Skoči na vsebino

Reklamacija na prodan avtomobil

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
77 odgovorov v temi
M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Kaj pa če niti prodajalec ne ve da pušča? Kaj pa če je kupec namestil drug hladilnik v teh 2-3 urah ali pa je točno v tem času začel spuščat oz. je počila kakšna cev?

Kaj je skrita napaka ni tako črno-belo... ampak bolj sivo. Vsekakor pa se moraš vedno postaviti v obe koži... Precej je namreč primerov, ko kupci neupravičeno zahtevajo vračilo denarja.

Če prodajalec ne ve, bo zvedel od kupca (če, bo kupec reklamiral) in bo napako odpravil :ok2 Simpe as that. Toliko bolje, če je nov hladilnik, ga bo imel možnost reklamirat v trgovini.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Rottie lahko dosežeš samo moraš imeti dovolj dokazov.

Kakšen dokaz boš imel, da gre za skrito napako, ne pač da je nekaj random crknilo pri starih jajcih? Pri dokazovanju zavrtenih km mogoče, če imaš izpise iz servisov, da je prejšnji lastnik v času svojega lastništva vrtel in vedel za to ter zavestno prekrival resnico, pa na pogodbi o nakupu vpisane kilometre, da se vidi s kolk kilometri je bil avto prodan.

Urejal Rottie, 15.10.2015, 10:07.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 919

Tole skrita napak kako se to tretira. Če prodam starega dizla za par jurjev in ga on tera do onemoglosti recimo v prvem tednu nakupa in mu razbije turbino. Potem bo on lahko zahteval da vrne avto in mu vrnem avto nazaj al kako. Pa to tako en more biti.
Za par jurjev vreden avto je pač riziko crkne crkne.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 275
  • Avtomobil: E39

Je tema brez potrebe odprta, ker se niti ne ve, kaj naj bi bilo z avtom narobe. In potem nekdo pričakuje pomoč na forumu :crazy
Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik

Tole skrita napak kako se to tretira. Če prodam starega dizla za par jurjev in ga on tera do onemoglosti recimo v prvem tednu nakupa in mu razbije turbino. Potem bo on lahko zahteval da vrne avto in mu vrnem avto nazaj al kako. Pa to tako en more biti.
Za par jurjev vreden avto je pač riziko crkne crkne.

Narobe si razlagate eni tele skrite napake.
Če je turbina ob pregledu bila ok, je ok. Če jo raznese čez en teden ni skrita napaka. Skrito je to, kar je očem prikrito, saj sama beseda to pomeni.
Enako je za motor, menjalnik. Če šalta in lepo dela, je ta sklop pregledan in je ok.
Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 618
  • Avtomobil: marprom

Če prodajalec ne ve, bo zvedel od kupca (če, bo kupec reklamiral) in bo napako odpravil :ok2 Simpe as that. Toliko bolje, če je nov hladilnik, ga bo imel možnost reklamirat v trgovini.

Mislm da nisi razumel kaj sm hotel napisat. :-D

Vem za primer, ko se je prodal MB Viano, kupec je naslednji dan pripeljal vozilo nazaj zaradi čudnega obnašanja avtomatskega menjalnika... Pri pregledu se je ugotovilo, da so menjalnik čez noč menjali za pokvarjenega... Torej kupec zamenja hladilnik za takšnega, ki pušča in pelje avto nazaj - prodajalec pa naj zamenja hladilnik ker je to s skrita napaka? japajade :-D
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Narobe si razlagate eni tele skrite napake.
Če je turbina ob pregledu bila ok, je ok. Če jo raznese čez en teden ni skrita napaka. Skrito je to, kar je očem prikrito, saj sama beseda to pomeni.
Enako je za motor, menjalnik. Če šalta in lepo dela, je ta sklop pregledan in je ok.

Ja, ampak kaj potem v realnosti šteje pod te skrite napake ... pa zakaj naj bi bil prodajalec kriv, če si kupec ni dovolj natančno pogledal avto in odkril te napake recimo? Če je peljal na pregled na servis in servis ni odkril te napake, naj pa servis drži za jajca, kaj je slabo pregledal avto. Prodajalec tudi ne more vedet za vse napake, ki jih avto ima, konec koncev... sj večina ni ravno strokovnjakov na tem področju, ampak so le "tupi uporabniki".

Urejal Rottie, 15.10.2015, 10:22.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik

Mislm da nisi razumel kaj sm hotel napisat. :-D

Vem za primer, ko se je prodal MB Viano, kupec je naslednji dan pripeljal vozilo nazaj zaradi čudnega obnašanja avtomatskega menjalnika... Pri pregledu se je ugotovilo, da so menjalnik čez noč menjali za pokvarjenega... Torej kupec zamenja hladilnik za takšnega, ki pušča in pelje avto nazaj - prodajalec pa naj zamenja hladilnik ker je to s skrita napaka? japajade :-D

Aha to.

To ni skrita napaka. Ravno gor sem napisal za menjalnik, motor...
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, ampak kaj potem v realnosti šteje pod te skrite napake ... pa zakaj naj bi bil prodajalec kriv, če si kupec ni dovolj natančno pogledal avto in odkril te napake recimo? Če je peljal na pregled na servis in servis ni odkril te napake, naj pa servis drži za jajca, kaj je slabo pregledal avto.

Zato ker nismo danes vsi mehaniki in v takih postopkih so stranke neuke, zato imajo zaščito. Če se avto pelje na servis, da se pregleda, se servis plača in dobiš potrdilo o pregledu.

Kar se kasenje izkaže za skritno pako, lahko reklamiraš pri servisu. Se pa vsi serviserji izogibajo besedam: "odličen je, brez napak, kupi ga, kilometri 100% niso prevrteni, ni bil razbit-mogoče barvan.. ipd..." So tudi oni previdni. :cool

Servis večinoma pregleda lufte, motor, menjalnik, prilopi na tester in potem se zgodba počasi konča...ne garantirajo oni za nič. Kar pregledajo, napišejo ugotovitve.

Urejal M Kompakt, 15.10.2015, 10:23.

Prikaži več možnosti

iznogut
iznogut

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 157

Nima NOBENE veze ali je videno-kupljeno
Na skrite napake odgovarja prodajalec. Če je za te vedel kupec, se lahko ta obriše pod nosom.
Kupec lahko zahteva vračilo kupnine ali pa popravilo avta v 8ih dneh, drugače kršiš zakon.
V 6ih mescih ga lahko tožiš za skrite napake katere se niso pojavle v teh 8ih dneh.
Po tem času, sam plačuješ.

ja pa iiiiiiiiiiiii.... Zakaj pa misliš, da se avto pelje na tehnični pregled? Da ti izdajo potrdilo, da je vozilo tehnično izpravno za na cesto.

Zdaj naj kupec kot prvo dokaže, da je prodajalec vedel za kakšno okvaro. Kot drugo imaš možnost pred nakupom, da pelješ avto k serviserju.

Kaj bi eni. Da smo prodajalci profesionalni mehaniki mogoče? Če teb utrga amortizer , ker si se grdo zapeljal čez luknjo nisem kriv jaz.

Urejal iznogut, 15.10.2015, 10:32.

Prikaži več možnosti

iznogut
iznogut

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 157

lahko dela lepo spomladi, poleti , ko je zunaj toplo.

Potem pride pa recimo jesen in zima, ko so mrzla jutra in dnevi in takrat trdo prestavlja. AVto si kupil poleti. Boš decembra šel težit po par mesecih lastništva da je menjalnik obrabljen :).
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik

lahko dela lepo spomladi, poleti , ko je zunaj toplo.

Potem pride pa recimo jesen in zima, ko so mrzla jutra in dnevi in takrat trdo prestavlja. AVto si kupil poleti. Boš decembra šel težit po par mesecih lastništva da je menjalnik obrabljen :).

Preberi obligacijski zakon. Tam je vse zapisano.

Reklamira se v roku 8 dni. Če je menjalnik delal pri nakupu, je testiran in dela. Če crkne čez en teden, to ni skita napaka. Sej sem gor napisal, pa a ne znate brat.

Imate temo odprto, kjer so opisani členi in kaj vse lahko reklamirate. Res se mi ne da.
Pa prosim, če se lahko kdo javi, ki je imel izkušnje s tem. Jaz sem človeku pomagal dobiti NOV motor na terencu (obstaja tudi tema) na stroške prodajalca - avtohiše. Strošek cca 8 jurčkov eurou. Mislim, da to zadosti pove :cool

Avtorja pa še kar ni. Mogoče ga cigiči mlatijo :laugh :laugh
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

^^ samo to me zanima:
1.) kupcu po treh dneh odpove turbina ali je to skrita napaka?
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 643
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Si jo imel možnost pregledati pred nakupom? Si (pač, preveri se zračnost). Torej ni.

Se pa vedno najde ekstremen primer kjer ta logika odpove.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 618
  • Avtomobil: marprom

Imate temo odprto, kjer so opisani členi in kaj vse lahko reklamirate. Res se mi ne da.
Pa prosim, če se lahko kdo javi, ki je imel izkušnje s tem. Jaz sem človeku pomagal dobiti NOV motor na terencu (obstaja tudi tema) na stroške prodajalca - avtohiše. Strošek cca 8 jurčkov eurou. Mislim, da to zadosti pove :cool

Tudi sam imam dobre izkušnje pri uveljavljnju reklamacije pri avtohiši ne pa tudi pri fizičnem prodajalcu.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Jst vem, da tudi ne bi upošteval reklamacij na prodan avto. Kupcu bi dal možnost, da pelje na servis avto preverit, če želi, lahko gre tudi na tehničnega (oboje sam plača), potem se naj pa odloči ... ko avto odpelje z dvorišča, je zame stvar opravljena in ne upoštevam nobenih reklamacij več, ker ne vem kaj je novi lastnik delal z avtom in zakaj je nekaj crknilo potem. Če hoče garancije, naj gre kupit k avto dilerju.

Urejal Rottie, 15.10.2015, 10:57.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik

^^ samo to me zanima:
1.) kupcu po treh dneh odpove turbina ali je to skrita napaka?

Ne. Ob nakupu, se turbina lahko testira in preveri, kako deluje. Vse kar se lahko testira ob nakupu je znano in se ne smatra kot prikrito-skrito. Sploh pa je težko odkazovati karkoli na potrošnem materialu.

Moja izkušnja na lastni koži.

Ob nakupu moje compacta, je hladilnik puščal, to nisem vedel, niti mi je povedal prodajalec. Na Rebernicah mi je zakuhal. Sem ga klical dugi dan in mu rekel, da je avto pri mehaniku. Sem mu rekel, da če je šla glava, mi bo vrnil kupnino. Ker je bil malo skeptičen glede vračila, sem mu predočil obligacijski zakon.
Na srečo je bil motor OK, zamenjal mi je hladilnik (prej je bil mali hladilnik brez klime, čeprav bi moral biti veliki) in visko - oboje original. Zamenjal pa je Beno :ok Takrat sem Benota prvič spoznal.
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

Si jo imel možnost pregledati pred nakupom? Si (pač, preveri se zračnost). Torej ni.

Se pa vedno najde ekstremen primer kjer ta logika odpove.

hvala za odgovor.

Sicer pa moramo počakati avtorja te teme, da nam bolj podrobno pove kakšna napaka je na vozilu, da ni tehničnega naredu.
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 606
  • Avtomobil: francoz

skrita napaka se reče npr. temu kar se je meni zgodilo

kupim avto vse ok, na srvis , na testerju bp niti ene napake:ok

po parih mesecih grem zamenjat olje v avtomatu, nakar pravi serviser da ga ne more adaptirat, ker se komunikacija ne vzpostavi z vsemi senzorji

nimaš kaj na lov za napakami ker se s takim avtom ne da vozit.
avto bil en teden pri električarju na osciloskopu da je koncno našel kje vse so vstavili upore na žice od sensorjev

dejansko so prikrili:
poročanje nivoja olja v motorju
sovoznikov aribag ni bil aktiven
avtomatska ročna zavora je delala ampak ni bila krmiljena
avtomatski menjalnik ni mogel javiti nobene napake

odprava vseh napak me je prišla cca 1500€ , ker sem bil skoraj prepozen da bi unovčeval skrite napake se zavestno nisem podal na lov za goljufom, ker je bil itak v stečaju(avto je bil zato pisan na nečakinjo, to mi je punca kasneje priznala)

dejansko sem bil v tem avtu življensko ogrožen ker varnostne funkice niso delovale kot bi morale, in bi ga lahko tožil tudi zaradi tega , ampak škoda živcev in denarja

najdražje od vsega tega skupaj me je prišel električar da je našel vse upore
in dokler nismo začeli čačkati po menjalniku (ki ni kazal napake) je bilo vse ok in se je vozil popolnoma normalno in ni prikazoval napak

naj opišem samo menjalnik:
menjamo olje , sledi adaptacija ki je itak neuspešna, testiranje vseh tipal , kažejo stanje OK , zanimivo je pa to da ko bi moral poročati nivo olja, ali hitrost še vedno poroča OK , sensor odklopljen on pa še vedno kaže oba parametra OK

ko smo odpravili vse čarolije, se je bp avto updatal na najnovejši SW in še danes dela brez ene napake

temu se reče skrita napaka , in če jo pravi čas odkriješ lahko....

če pa bi jaz tak avto prodal potem sem pa jaz tisti ki lahko naje... torej mi ne ostane drugega kot popravilo:damn :damn
vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 320
  • Avtomobil: star

ah 100% je avto prodal ciganom kateri sedaj hočejo uveljavit tiste njihove fore... pošlji jih u 3PM. tko je blo pr meni ko me kljiče naslednji dan da je kao pedal sklopke slab oz da sklopka drsi in da naj mu dam 500€. sem reku da ne in da ta fora pri meni ne bo palila ker sem nedolgo pred prodajo zamenju sklopko pri podlesniku. pa reče da ve kje živim. sem reku še eno tako da bom jst prišel k njemu mu razbit gobec pa me ni več poklical...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • iznogut je všeč