloniš! ;)

Urejal berni, 29.08.2015, 20:40.

Prikaži več možnosti

XTR
XTR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 447

Avtomat sem videl samo na posnetku, pod related videos, na linku ki si ga prilepil v začetku teme. Spodnja stran mi je jasna, imam narejen podpih. Na zgornji strani pa imam trenutno narejeno zaščito iz pločevine, da zadržuje plin še za gorilnikom, se pozna, bi pa lahko bilo boljše. Tvoja rešitev se mi zdi posrečena pa nimam ideje kje bi staknil keramična vlakna. Kje se to uporablja?
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 301
  • Avtomobil: MB w463 po domače G

vidim da ste kar majstri kle kar se varjenja tiče,... kaj pravite na tole zadevo
http://www.millerwel...hp?model=M00337

se to splača za domačo uporabo kakšen izpuh predvsem pa kakšen kos aluminija zavariti?
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 625
  • Avtomobil: srebrni traktor

Prav gotovo :napaka
Base Model Starting at: $2,063.04
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 046
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Madona tale z fbja je pa cela umetnina, skor ne mors vrjet da to lahko clovek tko lepo zavari
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Ta miller je ena butelj ziher varianta. Če bi rad spoznal celo sliko, je ta aparat brezveze. Škoda sicer, ker sem v us našel enega rabljenega bistveno ceneje. Matral me je tudi un kempi na bolhi, sam 3k je malo preveč vseeno. Pa tudi kempiji crknejo, tko da mogoče drugič.

Miller mi je sicer zelo všeč sam ac dc tigov pri nas skoraj ni na voljo.

Kar se tiče pa cevi, to sem se pač igral ker imam en češki šraufštuk in se mi ne da več tistih profilov švasat pa sem probal še malo na ceveh. Kaj drugega se dokler sem brez kake konkretne mize bolj ne da.

Še vedno varim s 3mm elektrodo, ena od slabih lastnosti tega aparata je, da niti ne vem kje bi dobil nastavek za manjše elektrode, neki sem klical pa ni blo še nič iz tega..

Berni: sem gledal ene videe k varijo izpušne kolektorje in sem se spraševal kaj je ta 'pleksi' blenda. Bom nabavil ko bo nov stroj. :) Btw: če si kej na tekočem s stroji, kaj bi ti predlagal nekje med 1 in 1.5k€? Če bi šlo bi mel neko fermo in da je vse nastavljivo sam vsi forniusi, kempiji, milerji in lincolni so okol 4k+ kar je pa mal huda za domače štose.

Urejal voith, 29.08.2015, 21:50.

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja cene so šle kar krepko navzgor. Jaz uporabljam Ewm tetrix230 , pri nas hudo drag , v Avstiji skoraj za jurja cenejši a je to še vedno nad 2.500.. Pod 1500 je malo dobrih in preverjenih modelov in proizvajalcev, ki bi omogočali vse kar je fajn in uporabno. Ja nekdo reče , da pravi varilec tega ne rabi... saj a vsega tudi ne zmore...
Keramična vlakna si razpleteš iz debele pletenice tesnila ;), je pa boljše kot kovinska škatla, ker malo prepušča in ne pride do turbulenc in vnašanja kisika.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Zelo zanimiv aparat iz rusije.. Spica TIG-210P AC / DC

http://prom.ua/p2746...yj-apparat.html

Če jaz to prav razumem je 21182 rubljev malo manj kot 300€... Kdo že hodi redno v rusijo tle gor? :ok2

Zanimiva cena glede na to, da je ta aparat v resnici kitajski Andeli, ki je direkt iz kitajske okol 1100€

http://www.aliexpres...208.8.70.h6On6U

Všečna mašina ni kej, sploh če bi se jo dal po ruski ceni dobit :)

Urejal voith, 29.08.2015, 23:49.

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Lmao tale video je zmaga.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Aja, še nekaj! Če iščeš poceni variante se vsaj malo zaščiti in kupi preko nekih strani, kjer obstaja vsaj delna možnost, da ti v primeru okvare kaj popravijo ali vsaj zamenjajo.
Pri Rusih jaz ne bi kupoval.. Vseeno bolj zaupam Nemcem. Edina razlika je tam, da v iskalnik namesto TIG (tungsten inert gas) ac dc vpisuj WIG ( wolgram inert gas) in boš imel več zadetkov.
Tu sem nekaj takoj našel, samo ne vem nič o njih...
http://www.stahlwerk...200-puls-s.html
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Aja pa ko boš imel ravne pločevine poskusi s tehniko "walking the cup" slika objavljena na prejšnji strani, to je kot, da bi sod premikal naprej. Lahko treniraš s skodelico kave zjutraj. :) V bistvu je enostavno, ko se navadiš na gibanje, ker se nasloniš na keramično dizo.
Prikaži več možnosti

zegler
zegler

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 879

@ voith.... za stahlwerk.. jaz uporabljam nekje 2-3 letai, pa zaenkrat brez tezav, in ima tud plazma rezanje, ampak alu zelo razmaze... varjenje pa .. no gre OK saj sem ze objavil sliko to je bilo z sthalwerk, pa zraven dobis ze vse potrebno, jaz sem si edino dokupil pedal ...

me pa mika malo poskusit varit z tako masino kaj jo prodajas :) da bi videl ce je kaj razlike al je vse isto :)
E21 ZAKON
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri tem mojem mi gre predvsem na živce ta HF vžig. Malo dela, malo štrajka in sem nekaj gledal je treba HF modul vsake tolk časa obnovit pri teh strojih. Drgač pa če si kje v okolici lahko komot prideš preizkusit.

Sem gledal tudi stahlwerk, zgleda precej dobro, ta s plazmo sploh. Reference so močne, tko da mogoče se bom pa celo res za tega odločil.

900€ s komplet vsem in 5 letno garancijo je kr lepa cena.

http://www.stahlwerk...references.html

To maš tegale?

http://forum.bmwslo....=1&d=1441006747

http://forum.bmwslo....=1&d=1441006747

• $_12.JPG
  • AC-DC-200PP-S-bedien.jpg

Urejal voith, 31.08.2015, 08:50.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 687
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kolk enih gumbov, k daljinc za žensko. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • voith je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.