Skoči na vsebino

BMW i3 test

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
881 odgovorov v temi
mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 958
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

Pa seveda se vedno pozablja sledeče:
- ob nakupu dobiš 5000€ subvencije (full elektro)
- prav tako ti eko sklad omogoča eko kredit, v višini do 20.000€ z 1,5% obrestne mere + euribor.
- karbon, aluminij, plastika. (nikoli več rje in s tem boljše ohranjanje vrednosti)
- 8 let garancije na baterijo (oz. do 100.000 km)
- nič več umazanih in dragih servisov. (olja, filtrov, svečk, turbin, šob, sond, jermenov, menjalnikov,...)

Kot sem že drugje napisal, se 90% lastnikom REX modela dogaja, da se jim bencinski generator vklaplja samo vsakih 8 tednov, zaradi potreb mazanja, da zadeva ne zarusta...:laugh
Plus tega je treba REX-a spet servisirat...

Prav tako REX doprinese 120 kg mrtve teže, kar je enako, kot če bi prevažal dve hudi bejbi (ki jih boš ziher dobil, če boš vozil i3) ali pa eno ženo z malico...:ok2

3000 € je subvencija če imaš model z range extenderjem
62 € cestnina za i3 z range extenderjem.
i3 z range extenderjem te pride cca 7000 € več kot samo električni pa še redni servis imaš olje pa ostalo sranje.

i3 eletric cca 31.000 €
i3 range 39.000 € + 62 cestnina + servisi.

Urejal mika2023, 06.10.2015, 10:31.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 564
  • Avtomobil: BMW x

...
i3 eletric cca 31.000 €

Za 8k€ se pa že splača extender DIY http://www.ebay.com....399.m2306.l3995 ki ga samo po potrebi vržeš v prtljažnik :ok2
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 579
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Itak! :ok2 :beer

Al pa takega majhnega prenosnega spredaj v "frunk" če gre, za vsak slučaj če kje obstaneš...:ok

Objavljena slika

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 018
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Ja ampak če je teh 8k€ razlika da potrebuješ doma še en avto ali ne je tega vseeno vreden.

Lahko bi pa BMW ponudil REX prikolico za i3 :ok2 Ali pa kater drug predelovalec BMWjev :ok2 Avtomobilska prikolica, ki ima v enem delu agregat, ki polni baterije. Ko gre familija na morje zapneš prikolico, notr zmečeš prtljago in povečaš domet avta :ok

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 623
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Itak! :ok2 :beer

Al pa takega majhnega prenosnega spredaj v "frunk" če gre, za vsak slučaj če kje obstaneš...:ok

Objavljena slika

BMW s Honda VTECom. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 240
  • Avtomobil: OOOO

3000 € je subvencija če imaš model z range extenderjem
62 € cestnina za i3 z range extenderjem.
i3 z range extenderjem te pride cca 7000 € več kot samo električni pa še redni servis imaš olje pa ostalo sranje.

i3 eletric cca 31.000 €

Samo to so cifre za gole.. Tale ki ga vozim je list price 55.000. Res pa ima usnjeno armaturo, usnjene sedeze z gretjem, key less s soft touch, 10" navi, senzorje za vse (vlago na sipah, dez, svetlobo), kamere, senzorje pdc povsot, 20" feltne- edine lepe sem ugotovil danes ko gledam ostale revcke pri kristalni..
Je pa res da tale za 31.000 pure electric je kr zanimiv :) se z eko kreditom..
Ampak kaj ko so v nemciji naloadani testni za 35.000 dmvja pa itak ni? Pa se testni ne more bit zheban, ker ni ogrevanja in ulavfanja :)
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

Ampak kaj ko so v nemciji naloadani testni za 35.000 dmvja pa itak ni? Pa se testni ne more bit zheban, ker ni ogrevanja in ulavfanja

Pa si ti prepričan v to ker zhebati avta glih ni problem je pa res, da je lahko namesto motorja podvozje zhebano

Urejal ziga2004, 06.10.2015, 15:14.

Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 349
  • Avtomobil: E90

Z Jerčom :drinksva včeri zvečer malo kruzala naokoli, in lahko rečem da sem po defoltu popolnoma proti elektro vozilom - ampak, po včerajšni testni vožnji se pa lahko popravim in rečem da za drugi avto v familiji bi to bilo sprejemljivo.
Avto je izredno vodljiv, volan direkten trd in daje zelo dober občutek. Sicer so zadnje gume precej slabe in je to malo kvarilo vožnjo skozi ovinke. Me je pa presenetilo kako lahkotno odnaša zadek in kako zelo lahko ga ujameš in pelješ skozi ovinek malo postrani, kolikor dopušča elektronika:laugh
Vglavnem zabavno.. Bi se navadil tudi na kaj takega - čeprav je res da vsi luksuzni bombončki tudi naredijo svoje za dobro počutje v avtu. Dvomim da bi mi reno zoe narisala nasmešek na obraz.:-D
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Včeraj bi ti Zoe narisal prej veliko količino vode, glede na to da so vrata za doplačilo. :-D

Zadnje gume precej slabe ker so že obrabljene, ali zaradi tega ker so ozke že po defaultu?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Z Jerčom :drinksva včeri zvečer malo kruzala naokoli, in lahko rečem da sem po defoltu popolnoma proti elektro vozilom - ampak, po včerajšni testni vožnji se pa lahko popravim in rečem da za drugi avto v familiji bi to bilo sprejemljivo.
Avto je izredno vodljiv, volan direkten trd in daje zelo dober občutek. Sicer so zadnje gume precej slabe in je to malo kvarilo vožnjo skozi ovinke. Me je pa presenetilo kako lahkotno odnaša zadek in kako zelo lahko ga ujameš in pelješ skozi ovinek malo postrani, kolikor dopušča elektronika:laugh
Vglavnem zabavno.. Bi se navadil tudi na kaj takega - čeprav je res da vsi luksuzni bombončki tudi naredijo svoje za dobro počutje v avtu. Dvomim da bi mi reno zoe narisala nasmešek na obraz.:-D

A elektroniko lahko izklopiš, kot pri ostalih BMWjih al ne? Je kdo že kje zasledil kolk pade domet, če daš gor kakšne solidne gume, ki imajo boljši grip in so malo širše? Ker na vse te električne avte se tišči gor neke ozke gume s čim manj trenja (posledično slabim oprijemom).

Urejal Rottie, 07.10.2015, 07:30.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

gade
gade

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 763
  • Avtomobil: Toyota

Včeraj bi ti Zoe narisal prej veliko količino vode, glede na to da so vrata za doplačilo. :-D

Zadnje gume precej slabe ker so že obrabljene, ali zaradi tega ker so ozke že po defaultu?

Twizy != Zoe
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

A elektroniko lahko izklopiš, kot pri ostalih BMWjih al ne? Je kdo že kje zasledil kolk pade domet, če daš gor kakšne solidne gume, ki imajo boljši grip in so malo širše? Ker na vse te električne avte se tišči gor neke ozke gume s čim manj trenja (posledično slabim oprijemom).

Elektroniko lahko izklopis v meniju oz dveh podmenijih :) rabis malo, da najdes..
Ampak v Qlandii po tistem betonu se je videlo, da to ne bo prevec pametno hehe

Ne strinjam se, da avto nima gripa. Ce bi bile zadnje gume take kot prednje bi bilo taman.. Poleg tega si kralj aquaplaninga, ker ga ne dozivis :)
Nevem, namesto 175- bi dali 195 zadaj in bi bilo taman :) ampak kje bos dobil sirse feltne :crazy

Avto ima 21.000km, na 175 gumo deluje veliko navora zadaj in to konstantnega.. Se dosti so zdrzale :)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

ZOE je elektičen Clio ;) Tukaj dobiš vrata že v osnovni ceni avta.

Objavljena slika
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Elektroniko lahko izklopis v meniju oz dveh podmenijih :) rabis malo, da najdes..
Ampak v Qlandii po tistem betonu se je videlo, da to ne bo prevec pametno hehe

Ne strinjam se, da avto nima gripa. Ce bi bile zadnje gume take kot prednje bi bilo taman.. Poleg tega si kralj aquaplaninga, ker ga ne dozivis :)
Nevem, namesto 175- bi dali 195 zadaj in bi bilo taman :) ampak kje bos dobil sirse feltne :crazy

Avto ima 21.000km, na 175 gumo deluje veliko navora zadaj in to konstantnega.. Se dosti so zdrzale :)

Daš kakšne aftermarket feltne ...

http://www.autoblog....t-from-eve-ryn/

Objavljena slika

Objavljena slika

Urejal Rottie, 07.10.2015, 07:56.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Twizy != Zoe

ZOE je elektičen Clio ;) Tukaj dobiš vrata že v osnovni ceni avta.

Objavljena slika

Ja, moja napaka. :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Daš kakšne aftermarket feltne ...

http://www.autoblog....t-from-eve-ryn/

Objavljena slika

Objavljena slika

Faq, cez 15 let se bo tlaclo gor /M paket odbijace in placal bos da ti bodo scipirali hud generator zvoka :) pa hladilnik baterij bos menjal za bolsi izkoristek pri tiscanju hahaha
Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 349
  • Avtomobil: E90

Kot je že Jerch povedal, se da izklopit ampak pri takem stanju gum to ni blo ravno najbolj pametno. je konec koncev odbitna še vedno dobrih 500 eur :crazy :-D
Sva se z vklopljeno elektroniko malo bolj dinamično zapeljala po poznani ovinkasti cesti v hrib in se je avto res solidno peljal - sploh če vzamem v obzir slabe gume. Sem parkrat malo lovil rit oz je elektronika posredovala.
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Blind jst sm bil kar presran, ker ne poznam ceste :)

Ju3 ga s tezkim srcem vracam.
Kaj naj recem. Ja cena je res visoka, ampak ce to malo zanemarimo. Me je navdusil. Ne kot avto ampak bom rekel kot elektricni avto.

Danes je padel se padel test eco pro+ nastavitve. Za vse ki vas zanima range;
Napolnil sem do konca v kristalni v BTC in potem do centra NM na tempomat, pol poti v eco pro+ in 90km/h, potem mi je malo dopiz*lo, ker so se rosile sipe in me je zeblo in sem peljal drugo polovico 110 v eco nacinu. V NM je imel avto se 60% baterije! Kar pomeni da bi z mehko nogo zvozil na elektriko nekje 170-180km. Upostevajoc, da mu avtocesta ne disi in na relaciji dosega dosti boljse rezultate, lahko mirno recem- da bi nekdo ki zivi recimo 100km od sluzbe s sparovno voznjo skoraj prisel gor in dol. in ve bi polnil avto ponoci bi za to dal 3 eur!
To pa je ze nekaj, kar bo kmalu marsikoga premamilo v elektriko. Sploh ko se vse skupaj poceni za 30% ali pa drzava da tako kot nizozemska 9000 subvencije oz kot belorusija- te oprosti DDVja pri nakupu avta ;)

Urejal Jerch_, 07.10.2015, 21:33.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 564
  • Avtomobil: BMW x

Ko stoji pred E30-tko, se lepo vidi, da je kar velik avto.:ok

Vozil sem ga skoraj dva dni in ko sem se vsedel nazaj v mojo E39-tko, se mi je zdela manjša v notranjosti!:eek
Vetrobransko steklo je bližje nosu, medtem ko za širino lahko rečem, da se zdi enaka.

Res je. Zaradi tistih velikih koles izgleda kot malček, če zraven ne stoji še nekaj poznano velikega za primerjavo.

V notranjosti je po moje primerljiv z X3.

Meni v tistih 20" feltnah zavorni diski delujejo že kar smešni ... a če pomislimo, da veliko večino zaviralne energije prevzame elektromotor za polnjenje akkujev pa je to čisto logično.
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Zavore so res brez pomena :) sem se navadil brez zaviranja vozit in se je domet se podaljsal ;)
Danes sem spraznil elektriko od NM do siske v LJ, vozil sem pa.. Khm kot hondo, stalno na blokadi :ok2
Pozno sem startal in se opravicujem Markotu, ker je dobil vrnjen prazen tank (elektrike) in umazan avto...

Moje druzenje se je tako zakljucilo ;)
Res sem vesel, da sem probal elektriko.
avto je fenomenalen. Zgubil sem negativen prizvok elektricnih avtov. Ce bi imel zvok kaksnega 130i bi bil pa idealen ;) pa blokado kaksnih "4000/o" visje :)

Urejal Jerch_, 08.10.2015, 09:13.

Prikaži več možnosti