Skoči na vsebino

2006 E91 318d

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
274 odgovorov v temi
Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 55 043
  • Starost: 41
  • Avtomobil: ni ga več, šel v kose

Ne vem, meni gre branje še kar OK. :-D

In tole tvoje sporočilo, #106, meni ne da vedeti, da ti govoriš o točno določeni gumi. Na koncu sicer omenjaš Continental (a brez označbe modela), prej pa trdiš, da se že več let voziš z 8 do 11 let starimi pnevmatikami. Torej -  četudi bi danes navedel model, pred 11-16 leti vsekakor ni mogel biti isti kot pred osmimi.

Sicer podpiram iznajdljivost pri vzdrževanju, ampak ne za vsako ceno. Nakup rabljene pnevmatike je lahko čisto v redu, ampak četudi ti verjamemo, da je Continental izjema, je na trgu še vedno 99% ostalih gum, ki so po 8 letih enostavno nevarne. Pa še nekaj, tudi slabša pnevmatika je lahko povsem solidna izbira, če človek vozi po pameti in predvideva določene situacije v prometu. Tebi je po 20 letih prakse to morda samoumevno, novopečenim voznikom pa precej manj. Že zato bi jaz bil previden s takšnimi nasveti.

Res je, s starimi continentalkami se zdaj konstantno vozim že 4 leta, prvi komplet sem zvozil na E39, trenutno jih imam na mercedesu - tadva sta moja daily driverja, vmes sem jih imel pa tudi že na par avtomobilih ki sem jih samo občasno vozil. Da znajo bit druge gume po toliko letih nevarne se strinjam, nikjer nisem trdil da niso. Čeprav še vedno mislim da guma ni nič kriva, če do nesreče pride je kriv tisti, ki jo vozi. 

Turbine na motorju so samo način, na katerega ti Bog pove, da nimaš dovolj cilindrov. - Mike Skinner

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 110
  • Starost: 44
  • Avtomobil: 535 PS

V večini primerov imaš prav. :ok

... nanaša se na tvoj zadnji stavek.

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 177
  • Starost: 35
  • Avtomobil: BMW

Res je, s starimi continentalkami se zdaj konstantno vozim že 4 leta, prvi komplet sem zvozil na E39, trenutno jih imam na mercedesu - tadva sta moja daily driverja, vmes sem jih imel pa tudi že na par avtomobilih ki sem jih samo občasno vozil. Da znajo bit druge gume po toliko letih nevarne se strinjam, nikjer nisem trdil da niso. Čeprav še vedno mislim da guma ni nič kriva, če do nesreče pride je kriv tisti, ki jo vozi.

Continental winter contact 1.
Jerry, si kdaj vozil z gumami Sava Trenta?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik

Continental winter contact 1.
Jerry, si kdaj vozil z gumami Sava Trenta?

Zna bit, se ne spomnim.

Ne da bi vedel, zakaj?

Turbine na motorju so samo način, na katerega ti Bog pove, da nimaš dovolj cilindrov. - Mike Skinner

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Ne vem če đeri vozi kombije. :-D

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 177
  • Starost: 35
  • Avtomobil: BMW

Sigurno je imel kakšen kombi ali pa tovorno vozilo.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik

Sigurno je imel kakšen kombi ali pa tovorno vozilo.

Nikoli  :laugh Imel sem samo 4 USA pick up-e, ti so bili registrirani kot tovorna vozila, evropskih nisem imel  :ok

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Evo. :ok2

Sava ne dela takšnih dimenzij, da bi šli na ameriške pick-upe ... :-D

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

*šle

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 942
  • Starost: 33

Evo pa smo ze v klubu 300k. Vceraj pred Munchnom se je obrnilo ... Motor pa lepo prede naprej. Cez kaksen mesec ze sledi naslednji redni servis.

2016_10_18_19_07_29.jpg

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti
    • krt in Pepsi uporabnikom je všeč to sporočilo

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Malo updajta. Avto pridno nabira kilometre ... Vec tisoc na mesec.

Tako je seveda potrebno pridno delati tudi servise, saj jih delam na polovicen interval - 15000 km.

Tako je mimo redni servis, seveda pa pri malo starejsem avtu ni nikoli samo olje. 

Tako smo rihtali:

• redni servis
  • zamenjan bluetooth modul (hvala @bmw-expert)
  • nove brisalce
  • nove svecke + regulator (pred zimo dober tajming :) )
  • rihtali smo kapljanje vode iz sobe za sprednje zaromete (se ostanek od srne!) -> soba je zdaj nova original
  • menjava VSEH filtrov
  • Zamenjal sem plastiko oz. rocico za dvig dvojnega dna (original)

Diagnostika pokaze samo eno napako, in sicer obtocno crpalko (REST funkcija). Vse ostalo je brezhibno.

Tako, da avto je pripravljen na novih 15000 km.

Hkrati pa seveda - pozabi sem napisati. 3 tedne nazaj sem menjal legedarne racing stare zimske gume™ za nove Continental TS860.

Moram priznati, da je razlika kot noc in dan v drzanju ceste. Stare zimske sem pa zbrusil po notranjih robovih (zadnji par) do kaksnega mm. Tako, da sem jih lepo izkoristil - kot planirano.  :ok

Urejal _peters_, 16.12.2016, 20:17.

Prikaži več možnosti
    • krt je všeč

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 424
  • Starost: 31
  • Avtomobil: e30

Hkrati pa seveda - pozabi sem napisati. 3 tedne nazaj sem menjal legedarne racing stare zimske gume™ za nove Continental TS860.

Moram priznati, da je razlika kot noc in dan v drzanju ceste. Stare zimske sem pa zbrusil po notranjih robovih (zadnji par) do kaksnega mm. Tako, da sem jih lepo izkoristil - kot planirano.  :ok

:laugh

Sicer si pa res priden. Sedaj ko se spet bolj vozim šele vidim, kako fajn avto je bil to in ima dejansko točno vso opremo, ki jo zares rabiš.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 619
  • Starost: 32
  • Avtomobil: Ketnožer™

peters : mi napises prosim vec o menjavi bluetooth modula? Ga imajo vsi professional radiji? Jaz ne pridem do menija za nastavitev, oz. ga sploh ni na seznamu, tako da ali ga nimam ali je pa fuc?
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

:laugh

Sicer si pa res priden. Sedaj ko se spet bolj vozim šele vidim, kako fajn avto je bil to in ima dejansko točno vso opremo, ki jo zares rabiš.

Hehe, hvala! Ja imas prav. Avto ima tocno to kar rabis za driver's car. Res je tudi da nima cisto nic vec, ampak manjka pa nic. No, morda bi mi prav prisla original navigacija, tako, da pac kdaj uporabim garmina pa je. Tako, da ja, avto je odlicen. Sicer rabi lepo vlaganje, ampak nic posebno izrednega. Pomoje ce bi ga imel zdaj (sploh ko je se chipan) bi ti bil zelo vsec. ;)

:ok

peters : mi napises prosim vec o menjavi bluetooth modula? Ga imajo vsi professional radiji? Jaz ne pridem do menija za nastavitev, oz. ga sploh ni na seznamu, tako da ali ga nimam ali je pa fuc?

Pogej v svoj spisek opreme? Ali imas bluetooth? No ce ga imas in ga kljub temu ne vidis, to pomeni, da ti je crknil. Kontaktiraj @bmw-expert - ziher ti bo pomagal. Namrec meni je modul lepo delal, potem pa letos poleti zacel crkovati. Tako, da je kdaj prekinilo ... Potem je bil spet nazaj ... Potem pa je enkrat dokocno crknil. In to vidis tako, da ga sploh ne vidis vec v meniju radija ...

Urejal _peters_, 17.12.2016, 20:33.

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Avto vsake toliko potrebuje malo nege, tokrat je zahteval ureditev zadnjega dela, vse kar se tice zavor.

Ravnokar sem zrihtal/zamenjal:

- zadnje diske

- zadnje ploscice

- zadnje pakne za rocno

- nastavitev rocne in ciscenje (malo se je rocna zatikala oz. ni prav vedno rocka prijela)

- predcasna menjava bremz olja

Evo zdaj pa novim izzivom naproti.

Prikaži več možnosti
    • krt je všeč

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov