Skoči na vsebino

BMW i3 test

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
849 odgovorov v temi
Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 096
  • Avtomobil: OOOO

Odpiram novo temo, kot zahvalo za večdnevni test (sicer plačljiv, vendar gre denar v dobrodelne namene).
Moderatorje prosim, da čimprej ustvarijo na forumu rubriko Serija i ;)

Avto sem ravno dobil v roke od kolega in prvi vtisi so fenomenalni. Pa gremo po vrsti.. Nisem navdušenec nad elektro/hybrid avti, nisem pristaš monovolumnov (kombajn dizajnov), ne zanimajo me futuristično izdelane notranjosti in do nedavnega sem se požvižgal eco pro, eco, eco ++.

Precej bolj mi je pomemben neposreden volan s povratnimi informacijami, trdo in čvrsto podvozje, zadnji pogon z možnostjo izklopa elektronskih pomagal, lepe 20" feltne, občasno bočenje, dobre xenon luči, dovolj prostora zame spredaj.

i3 ima vse to kar sem zgoraj napisal. Za izklop elektronike se je sicer treba sprehoditi po meniju, zavore sicer smešno male zgeldajo na 20" ampak to je pravi BMW! zvoka res ni, ampak koliko ga je pa na 3/4 vaših BMWjev z 2.0d mlinčki v vseh oblikah..? Avto vleče instantno od 0-155. km/h, ne milj da ne bo pomote :) Malo me moti le, da zavira ko spustiš gas.. in dokler nisem ugotovil, da se ob spuščenem gasu na AC zaradi zaviranja tudi prižgejo stop luči- me je bilo kar malo strah.

Še nekaj tehničnih podatkov: 170km, 7,2s do 100km/h, 250nM (od 0/o), 1200kg, 155km/h končna, avto ima cca 150km dometa na elektriko, potem se vklopi generator 2cyl 600cm, ki avto poganja še (na elektriko) 150km oz neskončno, če se tanka bencin :) Čas polnitve na običajni šteker- 6-8 ur, probal bom tudi hitro polnjenje pred kristalno, ki traja baje 20min za napolniti 80%.

Kaj več bom napisal v prihodnjih dneh. Obiskal tudi kakšnega forumaša in bo padel še kakšen komentar.

par slik (vem, revščina):

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Ju3 grem ob cca 17:15 iz LJ v NM, če kdo slučajno rabi prevoz v čisti tišini ;)
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 157
  • Avtomobil: BMW x

... Malo me moti le, da zavira ko spustiš gas ...

Meni pa je to čisto všeč - pri zmerni vožnji ob zaviranju v koloni ali pred semaforjem sploh ne rabiš dajat noge še na zavoro :ok

Ne vem pa kako se bo to odražalo pri vožnji v snegu ... upam, da ne bo isti efekt kot bi zategnil klasično ročno in se potem samo še zavrtel ...
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni pa je to čisto všeč - pri zmerni vožnji ob zaviranju v koloni ali pred semaforjem sploh ne rabiš dajat noge še na zavoro :ok

Ne vem pa kako se bo to odražalo pri vožnji v snegu ... upam, da ne bo isti efekt kot bi zategnil klasično ročno in se potem samo še zavrtel ...

V mestu je ok. Na AC pa res ni prijetno.. Sploh, ker recimo na izvozu ne rabis zavirat in dokler ne skapiras da ob tem (avtomatskem zaviranju) gorijo tudi stop luci, je vsaj mene bilo strah, kaj si bo mislil zadaj vozeci.

Danes sem izrabil elektricni domet in tik pred koncem elektrike se prizge frfotanje zadaj, sicer se v avtu ne slisi- zunaj pa deluje kot pokvarjen Daihatsu charade, kateri laufa na 2 od treh cilindrov :)
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 54 032
  • Avtomobil: Rdeča raketa

To me je vedno zanimalo, ali se ob spustu plina prižgejo štop lampe ali ne.

PS: Za podforum pa je treba rečt adminom.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 641

To me je vedno zanimalo, ali se ob spustu plina prižgejo štop lampe ali ne.

PS: Za podforum pa je treba rečt adminom.

Jaz sem ze prosil Tomzla ... Pa nisem se dobil odgovora. Mislim, da je skrajni cas da se uvede! i3 je zunaj ze 2 leti ...

Drugace pa imam samo majhen komentar - tehnicni podatki, ki si jih navedel veljajo za BEV. REX (tale ki ima 2 zyl. generator) ima slabse pospeske in manjsi range.

Drugace pa itak - i3 rulez! Pravi BMW! Priloznost sem ga imel vozit na BMW Fest in me je cisto navdusil (pa vozim V8, hehe).:ok
.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Tocno to. Taka renegeracija kot je je zakon in hkrati se bolj ucinkovita voznja.

Glede snega .. Pomoje se zanasajo na ESP.

Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 959
  • Avtomobil: e91

to bom pa z veseljem bral... me prav zanimajo vtisi po končenm testu.
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Tocno to. Taka renegeracija kot je je zakon in hkrati se bolj ucinkovita voznja.

Glede snega .. Pomoje se zanasajo na ESP.

Po snegu mora it ko sus... Poglejte dimenzije gum :) 20", sirina pa ko kolesarske gume- to pomeni dober oprijem.

Pa res, pospesek velja za BEV, tale kot ga imam s podaljsanim dometom je verjerno malo tezji in ima kaksno desetinko vec do 100.
Danes sem spet rogovilil. Do 100 je pospesek res lep, instanten. Potem pa se malo pozna da ima "samo". Do 100 pa daje obcutek kot moja 200 konjska enka, ce ne boljsi ;)

Urejal Jerch_, 05.10.2015, 08:47.

Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 720
  • Avtomobil: Karjola

Odpiram novo temo, kot zahvalo za večdnevni test (sicer plačljiv, vendar gre denar v dobrodelne namene).

Do tell more about this :)

Urejal bizdam, 05.10.2015, 11:07.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

kian_alvane
kian_alvane

addicted to e36

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 445
  • Avtomobil: nimam

http://www.rotaryslo...preizkus-bmw-i3
:mznak for Motorsport. :mznak for Milestones.
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 572
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Tudi mene je navdušil!:ok2

Forwardirajte na 4:25 za drag test!

Urejal kroskris, 05.10.2015, 11:31.

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi mene je navdušil!:ok2

Forwardirajte na 4:25 za drag test!

Hahha.. Zato pa so na testnem po 20.000km ze zlizane zadnje gume :)

Do tell more about this :)

Vsa zbrana sredstva bodo namenjena za projekt Botrstva, za pomoč otrokom v družinah, ki nujno rabijo naso pomoc.
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa res, pospesek velja za BEV, tale kot ga imam s podaljsanim dometom je verjerno malo tezji in ima kaksno desetinko vec do 100.

Nocem bit siten, toda REX ima "obuctno" slabse pospeske in seveda vecjo porabo:

http://www.bmw.de/de...5/techdata.html

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Nocem bit siten, toda REX ima "obuctno" slabse pospeske in seveda vecjo porabo:

http://www.bmw.de/de...5/techdata.html

Zgleda je ta, ki ga vozim mapiran, ker gre zmerjeno boljse kot pise.. :)
Moral bi se V-max odpret hehe. Kakorkoli- stock 120d gre slabse do 100, sploh 0-60 ubije tudi precej mocnejse avte ;)
Ni pa to dirkalnik. Je zanimiva igracka..
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 66 983
  • Avtomobil: E46 325i

Jaz sem ze prosil Tomzla ... Pa nisem se dobil odgovora. Mislim, da je skrajni cas da se uvede! i3 je zunaj ze 2 leti ...

Drugace pa imam samo majhen komentar - tehnicni podatki, ki si jih navedel veljajo za BEV. REX (tale ki ima 2 zyl. generator) ima slabse pospeske in manjsi range.

Drugace pa itak - i3 rulez! Pravi BMW! Priloznost sem ga imel vozit na BMW Fest in me je cisto navdusil (pa vozim V8, hehe).:ok

Tole me pa res zanima kako si ti predstavljaš "pravi BMW". Ker jst vozil ga sicer še nisem, sem si ga pa ogledal in sedel v njem in meni deluje kot avto za popualcijo 60+, ki jim je avto le prevoz od A do B po mestu in občasno na kakšen počasen popoldanski izlet, kar ni ravno tipičen BMW kupec. :ok2

Urejal Rottie, 05.10.2015, 14:31.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Tole me pa res zanima kako si ti predstavljaš "pravi BMW". Ker jst vozil ga sicer še nisem, sem si ga pa ogledal in sedel v njem in meni deluje kot avto za popualcijo 60+, ki jim je avto le prevoz od A do B po mestu in občasno na kakšen počasen popoldanski izlet, kar ni ravno tipičen BMW kupec. :ok2

Hehe.. Rottie, oglasi se ju3 za casa kosila v kristalni in bos videl kako gre po kroznih na 20" tale revcek. Podvozje je perfektno uravnoveseno, glede na sirino gum se avto drzi boljse od bilo katerega podobnega avta. Razlog je pa preprost- vse kar je nad visino pasu je iz kevlar/karbona/plastike... Teza je zato zelo nizka in res dobro razporejena. To ti lahko povem, ker se avto res dobro obnasa na meji zdrsa. Tocno tako kot se pravi bmw
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 157
  • Avtomobil: BMW x

... meni deluje kot avto za popualcijo 60+, ki jim je avto le prevoz od A do B po mestu in občasno na kakšen počasen popoldanski izlet, kar ni ravno tipičen BMW kupec. :ok2

To ti tako deluje zato, ker si ga boš lahko privoščil šele v tistih letih :ok2
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 66 983
  • Avtomobil: E46 325i

:laugh Ma, nisem jst proti hibridom ali mestnim avtom na elektriko, samo pri BMWju bi raje probal kakšenga i8... ta mi deluje kot pravi BMW :ok2 Kar se pa nakupa tiče, si pa kr zadel se mi zdi. :-D

@Jerch_ ... hvala za ponudbo, samo med službo nimam časa hodit v BTC.

Urejal Rottie, 05.10.2015, 14:59.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 117
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Hehe.. Rottie, oglasi se ju3 za casa kosila v kristalni in bos videl kako gre po kroznih na 20" tale revcek. Podvozje je perfektno uravnoveseno, glede na sirino gum se avto drzi boljse od bilo katerega podobnega avta. Razlog je pa preprost- vse kar je nad visino pasu je iz kevlar/karbona/plastike... Teza je zato zelo nizka in res dobro razporejena. To ti lahko povem, ker se avto res dobro obnasa na meji zdrsa. Tocno tako kot se pravi bmw

Tudi mene je močno navdušil, vbistvu poleg Megana RS v zadnjem času eden izmed redkih avtov od katerega sem dobil več, kot sem pričakoval. Pa po dolgem času BMW, ki mi je res dvignil pulz.

:laugh
Prikaži več možnosti