Skoči na vsebino

Reklamacija na prodan avtomobil

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
77 odgovorov v temi
andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 668
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Torej je klavzula "videno-kupljeno" popolnoma brez pomena?

Moj Audi ima 330.000 km, saj se ga sploh ne upam prodat glede na tole kar berem. Avto trenutno dela in je vedno delal BP, si ne predstavljam, da za slabe tri jurje vreden avto plačam še kako odškodnino ali servis kupcu...:damn

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

iznogut
iznogut

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 157

Torej je klavzula "videno-kupljeno" popolnoma brez pomena?

Verjetno tudi potrdilo iz tehničnega , kjer je po novem precej bolj obširno na A4 formatu, kjer je točno zabeleženo, da je vozilo tehnično 100% izpravno brez skritih napak.

Tako, da če se izkaže, da je kaj narobe se naj kupec obrne na kontrolorja , ki je vozilo pregledal. :cool
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 606
  • Avtomobil: francoz

Verjetno tudi potrdilo iz tehničnega , kjer je po novem precej bolj obširno na A4 formatu, kjer je točno zabeleženo, da je vozilo tehnično 100% izpravno brez skritih napak.

Tako, da če se izkaže, da je kaj narobe se naj kupec obrne na kontrolorja , ki je vozilo pregledal. :cool

a se ti hecaš al kaj, to poročilo je enako kot vcasih le da ga ti sedaj v roke dobiš trajno, prej je pa ostal njim v evidenci

in zakaj bi oni odgovarjali za skrite napake, gledajo tistih par kontrolnih točk in pomerijo en del izpusnih plinov , to je pa tudi vse , in njihov namen je da neizpravna vozila ne pridejo na cesto

pa me tudi zanima kje piše da je vozilo 100% izpravno brez skritih napak , piše da je samo tehnično brezhibno ( nič v % in nič o skritih ):) :)
vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti

iznogut
iznogut

Banned

• Izključen

pa me tudi zanima kje piše da je vozilo 100% izpravno brez skritih napak , piše da je samo tehnično brezhibno ( nič v % in nič o skritih ):) :)

MOja logika mi pravi, da je to 100% izpravno, če je brezhibno :). Tvoja je pa verjetno drugačna. :ok

Jaz nisem usposobljen za oceno stanja vozila. zato pa dobiš dokument, kjer piše, da je vozilo tehnično izpravno, kar bi naj pomenilo, da je 100% izpravno, ker si samo s takšnim vozilom varen na cesti :ok2.

naj se potem prepirajo na realciji tehnični , kjer bi naj imeli zaposlene strokovnjake za ugotavljanje stanja vozil. :ok2

če vozilo ni 100% izpravno ne sme na cesto pa pika. :P

Urejal iznogut, 15.10.2015, 12:41.

Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 275
  • Avtomobil: E39

(1) Če se potem, ko je kupec prevzel stvar, pokaže, da ima stvar kakšno napako, ki je z običajnim pregledom pri prevzemu ni bilo mogoče opaziti (skrita napaka), mora kupec obvestiti o njej prodajalca v osmih dneh, šteto od dneva, ko je napako opazil, pri gospodarskih pogodbah pa nemudoma; sicer izgubi to pravico.

(2) Prodajalec ne odgovarja za napake, ki se pokažejo potem, ko mine šest mesecev, odkar je bila stvar izročena, razen če je bil v pogodbi določen daljši rok.
Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 919

Se pravi če jaz nekomu prodam 10 let star avto za recimo 3k€. On se gre izživljati na grobnik ker mu zarabi motor, ga privleče nazaj v slovenijo in od mene zahteva da je bilo nekaj z motorjem narobe kao skrita napaka mu moram jaz vrniti kupnino on pa meni vrne pokvarjen avto. Če se to vse zgodi v 8. dneh od prodaje je to čisto realen scenarij.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

iznogut
iznogut

Banned

• Izključen

Se pravi če jaz nekomu prodam 10 let star avto za recimo 3k€. On se gre izživljati na grobnik ker mu zarabi motor, ga privleče nazaj v slovenijo in od mene zahteva da je bilo nekaj z motorjem narobe kao skrita napaka mu moram jaz vrniti kupnino on pa meni vrne pokvarjen avto. Če se to vse zgodi v 8. dneh od prodaje je to čisto realen scenarij.

Je tako. :ok2

zato pa daš kupcu na voljo, da avto odvleče k 20-im mehanikom in na vse servise koliko jih premore Zemlja in potem nima kaj stokat, da so mu prodal avto z skritimi napakami.

Ko greš kupovat avto si je treba vzeti čas. lahko tudi 5 dni, če je potrebno.
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 299
  • Avtomobil: Caravelle

Skritih napak je ogromno. Na sodišču kupoprodajne pogodbe ne zdržijo na "videno - kupljeno." Preverjeno že parkrat.

Primer skritih napak je ogromno.
- prodajalec pravi, da je vozilo nekarambolirano - naknadno se ugotovi, da je bil.
- prodajalec trdi, da so kilometri relani - naknadno se ugotovi, da je bilo poseženo v števec.
- hladilnik klime, vode...pušča, to ni možno ugotoviti na testni vožnji oz. v tistih dveh treh urah, kolikor traja ogled in nakup vozila.

itd...

Skrita napaka je vse, kar je bilo ob prodaji kupcu zamolčano oz. demantirano z neresničnimi izjavami.

sem že veliko napisal na to temo in se resnično ne bi želel ponavljati. Prilepil sem tudi člene obligacijskega zakonika, kjer je to vse navedeno.

videno - kupljeno užge samo pri neukih strankah. Neumen je tisti, ki se tega oz. svojih pravic ne zaveda..in kupje na videno-kupljeno. Pa kje ste to slišal :napaka

Pa srečno!

Vse lepo in prav. A kot je bilo spodaj navedeno, marsikaj lahko pokvarjen kupec doma zamenja kaksen del in te potem terja. hladilnik z lahkoto. turbino tudi. Pa kaksne sobe, .... Lepo da si nacitan, kaksne so tvoje pravice. A tvojih postih je opaziti nastrojenost do prodajalcev. Kot da so vsi prevaranti. Pa ni vedno tako. So tudi na strani kupücev. Ce prav pomislim, sem sam v zivljenju imel opravka s premnogimi prevarantskimi kupci. :crazy

Zdaj mi pa povej se, kako se napise kupoprodajno pogodbo, da si kot prodajalec zasciten? Pravis, da se pelje avto na servis na pregled? Kaj se napise v pogodbo, da ta zdrzi morebitno tozbo, bog ne daj.
Prikaži več možnosti
    • iznogut je všeč

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Vse lepo in prav. A kot je bilo spodaj navedeno, marsikaj lahko pokvarjen kupec doma zamenja kaksen del in te potem terja. hladilnik z lahkoto. turbino tudi. Pa kaksne sobe, .... Lepo da si nacitan, kaksne so tvoje pravice. A tvojih postih je opaziti nastrojenost do prodajalcev. Kot da so vsi prevaranti. Pa ni vedno tako. So tudi na strani kupücev. Ce prav pomislim, sem sam v zivljenju imel opravka s premnogimi prevarantskimi kupci. :crazy

Zdaj mi pa povej se, kako se napise kupoprodajno pogodbo, da si kot prodajalec zasciten? Pravis, da se pelje avto na servis na pregled? Kaj se napise v pogodbo, da ta zdrzi morebitno tozbo, bog ne daj.

Nisem nastorjen do nobenega. Očitno resnično slabo berete"!!!!!!!!!!!!!!

Še enkrat!!!!

Citat:ziga2004 je napisal: Objavljena slika
^^ samo to me zanima:
1.) kupcu po treh dneh odpove turbina ali je to skrita napaka?
Ne. Ob nakupu, se turbina lahko testira in preveri, kako deluje. Vse kar se lahko testira ob nakupu je znano in se ne smatra kot prikrito-skrito. Sploh pa je težko odkazovati karkoli na potrošnem materialu

TO JE PRIMER SKRITE NAPAKE

kupim avto vse ok, na srvis , na testerju bp niti ene napake:ok

po parih mesecih grem zamenjat olje v avtomatu, nakar pravi serviser da ga ne more adaptirat, ker se komunikacija ne vzpostavi z vsemi senzorji

nimaš kaj na lov za napakami ker se s takim avtom ne da vozit.
avto bil en teden pri električarju na osciloskopu da je koncno našel kje vse so vstavili upore na žice od sensorjev

dejansko so prikrili:
poročanje nivoja olja v motorju
sovoznikov aribag ni bil aktiven
avtomatska ročna zavora je delala ampak ni bila krmiljena
avtomatski menjalnik ni mogel javiti nobene napake

odprava vseh napak me je prišla cca 1500€ , ker sem bil skoraj prepozen da bi unovčeval skrite napake se zavestno nisem podal na lov za goljufom, ker je bil itak v stečaju(avto je bil zato pisan na nečakinjo, to mi je punca kasneje priznala)

dejansko sem bil v tem avtu življensko ogrožen ker varnostne funkice niso delovale kot bi morale, in bi ga lahko tožil tudi zaradi tega , ampak škoda živcev in denarja

najdražje od vsega tega skupaj me je prišel električar da je našel vse upore
in dokler nismo začeli čačkati po menjalniku (ki ni kazal napake) je bilo vse ok in se je vozil popolnoma normalno in ni prikazoval napak

naj opišem samo menjalnik:
menjamo olje , sledi adaptacija ki je itak neuspešna, testiranje vseh tipal , kažejo stanje OK , zanimivo je pa to da ko bi moral poročati nivo olja, ali hitrost še vedno poroča OK , sensor odklopljen on pa še vedno kaže oba parametra OK
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 299
  • Avtomobil: Caravelle

Se vedno ne vem, kako naj se kot prodajalec zascitim pred morebitnim prevarantskim kupcem? Da bo 100% zdrzalo, tut ce mi zacne mahat s kaksno tozbo pred nosom? Ti ocitno to obvladas. torej, kako ti prodas avto?
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 668
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Se vedno ne vem, kako naj se kot prodajalec zascitim pred morebitnim prevarantskim kupcem? Da bo 100% zdrzalo, tut ce mi zacne mahat s kaksno tozbo pred nosom? Ti ocitno to obvladas. torej, kako ti prodas avto?

Tole bi tudi jaz rad izvedel, mi ni da plačujem kakemu idiotu...:crazy

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

ta tema zmaga avtorja te teme so verjetno cigani pretepli in ne odgovori a mi ostali se lepo pogovarjamo o skritih napakah in kako se zaščititi kot prodajalec.
Prikaži več možnosti
    • Matevze46 je všeč

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 244
  • Avtomobil: A4 B8

ta tema zmaga avtorja te teme so verjetno cigani pretepli in ne odgovori a mi ostali se lepo pogovarjamo o skritih napakah in kako se zaščititi kot prodajalec.

:laugh
Prikaži več možnosti

Matevze46
Matevze46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 929
  • Avtomobil: F 31 M & Honda REPSOL

Pri prodaji je najbolje napisati vse na list papirja, od čudnega zvoka do vseh "napak" ki naj bi jih imel avto. Z tem se najbolje zaščitiš. Seveda če imaš čisto vest.
:bmw BMW- uzitek v voznji :3gears
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Kolk vodo pije to na sodišču, če kupec podpiše izjavo (se to dopiše na pogodbo), da ne bo uveljavljal skritih napak tudi, če se pojavijo? Nekateri šmuglarji s tem tudi zbijajo ceno pri nakupih avtov od fizičnih oseb, ker pravijo, da še to podpišejo, če jim daš še malo popusta pri nakupu.

Urejal Rottie, 15.10.2015, 15:47.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 169
  • Avtomobil: BMW

Ne. Ob nakupu, se turbina lahko testira in preveri, kako deluje. Vse kar se lahko testira ob nakupu je znano in se ne smatra kot prikrito-skrito. Sploh pa je težko odkazovati karkoli na potrošnem materialu.

Moja izkušnja na lastni koži.

Ob nakupu moje compacta, je hladilnik puščal, to nisem vedel, niti mi je povedal prodajalec. Na Rebernicah mi je zakuhal. Sem ga klical dugi dan in mu rekel, da je avto pri mehaniku. Sem mu rekel, da če je šla glava, mi bo vrnil kupnino. Ker je bil malo skeptičen glede vračila, sem mu predočil obligacijski zakon.
Na srečo je bil motor OK, zamenjal mi je hladilnik (prej je bil mali hladilnik brez klime, čeprav bi moral biti veliki) in visko - oboje original. Zamenjal pa je Beno :ok Takrat sem Benota prvič spoznal.

Kaj kupuješ rabljeno, če si očitno kupec, ki prisega na garancije!! Zate je samo NOVO iz trgovine dobro:ok

Me prav zanima kako se ti obračaš kadar si v vlogi prodajalca?

Očitno si se spravil na nekega prestrašenega lastnika prodanega vozila ki je za voljo miru naredil vse kar si želel ,mahal pa si mu z zakonom.

Glede na pogostost barabije med kupci in prodajalci je potrebno imeti svoje znanje za pregled vozila oziroma plačati nekomu pregled vozila pred nakupom!!

Glede na butaste zakone je najbolje da prodajalec od kupca zahteva strokovni pregled vozila pred nakupm in podpis izjave da kupec kasneje ne bo uveljavljal nobenih pravic.
Prikaži več možnosti

iznogut
iznogut

Banned

• Izključen

Me prav zanima kako se ti obračaš kadar si v vlogi prodajalca?

Očitno si se spravil na nekega prestrašenega lastnika prodanega vozila ki je za voljo miru naredil vse kar si želel ,mahal pa si mu z zakonom.

Mislim, da je uporabnik @M Kompakt povsem korekten tudi pri lastni prodaji vozil. Nisem zasledil v preteklosti, ko je prodajal kakšno lastno vozilo, da bi se kdo pritoževal čez njega. je pa logično, da je človek pošten in redoljuben, da pač pričakuje tudi od drugih. :ok
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 499
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Tole bi tudi jaz rad izvedel, mi ni da plačujem kakemu idiotu...:crazy

Preprosto - prodaš ga kakemu dobremu prijatelju, ki ga poznaš že dosti časa in veš da ti ne bo težil, ali pa ga (v primeru da gre za bmw!) prodaš meni. Veliko ljudi me kontaktira ko prodajajo avto ravno zaradi tega ker vejo da sem korekten in jih ne bom klical nazaj tudi če se avto podre pol ure po tistem, ko sem ga odpeljal. Minus je malo nižja odkupna cena, plus je pa to da mirno spiš - odločite se sami :)
Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 817
  • Avtomobil: FR-V + RT

Preprosto - prodaš ga kakemu dobremu prijatelju, ki ga poznaš že dosti časa in veš da ti ne bo težil, ali pa ga (v primeru da gre za bmw!) prodaš meni. Veliko ljudi me kontaktira ko prodajajo avto ravno zaradi tega ker vejo da sem korekten in jih ne bom klical nazaj tudi če se avto podre pol ure po tistem, ko sem ga odpeljal. Minus je malo nižja odkupna cena, plus je pa to da mirno spiš - odločite se sami :)

to je največja neumnost! bolje , da greta na :drink on pa kupi avto drugje:ok
veliko bolje prodat neznancu :laugh
:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

to je največja neumnost! bolje , da greta na :drink on pa kupi avto drugje:ok
veliko bolje prodat neznancu :laugh

Če prodajaš soliden avto, je to čisto ok. Jst sem zadnja 2 avta prodal poznanim in sta oba bila zadovoljna s kupljenim, ker sta vedela kaj sta dobila, jst pa z denarjem za katerega se je avto prodal. Je pa vsakemu normalnemu jasno, da pri 10+ let starem avtu z veliko kilometri lahko kaj crkne.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti