Skoči na vsebino

Smart TV

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
43 odgovorov v temi
Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 494
  • Avtomobil: avtomatik

:wave

Če imamo že vse žive teme o pametnih telefonih, pa dajmo še kakšno rečt o pametnih TV-jih...
Tema bo po mojem kar aktualna, bom kar začel debato, kaj me "zeza"...

V glavnem: kupil zadnjič 50" Smart Samsunga. Vso stvar sem že kar usposobil, "zeza" (beri: bolj me matra firbec) me samo, kako TV prepričati, da spozna TV komunikator.
Po vrsti: pri nastavitvah imaš možnost, da v TV vneseš ponudnika internet televizije, v naslednjem koraku pa, da vneseš v TV tudi model siol box-a, in pol naj bi lahko v TV naložil komplet programe in jih preklapljal s TV daljincem. No in to mi nikakor ne uspe :frown. Je komu že kaj podobnega uspelo?

Imam sicer tudi univerzalni daljinec (Logitech Harmony), sem ga že preprogramiral, dela vse super, samo problem je, da imaš pri smart TV zdej tud pametni daljinec (že kao miška scena) in imam zdej spet tri daljince na mizi. Pride pa še ena taka luštna tipkovnica za brskanje po netu, za youtube itd...

Če kdo kaj ve... Hvala že vnaprej :beer.

Moram še malo naštudirat vso tole sceno... Če ne bo šlo drugače, bom še malo Telekom zaposlil... Kar naj še oni mal študirajo ;).

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 949
  • Avtomobil: sivo povprečje

Moj predlog: preveri če ima TV razširitveno mesto za razširitveno kartico. Če ima, pobaraj Telekom da naj ti zrihtajo namesto TV komunikatorja razširitveno kartico (možno da bo treba doplačat). Ko jo dobiš zadevo vtakneš v TV in boš lahko kanale preklapljal direktno s TVjem in njegovim daljincem.

Vsaj taka je teorija. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 209
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Kartic TS nima. Tudi jaz imam blazne tezave s temi daljinci, imam jih 6 :(
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Logitech Harmony ali podoben univerzalc would be your friend. :-D

Drgač pa čudno da ravno TS take stvari nima. :rolleyes Glavno da lahko hladilnik pa pralni stroj pri njih kupiš. :crazy Ko Petrol, 10 vrst tamponov, od olj za avto pa kmalu nič več ne bo v ponudbi.

Urejal Nixxon, 03.09.2015, 06:19.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Ves kaj je fora, nevem ce lahko cisto vse stvari sparim z univerzalnim daljincem. Imam daljinec od TV, Box, SoundBar, klima, Bluray in Hue zarnice.

Glede teh kartic pa mislim da je neka tehnicna ovira, se pa ne spomnim tocno v cem je fora. Je pa to res skoda ja, se strinjam!
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

OK, za hue žarnice res nisem ziher :-D samo ostalo bi pa moralo it. Jaz imam sicer enega Philipsa (SRU6008, če se ne motim) in ga vklopim v računalnik preko USBja in z namenskim programom določim naprave ki naj jih kontrolira. Ogromno jih je že v bazi in samo naloada gor frekvence, če pa česa ni pa se lahko daljinc še vedno nauči iz originalnega daljinca. Kul je tudi ker lahko določim katera naprava naj kontrolira volume zvoka (v tvojem primeru najbrž soundbar) in tudi če imam recimo trenutno preklopljeno da mi šalta po blurayu ali boxu, če dam volume up bi tebi v tvojem primeru volume povečal na soundbaru. Ne vem kako imajo to Logitechi rešeno, ampak glede na ocene in mnenja lastnikov ravno butasto ne more bit.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma ubistvu glede Hue je tako, zarnice imam v navadnih namiznih luceh, luci so vstekane v vticnico. Kupil sem neke adapterje ki imajo zraven daljinec s katerim prizgem in ugasnem luc, da mi ni treba ustajat vsakic za prizgat in ugasnit. Nevem ce se da to krmilit z univerzalcem? Pa klima, kako nastavljas klimo z takim daljincem, jaz imam en kup funkcij na klimi?

Mogoce butasta vprasanja ampak tole ni moje podrocje, ze cela znanoat mi je bila povezava TV, SoundBar, Bluray, predvajanje vsega zvoka na Soundbar itd
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 500

Z harmonijem lahko spariš vse kaj ima daljinec. Če ne ga naučiš. Tile pri telekomu bi že tudi lahko si izmislili eno kartico da jo vtakneš v televizor pa fertik ne pa da imaš 30 daljincev na mizi...
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

A pa kdo ve kaj je razlika med temi Harmonyi, razen da tisti za 60€ nimajo touch screen in do 5 naprav, uni od 155 dalje pa touch in 15 naprav? Konkretno me zanima kaj je razlika med tistim za 155€ in 265€
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 500

Jaz imam logitech harmony one in to je najboljša investicija ever. Za dnevno sobo mi upravlja:

tv, bluray,feršterker,led diode

drugi v spalnici pa luči, dvd, feršterker, tv se pravi imam namesto 8 daljincev 2. oz vskega po enega v sobi.

tisti ki so dražji imajo 2 signala to pomeni IR ter RF... Pomeni Harmony one ali harmony 900, so pa že novejši modeli zunaj. Reskiraj kupi takeha ki ima touch screen... Je lažje pa še ponoči ko ga primeš se zasveti vseskup.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Moj predlog: preveri če ima TV razširitveno mesto za razširitveno kartico. Če ima, pobaraj Telekom da naj ti zrihtajo namesto TV komunikatorja razširitveno kartico (možno da bo treba doplačat). Ko jo dobiš zadevo vtakneš v TV in boš lahko kanale preklapljal direktno s TVjem in njegovim daljincem.

Vsaj taka je teorija. :-D

Razširitveno mesto TV ima.

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Kartic TS nima. Tudi jaz imam blazne tezave s temi daljinci, imam jih 6 :(

To preverjena zadeva? Čakej :zmeden... Ti delaš na TS, če imam prav v spominu?

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Jap, preverjeno 100%, ce bi jo imeli bi jo imel jaz prvi ;)
Prikaži več možnosti
    • Andy04 je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz imam logitech harmony one in to je najboljša investicija ever. Za dnevno sobo mi upravlja:

tv, bluray,feršterker,led diode

drugi v spalnici pa luči, dvd, feršterker, tv se pravi imam namesto 8 daljincev 2. oz vskega po enega v sobi.

tisti ki so dražji imajo 2 signala to pomeni IR ter RF... Pomeni Harmony one ali harmony 900, so pa že novejši modeli zunaj. Reskiraj kupi takeha ki ima touch screen... Je lažje pa še ponoči ko ga primeš se zasveti vseskup.

Hvala! To je to?

http://www.kajkupiti...h-harmony-touch
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 291
  • Avtomobil: F31

Če imaš androida poskusi še "Suremote" aplikacijo (vleče vse glavne proizvajalce, in različne sisteme; tv, hifi, predvajalniki, taki in drugačni komunikatorji,...) ker dela preko IR

Jaz sem edino s tem appom rešil upravljanje philips sound-bara in poenotil daljince različnih TV. Na koncu je še tako da je app zastonj in daljinc vedno pri roki...
Za klimo imam drugače Mitsubishijevo MELcloud aplikacijo, z Wifi vmesnikom, ki ima neverjeteno odzivnost (tudi do 4 minute lag-a :eek :napaka ) je pa fajn ko nisi vezan na bližino naprave...

Uporablja kdo slučajno Osram Lightify sistem osvetljave? izkušnje?

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Za androida najbrž rabiš še telefon ki ima IR funkcijo, drgače ti bolj malo pomaga, a ni tako?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Vsekakor to na tel odpade ker IR nimam androida pa tudi ne :)
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 291
  • Avtomobil: F31

Za androida najbrž rabiš še telefon ki ima IR funkcijo, drgače ti bolj malo pomaga, a ni tako?

to pa ja ( https://en.wikipedia...ith_IR_blasters )

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala! To je to?

http://www.kajkupiti...h-harmony-touch

To je to ja :ok. Eden izmed mnogih.
Uradna stran http://www.logitech....harmony-remotes

Model 650 bi bil po mojem vrh glave.

LP A.

Urejal Andy04, 07.09.2015, 05:48.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Da zaključim debato okoli razširitvene kartice... Ima jih samo Telemach v povezavi s kabelsko televizijo. No, za Telekom že vemo, ostali ponudniki internetne TV tega tudi nimajo v ponudbi.

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.