Skoči na vsebino

2004 E46 320d touring

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
129 odgovorov v temi
kocar
kocar

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 159
  • Avtomobil: BMW 320d touring

Pozdravljeni.

No po nekaj premišljevanja sem se le odločil da bom namenil temo svojmu prvemu bavarcu. Dober mesec si sedaj lastim 320d in moram rečti da se mi iz dneva v dan riše večji nasmeh na obraz :-D sicer se pozna da sem prestavil se iz 23 let starega Renaulta na BMWja vendar pustimo to :-D

Avtomobil, ko sem ga prevzel :-D
Objavljena slika
Objavljena slika

Seveda avtomobila nisem mogel dolgo časa gledati posejanega s praskami zato sem se mislim da po dobrem tednu ga lotil z polirko. Resda sem precej nov v vodah poliranja in nimam veliko izkušenj, mi je rezultat sedaj zelo všečen.. Sicer so detajli, ki mi še vedno padejo v oči vednar sem se nekako sprijaznil da rabim še kar nekaj vaje preden bo avto perfekten...

Pametni prejšni lastnik se je ptičjega dreka lotil z robčki :napaka
Objavljena slika

Ista praska po končanem poliranju, sicer zame je še vedno vidna vendar vsak, ki gre mimo in mu jo pokažem mi reče da sem neumen...
Objavljena slika

Še par slik odbleska :-D
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

No po končanem poliranju sem avto zapeljal "zmagoslavni" krog in ugotovil par zadev, pri naglem pospeševanju mi je avto začel čudno ropotati in hudo tresti, sprva sem se že kar pošteno ustrašil, češ glej debil dobr tedn maš avto pa ti ga je že ratal uničit...

No, po obisku mehanika se je izkazalo da ima avto zanič nosilce motorja in slabe roke spredaj in puše zadaj. No pa sem si mislil pa smo začeli z servisi. Nosilci motorja 55€ po komadu, to sem hitro pogoltnil in zamenjal saj me je zelo motilo to tresenje in skrb pri tem da bi mogoče bilo lahko tudi kaj drugega narobe.

No mesec kasneje, sem dal obnoviti prve roke in zadnje puše k Vargalantu. Prvi dan pripeljem avto, se vse zmenim in mi reče gospa seveda, smo na vezi tekom dneva, popoldan naj bi bil avto pripravljen za prevzem. Odidem srečen v upanju da ne bom predolgo narazen z avtomobilom :-D
Popoldan klic, joj gospod zadnjih zgornih puš nimamo na zalogi, lahko Vam jih naredimo vendar bo avto pri nas do jutri, sem si mislil okej, itak sem na dopustu naj Vam bo.
Nasledni dan nekaj čez osmo dobim klic: Smo razstavili zadaj da smo prišli do puš in smo ugotovilo da imate zadnji desni feder počen. Meni se je samo zarolalo, okej, menjajte itak mi ne preostane drugega... No popoldan grem iskati avto, se sprijaznim z računom okoli 500€ in se veselo odpejem domov, razlika je bila taka da sam nisem mogel verjeti da peljem isti avtomobil :eek

No nekje vmes med vsem tem sem tudi prelepil okrasne letvice v carbon look, pri čimer sem uporabil vodič na tem forumu.:-D
Objavljena slika

Po končani norišnici sem imel še željo po vgradnji Subwooferja v prtljažnik saj zvočniki notri ne bom rekel da so slabi samo basa jim je manjkalo. No po dveh dnevih doktoriranja kje bom potegnil kable in razstavljanja avtomobila sem hudiča le usposobil, vsi polomljeni in popraskani členki so se poplačali.

Moja vizija za ta avtomobil je nekako sledeča:

-nastavljivo podvozje aka needz moar lowz
-18" ali 19" BBS LM GT ali nekaj podobnega
-čip mogoče?

No nekako sem opisal kar je trenutno z avtomobilom, karkoli takega se bo zgodilo boste pa še vse zvedeli ;)
Prikaži več možnosti
    • ŽigecBMW525 je všeč

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 903
  • Avtomobil: Francoz

Zelo lepo si ga začel urejat. Mi je všeč tvoj plan za naprej.
Poglej si še temo od TimiMB, mislim, da ti bo všeč ;) On si ga je tudi lepo spustil, lepe felgice gor :mljask

Urejal ŽigecBMW525, 14.09.2015, 18:40.

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d

Prikaži več možnosti

kocar
kocar

Novinec

• Uporabnik

pobje, zanima me kako je z menjavo notranjosti (sedežev in stropa natančneje) dal bi si take sedeže kot so na sliki oz podobne, sedaj me pa zanima ali je kakšen na forumu, ki jih slučajno prodaja?

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 981
  • Avtomobil: 1998 BMW E46 323i MT1

Sedeže menjat je enostavno. Odvijačiš spodaj na vsakem sedežu 4 vijake, odklopiš kable (pred tem odklopiš akumulator) in jih ven vzameš. Zadnjo klop sedalni del samo ven cukneš od spodaj navzgor (ni vijakov, samo zaskočke) hrbtni del v touring pa moraš z nosilcev osi odklopit.
Za menjavo stropa moraš odstraniti čisto vse stebričke in odvijačit vijake spredaj pri bralni lučki ter zadaj je še nekje en nosilec, mogoče dva pri touringu. Stranice stropa se držijo gor preko vratnih tesnil. Te enostavno z malo več sile dol potegneš.
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 768
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Lep:cool kater styling platišč pa je to? Kako je z loputami v sesalnem kolektorju? Da ne boš doživel kako neprijetno presenečenje:blackeye

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

kocar
kocar

Novinec

• Uporabnik

Če sem čist iskren ne vem kater styling je, za lopute moram pa še pogledat, ker mi noben ni znal nič povedat glede tega... Moram najti diy za to pa razdret da vidm kje smo....
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem pogledal tukaj: http://www.bmwstylewheels.com/bmw/137
Lepe felge. Lopute pa le poglej :ok

Prikaži več možnosti

kocar
kocar

Novinec

• Uporabnik

pa niso te veš :) http://www.bmwstylewheels.com/bmw/142 tele so pomoje, mah od delč zgledajo lepe samo od bližje so pa katastrofa... nekdo se jih je lotil zgleda da z kakšno gobico ali nečim grobim in so vse popraskane...

Objavljena slika

Urejal kocar, 19.09.2015, 11:25.

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja pa so res style 142:ok

Prikaži več možnosti

kocar
kocar

Novinec

• Uporabnik

No danes sem naredil 260.000km (vsaj na števcu tako piše :laugh ) ko sem se peljal proti službi.

Imam pa še vedno prisotno tresenje med vožnjo, ni važno ali pospešujem ali se peljem z enako hitrostjo. Ne vem kaj bi lahko še bilo, no sicer jutri grem po zimske gume in bomo videli če bo z primernimi gumami kaj bolje, ne pa z 08 letnik gumami :-D
Prikaži več možnosti

BMW_320_TURING
BMW_320_TURING

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 855
  • Avtomobil: E91 320D

Dobro ti tole štimaš.:ok

:-D BMW :-D

Prikaži več možnosti

kocar
kocar

Novinec

• Uporabnik

No malce updejta, prisilno sem moral zamenjati že na zimske gume. Posledica počenega zadnjega desnega fedra ni nič pripomogla k tem da mi je včeraj zvečer tudi guma spustila, no če sem čisto iskren, moram imeti nekoga nad seboj, ki me res zelo dobro čuva. V petek popoldan smo se zapeljali na obalo na kavo, med tem nisem bil ravno nežen na nekem makedamskem parkirišču sredi ničesar. Pa tudi ko mi je spustila guma, je bilo to v garažni hiši od Mercatorja. Resnično sem prepričan da mora nekdo dobro paziti name.

Objavljena slika
Srečko...

Objavljena slika
Mislim da je na tej sliki najbolj umazan odkar ga imam :laugh

Igrali smo se tudi malce z plasti dipom, edina stvar katera je bila kromirana so bile ledvičke spredaj, kar mi je šlo pošteno v nos in sem jih prebarval v mat črno, moram rečti da sem bil presenečen nad izzidom, sem pričakoval da bo bolj iztopalo, vendar se je barva kar dobro ujela z letvicam na avtomobilu :cool

Objavljena slika
Meni je všečno

Aja glede tresenja, z menjavo na zimski komplet je izginilo. Posledica je bila ta guma, ki je na koncu počila... Zgleda da sem spregledal bulo, ko sem jih dajal dol in rihtal ročno, katera je držala mislim da 3x? No nič zato, preden bo tehnični bo treba še servis narediti, se bo to takrat porihtalo.
Prikaži več možnosti

BMW_320_TURING
BMW_320_TURING

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 855
  • Avtomobil: E91 320D

Ledvičke zelo dobro izpadejo. Jaz jih imam oblečene v karbon folijo pa se je folija po vogalih mal začela trgat:damn.

Urejal BMW_320_TURING, 05.10.2015, 12:55.

:-D BMW :-D

Prikaži več možnosti

kocar
kocar

Novinec

• Uporabnik

sem tud sam od začetka razmišljal o karbon foliji ker jo imam še dovolj doma, sam na koncu je prevladal plasti dip ker se mi ni dalo zajebavati z vsemi robovi...
Prikaži več možnosti

kocar
kocar

Novinec

• Uporabnik

no tako mesec je že skoraj mimo, naredil sem servis pri 265.000km, menjano je bilo olje, filter olja, kabinski filter ter hladilna tekočina, saj jo je bilo malce malo... Prav tako zamenjal brisalce ker so bili stari že fuč. (material je bil okoli 120€)

Dobil sem drugo značko za na havbo samo imam problem in nimam tistih gumijastih čepkov, se pravi jih bom moral nekje najti... Ampak to še ni največji problem :)

Večji problem imam zadnje par dni z gretjem voznikovega sedeža, gretje se na nek interval preprosto ugasne, sicer ko se sedež segreje nadaljuje z gretjem... Moram malce pregledati stike, če mi pa ne bo ostalo drugega pa menjava sedeža ob priliki..

Urejal kocar, 26.10.2015, 18:19.

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 850
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Dobil sem drugo značko za na havbo samo imam problem in nimam tistih gumijastih čepkov, se pravi jih bom moral nekje najti... Ampak to še ni največji problem :)

pomoje jih imajo na uradnem na lagerju ....
Prikaži več možnosti

kocar
kocar

Novinec

• Uporabnik

moram malce naokoli poklicati, čeprav sem imel dopust ni bilo časa za te stvari :laugh
Prikaži več možnosti

kocar
kocar

Novinec

• Uporabnik

No tako, čepke kupil, bili so blazno dragi, celih 78 centov in značka končno stoji na havbi tako kot more.

No šalo na stran, zadnja opažanja so:
-nek ležaj se oglaša ko priklopim klimo in me blazno moti, posledično jo zadnji teden ne uporabljam da ne zgubljam živcev
-pri izživljanju mi nekje levo pod mano nekaj poči, bo treba do mehanika kmalu
-rumena lučka za olje me tudi živcira, pojavila se je po opravljenem servisu in sicer ko motor vžgem se pri hladnem mi prižge za par sekund in nato ugasne

No je pa res da sem ugotovil da diesel ni tisto kar bi meni odgovarjalo zato se z grenkim priokusom vozim okoli. Vem da mi zaradi kilometrine, ki jo delam, ne preostane drugega kot ta smraduh. Bo si potrebno omisliti še nek stranski projekt, ki bo imel pravi agregat pod pokrovom motorja.

Seveda sem v preteklem tednu tudi že razmišljal o prodaji samo se bom potrudil in ga obdržal vsaj še nekaj časa, mogoče se bo moje mnenje spremenilo...

No še par slikc. (se opravičujem za slabšo kvaliteto slik, slikano je bilo z krompirjem):laugh

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 850
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO