Skoči na vsebino

Reklamacija na prodan avtomobil

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
77 odgovorov v temi
ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

Fantje baje da je bil avtor te teme ornk pretepen in je v bolnici in zato ne odpiše
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 499
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Fantje baje da je bil avtor te teme ornk pretepen in je v bolnici in zato ne odpiše

:blabla2
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 058
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Kako je pretepen in v bolnici ce je dobro uro nazaj pisal v Jerryevo temo z 523?

Urejal Dejan-V, 18.10.2015, 20:43.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kako ke pretepen in v bolnici ce je dobro uro nazaj pisal v Jerryevo temo z 523?

:ok2 :ok2 :ok2
Prikaži več možnosti

Rehtorb
Rehtorb

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 124
  • Avtomobil: e90 330d lci

Kako ke pretepen in v bolnici ce je dobro uro nazaj pisal v Jerryevo temo z 523?

Malo za šalo ampak tudi iz bolnice lahko pišeš :D
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 058
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Ce se ma iz bolnice cajt ukvarjat z modro notranjostjo jerryeve 523iT pol ga ze niso fajn preluftal
Prikaži več možnosti

iznogut
iznogut

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 157

Ce se ma iz bolnice cajt ukvarjat z modro notranjostjo jerryeve 523iT pol ga ze niso fajn preluftal

:laugh :laugh :laugh :laugh
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 299
  • Avtomobil: Caravelle

Kaj kupuješ rabljeno, če si očitno kupec, ki prisega na garancije!! Zate je samo NOVO iz trgovine dobro:ok

Me prav zanima kako se ti obračaš kadar si v vlogi prodajalca?

Očitno si se spravil na nekega prestrašenega lastnika prodanega vozila ki je za voljo miru naredil vse kar si želel ,mahal pa si mu z zakonom.

Glede na pogostost barabije med kupci in prodajalci je potrebno imeti svoje znanje za pregled vozila oziroma plačati nekomu pregled vozila pred nakupom!!

Glede na butaste zakone je najbolje da prodajalec od kupca zahteva strokovni pregled vozila pred nakupm in podpis izjave da kupec kasneje ne bo uveljavljal nobenih pravic.

Videno-kupljeno ne velja. A podpis, izjave v odebeljenem tekstu pa velja? :confused
Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 275
  • Avtomobil: E39

Tema nima smisla, je bolje da se zaklene...ali kar izbriše
Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Torej je klavzula "videno-kupljeno" popolnoma brez pomena?

Moj Audi ima 330.000 km, saj se ga sploh ne upam prodat glede na tole kar berem. Avto trenutno dela in je vedno delal BP, si ne predstavljam, da za slabe tri jurje vreden avto plačam še kako odškodnino ali servis kupcu...:damn

Je tako. :ok2

zato pa daš kupcu na voljo, da avto odvleče k 20-im mehanikom in na vse servise koliko jih premore Zemlja in potem nima kaj stokat, da so mu prodal avto z skritimi napakami.

Ko greš kupovat avto si je treba vzeti čas. lahko tudi 5 dni, če je potrebno.

Pri prodaji je najbolje napisati vse na list papirja, od čudnega zvoka do vseh "napak" ki naj bi jih imel avto. Z tem se najbolje zaščitiš. Seveda če imaš čisto vest.

Najboljše je, da pred prodajo s kupcom stopite do uradnega servisa, kjer avto pregledajo. Stane 40-80 EUR, pa mirno srečno. Vsak dobi eno kopijo zapisnika, ki gre k kupoprodajni in je rešeno.

Ali pa avto dat v avtohišo. Meni če pride danes kupec za moj avto, in reče "ne potrebujem pregleda", "raje prišparajmo teh 50 eur za pregled", "saj mi je jasno, da ni nov, zrihtajmo prepis in čao" mu avta raje ne prodam. Resnično ne, pa naj se še tako neumno sliši. In potem ko je pregledan avto na servisu, vsak ve kaj kupuje. Zaradi mene lahko goni po rondojih dokler motor ne razpade še isti dan, če bi me začel kdorkoli buzerirat, mu dam samo številko naj javi na 113 pa gremo tam dalje.

Urejal Pepsi, 23.10.2015, 10:16.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Če nisem kaj spreglledal, še vedno ne vemo a je dovolj, da kupec podpiše, da se odreče kasnejšim pritožbam čez skrite napake ali ne :confused Če je to dovolj, da to napiše, pa kaj te potem briga, a je želel on avto pregledat ali ne.

Urejal Rottie, 23.10.2015, 10:21.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Če nisem kaj spreglledal, še vedno ne vemo a je dovolj, da kupec podpiše, da se odreče kasnejšim pritožbam čez skrite napake ali ne :confused Če je to dovolj, da to napiše, pa kaj te potem briga, a je želel on avto pregledat ali ne.

Sploh ni poanta v tem, poanta je da dandanes povprečen malo večji avto tipa serija 3 in gor ima po 3-5 letih že krepko čez 200k km. Včasih ni sploh stvar skrite napake, zgolj naključja, ki pa lahko izpade kot da si pri prodaji kaj hotel prikriti.

Sicer pa vsakemu svoje, jaz sem zadnja dva prodal na tak način, in pri enem se je celo ugotovilo na pregledu na servisu da ena "loputa (nekaj z gretjem in usmerjanjem zraka)" pri usmerjanju gretja ne dela prav, ena sploh ne dela, dve pa delujejo normalno. Klima je delala dobro, avto sem prodal poleti in nisem vedel, da je tisto bilo pokvarjeno ker je meni prejšnjo zimo še normalno delovalo. Pa je avto imel 115.000km, star 6-7 let. Tako pa so na uradnem servisu kupcu vpričo mene to lepo povedali in pokazali. Strošek sva si s kupcem celo razdelila in oba zadovoljna s kupčijo šla vsak v svojo smer.

Urejal Pepsi, 23.10.2015, 11:32.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Sj važno je to, da te kupec ne more gnjaviti za nazaj v takem primeru. Če noče dati pregledat avto, je sam kriv. Če ga je dal pregledat, pa so na servisu podali svoje mnenje o avtu in bi to verjetno tudi moralo zadostovati, da lahko spodbijaš kakšne zahteve okoli "skritih napak" pri starem avtu z xy kilometri. Meni deluje ta zakon kot tisto, ko v USA vsak lahko vsakega toži za neke odškodnine in se to na veliko izkorišča, čeprav je bil v osnovi zakon napisan za zaščito poštenih ljudi pred goljufi.

Urejal Rottie, 23.10.2015, 11:35.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

Kaj a potem je najbolje, da greš s kupcem na uradni servis ali pa da ga avtohiša proda?
Prikaži več možnosti

fancy
fancy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 309
  • Avtomobil: S60 2,4 185

Po prebranem, je najbolje avto zvozit do konca, potem pa razrez in večna lovišča :)
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Po prebranem, je najbolje avto zvozit do konca, potem pa prodat Jerryu za dele :)

There, I fixed it for you :ok2
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

There, I fixed it for you :ok2

:laugh Jst ti prodam še ne zvoženega do konca za dele, če dobro plačaš. :ok2

Urejal Rottie, 24.10.2015, 19:10.

pFTRx40.png