Skoči na vsebino

Terenska in ekspedicijska vozila

* * * * * 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
804 odgovorov v temi
naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 487
  • Avtomobil: 2x OOOO | \X/ | ⚡

No, predstavitev VW Sharana 2.8 V6 4Motion Allroad microcamperja sem planiral že nekaj časa.
Ideja o predelavi zvestega družinskega spremljevalca se je pričela porajati zadnje leto lastništva 'vmesnega' avta, MB Viano Westfalia, kateri nam je 4 sezone služil kot družinski mini kamper. 
Želje so bile, da za delček cene Viana na osnovi Sharana naredim mikrokamper, ki bo omogočal off-road kampiranje za 2-5 oseb, po potrebi spanje na/v/ob avtu, z zasilno avtonomijo (hladilnik, kemični WC, tuš, kuhalnik, ...). Cilj je bil narediti reverzibilne predelave, brez vrtanja/vijačenja/..., kjer se dodelave zakonsko tretirajo kot prtljaga.
Del opreme je ostal od Viana, zato sem razpolagal z dvema hladilnikoma, kemičnim WCjem, dvema omaricama, zunanjim tušem, air-up predšotorom, ...
Kupiti je bilo treba prave terenske gume, platišča, razširitve karoserije in podvozja, LED bar, strešni šotor, reševalne podloge (recovery tracks), zložljivo lopato, pločevinaste posode za vodo/gorivo, šino za pritrditev predšotora, prilagoditi tendo, ...

Par podatkov o osnovi: VWSharan 2.8 V6 4Motion, letnik 2006, kupil sem ga 2009 s 100.000km. Motor je zanesljivi V®6 2.8 bencinar, 204KM, ročni menjalnik, pogon 4Motion, oprema Comfortline. Trenutno se bliža 330.000km in ob rednem vzdrževanju vedno zelo zanesljivo služi. 

Takle je bil v serijskem stanju, par let po prihodu k hiši:
2012-09-0817-28-23695.jpg

Pričetek z načrtovanjem lifta in razširitev:
vwsharanallroad-wheelarc.jpg

Dvignjen, poširjen, prvi test po dvorišču ter prvo tičanje v snegu - testna voznica (hči) je bila prenežna s plinom. Rezervna guma je na zadnjem prtljažniku (varianta 1, za prosti strešni prtljažnik):
vwsharanallroad-stuck.jpg

Zimski shakedown po poledeneli Rogli:
vwsharanallroad-shakedow.jpg

Montiran LED bar in zasnova za selitev rezerve na streho:
vwsharanallroad-led-bar-.jpg

Selitev rezerve na streho ( s testnim inženirjem :) ), torej varianta 2, za prosti zadnji del (možna montaža prtljažnika za kolesa). Višino sem uspel obdržati pod 2,05m, da si ne omejujem vstopov v garaže po svetu:
vwsharanallroad-led-bar-.jpg

Ena od postavitev notranjosti: 'dnevna/jedilnica' za 2 osebi, hladilnik in omarica, tokrat brez kemičnega WC, za kratka kampiranja v kampih.
vwsharanallroad-inside-1.jpg
vwsharanallroad-inside-2.jpg

Končno kupljen tudi strešni šotor (Autohome Airtop 145x210cm), rezervna guma in recovery tracks so na varianti 1:
vwsharanallroad-roof-ten.jpg

Deviško kampiranje v Šobcu:
vwsharanallroad-maiden-c.jpg

Pa še drugo v Menini čez par dni:
vwsharanallroad-camping.jpg

Predšotora še nismo izkoristili na Sharanu, je pa taka postavitev, brez težav nudi prostor za udobno spanje dodatnih treh oseb. Omogoča hiter odklop avta brez podiranja šotora, idealno za izlete v okolici baznega tabora:
airup-tent.jpg

Do naslednje sezone pridejo na avto še zanesljive pritrditve pločevinastih posod za vodo&gorivo, lopate, zunanje dvigalke, popravki kake malenkosti ter priprave za trenutni naslednji resni cilj - izlet v severno Afriko. Pred tem pa seveda lokani izleti po SLO, Velebitu, morda pade še Grčija...

Urejal naliM, 26.09.2021, 13:15.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Bavaria fan, bvogri in 11 ostalim je všeč

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 934
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Top :ok :ok :ok
Eno vprasanje glede motorja, ker imam enakega v golfu, si kaj preverjal verigo ali menjaval? Ker naj bi bla to hiba teh motorjev in tam med 200-300k km bi jo naj blo pametno pogledat, oz. zamenjat.
Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 487
  • Avtomobil: 2x OOOO | \X/ | ⚡

Verigo redno kontroliram preko diagnostike in poslušanja delovanja motorja, pa je stanje še vedno takšno, kot je bilo pri 100.000km. Je pa res, da sem prepolovil intervale oljnih servisov na max. 15.000km takoj ob nakupu 12 let nazaj.

Urejal naliM, 26.09.2021, 14:47.

Prikaži več možnosti

outsider
outsider

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 691

https://www.avto.net...asp?id=16622455

Će bi koga zanimalo…
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 065
  • Avtomobil: E28 & E34 & E32 & E61

Nisem poznavalec, niti kupec ampak a ni to malo drago?
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 497
  • Avtomobil: UFO

Poceni, sploh glede na nizke kilometre in ohranjenost. Ko odpreš Pathfinderje je šele šok, vsi blizu 400.000km in dražji od Patrolov. Ampak so pa neuničljivi ti avti in izdelani za teren.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 046
  • Avtomobil: bmw m3

ni poceni, je precej drag, pa cena mislim da mu je zrasla v tem mesecu za 1000€

Poceni, sploh glede na nizke kilometre in ohranjenost. Ko odpreš Pathfinderje je šele šok, vsi blizu 400.000km in dražji od Patrolov. Ampak so pa neuničljivi ti avti in izdelani za teren.

pathfinderja s šasijo potrebno popravila smo prodali za 2100€

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

Tega bi še jaz kupil ko si ga za 3 jurje ponujal ma nisi hotel slike nalepit :)
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 407
  • Avtomobil: F11 530d

Ah dej dej. Sidro obično haha :)

Urejal BMW4everafter, 27.09.2021, 13:35.

<p><p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt, F11 530d
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Tega bi še jaz kupil ko si ga za 3 jurje ponujal ma nisi hotel slike nalepit :)

sej mam pa kej drugega če rabiš

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

Rabim par delov za Ford MB oz Willys. Bi rad čimveč pri nas dobil da ne naročam iz Francije.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Rabim par delov za Ford MB oz Willys. Bi rad čimveč pri nas dobil da ne naročam iz Francije.

piši na zs

Prikaži več možnosti

outsider
outsider

BMW ljubitelj

• Uporabnik

ni poceni, je precej drag, pa cena mislim da mu je zrasla v tem mesecu za 1000€

pathfinderja s šasijo potrebno popravila smo prodali za 2100€

Cena je od zacetka prodaje ostala ista, se ni nic podrazal, ne vem zakaj so potrebni taki komentarji, ce nisi preprican.
Marca letos se je prodajal za 8900€, to je pa res ja.
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

sem bil pac 99% da je bla cena 7500€ še ne dolgo nazaj, se opravičujem

Prikaži več možnosti
    • outsider je všeč

marinero
marinero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 960
  • Avtomobil: 300CDI

A niso ti motorji dokaj delikatni? Excuse my ignorance.

Quiet time.

Prikaži več možnosti

outsider
outsider

BMW ljubitelj

• Uporabnik

sem bil pac 99% da je bla cena 7500€ še ne dolgo nazaj, se opravičujem

Sem se sedaj spomnil, se je prodajal en v nasih koncih ja za 7500, 330k prevozenimi in v precej slabsem stanju, isti letnik.

@marinero
Motor je se starejse zasnove, 2.8 I6, kateri naj ne bi bil problematicnen, nekaj tezav s pregrevanjem, ostalo meni ni znano. So tu majstri, ki veliko vec vejo, pa lahko dodajo svoje. Novejsi 3.0 je I4, kateri so pa imeli nekaj vec tezav, to je kar je meni znano. Je pa 2.8 len, precej len.

Urejal outsider, 27.09.2021, 15:32.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

rx88
rx88
  • Uporabnik
  • Sporočil: 138
  • Avtomobil: M

Tisti za 7500 je šel od nas za okrog 4000. Malo pred prodajo sem porihtal še par stvari, nato ga je lastnik prodal v primorske konce, ker je kupil hišo in avta ni več rabil.

Urejal rx88, 27.09.2021, 19:03.

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Sem se sedaj spomnil, se je prodajal en v nasih koncih ja za 7500, 330k prevozenimi in v precej slabsem stanju, isti letnik.

@marinero
Motor je se starejse zasnove, 2.8 I6, kateri naj ne bi bil problematicnen, nekaj tezav s pregrevanjem, ostalo meni ni znano. So tu majstri, ki veliko vec vejo, pa lahko dodajo svoje. Novejsi 3.0 je I4, kateri so pa imeli nekaj vec tezav, to je kar je meni znano. Je pa 2.8 len, precej len.

pustmo tizga, v spominu sem mel točno te slike, pač te avte pogledam vsak dan, sej pravim mogoče sem se res zmotil, pardon

A niso ti motorji dokaj delikatni? Excuse my ignorance.

2.8 so ok motorji, samo švoh, 3.0 so veljali za slabe

Tisti za 7500 je šel od nas za okrog 4000. Malo pred prodajo sem porihtal še par stvari, nato ga je lastnik prodal v primorske konce, ker je kupil hišo in avta ni več rabil.

ne, ta za 4200 pomoje je bil učiraj prvič na internetu, je bil pa prodan danes popoldne ja

Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 436

Projekt Overland Pajero se počasi premika. Avto je pri ličarju, se flika rja. Naslednji teden ga baje začnejo kitat in barvat. Razen tega spredaj in zadnjih obrob je karoserija relativno zdrava. Pod avtom popravila niso potrebna, samo dodatna zaščita gre čez.

hic4SI8.jpg

7B7WD2e.jpg

ODgcXxr.jpg

Ko pride od ličarja doma že čakajo nove feltne in gume. Dotz Dakar jeklene in Kumho Road Venture M/T gume. Pa komplet servis z menjavo vseh tekočin, filtrov, gumic, puš, spon.

jjGraMc.jpg

wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

igorbugi
igorbugi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 224

Slikano v Bežigradu...20211005_101137.jpg

"How far are you willing to go to save the ones you love?"

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.