Skoči na vsebino

Energijske pijače - zaradi energije ali okusa?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
35 odgovorov v temi

Anketa: Zakaj spijete energijski napitek? (61 uporabnikov je oddalo svoj glas)

Zakaj spijete energijski napitek?

1. Zaradi energije (24 glasov [39.34%])

Delež glasov: 39.34%

2. Zaradi okusa (37 glasov [60.66%])

Delež glasov: 60.66%

Glasuj Gostje ne morejo glasovati
Volvej
Volvej

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 362
  • Avtomobil: Volvo V70R AWD

Odprlo se mi je eno zanimivo vprašanje in me zanimajo vaše navade. Jaz osebno v 90% pijem vodo :). Tu pa tam, recimo enkrat na 3 mesece pa se mi zalušta kakšen energy drink. Imam kolega, ki je nor na Monster energy. Njegov rekord je 24 Monstrov v 3 dnevih - po 8 na dan :-D to je 4 litre, noro :laugh . Sicer pa običajno spije 1-2 na dan. Začel jih je pit ravno zaradi Energy boosta, sedaj pa je mu postal okus tako zelo všeč (pije modrega zero sugar). Milsim da energijskega efekta nanj že zdavnaj nimajo več, ker pravi da lahko komot spije dva in gre spat :laugh.

Predvidevam, da je vsakdo že kdaj spil kakšen energy drink, pa me zanima ali jih prvenstevno spijete zaradi energijskega učinka ali zaradi okusa?

Kateri energy drink vam da največji energy boost?

Kateri okus vam je najbolj všeč? Da še jaz kakšnega probam, ker je toliko različnih, da z mojo frekvenco pitja en na 3 mesece vmes že pozabim kakšen okus je imel :blackeye
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Jst sicer že kar nekaj let ne pijem več tega, včasih, ko pa smo bili zunaj cele noči in to vsak dan, pa sem redno pil Red Bull (klasičen) z nekaj leda in par rezin limone notri v kozarec za okus. Več ali manj pa sem ga pil, ker mi je bil okus všeč, pa nisem ratal zaspan po njem, kot po drugih brezalkoholnih pijačah. Drugi energijski napitki, razen še klasičnega Dark Doga (alternativa RedBullu, če tega niso imeli) pa so mi bili zanič in jih nisem pil.
Sem pa opazil, da dejansko opaziš delovanje napitka le ob fizičnem naporu. Če se presedaš po lokalih, jih lahko spiješ 6 brez težav v roku nekaj ur, pa nič ne čutiš. Po že dveh piksnah in daljšem naporu za tem (recimo počasen tek na Šmarno goro) pa se pozna na srčnem utripu in predvsem po utrujenosti med tekom in po tem, ko se umiriš v primerjavi enakega napora in brez RedBulla.

Urejal Rottie, 31.10.2015, 22:12.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

e30 diamantschwarz
e30 diamantschwarz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 735
  • Avtomobil: '96 felicia 1.9, '86 320i

Tudi sam sem pil in še sedaj kakega spijem zgolj zaradi okusa. Najraje Red bull, original ali light, odvisno od dneva. Včasih sem še raje spil Dark dog, ki je bil nekoliko manj sladek od ostalih na trgu. Je pa res, da ga že dolgo časa nisem videl nikjer in sploh ne vem če ga še delajo. Največ teh napitkov pa je šlo v vodko, še posebej priljubljen je bil Shot (ki smo ga imeli možnost dobiti pri istem prodajalcu kot alkoholne pijače) v 1,5l plastenki. To je bilo ponavadi za 1l vodke ravno prav:) Pivske navade pa so se močno spremenile in sedaj spijem res malo teh energijskih napitkov, morda 2-3 na leto.

lp
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 747
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Sam pijem predvsem Shark(navaden, najboljši zame) ali pa Monster(zelen), pa še to mogoče 2-3x na mesec. :) Pijem predvsem zaradi okusa, nekega efekta ne občutim...

:ok

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 267
  • Avtomobil: e61, r55

Skoraj vedno Red bull brez sladkorja. Dostikrat, predno štartam proti domu enega vzamem in pomaga, takrat se mi nikoli ne kinka. V petek popoldne je pa ponavadi že cela firma na red bullu, ravno prejšnji petek nas je šef vprašal če imamo novega sponzorja:)

Placebo efekt ali ne pa na koncu niti nima veze
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 018
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Včasih sem tega požrl ko vode. Dandanes spijem kako piksno red bulla na par mesecov. Pijem ker mi da obljubljena krila, ko to potrebujem. Zarad kakega norega delovnika na šihtu recimo včasih:ok2

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

matey18
matey18

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 129

Ta zelen monster kadar se komaj spravim iz pojstle na siht :D
Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 931
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

meni je všeč okus Monsterja... zelen, rdeč, rumen ampak najboljši mi je moder... pa tudi kadar grem kam na potovanje ruknem monsterja za boljše počutje... če ruknem 2-3 me včasih scat tišči na 15min :ok2 :ok2

pa, ko sem v nočni spijem 2 na noč drugače pa samo med potovanji in ko delam, ko sem fraj in doma pa največ spijem mineralne vode in navadne vode :) :)
Prikaži več možnosti

milomanija
milomanija

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 103
  • Avtomobil: Bmw e61 xdrive

Vsak dan dopoldan eden red bull in popoldan enega obcasno tud Q energy od petrola..ni tako slab
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 592
  • Avtomobil: new age e39

Samo zdravje vas je. Rottie, reddbull se pije da ne zaspis, za to kar si ti 'pogresal' so pa knofi :ok2

Drugace pa ene dva sem enkrat stegnil na pit stopu enega dolgega bicikla. Sem tako letel z jezerskega da so frendi mislili da sem bom skozi avto zapeljal, ki mi je bil na poti (cicko v pandi). Res to leti ce si v formi in da si malo v deficitu z energijo (beri cukrom).
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 316
  • Avtomobil: star

jst sem jih nekoč spil 12 red bullov v eni noči in pa enkrat 8 pa se mi je vedno spalo za popizdit. pri 12 sem dobil celo majhen glavobolček... 12 sem jih pil ker sem se učil za popravca padno noč nič prej in pole, 8 pa ko sem imel 12h nočno vožnjo pred seboj. to je pa to... drugače pa ne spijem niti 1 na mesec. mogoče kdaj pa kdaj ko grem slučajno vn da spijem eno red bull črno vodko
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 143
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Jaz ga ponavadi spijem takrat, ko v službi po dveh nadurah ugotovim, da še zabave ni konec. Pijem pa redbull clasic ali pa light. Ja in mi pomaga, mogoče tudi zaradi tega ker ga ne pijem vsakodnevno in mogoče tudi zaradi tega ker ne pijem kave. Ja vem ni zdravo, tudi 60 do 70 nadur na mesec ni. Jebiga, naš kapitalizem.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

jst sem jih nekoč spil 12 red bullov v eni noči in pa enkrat 8 pa se mi je vedno spalo za popizdit. pri 12 sem dobil celo majhen glavobolček... 12 sem jih pil ker sem se učil za popravca padno noč nič prej in pole, 8 pa ko sem imel 12h nočno vožnjo pred seboj. to je pa to... drugače pa ne spijem niti 1 na mesec. mogoče kdaj pa kdaj ko grem slučajno vn da spijem eno red bull črno vodko

Glavobol si verjetno imel zaradi dehidracije ... ko nehaš piti večje količine energijske pijače je obvezno treba spiti še primerno količino česa drugega čez, najbolje voda. Isto kot pri pitju alkohola v bistvu.
Pravi učinek dajo energijske pijače pa pri fizičnem naporu, ki ga pa pri sedenju za knjigo ni. Če bi šel tečt vmes, bi opazil tisto energijo, ki jo dajo ti napitki in se ti ne bi več spalo. Niso pa čudežni vseeno ... ko si preveč zaspan, ti tudi RB ne pomaga več... samo še kakšna močnejša kemija verjetno.

Urejal Rottie, 01.11.2015, 15:04.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

mtc_89
mtc_89

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 885
  • Avtomobil: ...

Tudi sam sem veliko tega spil vcasih, sedaj mogoce 1-2 na mesec ali pa tudi ne, pijem monster zelen ker mi se najbolsi od vseh teh pijac pa pijem zaradi okusa...na mene ima kontra ucinek ker sm enkrat spiu zjutraj 4-5 ura k smo lih prsli z enega izleta 2 monstra se med voznjo domou sem potem spal celih 12ur kar je bilo prvic in edinkrat do sedaj :-D prespal ceu petek :) sem pa vcasih kupil veckrat 1,5 l pijaco THOR ki mi tudi zelo dobra vendar sem se malo ustavil in ne pijem vec toliko teh energiskih pijac ceprou so dobre!
:bmw e36 325i, e39 528i, e36 318ti, e46 320i touring
Prikaži več možnosti

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 244
  • Avtomobil: A4 B8

Hm, mislim da oboje. V okusu uživam in čiliram doma ali pa okrog avta :D
Najbol uživam v kakšnem lepem, toplem sobotnem jutru ko operem avto, pregledam malo na hitr če je vse tako kot je treba, odprem piksno Red Bulla, zalavfam avto, počasi odpeljem proti Jezerskem ali pa do Grada Strmol, kjer si sprostim živčke in dam duška :)
V mejah normale seveda. Če ne, polijem red bul hehehe :D
Spucam mašino pa 2 piksne redbulla butnem. Sem pa ekspirementiral, ko nisem pil 2 mesca ener. pijač, in jo le popil po tem času. Je kar fino, čutiš frekvenco srca in pogostost utripa..
Občasno ko imam v SB Jesenice prakso, si ga privošim ob kavi namesto vode :D
:ok2
Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 053
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Jih ne pijem.
Mogoče zaradi tega, ker nimam potrebe po kofeinu, namreč ne pijem kave.
Na biciklu kak energijski gel, pa tudi tu ne pretiravam.
Ni nadomestka oz. instant kondicije.
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 568
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Občasno vzamem redbull, če vozim dalj časa. Meni, tudi če v avtu sedim, da Redbull ogromno energije, mogoče zato, ker ne pijem nič kofeinskega, razen Redbull 2-3x na leto.

Lansko leto, sem spil 6 ''tavelkih'' Redbullov (330ml), nič spanca pred vožnjo, ob 3h zjutri štartal na vožnjo, ob 4:00 ratal zaspan kupil 6 Redbullov, jih spil do 7:00, vozil do 16ih isti dan, od 16:00 pa do 22:00 sem fizično delal, spat šel ob 00:30 ''naslednji dan'', in nisem mogel zaspat :crazy, tako da mene te energijske pijače res zadanejo :-D
Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 349
  • Avtomobil: E90

Red Bull light hladen.. Njamsk :-D
Pa tudi pomaga mi.. Se pa izogibam oz. po potrebi. 2 - 3 mesečno.
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 579
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Kot študent sem jih spil ogromno, dokler me ni zadela kap!
Brez zajebancije! Preteral sem se fizično in umsko, pa me je ruknilo...

Zanimiva izkušnja... Sedaj vem kako zgleda na oni drugi strani.... Nič ni tam.

Samo stisnilo me je v prsih, kot da bi mi nekdo nož zarinil v srce in potem samo tema...

Rabil sem kar nekaj časa, da sem prenehal. Zadnji redbull sem spil 31.decembra lani, tako da uspešno abstiniram. Je kar precej težko, ker povsod kjer jih zagledam, bi ga z veseljem odprl in eksal.

Sedaj pa maksimalno dve kavi na dan.:ok

Tako da je. Energy drinkov ne priporočam nobenemu!

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

Volvej
Volvej

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 362
  • Avtomobil: Volvo V70R AWD

Hvala za deljenje vaših mnenj in navad :ok. Anketa je pokazala, da več ljudi pije energijske pijače zaradi okusa, kot energije :).

Bom enkrat ob priložnsoti sprobal en Red Bull pred fizičnim naporom, da vidim če bom čutil kakšen energy boost, ker sicer na mene nimajo te pijače nekega učinka, čeprav jih pijem zelo poredko.
Prikaži več možnosti