Skoči na vsebino

BMW i3 test

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
881 odgovorov v temi
_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 788

Hehe.. Rottie, oglasi se ju3 za casa kosila v kristalni in bos videl kako gre po kroznih na 20" tale revcek. Podvozje je perfektno uravnoveseno, glede na sirino gum se avto drzi boljse od bilo katerega podobnega avta. Razlog je pa preprost- vse kar je nad visino pasu je iz kevlar/karbona/plastike... Teza je zato zelo nizka in res dobro razporejena. To ti lahko povem, ker se avto res dobro obnasa na meji zdrsa. Tocno tako kot se pravi bmw

Tocno to ja. Skratka avto, ki naj bi bil mestni avtomobil, je vse vec kot to. Zelo spodoben "dirkalnik" za dinamicne ocete recimo. :laugh
.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 517
  • Avtomobil: BMW x

Tocno to ja. Skratka avto, ki naj bi bil mestni avtomobil, je vse vec kot to. Zelo spodoben "dirkalnik" za dinamicne ocete recimo. :laugh

Baje bom postal dedi ... torej res rabim nekaj živahnega za dinamičnega :deda ... :burnout

:laugh
Prikaži več možnosti
    • DrKo je všeč

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 001
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

@Jerch_ hvala za uro časa in hiter test.

10k€ manj in 50km več realnega dometa in bi bila prava zverina. :metalc

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Za voziti je res igračka. Moči ravno dovolj, direkten volan, čvrsto podvozje. Tudi regeneracije se kar hitro navadiš ampak moraš zavestno razmišljati. Zelo dobro je, da ima malo zamika in se v trenutku ko spustiš gas spomniš na zaviranje pa imaš še čas dodati plin preden regeneracija po nepotrebnem začne delovati. Mislim pa da bi po kakšnem tednu to prišlo čisto v podzavest in bi to v drugih avtih pogrešal :ok2

Urejal andrej777, 05.10.2015, 19:27.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 575
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Ko stoji pred E30-tko, se lepo vidi, da je kar velik avto.:ok

Vozil sem ga skoraj dva dni in ko sem se vsedel nazaj v mojo E39-tko, se mi je zdela manjša v notranjosti!:eek
Vetrobransko steklo je bližje nosu, medtem ko za širino lahko rečem, da se zdi enaka.

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 226
  • Avtomobil: OOOO

Ko stoji pred E30-tko, se lepo vidi, da je kar velik avto.:ok

Vozil sem ga skoraj dva dni in ko sem se vsedel nazaj v mojo E39-tko, se mi je zdela manjša v notranjosti!:eek
Vetrobransko steklo je bližje nosu, medtem ko za širino lahko rečem, da se zdi enaka.

Točno tako. Avto se zelo podcenjuje po velikosti, ker ima 20" feltne in vsi mislijo, da so 14" in potem, da je avto majhen.. pa ni ;)
Jst sem pričakoval nekaj v stilu opel Mokka, v resnici pa lahko opel mokko popapa po prostornosti kabine. in še vstopanje/izstopanje je fenomenalno rešeno.

@Jerch_ hvala za uro časa in hiter test.

ni panike :) upam, da še kdaj..
PS: nisem vedel, da znam tako dobre sliko narest :laugh :eek
skratka hvala za normalne slike in vesel, da sem videl tvojega oldija, ki je res lepo porihtan.

Urejal Jerch_, 05.10.2015, 20:59.

Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 837
  • Avtomobil: e92 325i

fuck jerch lih zdaj ko sem v tujini si nabavil to :)

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Baje bom postal dedi ... torej res rabim nekaj živahnega za dinamičnega :deda ... :burnout

:laugh

Čestitke :beer
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

fuck jerch lih zdaj ko sem v tujini si nabavil to :)

:-D :laugh ma to bo cez 10 let vsak imel za drugi avto ;)

Danes s polnimi tanki sel Nm-Lj. Vozil 125 na tempomat in je ostalo se 45km range na elektriko. Pomeni bi lahko se na kaksen sestanek skocil in kosilo v kristalni na hitro polnilnico in bi spet prisel zastonj v NM. Je pa poraba elektrike ze pri 135 enotmno vecja.. Ampak se da z navi igrati, ko je cloveku dolgcas pri 125 :)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Ufff ... nobena zastonj vožnja ne odtehta tega, da bi moral stalno po AC voziti 125 km/h... umrem od dolgčasa. Že čez Avstrijo mi je muka it, ker so tako nizke omejitve na AC. Jst še vedno mislim, da so električni avti primerni le za mestno vožnjo pa kakšen kilometer ali 2 po obvoznici še, kaj več pa ne.

Urejal Rottie, 06.10.2015, 07:50.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Ufff ... nobena zastonj vožnja ne odtehta tega, da bi moral stalno po AC voziti 125 km/h... umrem od dolgčasa. Že čez Avstrijo mi je muka it, ker so tako nizke omejitve na AC. Jst še vedno mislim, da so električni avti primerni le za mestno vožnjo pa kakšen kilometer ali 2 po obvoznici še, kaj več pa ne.

Sej gre 155, je takrat ze kar veselo na 155 gumah spredaj in 175 zadaj al koliko je :)
Ampak zakaj bi placeval oz poslusal tisti kultivator zadaj+ sodelavci bi bili jezni, ce jih nebi vozil na pure electric.. Ker pri 155 bi spraznil elektriko od lj do nm ;)

Ps: dolgcas je pa v vsakem avtu, ki ni vsaj 8cyl- ce tako gledas.. Ajde 6 se pogojno sprejmem, ampak nevem zakaj na cesti pri dnevnih migracijah gledam 95% 4cyl dizlov, kjer so fun factor samo vibracije in brundanje motorja..

Urejal Jerch_, 06.10.2015, 08:07.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej gre 155, je takrat ze kar veselo na 155 gumah spredaj in 175 zadaj al koliko je :)
Ampak zakaj bi placeval oz poslusal tisti kultivator zadaj+ sodelavci bi bili jezni, ce jih nebi vozil na pure electric.. Ker pri 155 bi spraznil elektriko od lj do nm ;)

A ti je to edini avto al imaš pri hiši še kakšnega za daljše vožnje?
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 748
  • Avtomobil: Karjola

Si morda že uspel dobiti občutek o dometu pri različnih hitrostih/režimih vožnje?

Recimo normalna mestna vožnja = x km?
AC 130km/h = x km?
AC 150 km/h (idealna potovalna hitrost v SLO) = x km?
Podeželske ceste s konkretno vožnjo (dolomiti style) = x km?

Tenkju :)

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Si morda že uspel dobiti občutek o dometu pri različnih hitrostih/režimih vožnje?

Recimo normalna mestna vožnja = x km?
AC 130km/h = x km?
AC 150 km/h (idealna potovalna hitrost v SLO) = x km?
Podeželske ceste s konkretno vožnjo (dolomiti style) = x km?

Tenkju :)

Jap.
Imam pa problem, kako to definirati.. Ker ni enote na katero smo vajeni.
Ce relativno karikiram:
Pri mestni voznji- vceraj od BTC cez cel center in po dolenki na AC, izkljucno bozanje gasa in voznja v koloni, kjerkoli mozno (kjer sta dva pasa v isto smer- smartinska, dolenka) vozil na tempomat 60. Poraba je 30% manjsa, kot ce bi vozil 100km/h. Regeneracija res prihaja do izraza. Bil sem zelo presenecen. Seveda pa je to voznja brez klime z min pihanjem ventilacije in glasba potiho.

Voznja po AC 100- domet cca 135km
Voznja po AC 125- domet cca 115km
Voznja po AC 135- domet cca 90km
Voznja po AC 155 s stalnim max pospesevanji, domet cca 50km :)

Zdej razumete, zakaj se z elektriko ne splaca gont.
5x launch na max 0-130 in range pade vec kot ce bi se peljel 3 kroge z bozanjem gasa okoli LJ :)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Kolk se pa kaj pozna, ko klimo vklopiš in če močno dela pa radio naglas recimo?
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

A ti je to edini avto al imaš pri hiši še kakšnega za daljše vožnje?

Ni to moje, ker nimam 55.000 za dat za polno opremljenega.. Oz ce bi ze dal, bi dodal par dinarjev in vzel 1/M ;)
Zaenkrat pa je edini avto, ker so ostali po servisih, enka pa na odpravljanju lepotnih napak in menjavi veteobranskega stekla..

Kolk se pa kaj pozna, ko klimo vklopiš in če močno dela pa radio naglas recimo?

Spet teZko definiram, ampak po obcutku precej. Sploh v mestu, ce si ultra sparoven je lahko poraba do 5x nizja kot pa ce nabijas gas ko strgan in imas klimo na polno z muziko :)
Samo vpliv klime je pa recimo vsaj 2-3x vecji kot pri normalnem avtu. Recimo ce se ti poraba s klimo poveca za cca 5% se ti tukaj poraba elektrike za 15%. Ce se nabijes gretje zicov, muziko, polnes telefon itd je precej razlike ;)

V eco pro nacinu pa itak ni klime, gretja zicov, vricnice so v sleep mode itd

Urejal Jerch_, 06.10.2015, 09:09.

Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Jaz sem ga vozil normalno, brez šparanja, vmes sem tudi tiščal na polno, pa je imel porabo 14,5 kWh/100km.

Torej, če ima baterija uporabne kapacitete 18 kWh, se da z enim polnenjem odpeljati 125 km v realnih razmerah.

BMW objavlja, da je poraba lahko tudi 12,9 kWh/100 km.
Torej, če ga polniš doma na visoki tarifi (0,07 €/kWh), te 100 km normalne vožnje stane 1€!

Če se znajdeš in polniš na raznih zastonjskih polnilnicah, ki jih je vedno več, pa ni več kaj za računat...:laugh

Urejal kroskris, 06.10.2015, 09:42.

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 001
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Če bi se v jutranjih in popoldanskih konicah vozil po AC bi ugotovil da si z 125kmh že prehiter. Itak se vse vozi 110kmh po levem pasu :napaka :ok2

Torej, če ima baterija uporabne kapacitete 18 kWh, se da z enim polnenjem odpeljati 125 km v realnih razmerah.

Se pravi poleti z REXom v službo Nm - Lj - NM pa bi šel mogoče zadnjih 10km na bencin če v Lj nimaš možnosti polnjenja. Se pravi v celem tednu 10€ za elektriko in 10€ za tank goriva. Dejansko ni slabo. Iz kakšnega Trebnjega pa že brez goriva.

Urejal andrej777, 06.10.2015, 09:51.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 517
  • Avtomobil: BMW x

Čestitke :beer

Hvala. Kaj pa ti čakaš ... i9 ? :-D
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Pa seveda se vedno pozablja sledeče:
- ob nakupu dobiš 5000€ subvencije (full elektro)
- prav tako ti eko sklad omogoča eko kredit, v višini do 20.000€ z 1,5% obrestne mere + euribor.
- karbon, aluminij, plastika. (nikoli več rje in s tem boljše ohranjanje vrednosti)
- 8 let garancije na baterijo (oz. do 100.000 km)
- nič več umazanih in dragih servisov. (olja, filtrov, svečk, turbin, šob, sond, jermenov, menjalnikov,...)

Kot sem že drugje napisal, se 90% lastnikom REX modela dogaja, da se jim bencinski generator vklaplja samo vsakih 8 tednov, zaradi potreb mazanja, da zadeva ne zarusta...:laugh
Plus tega je treba REX-a spet servisirat...

Prav tako REX doprinese 120 kg mrtve teže, kar je enako, kot če bi prevažal dve hudi bejbi (ki jih boš ziher dobil, če boš vozil i3) ali pa eno ženo z malico...:ok2

Urejal kroskris, 06.10.2015, 10:23.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala. Kaj pa ti čakaš ... i9 ? :-D

:laugh Jst sem že zamudil ... kdo se bo pa ukvarjal s pubertetniki na stara leta. :laugh

Urejal Rottie, 06.10.2015, 10:29.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti