Skoči na vsebino

320d poraba in stroški

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
37 odgovorov v temi
arijan
arijan

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 88
  • Avtomobil: 320d e91

Pozdravljeni,

občasno kdo sprašuje o porabi, pa sem se odločil da podam svoje meritve:
- avto je naredil cca 175000 km v 5 letih, torej 35000/leto, od tega 70% na avtocesti
- poraba po števcu je 5,9 l / 100km, poraba po računih je 6,2
- nisem upošteval morebitnega odstopanja kilometer števca od realnih kilometrov. Baje je BMW kilometer samo 940m, ne bom pa trdil, da je tako
- vožnja je bila v glavnem dinamična, brez ultra šparanja in brez pretiravanja

zanimivo je, da ta poraba pomeni, da je avto zakuril €14000 (nafte oz. €) v teh petih letih, kar pomeni €250/mesec. Če upoštevamo izgubo vrednosti €10000, stroške servisa in osnovnega zavarovanja cca €5000, potem je bilo to €29000 stroškov, oz. €500 na mesec. vsak mesec.

predvsem za zadnja cifra je zaje...bana, ker mislim, da se je ne da bistveno znižati.
Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 932
  • Avtomobil: Rog

to sem si tudi jaz okvirno računal in mi je prišlo podobno, no pa saj imava praktično enak voz :-D

v grobem gledano si pozabil še na stroške gum. pri teh kilometrih bi lahko upošteval en komplet gum na leto, kar je pri povprečni dimenziji gum 400-500€/komplet in smo že na 550€/mesec.

dober si, če shodiš s servisi, zavarovanje, cestnino, ... s 1000€/leto. povdariti je potrebno, da je to brez izrednih servisov. no jaz imam polno kasko zavarovanje in bonitete še nimam na max. in sem že samo z zavarovanjem in cestnino skoraj na 1000€/leto.

drugače pa ja, okrog 500€/mesec je orng strošek za avto in če upoštevaš še to, da je 320d "šparovček". res čestitam tistim, ki si pri plači okrog 1000€ privoščijo takšen ali še celo boljši avto oz. dražji za vzdrževanje. ni jih malo. ampak to je spet že druga zgodba.
Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 057
  • Avtomobil: e91

če izvzameš strošek goriva je z izgubo vrednosti 250€ na mesec kar se mi zdi smešno malo.
Prikaži več možnosti

arijan
arijan

Novinec

• Uporabnik

v grobem gledano si pozabil še na stroške gum. pri teh kilometrih bi lahko upošteval en komplet gum na leto, kar je pri povprečni dimenziji gum 400-500€/komplet in smo že na 550€/mesec.

dober si, če shodiš s servisi, zavarovanje, cestnino, ... s 1000€/leto. povdariti je potrebno, da je to brez izrednih servisov. no jaz imam polno kasko zavarovanje in bonitete še nimam na max. in sem že samo z zavarovanjem in cestnino skoraj na 1000€/leto.

drugače pa ja, okrog 500€/mesec je orng strošek za avto in če upoštevaš še to, da je 320d "šparovček". res čestitam tistim, ki si pri plači okrog 1000€ privoščijo takšen ali še celo boljši avto oz. dražji za vzdrževanje. ni jih malo. ampak to je spet že druga zgodba.

ja, gume sem pozabil vračunat. Mislim, da sem v 5 letih kupil 2,5 kompleta (nazadnje sem menjal samo 2 prednji gumi). Res to poveča znesek za recimo €30 na mesec.

zavarovanje mam zgolj osnovno in s 50% popustom. Servisi pa so redni in izredni :) v glavnem sem menjal sklopko, vztrajnik, turbino, diske, kak škripajoč ležaj, termostat, volansko usnje, žarnice. Nič posebnega.

Problem je v teh €500, da ne verjamem, da se to pri kateremkoli avtu bistveno zmanjša.
Najprej, je polovica tega stroška gorivo, ker se ne porabe ne nakupne cene ne da bistveno zmanjšat, druga polovica pa so dajatve, izguba vrednosti ter servis. Če imaš cenejši in/ali starejši avto je izguba manjša, so pa dražji servisi, pri dajatvah pa vemo, da se jih ne da spremenit.

Problem s plačo €1000 na mesec je pa v tem, da je bruto strošek delodajalca v tem primeru nekaj več kot €1740 na mesec (glej http://www.src.si/opla/). To pa ni več hec.
Prikaži več možnosti

arijan
arijan

Novinec

• Uporabnik

če izvzameš strošek goriva je z izgubo vrednosti 250€ na mesec kar se mi zdi smešno malo.

Ja, ta del mi je všeč. Skupna cifra pa se mi zdi velika. Če bi ti otroci rekli, da hočejo vsak mesec nov ornk Samsung telefon al pa ipad, bi se uprl. Za "star" avto pa mi to očitno ni težko dat.

Če bi pa novega vzel (ki stane nekje €36000 s fajn popustom in zgublja €12000 na leto) je ta cifra približno €1000 na mesec oz skupna nekje €1250 na mesec.
Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 057
  • Avtomobil: e91

če si ugotovil da je mobilnost draga...
zračunaj si koliko bi te stala vožnja v službo z avtobusom (pa kak oportunitetni strošek za tvoj čas vkalkuliraj) pa boš hitro na lepih denarcih. Pa se nisi peljal na dopust izlet v trgovino...
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 914
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Za 250€ na mesec imaš mesečno karto za vlak ali avtobus tudi če imaš 100km do službe. 250€ za taksi je pa tudi kar nekaj denarja. Če si doma v stanovanju in plačuješ še kakšen parking ali garažo je računica še toliko slabša.

Avto je pač luksus, ki se ga nočemo odpovedati, država pa za javne linijske prevoze, ki so neizkoriščeni plačuje miljone :crazy

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

hvilu
hvilu

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 739
  • Avtomobil: Fiat

Alternativa:

NewOrder.jpg
Slovenci nismo leni, smo pa žrtve spomladanske utrujenosti, poletne sopare, jesenske melanholije in zimske romantike. (Žarko Petan)
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 863
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

kok si pa za pir pa cigarete dal v tem obdobju?
jebiga vse stane
Prikaži več možnosti
    • Matevze46 je všeč

Fratello
Fratello

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 692
  • Avtomobil: BMW 320d (E92)

e92, 320d, letnik 2008, avtomatik

Jaz sem računal, da sem dal na servisih v 7h letih nekaj čez 7.000€, torej 1000€ / leto

Obrabo gum in goriva nisem računal.

Poraba goriva kombinirana vožnja je v povprečju 6,8l
Prikaži več možnosti

Matevze46
Matevze46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 929
  • Avtomobil: F 31 M & Honda REPSOL

Ce se res usedeš in preštudiraš, so cifre res zaskrbljajoče. Moj me je samo v zadnjem letu prišel nekje 5400. V to je vstet servis,registracija,gorivo,gume...
Vendar nevem če se bi s katerim drugim ceneje vozil. Tako pač je.
Če še stejemo cigarete, pivo in podobne stvari ter dopust oz. kak povšal na morju,cifre zrastejo.
Če bi bil vedno doma,brez avta in šparav, bi imel v parih letih kar nekaj denarja. Vendar nevem če bi se dobro počutil.
:bmw BMW- uzitek v voznji :3gears
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 914
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

kok si pa za pir pa cigarete dal v tem obdobju?
jebiga vse stane

Jaz recimo za cigarete niti centa, za pivo pa v zadnjem letu kakšnih 150€ :beer

Pa avto pri hiši mora biti, to je dejstvo. Ni pa normalno, da ima 5 članska družina 5 vozil. Predvsem če so kao reveži, ki komaj shajajo iz meseca v mesec in jih "klinčeva država povsod samo tepe". Toliko pa niso brihtni da bi preračunali koliko jih stane peti avto pri hiši :crazy Lep dopust bi bil.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

BenX
BenX

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 660
  • Avtomobil: E90 320d EfficientDynamic

SKUPNO:
Povprečna poraba avtomobila: 5,13 l/100km
Število prevoženih kilometrov: 81.450,00 km

Poraba Diesel pri družbi Petrol: 5,18 l/100km (št. zapisov: 5)
Poraba Diesel pri družbi OMV: 5,20 l/100km (št. zapisov: 9)
Poraba Diesel pri družbi Tujina: 5,19 l/100km (št. zapisov: 29)
Poraba Diesel pri družbi Agip: 5,05 l/100km (št. zapisov: 29)

Skupno porabljen denar: 28.813,97 €
Skupno porabljen denar za gorivo: 5.266,31 €
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov: 35.38 €
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov (samo gorivo): 6,47 €
Povprečna poraba denarja na mesec: 778,76 €
Povprečna poraba denarja na mesec (samo gorivo): 142,33 €

Povprecna poraba iz meseca v mesec pada, saj se zacetni nakup (20.000€) porazdeli.

LANSKO LETO:
Cisti strosek za lansko leto: servis, gume, bencin, zvarovanje, vinjete (slo, aut),...
Povprečna poraba avtomobila v letu 2014: 5,13 l/100km
Število prevoženih kilometrov v letu 2014: 36.703,00 km

Poraba Diesel pri družbi Tujina: 5,21 l/100km (št. zapisov: 19)
Poraba Diesel pri družbi Petrol: 5,09 l/100km (št. zapisov: 2)
Poraba Diesel pri družbi OMV: 5,05 l/100km (št. zapisov: 5)
Poraba Diesel pri družbi Agip: 5,01 l/100km (št. zapisov: 7)

Skupno porabljen denar v letu 2014: 3.339,41 €
Skupno porabljen denar za gorivo v letu 2014: 2.495,81 €
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov (samo gorivo) v letu 2014: 6,80 €
Povprečna poraba denarja na mesec v letu 2014: 278,28 €
Povprečna poraba denarja na mesec (samo gorivo) v letu 2014: 207,98 €

letosnje leto bom kot kaze zakljucil kaksnih 30 € ceneje /mesec, saj nisem rabil kupiti gum.
ce bi tankal v sloveniji bi mesecni strosek bil priblizno 10 do 15€ visji.
Fighting online is like running on special olympics. Even if you win, you are still retarded.
Prikaži več možnosti

arijan
arijan

Novinec

• Uporabnik

SKUPNO:

Povprečna poraba denarja na mesec: 778,76 €

Povprečna poraba denarja na mesec v letu 2014: 278,28 €

letosnje leto bom kot kaze zakljucil kaksnih 30 € ceneje /mesec, saj nisem rabil kupiti gum.
ce bi tankal v sloveniji bi mesecni strosek bil priblizno 10 do 15€ visji.

Ne vem, če upoštevaš pri prvi točki padec vrednosti, pri drugi pa ne.
Hočem reči, da so te številke ogromne za Slovenske razmere "normalni" dohodek.
Glede na to, da bo država trošarino za nafto in znesek za cestni sklad prej dvignila kot znižala bo ta isti strošek samo še večji, Plače se zaradi visokih davkov ne bodo kaj veliko zvišale.

In potem se Mi se čudimo Sircem da hodijo peš po avtocesti. Pa Mi bomo hodili peš po avtocesti.
Prikaži več možnosti

BenX
BenX

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 660
  • Avtomobil: E90 320d EfficientDynamic

Ne vem, če upoštevaš pri prvi točki padec vrednosti, pri drugi pa ne.
Hočem reči, da so te številke ogromne za Slovenske razmere "normalni" dohodek.
Glede na to, da bo država trošarino za nafto in znesek za cestni sklad prej dvignila kot znižala bo ta isti strošek samo še večji, Plače se zaradi visokih davkov ne bodo kaj veliko zvišale.

In potem se Mi se čudimo Sircem da hodijo peš po avtocesti. Pa Mi bomo hodili peš po avtocesti.

pri prvi tocki je vkljucen vsak evro, ki je sel do zdaj v avto z nakupom vred. ce to enakomerno porazdelis skozi zadnja 3 leta prides na slabih 800€ mesecno. ce me bo avto zdrzal se kakih 5 let, do ta znesek padel na priblizno 500€ (ce nebo nekih jakih popravil).
v drugi tocki so pa sprotni stroski, ki sem jih imel v lanskem letu.
pac, za primerjavo sem dal.

ce bi avto zdaj prodal za 14.000, bi me mesecno stal priblizno 470€.
ce ga cez 5 let prodam za 7000€ me stane 435€.
zanimivo...
grem prodat avto! :jack

upam, da nisem prevec zeznil pri matematiki.

glede sircov pa, pusti ti njih, oni tocno vejo kaj delajo. so dalec od revezev. ;)
Fighting online is like running on special olympics. Even if you win, you are still retarded.
Prikaži več možnosti

arijan
arijan

Novinec

• Uporabnik

pri prvi tocki je vkljucen vsak evro, ki je sel do zdaj v avto z nakupom
grem prodat avto! :jack

upam, da nisem prevec zeznil pri matematiki.

glede sircov pa, pusti ti njih, oni tocno vejo kaj delajo. so dalec od revezev. ;)

Oni niso! Mi pa bomo !! :)

Ja najbolš takoj prodat pa na :beer
Prikaži več možnosti

Mladen J.
Mladen J.

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 254
  • Avtomobil: Audi A6 Allroad 3.0 BiTDI

Hmm, zanimive stevilke, glede na to koliko vecina misli, da prisparajo s kaksnim dizelasem...na zalost nas drzava lupi s cenami goriva, zato pa je tako, saj je velik del mesecnih stroskov ravno gorivo, ce bi delali enako racunico 10let nazaj, bi bila stevilka skoraj pol mansa :D

Jaz sem racunal strosek goriva pri bivsem avtu E390 528i v 7letih cca 35.000e brez ostalih stroskov, tko da za trenutni E90 330i kateri je se malo bolj pozresen sploh rajs ne racunam in ne razmisljam o porabi :D

v vsakem primeru je avto tudi ce je to katrca ogromen strosek za nek pleh, ampak takle mamo, brez avta ne gre, oz. gre ampak je lazje z avtom :D
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 821
  • Avtomobil: BMW 3 FL

:) Raje ne računam, ker mi bo slabo :)
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 034
  • Avtomobil: e46 323ci

Bolje, da ne računamo tisti, ki nas še vsak detajl in kakšen čuden zvok moti. Ker nas bo infarkt haha :)

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci

Prikaži več možnosti

Blue30
Blue30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 566

http://www.focus.si/avto.html

Hja, porabe jaz ne bi računal, ker mi ta strošek delodajalec vrne. Oz. mi vrne malce več, kot dejansko porabim.

Trenutno tudi sam razmišljam o kakem E90 z benc. motorjem, ampak me je prvi post malo streznil :), sicer pa mesečni strošek avta je "enak", če imaš en star opel ali bmw, izredni servisi so pri obeh, s tem, da ko bo bmw star, dobiš kak € več zanj, kot za tistega opla.

Sam mislim, da s servisi, ceno avta, zavarovanjem, gumami in vsem ostalim brez nafte/bencina - 200 eur mesečno je čisto ok, vse kar je več, pa je preveč.
Prikaži več možnosti