Skoči na vsebino

320d poraba in stroški

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
37 odgovorov v temi
bmwangeleyes
bmwangeleyes

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 88
  • Avtomobil: bmw e90

pri benzinarju cliu 1.2 sem imel večji strošek za gorivo k na 2.0 dizelašu e90 :)
Prikaži več možnosti

Senna
Senna

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 094
  • Avtomobil: 335i,GSXR1000,

En vprašanje.Imam 32od f31 in imam porabo 7 litrov.Vozim zelo lepo in ne pridem nižje.Ali je vzrok power box ki sem ga montiral prvi dan nakupa?

Kolegi pravijo da jim kuri pod 6 litrov.Je pa avtomatik 8 prestav.lp

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 457
  • Avtomobil: bel traktore

Če voziš lepo, bi morala poraba biti nižja. Razen če se veliko drkaš od semaforja do semaforja, ter si doma oz se voziš po hribih. Glede na tvoj prejšni avto, mogoče samo misliš da "voziš lepo". Ko smo že pri 335, kako se je razpletla prodaja? 

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Senna
Senna

BMW fanatik

• Uporabnik

Če voziš lepo, bi morala poraba biti nižja. Razen če se veliko drkaš od semaforja do semaforja, ter si doma oz se voziš po hribih. Glede na tvoj prejšni avto, mogoče samo misliš da "voziš lepo". Ko smo že pri 335, kako se je razpletla prodaja? 

Menjala sva in še je dodal.Jest sem kr zadovoljen,čeprav poraba mi je velika sedaj,ne prej pri 335i  :-D  :-D  :-D Bom sedaj stran vzel power box in da vidim.Ja drugače ga pa res lepo vozim,mi sploh ni več za divjat.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 963
  • Avtomobil: bmw

En vprašanje.Imam 32od f31 in imam porabo 7 litrov.Vozim zelo lepo in ne pridem nižje.Ali je vzrok power box ki sem ga montiral prvi dan nakupa?
Kolegi pravijo da jim kuri pod 6 litrov.Je pa avtomatik 8 prestav.lp

To so pravljice.. Al se cincajo ko penzioneri al se pa sam kurcijo kirem kao manj pije..
Kramp pa lopata:metalc
Ce rabi kdo kake storitve iz gradbenistva me lahko kontaktira..okolica savinjske regije :)
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 668
  • Avtomobil: F31 320d

Odvisno kje, koliko in kako se voziš.

Avtocesta, brez gužve na daljše relacije, konstatno 130km/h bo poraba ~5l

Mestna vožnja od semaforja do semaforja in kratke relacije pod 10km bo poraba 7-9l

Dinamična vožnja čez ovinke z veliko zaviranja in pospeševanja ~6-7l

Prikaži več možnosti

Blue30
Blue30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 566

pri benzinarju cliu 1.2 sem imel večji strošek za gorivo k na 2.0 dizelašu e90 :)

Koliko si dal pa za cestnino in za zavarovanje avta?

Skupaj mnogo vec kot za kliota. Sicer pa 1.2 klio pije dobrih 6 lotrov, koliko pa 2.0 bmw?
Prikaži več možnosti

Senna
Senna

BMW fanatik

• Uporabnik

To so pravljice.. Al se cincajo ko penzioneri al se pa sam kurcijo kirem kao manj pije..

A pol je to normalno.Mam prvega dizla  :-D

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Sj jaz tud.. E46 2.0d..7-7.5 je pr men:)
Razen avtocesta pa tempomat tam gre manj.. Sam where is the fun in that:)
Ce rabi kdo kake storitve iz gradbenistva me lahko kontaktira..okolica savinjske regije :)
Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 777
  • Avtomobil: pešhonda

Odvisno kje, koliko in kako se voziš.

Mestna vožnja od semaforja do semaforja in kratke relacije pod 10km bo poraba 7-9l

Dinamična vožnja čez ovinke z veliko zaviranja in pospeševanja ~6-7l

Točno to.

In zlahka je razlika v porabi skoraj 100%.

Primer:

Oseba 1 vozi 130 na tempomat, mirno, defenzivno, ni zastojev, vozi npr. iz Lj v MB, pa nazaj.

Poraba bo 5-6L, povprečna hitrost: 120kmh.

Oseba 2 pa vozi MB-Lj, agresivno, večinoma na prehitevalnem, pospešuje na max, nato čez 300m spet bremza, vozi 140-150, nato pride pri Lukovici v zastoj, kjer se do lublane cinca 10kmh prva-druga.

Poraba bo 9-10L, povprečna hitrost verjetno pod 110kmh.

Oba vozita enako traso, enak avto.

Seveda se bosta na šihtu kregala, kdo ima prav in zakaj drug laže, če pa ni možno imeti takšne porabe s stališča posameznika. Kaj, 4L razlike?!?

Ti ne znaš vozit!

KAJ, ti ne znaš vozit.

Norc!

Staramama!!

A ti. "staramama" ima višjo povprečno hitrost.

Primer2:

Oseba 3 vozi po Lj zjutraj od 6-7 in popoldne pred 15, recimo Bežigrad-Vič. Pozna semaforje, vozi normalno, spelje hitro, nato vozi umirjeno.

Poraba bo 7L, povprečna hitrost: 30kmh.

Oseba 4 vozi enako traso, enako uro, s tem da se mu mudi, in vozi hitro in agresivno.

Poraba bo 9L, povprečna hitrost: 33kmh.

Oseba 5 vozi enako traso, a okrog 8. in popoldne okrog pol pete. Vozi umirjeno, saj v zastoju drugače niti ne more.

Poraba bo 10L, povprečna hitrost: 20kmh.

Ko se vseh 5 v petek zvečer dobi v baru na pivu, in debata nanese na porabo, je končni rezultat jasen:

1145adc5ec84492bf7cdeaf4f486588b.gif

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti
    • fp4492 in stench uporabnikom je všeč to sporočilo

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 178
  • Avtomobil: E91 LCI

Po tem postu sem na hitro vnesel par formul v excel, kjer spremljam komplet stroške na avtu in preračunavam. V dveh letih in dveh mescih sem naredil 50kkm, strošek na km je nekje med 20-22 centu na kilometer. Med preteklima letoma niha za par centov, saj sem prvo leto naredil večji servis, manj kilometrov, 2 kompleta gum (ki bi jih moral amortizirati na več let), ... 

V preračun imam vstavljeno popolnoma vse (zavarovanje, gume, tehnični, servis, predelave, ...). Meni je ta podatek zanimiv, vsak kilometer 20 centu.  :eek

Porabo sem na 318d e91 v preteklih letih imel 6.3, po odstranitvi dpf in opt. pa imam porabo 6.1, plus manj pazim na vožnjo. Motor se raje zavrti, pa se naj  :-D

Prikaži več možnosti

Triglavski
Triglavski
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2

Če ni kakšnih izrednih okvar so stroški čisto primerljivi z ostalimi znamkami. Nič kaj veliko izven mej. Pač 10% zaradi premium znamke.

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 457
  • Avtomobil: bel traktore

Ja to pa ti misliš. Niso pravljice. Sicer ne živim v Ljubljani, ampak v enem od zasavskih "mest". Med tednom se vozim v službo, trgovino (pred katero nikoli ne ugasnem avta), med vikendom naredim kakšno relacijo, včasih regionalka, drugič AC. Po cca 15-20tkm, imam porabo 5.7 po BC, realno par deci več. Avto vsake toliko prepiham, kjer je pač možnost, drugače pa vozim tekoče s prometom. Na cesti nisem ovira, malokdaj me kdo prehiti.Imam tudi kar nekaj voženj po zasavskih hribih, avto je pa 2.0d, 184ps, 6 prestav... Je pa res, če bi avto stalno priganjal v višje obrate proti rdečemu polju, bi bila poraba vsaj liter večja. Če bi se pa dosti "zadrževal" na rdečem polju ali pa tik pred njim, potem pa ne dvomim da bi bila poraba takšnega avta hitro 10 ter čez. 

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 591
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Sam opazim že veliko razliko med zimskimi 205-16 in letnimi 225/255-18 platišči.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti
    • tomazic89 je všeč

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Kolk litrov? :)
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 637
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Kolk litrov? :)

Sam opazim že veliko razliko med zimskimi 205-16 in letnimi 225/255-18 platišči.

Lp, Samo

Pri meni je 0.5-0.7L. Iste dimenzije kot nightmare (letne sicer 19" ampak ista širina kot 18"). Vožnja 95% pomurske AC (aja, 2.0 bencinar).

Urejal bpavsic, 07.03.2019, 11:12.

Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 374
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

Pri meni je 0.5-0.7L. Iste dimenzije kot nightmare (letne sicer 19" ampak ista širina kot 18"). Vožnja 95% pomurske AC (aja, 2.0 bencinar).

Enako pri meni iste dimenzije (16 in 18). Od oka, dobre pol litra. Se vedno je poraba smesna za taksen avto in moc.

Prikaži več možnosti

Senna
Senna

BMW fanatik

• Uporabnik

Ekola,stvar je taka :D Nisem vedel da je treba resetirati porabo da ti potem spet kaže dejansko porabo.Iz Jesenic dol pri 120km/h tempomat,mi je poraba padla celo na 3.9 l.Tle okoli ga pa tudi sedaj spravim na cca 6 litrov,tko da ni neke panike kot sem mislil.Grem pa sedaj polno natočit in bo stvar še bolj jasna kolikšna je dejanska poraba

Objavljena slika
Prikaži več možnosti