Skoči na vsebino

Keramika in kopalniška oprema - predlogi?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
52 odgovorov v temi
bmwjas
bmwjas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 230
  • Avtomobil: Ni pomemben podatek

Ima kdo kakšne predloge kam še pogledati za keramiko?

Do sedaj pregledana Krisma, TOPDOM in Gramat v Grosupljem.
Želje so nekaj takega, le brez pisoarja na steni, sem pa odprt za predloge.

Iz leve proti desni, Pralni in sušilni stroj, poleg izvlečna omara 30cm, nato umivalnik s predalnikom spodaj in pa tuš stena.

-Potem je tukaj še odločitev ali vzeti tuš kad, ali pa samo ploščice s kanaleto ( spet vprašanje glede barve ploščic in vodnega kamna :jok ).

-Glede keramike, je res velika razlika me ploscicami po cca 50m2 ali pa tistimi za 20m2 ? Koliko se giblje cena montaže, za položiz je cca 25m2.

-Talnega gretja ni, ena izmed opcij je električno talno gretje,ki se postavi tik pod ploščico oziroma v lepilo.

-Šparati pri umivalniku in armaturah ali ne?

Ideje, predlogi, nasveti dobrodošli.

Pripete slike za predogled

• kopalnica pohištvo.jpg
  • slika.jpg
[SIZE=2][/SIZE]
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 764
  • Avtomobil: creative technologie

Pred kratkim sem sam opremljal in nabavljal komplet opremo in keramiko za kopalnico....

sam sem vzel v kompletu keramične ploščice in sanitarno keramiko (tuš stena, banja, wc, bide, kanaleta) pri extraform.si,
armature sem pa vzel od UNITASa - imajo 6 let garancije in čeprav še nimam vgrajenih imam že dolgo v uporabi njihove armaturke in vse klapa kot mora.
Talne ploščice sem vzel MARAZZIjeve (to prodajajo povsod razen v tej štacuni kjer sem vzel vse ostalo :-D), ker imajo po videnem dobro kvaliteto, sam sem dal lesen vzorec, ker imam povsod ostalo vinil v zelo podobnem odtenku.
Kermaičar je meni delal za 12€/m2 z mojim materialom, normalna cena na trgu je do ~15/m2. Hidroizolacija z njegovim materialom je po 5/m2 za trakove in 8e/m2 za mapelastik od mapeia.....tolk da veš za občutek. S končnim izdelkom sem zelo zadovoljen, en shoot:

Objavljena slika

Keramičar je popljuval gorenje ploščice vseh vrst, rekel je samo italjanske ali pa španske da so ok - to so njegove besede, ne moje :).

Če boš jemal lasersko rezane ploščice in nimaš talnega gretja ti jih lahko keramičar polaga na stik a ne vem če ti bo dal kdo garancijo na delo, ker ima keramika in tlak različen raztezek/skrček in lahko pride do napetosti in s tem do poka.

edit:
...če boš imel dolge talne ploščice, da ti jih kermaičar slučajno ne bi polagal na polovico, mora jih polagati na tretjino ali manj zamika, drugače boš imel stopničke...ker so vse ploščice daljše od 40cm valjane in zaradi tega na večji dolžini "napinjene"...dober keramičar bo to itak vedel ampak boljše preprečiti kot pa se po narejenem nepravilno za glavo držat :-D.

Urejal Veljo, 17.09.2015, 11:22.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 034
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Jaz imam tus steno in kanaleto, lahko samo priporocam, fantasticen izgled in funkcionira kot je treba. Edino pri izvedbi pazi da bo narejeno kot je treba, ce ne bos mel vodo po celi kopalnici.
Prikaži več možnosti

nitro
nitro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 366

Jaz bi se vsekakor odločil za stenski tuš odtok in podometno tuš armaturo. V tujini se to dobi bistveno ceneje kot pri nas. Tudi mene še čaka ta projekt :svic

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 861

Poglej tudi "Granit Commerc" Novo mesto oz. imajo salone tudi v drugje.

Jaz armaturke prisegam samo na Grohe (in tle ti naj ne bo škoda denarja), glede keramike pa tudi odvisno od okusa in denarnice. :ok2

Kopalnica je zame bistvenega pomena, saj z njo začneš dan in ti mora biti vsakič prijetno k stopiš notri. Sploh pazi pri izbiri barv, da bo dosti svetlo v prostoru, da ne bo kaj preveč izstopalo, predvsem da je funkcionalna in na kratkem dosegu rok kar potrebuješ.

Poglej tudi druge salone in razstavne platoje, da vidiš-dobiš čim več idej.

Drugače pa tale link, da dobiš še ideje izven salona. :ok

http://www.amazingin...-your-bathroom/

Urejal Taucher, 17.09.2015, 11:48.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 764
  • Avtomobil: creative technologie

Kopalnice so tako kot vsak bivalni prostor stvar okusa glede barv in opreme, vsak ima pa itak svoj okus, o ukusu se ne razpravlja :ok2...meni recimo iz tega zgornjega linka od taucherja so mi vse po vrsti :blackeye (edino varianta 2 bi bila zelo pogojno sprejemljiva če bi imel brunarico iz 70cm brun sredi Kočevske reke :-D), pol od teh kopalnic je povrh vsega še utesnjenih.

Tisti izrisi katere naredijo po salonih so pa v 99% brez vezni, ker niti barvno ni na ekranu podobno pravim ploščicam, niti ne dobiš pravega filinga kako bo izgledalo, je pa res da boš tam zabil pol ure, ker se ti bo še prodajalec učil uporabo programa -> moje mnenje. Postavitve po salonih poglej in boš barvno hitro videl kje se vidiš / v kakem okolju. Mogoče še malo poglej na funkcionalnost barv in površine ploščic - da se vsaka pikica in smetka ter kapljica vode ne vidi in ne sveti na 5m, da ne boš suženj prej kot uporabnik :ok2.

Urejal Veljo, 17.09.2015, 12:02.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

...sem mu želel z linkom samo podati, kako se da izkoristiti majhne prostore, da imaš notri vse kar rabiš pa še vedno ne bo "nabito", glede barv, materialov škoda debatirat.

Itaq, je tega malo morje, na koncu pa eni tud k imajo denar, ponavadi nimajo idej in sami naredijo skropocalo, k jih v salonih "scat" peljejo ali ne znajo/nočejo potrkati na prava "praktična" smiselna vrata. :ok2

Zaradi prahu, umazanije, nečistoče in kapljic, pa se tudi jaz v vseh prostorih skušam izogibati "sijaj" izdelkov, če ne si res lahko po vsaki uporabi "suženj". Pa nisem zanemarjen in ne površen, da se razumemo. :)

Urejal Taucher, 17.09.2015, 13:18.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 914
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

V tvojem koncu se vsekakor zapelji do Trgocev - v Logatcu. Par metrov proč je tudi Gracia. Pa Tapro v Ljubljani. Tudi Merkur ima veliko izbiro. Pri vseh imaš na voljo keramiko, armature, WC školjke ... Armature so majhne (dostava!), to se splača preveriti v tujini, ker so cene nižje. Iz prve roke: www.skybad.de - izvedejo tudi vračilo denarja, če vrneš.

Vse ostalo je stvar kompromisa. Cena/kakovost/izgled/uporabnost.
Če ločen WC ni nujen, bi na tvojem mestu podrl notranje stene.
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Glede na dim. tlorisa si kar omejen, sam osebno tudi WC ne bi tlačil v drug prostor, bi predelne stene dal stran, min. ena vrata manj, pa tudi razporeditev bi bila lahko drugačna. Sicer pa ne vem kako je z inštalacijami oz. dovodi in odvodi (voda, kan., elektrika,...), tako da je veliko pogojev in če-jev. Kakšno stvar se da tudi predelati in prestaviti, če ni prezahtevno (odvisno v kaki fazi gradnje si).

Kar pa se tiče teh lojtric in ograjce (radijator), to da pol "k" toplote od sebe, cena pa k da k bi bilo zlato... Sam bi iskal kako drugo alternativo po ogrevanju IR paneli, el. konverterji, el. inverterske infre,... in potem navadna držala oz. rešetke (za obešat mokre brisače,...). Delaj pa seveda po svojem okusu in zmožnostih.

Urejal Taucher, 17.09.2015, 14:22.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 229
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Glavna fora teh lojtrca radiatorjev je sušenje brisač.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Jani
Jani

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 385
  • Avtomobil: F11-525d, K100CR

http://www.paliska.si
Prikaži več možnosti

bmwjas
bmwjas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 230
  • Avtomobil: Ni pomemben podatek

Glavna fora teh lojtrca radiatorjev je sušenje brisač.

Ne greje to kot klasični radiator ?
[SIZE=2][/SIZE]
Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 646
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

Seveda greje, ampak lahko gor na njega namečeš še en kup brisač ali drugih oblačil. Lahko pa unega iz dnevne vzameš in postaviš navpično, če rabiš samo za gretje :laugh.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Ne greje to kot klasični radiator ?

Greje že, sam kok in kak volumen ogrevaš pa je druga pesem oz. k maš gor brisače se poslovi od ne vem kake oddaje toplote, da bi ogreval prostor. Poglej si specifikacije navadnih radiatorjev in teh lojtric, pa ti bo vse razumljivo. No jaz ne maram in nimam teh "gatr". Za sušenje brisač imam raje klasična držala. Je pa tako kot vsaka stvar odločitev in okus posameznika.

Za lažje razumevanje kok W potrebuješ za določen prostor:

http://www.aklimat.s...zracun_moci.pdf

Urejal Taucher, 18.09.2015, 08:54.

Prikaži več možnosti

matty
matty

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 187
  • Avtomobil: e39 523i

Poglej še tukaj: http://www.martin.si/
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 182
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

..če ti kaj pomaga:)...jaz bom opremo za na morej nabavljal pri http://www.kering.si/ ampak ne zaradi firme, ampak zato ker imajo keramiko od http://www.imolaceramica.com/:ok2

...za tuš pa keamika na tleh je lepa, ampak je kurc za čistit, predlagam ti vgrajeno keramično ali marmor tuš kad....

Objavljena slika

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

matty
matty

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 187
  • Avtomobil: e39 523i

Poglej še tukaj: http://www.martin.si/

Če kdo kaj potrebuje iz naše ponudbe (po ugodni ceni) me lahko kontaktira :-)
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 914
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Če nisi ravno veliki fan keramike, je zanimiva opcija za kopalnico tudi epoksi. Ni stikov, ni silikona, ni hladnega občutka ... Cena pa prej nižja kot višja.
Prikaži več možnosti

ponco
ponco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 546
  • Avtomobil: MB W212

Jaz bi namesto keramike postavil talno oblogo iz umetne mASE:
SVetujem ti Gerflor, spodaj imas link do kataloga.

Ce kdo rabi kontakt za vgradnjo in top ceno, naj me kontaktira na ZS :ok

http://gerflor.fluid...012-Collection/

Objavljena slika

Urejal ponco, 21.09.2015, 09:06.

lp, ponco
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Če nisi ravno veliki fan keramike, je zanimiva opcija za kopalnico tudi epoksi. Ni stikov, ni silikona, ni hladnega občutka ... Cena pa prej nižja kot višja.

Kakšna pa je obstojnost/obraba/vzdrževanje na dolgi rok?
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.