Skoči na vsebino

2006 E91 318d

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
274 odgovorov v temi
_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 923
  • Starost: 33

Evo, fantje pa sem ga dobil - mlincek dizel. :puzzled Z V8 na traktorcka. :fight

Malo heca - skratka, brez panike, avto sem kupil za zeno, ampak ga bom vseeno tukaj predstavil, kot, da je moj, saj ga bom rihtal - kdo drug kot jaz.

Rihtal ga bom, kot vse moje (nase) avtomobile, tako, da spisek se ze gradi, mehaniki pa tudi ze brusijo izvijace. :cool

Trenutno je avto ze pri mehaniku. :laugh Brez heca. krtek, krtek ...

No tukaj bi lahko marsikdo zacel nabijanje, ampak bi bilo popolnoma neupraviceno. Jaz sem tudi kot kupec korekten, oz vsaj skusam biti. Avto mislim, da je bil zelo skrbno vzdrzevan, krtek pa tudi vec kot koreten. Hec pa je, da smo ob pregledu ugotovili par stvari, ki jih je treba nemudoma popravil, da se ne bi delala skoda. Ena malenkost na podvozju in termostata. Pa se tekocine sem dal menjat.

Drugace, mi je pa avto zelo vsec in odlicna osnova, rabi le nekaj nege in ljubezni, pa mislim, da bo na zelo visokem nivoju.

Se tole - forumasko zelo priznan mehanik, ga je tudi zelo pohvalil - kaj pa drugega.:ok

Morda se javi se ti krt in povej kako sva se zabavala danes? Tudi glede cene sva prisla hitro skupaj, ki mislim, da je za oba postena. Vec o ceni pa ne bom povedal. :laugh

Slike in ostale podrobnosti pa sledijo.
.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

janezsko
janezsko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 687
  • Starost: 46
  • Avtomobil: zvezda ..sam ni mercedes

no zdaj bomo pa čuli eno objetivno mnejne od 6 in 8 cilndršev ali je mliček res off...tak kot ste vsi pametni ponavadi...upam da ti služi..men že oziroma isto kot pri tebi..kupil ženi ...520 d f 11..sam sem mu malo pomagal z čipiranjem..zdaj pa letimo da je kaj...za 6.5litrov na 100 ...če jaz vozim..pri ženi pa kak liter manj...
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 417
  • Starost: 31
  • Avtomobil: e30

O Peters, si ga predstavil:cool

Moram rečt, da sem se danes še jaz tresel, bolj kot pred kakšnih težkim izpitom včasih. Pregledano je bilo res, mislim da popolnoma vse in vesel sem, da me občutek ni varal še ob mojem nakupu avtomobila. Skratka, še toliko bolj pa vem sedaj, da peters nikoli od sebe ne bi dal slabega avtomobila.

Občutek o njem preko foruma me ni varal in dejansko se avtu pri njemu piše le in izključno dobro. Kot rečeno je avto super osnova in mislim, da te prav dosti dela ne čaka, edino če se boš lotil tudi lepotnih napakic…

Želim ti srečno z njim, da ti tako dobro služi, kot je meni ves ta čas oz. vse te kilometre.
No, kmalu se pa itak dobiva na pijači pa v miru še kakšno rečeva, danes sem se prav bogo počutil, ko je avto imel kar naenkrat druge tablice. Ne bi si mislil, da se lahko navežem tudi na novejšega BMW-ja:jok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

no zdaj bomo pa čuli eno objetivno mnejne od 6 in 8 cilndršev ali je mliček res off...tak kot ste vsi pametni ponavadi...upam da ti služi..men že oziroma isto kot pri tebi..kupil ženi ...520 d f 11..sam sem mu malo pomagal z čipiranjem..zdaj pa letimo da je kaj...za 6.5litrov na 100 ...če jaz vozim..pri ženi pa kak liter manj...

Hehe tocno ja. Hja kaj naj recem. Naceloma tale nasa E91 rabi res polno nege, sej bom sproti dokumentiral, boste lahko spremljali, kaj se dogaja.

Drugace pa kakor sem se vozil z njim, lahko recem, da mi dizelcek kot tak zelo ustreza. Moram reci, da sem cisto navdusen nad vodljivostjo avta in agilnostjo. V 7er je stvar cisto drugacna s tega aspekta. Skratka po toliko letih mi prav pase vozit tak avto. Poraba je pa itak zelo majhna. Pol pet litrov brez problema.

O Peters, si ga predstavil:cool

Moram rečt, da sem se danes še jaz tresel, bolj kot pred kakšnih težkim izpitom včasih. Pregledano je bilo res, mislim da popolnoma vse in vesel sem, da me občutek ni varal še ob mojem nakupu avtomobila. Skratka, še toliko bolj pa vem sedaj, da peters nikoli od sebe ne bi dal slabega avtomobila.

Občutek o njem preko foruma me ni varal in dejansko se avtu pri njemu piše le in izključno dobro. Kot rečeno je avto super osnova in mislim, da te prav dosti dela ne čaka, edino če se boš lotil tudi lepotnih napakic…

Želim ti srečno z njim, da ti tako dobro služi, kot je meni ves ta čas oz. vse te kilometre.
No, kmalu se pa itak dobiva na pijači pa v miru še kakšno rečeva, danes sem se prav bogo počutil, ko je avto imel kar naenkrat druge tablice. Ne bi si mislil, da se lahko navežem tudi na novejšega BMW-ja:jok

Hvala krt! Hehe pri @schumiju je bilo kar divje ja. ;) Ja ker sem se odlocil, da zrihtam tudi lepotne napake, bom imel dela kar veliko. Saj veste, da ne bo zena jezna kaksnen avto sem pripeljal domov. Tako, da je plan da se porihta vse ... Jasno bom rabil za celoten postopek vec mesecov a upam, da mi rata porihtati vse. Za zdaj sem narocil nove original xenonke, levo ogledalo, pokrovcke platisc, bmw znakca za kljuca, ... Hkrati pa imam v planu se kar nekaj zadev v kratkem kupiti. Spisek je pa tudi ze dolg tam ene pol A4 strani. :blackeye

Seveda, kot omenjeno, je bil avto pri majstru schumiju (ze na isti dan nakupa!), ki je postimal:
- oba termostata (seveda menjana z originalnimi), vkljucno z tesnili
- menjava olja v diferencijalu
- menjava olja v menjalniku
- menjava hladilne tekocine
- popravek nepravilne montaze prednjega podvozja ko se je menjavalo amortizerje
- popravil rocno oz nastavil, zdaj prime kot nova (pakne so se dobre)
- menjava volanske tekocine

Par dni nazaj pa je bil avto delezen rednega servisa (se v reziji krta), kjer se je zrihtalo:
- seveda oljni servis
- menjava amortizerjev
- nove prednje ploscice

Evo tole je to zaenkrat. Seveda sledijo se slike, plan je narediti se prej kompletno ciscenje.

Urejal _peters_, 30.10.2015, 22:10.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 124
  • Starost: 34
  • Avtomobil: Renault&BMW

@peters- kakšne napake so bile pri montaži
@krt- katere amortizerje si pa dal?

Brat je na istem da bo potrebna menjava in mu je nek znan serviser rekel da če vzameš sachs so potrebne neke prilagoditve:crazy prvič slišm
Kao monroe pa paše kot ata na mamo:laugh
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

@peters- kakšne napake so bile pri montaži
@krt- katere amortizerje si pa dal?

Brat je na istem da bo potrebna menjava in mu je nek znan serviser rekel da če vzameš sachs so potrebne neke prilagoditve:crazy prvič slišm
Kao monroe pa paše kot ata na mamo:laugh

Amortizerje se gor dalo monroe. Glede napak, mislim, da ni bili nic kriticnega, toda meni se ni zdelo ravno varno. Namrec nekaj je bilo napacno nazaj privijaceno in je pokalo ce so sla kolesa bolj v skrajno lego. Skratka sitno. Ker je pa krt tudi ravno avto dobil nazaj, pa je verjetno tudi sam tole ugotavljal s presenecenjem.

Skratka ena slikca boarda:

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik

U madonca, nove ksenonke, kaj to mislis prav komplet luci?

Sicer pa nimam kaj za dodat, res norc. Bi se ti podal kak oldtimer, glede na tvoje veselje do rihtanja oz. perfektnosti.

Za tisto pa res nisem vedel, dejansko sem avto dobil s servis pol ure pred ogledom:)

Urejal krt, 31.10.2015, 19:50.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

U madonca, nove ksenonke, kaj to mislis prav komplet luci?

Sicer pa nimam kaj za dodat, res norc. Bi se ti podal kak oldtimer, glede na tvoje veselje do rihtanja oz. perfektnosti.

Za tisto pa res nisem vedel, dejansko sem avto dobil s servis pol ure pred ogledom:)

Ne, ne komplet luci. Saj mislim da so luci kot take cisto OK. Ne narocil sem original nove zarnice.

Jah tko pac je - avte je treba skoz rihtat, ce malo popustis, se takoj nabere.

Uf ne oldtimer ni zame, jaz imam rad stvari zrihtane, samo rihtanje pa ni vedno zabavno. ;)

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik

Ne, ne komplet luci. Saj mislim da so luci kot take cisto OK. Ne narocil sem original nove zarnice.

Jah tko pac je - avte je treba skoz rihtat, ce malo popustis, se takoj nabere.

Uf ne oldtimer ni zame, jaz imam rad stvari zrihtane, samo rihtanje pa ni vedno zabavno. ;)

A ok, ja seveda so, jaz sem jih imel po zimi namen spolirat dat, mislim da je 15 eur na komad nekje cena v povprečju.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

A ok, ja seveda so, jaz sem jih imel po zimi namen spolirat dat, mislim da je 15 eur na komad nekje cena v povprečju.

Mislis to cena za poliranje luci? Ja glede tega bom videl, a konretno tole mi je nizko na prioritetni listi.

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik

Mislis to cena za poliranje luci? Ja glede tega bom videl, a konretno tole mi je nizko na prioritetni listi.

Ja normalno, mislil sem pa poliranje, ja:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 084
  • Starost: 29
  • Avtomobil: Volvo XC60 D3A,Fiat 500C

Glede politanja luci lahko svetujem Pirca, meni jih je delal on, ima neko svojo tehniko ko polira in na koncu daje avto lak pa to mislim da dvakrat ponovi. Skratka po dveh letih so luci kot nove, medtem ko mi je na Puntotu en poliral vsako pomlad.
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede politanja luci lahko svetujem Pirca, meni jih je delal on, ima neko svojo tehniko ko polira in na koncu daje avto lak pa to mislim da dvakrat ponovi. Skratka po dveh letih so luci kot nove, medtem ko mi je na Puntotu en poliral vsako pomlad.

Jaz imam eno fobijo pred poliranjem, saj naj bi s tem se odstranil premaz, zaradi katerih naj bi luci bolj porumenele, zato nisem nikoli tega podpiral. To so bile debate ze pred casom ...

A to se drzi?

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 124
  • Starost: 34
  • Avtomobil: Renault&BMW

Jaz imam eno fobijo pred poliranjem, saj naj bi s tem se odstranil premaz, zaradi katerih naj bi luci bolj porumenele, zato nisem nikoli tega podpiral. To so bile debate ze pred casom ...

A to se drzi?

Ni to poliranje kot tako, ampak ti zbrusi star premaz dol in potem z lakom polakira in še malo popolira:ok Sam sem dal na e46 in so kot nove:metalc
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 084
  • Starost: 29
  • Avtomobil: Volvo XC60 D3A,Fiat 500C

Težko rečem za kaj gre ker tolk ne poznam zadeve, najboljš da Pirca vprašaš, jaz sem dlakocepec pa sem zelo zadovoljen :)
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni to poliranje kot tako, ampak ti zbrusi star premaz dol in potem z lakom polakira in še malo popolira:ok Sam sem dal na e46 in so kot nove:metalc

Aha to je pa druga! Ce se potem polakira bi pa potem premislil o zadevi.

Drugace pa poraba je zelo OK, relacijska je res tocno (ali pa se manj) 5 litrov, vozna pa bolj ali manj po omejitvah.

Drugace pa prilagam spisek opreme avta:

1CA Selection Cop Relevant Vehicles Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge
2BH Lt/aly Wheels Double Spoke 156 Lm Raeder Doppelspeiche 156
200 Diesel Particle Filter Dieselpartikelfilter
249 Multi-function For Steering Wheel Multifunktion Fuer Lenkrad
255 Sports Leather Steering Wheel Sport-lederlenkrad
313 Exterior Mirror Package Aussenspiegelpaket
320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall
386 Roof Rail Dachreling
423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours
428 Warning Triangle Warndreieck
494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer
502 Headlight Washer System Scheinwerfer-waschanlage
508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)
520 Foglights Nebelscheinwerfer
521 Rain Sensor Regensensor
522 Xenon Light Xenon-licht
534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik
540 Cruise Control Geschwindigkeitsregelung
644 Prep. For. Mob. Ph. Bluet. Interf. Handy Vorb. Mit Bluetooth-schnitts.
663 Radio Bmw Professional Radio Bmw Professional
735 Basicpackage Basicpackage
8SP Cop Control Cop Steuerung
801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung
863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa
879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur
9BE Motivationpackage Motivationpackage

In slike ko je prisel iz tovarne:
Objavljena slika

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Eno vprasanje - ali je priporocljivo (in tovarnisko podprto) uporabiti motorno olje BMW 0W40?

Drugace vem, da naj bi se dalo notri BMW 5W30, a sem zadnjic gledal ene specifikacije in sem videl da naj bi bilo podprto tudi 0W40 olje, a hocem "double check"?

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 15 908
  • Starost: 39
  • Avtomobil: Xd T

Mislim, da je najboljše, če ostaneš na enaki gradaciji, kot je bila do sedaj... potem, pa kakršna je že bila. :ok
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Mislim, da je najboljše, če ostaneš na enaki gradaciji, kot je bila do sedaj... potem, pa kakršna je že bila. :ok

Po mojih izkusnjah na vseh bencinarjih ni bilo nikakrsnih problemov pri zamenjavi gradacije ... Pri dizlih bi moralo biti to se manj problem, saj so obrati nizji? Ali se motim?

Prikaži več možnosti

Motornaolja.com
Motornaolja.com

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 903
  • Starost: 6

Uporabi se lahko katerakoli viskoznost (0W-30, 0W-40, 5W-30, 5W-40...), vkolikor olje izpolnjuje predpisano specifikacijo BMW Longlife-04.
Motorna olja - velika izbira, ugodne cene in brezplačna dostava motornega olja ter filtrov Mahle
T: 080 2000 | info@motornaolja.com | www.motornaolja.com | Jadranska 25, 2000 Maribor
Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov