Skoči na vsebino

Grobnik 2006

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
61 odgovorov v temi
Fisher
Fisher

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 974
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Kaj pa kaksne piste v italiji?

Imola bi morala biti odlicna.

Simon?

LP
Objavljena slikaKnjigo ni dovolj samo prebrati, potrebno jo je tudi razumeti. A.K.
I asked my friend: "What are your three favorite pleasures in life?" And she replied: "A martini before and a cigarette after."
Prikaži več možnosti

Cimpo
Cimpo

King Of The Ring

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 723
  • Avtomobil: en kup starih kant

sej ni problem o navitju motorja.Problem je da se v recimo zagrebškem ovinku(ovinek pred cilno ravnino-dolg levi)olje steče na eno stran karterja in pumpa potegne v prazno in rezultat pri polni obremenitvi motorja je znan :ok2

Jaz z mojim M3 jem skoraj nebi upal rezkirat, čeprav imam notri pumpo z dvojnim zajemom olja.

A bom lahko prišel vozit na grobnik ko boste imeli srečanje, ali bo udeležba mogoča samo za mini-je?
Ko zamahne, iskra šine, šest jih pade, ko porine fant Slovenske domovine.
Prikaži več možnosti

DoubleG
DoubleG

The Iceman

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 466
  • Avtomobil: Darth Vader's ride

Grobnik je nasploh znan kot zelo obremenilen za avtomobile. Pregrevanje zavor, motorja ter hitra izraba gum zaradi ekstremno dobrega asfalta. Naj bi bil Mk bolj primeren, samo ne morem trdit zagotovo ker se po grobniku še nisem peljal.

Lp

Prikaži več možnosti

marcipan1
marcipan1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 554
  • Avtomobil: Mini Cooper S KMT, Berlin

sej ni problem o navitju motorja.Problem je da se v recimo zagrebškem ovinku(ovinek pred cilno ravnino-dolg levi)olje steče na eno stran karterja in pumpa potegne v prazno in rezultat pri polni obremenitvi motorja je znan :ok2

Jaz z mojim M3 jem skoraj nebi upal rezkirat, čeprav imam notri pumpo z dvojnim zajemom olja.

A bom lahko prišel vozit na grobnik ko boste imeli srečanje, ali bo udeležba mogoča samo za mini-je?

ja, to maš prav glede olja, sploh nisem pomilsu
če se bomo zmenil, gre z nami lahko kdorkoli, problem je cena, ki je za malo udeležencev previsoka
poznam nekaj dirkaških kolegov, ki so rekli da so tam vozili za 100 kun in sem jim rekel, če nam lahko pomagajo - ampak jih ni zdaj nič slišat
Don`t worry, be Mini.
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 046
  • Avtomobil: Mini S TM

Dragi kolegi

Da me ne boste napačno zastopili- meni se gre v prvi vrsti tudi zgolj za vožnjo po pisti. Zamisel o profesionalni organizaciji se mi je pojavila samo zaradi tega, ker bi tako lahko vključili sponzorje ter naše prodajalce MINI-jev in tako znižali stroške in si zagotovili vozila.

Dvomim, da bo AA pripravljen sponzorirat samo en tak izlet nekaterih MINI-jašev za nekaj ur na Grobnik. Dvomim tudi, da je v SLO več kot 10 interesentov, ki bi z MINI-ji šli na pisto. Na tistem srečanju od AA v Logarski so bili v glavnem turisti, ki imajo MINI-je zaradi imidža in ki res dvomim da bi šli na pisto. Zaradi tega mislim da bo izredno težko spravit skupaj 50 vozil.

Glede okvar pa zna biti tudi izredno zanimivo, saj so ovinki res hitri nekje celo v klanec in sem prepričan da bi morali naše podhranjene MINI-je terat na obrate da bi kam letelo. Če pa pumpi zmanjka olja pa zna biti izredno neprijetno. Sedaj sem ratal kar malo skeptičen glede tega in ne vem če bi se upal na pisto saj vem da avta nebi šparal in zaribanje motorja nebi rad riskiral.

Treba bo premislit kaj bomo ker bo drugače drago ali boleče :ok2

Uglavnem imamo sedaj resno temo za naslednje srečanje v koloseju :ok

Lp
GreenHell R53 powered by Team Molecula and AK New MINI Drivers

Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Ce se povabi zraven druge avtomobile, se pomoje 50 vozil da spacati. Ne vem zakaj bi morali biti samo miniji.

To je pac moje mnenje, seveda ga ni potrebno upostevat.

Glede olja.

Par urc casa, karter dol...naredit prekate, karter nazaj gor...in avto ti bo za vedno vesel. :ok2
Objavljena slikaKnjigo ni dovolj samo prebrati, potrebno jo je tudi razumeti. A.K.
I asked my friend: "What are your three favorite pleasures in life?" And she replied: "A martini before and a cigarette after."
Prikaži več možnosti

Simon82
Simon82

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 194
  • Avtomobil: Cooper S JCW

Ideja o Italiji ni slaba!

Moj bratranec je v klubu toyot celic v Italiji, in majo veckrat srecanja na imoli, zdaj bodo pa sli spomladi na nurenberg ring. Se bom malo pozanimal ce se da kaj zmeniti pa koliko stane. Zadnjic je bil moj bratranec tam na srecanju kupejev in cabrioletev, pa je bilo tudi neki mastnih minijev. Zadeva je lahko zanimiva.

Mislim pa da realno je Mobikrog najbolj idealen. Koliko pa stane za en dan?

Lp.
Prikaži več možnosti

Union Jack
Union Jack

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29
  • Avtomobil: cooper s

Fantje ne puste se prestrašt bučam okol ribanja zarad nagibov v ovinku na Grobniku. Nej mi nekdo razloži zakaj recimo serijski 4T 1000 cc motor (brez poglobljenga karterja) ki dosega bistveno večje nagibe v ovinku zdrži leta in leta prganjanja na Grobniku? Na žalost sm meu prložnost potvat po pisti tud pošrek z rešilcem (star Fiat Ducato) k je meu tud nčkolk krogov za sabo hitre vožnje (iz mrzuga stanja motorja), pa ga majo po moje še zdej tm. Je pa res, da če je z motorjem kej narobe, bo tm takoj poču, po cesti bi lohk pa še lep cajt delu. Bremze so druga stvar k vas skrbi brez potrebe. Grobnik je zelo tekoča pista s prekrasno konfiguracijo in mal agresivnega zaviranja. Že pred leti so tam 250 cc "cvajtakterji" dosegal povprečno hitrost preko 160 km/h in mal pist v bližini se lahko pohval s tem podatkom (mogoče Monza). Gume so pa druga stvar. Asfalt je ORIGINAL iz leta 1978 se prav stara šola in ponuja strašn grip (tud v mokrem) je pa zlo agresivn za gume. Kljub temu vam priporočam, da greste tja z najboljšim kpl gum, sploh če bi radi pisto resno preizkusl. Boste pa lahko neki pršparal na ceni, sej so vse piste v bližnji okolici bistveno dražje(vsaj pred leti je blo tko). Ne poskušajte rezervirat piste sam zase, k tok pocen pa ta šport splet ni, usaj za 10 ldi ni računice, ampak enostavno vprašite kdaj je dan rezerviran za proste treninge avtomobilov in se takrt prključte zravn. Gostinska ponudba ni na nivoju k si ga mogoče želite, vrjetno bo odprta (razen ob večjih manifestacijah) samo okrepčevalnica kod Dede, kjer se pa da čist solidne čevape al pa lignje dobit za male pare. Skreti so tipa čučavac, tuši pa tud niso five star. Morte pa vedt da Mobikrog ne zdrži nobene resne primerjave z Grobnikom, sej je narjen iz dovoznih poti od bivšga letališča s pravokotnimi ovinki in ograjam k so grdo bliz in se vam ne bojo umaknle, s tremi vrstami asfalta in clo z oljnato barvo dekoriranimi deli "piste". U glavnm viel spas- Grobnik je zlo dobra ideja, ne bo vam žou.
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Evo info iz prve roke :ok2

Kdor se boji zaradi olja. http://www.mini-madn...PROD&ProdID=235

Kdor se boji zaradi zavor.

http://www.mini-madn...PROD&ProdID=217

http://www.mini-madn...WPROD&ProdID=57

Kdor se boji da bo prepocasen :laugh :laugh :laugh http://www.mini-madn...PROD&ProdID=182

Union, ko smo ze omenili zavore. Si zadovoljen?

LP
Prikaži več možnosti

Union Jack
Union Jack

Začetnik

• Uporabnik

EBC je dobra izbira za Minija, sploh glede na vložena sredstva, sej ni treba menjat čeljusti, pesta, anker plate... Jst sm se odloču za Green stuff ploščice in za vsakodnevno vožnjo, tud pozim pr minusu, so vrjetn bl uporabne kt Red stuff, ki pa vrjetn na pisti še za odtenk bl grizejo. Na žalost pa rabjo svojo temperaturo in možno je, da bo na prvem semaforju mal jeba, usaj tko so mi rekl ldje k so jih probal, jst jih namreč nism. Rabjo pa te ploščice mal več časa za utekavanje od serijskih, ker majo eno posebno maso nanešeno prou nalašč za ulaufavanje (zgleda prbližn tko kt una dvodelna Glitzi gobica k jo ma vaša žena al pa mama u kuhni za posodo pomivat) in v tem obdobju se pr močnejšem zaviranju sprošča zvok, kt da bi meu čist zažgane ploščice(primejo pa vseen tud takrt dobr). Diski so narezani in je treba pazt pr montaži, da so zareze obrnjene u pravo smer (leva in desna stran nista glih). Jst sm jih kupu pr RSR motosport tle pr sosedu na Brnčičevi, ampak mislm, da je uvoznik M.A.J. & JEFRA d.o.o. iz Domžal. Pr njemu boste dobil tud K&N filtre pa še kšne racing komponente (dell orto, NGK...).
Prikaži več možnosti

marcipan1
marcipan1

BMW fanatik

• Uporabnik

Če bo kdo kupoval v Domžalah, naj mi pove. Se dobro poznamo, saj mi je servisiral gokart in dobavljal vse zanj.

Še enkrat u udeležencih - spet sprašujete, če gre lahko tudi "nemini" - sej smo rekl, da avto ni noben pogoj in če bi kdaj kdo to zahtevu, bi bil res kekec. Osebno bi zelo rad videl kakega "zadnegapogonca", ko bi v zagrebčanu po spolzki podlagi driftal - v nepravem pomenu te beseda.

Union - daj mal razloži to s prostimi treningi, ker meni je bilo rečeno, da se ne moreš kar pridružit.

lp
Don`t worry, be Mini.
Prikaži več možnosti

Union Jack
Union Jack

Začetnik

• Uporabnik

Prosti treningi so možni takrat ko pista ni zakupljena in jo trži amd Kvarner (se prau vzdrževalc avtomotodroma, k pista je še zmer "ničija"). Telefonska je 00385 51 259222.Taki dnevi se urajmajo u glavnm med tednom, učasih so clo organiziral pol dneva avti in pol dneva motorji. To je zihr najcnej varianta, k najem piste je (biu učas) cca 4000-6000 DEM na dan (odvisn od dneva), temu je treba pa še prštet usluge dveh reševalnih vozil z zdravniško ekipo,pa mogoče še kšno malenkost. Slabo vreme je tud riziko, s katerim je treba računat, sej se denarja ne vrača. V primeru, da je nekdo zakupu pisto dobte njegove podatke in se probite zment, če bi vas vzel zravn. To je kr praksa sej so vsi ponavad zainteresirani, da pokrijejo stroške najema, pa še kej zaslužjo. Seveda so tud izjeme, ki nočjo nobenga vidt (top secret projekti ipd).
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

Pocas bomo se ogromno zvedl, sam pravi ljudje morjo zacet brat temo... :metalc
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti

marcipan1
marcipan1

BMW fanatik

• Uporabnik

union - nekaj mi ne gre skupi:
a vzdrževalec lahko po svoje "manipulira" in lasntiku je to ok ??
če je to res, bi blo noro, samo dvomim, da je lasniku vseen, da mu tko spolzi 3.600 € - bom poklical oz. če ma kdo drug čas, naj prosim to stori, ker jaz sem od torka na poti in ne bom imela dostopa do foruma

stvar je pa v tem, da so vsi dnevi že zasedeni, razen omenjenih v prejšnih postih

lp
Don`t worry, be Mini.
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Res bo zaenkrat najboljša ideja glede Grobnika, če bi se lahko tako kot je Union Jack rekel pridružili kakem prostem treningu.

Glede olja in ribanja sem pomirjen- hvala Union za tvojo strokovno izjavo.

Lp

Prikaži več možnosti

Union Jack
Union Jack

Začetnik

• Uporabnik

Grobnik leži na meji med občinama Čavle in Jelenje in je narjen na ozemlju bivšga vojaškega poligona s sredstvi proračunskega denarja neke države k ne obstaja več. Se prau, da bo pot do lastništva vrjetn še dolga, sploh glede na njegovo "državljanstvo". Baje se je clo Bernie Eccelstone zanimou za nakup (najbrž ga je žena Slavica nagovarjala), pa je dvignu roke od zadeve. Glede na to, da jst nism vseveden ja pa tud možno, da so se stvari kej spremenile, ampak dvomim, ker nekaterim zlo odgovarja, da je tko kt je.
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Marci: Vem da si ze reku, a potem je sef kluba zacel o MINI eventu sirsega obsega in pac potem ibize, honde, bmwji, mazde ne spadajo zraven.

Med dvema ognjema se pa ne mislim spilat vec.

LP
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Fisher:

Na vsak način sem zato da se pridružimo prostem treningu na Grobniku kjer bodo na progi razna vozila. :ok Ne vem zakaj nebi bil zato?

Tisto z MINI eventom je samo ena izmed mojih zamisli za prihodnost. Na vsak način je ni možno izpeljati do marca kot sem tudi že izjavil. Tako da bo kot rečeno najboljša opcija da se pridružimo kakem prostem treningu.

Fisher če pa kdo želi sam organizirati tak event z vsemi možnimi znamkami vozil pa nimam ničesar proti in ne bom nikomur nasprotoval- ne vem kako si ti spet narobe razumel in si izjavil da se med 2 ognjema ne misliš več špilat. Med kakšnima dvema ognjema neki? Vse kar je je to, da želim čim ceneje da pridemo skozi. :ok Če boš organiziral kak tak evenet se rade volje pridružim kot udeleženec na dirkališču. Seveda lahko probaš dobiti za sponzorja AA in še ne vem koga samo bo kot rečeno pri takem eventu za moje pojme težko, ker vem kako težko jih je prepričati za kako podporo. Kot rečeno pa bodi previden, da se ne boš upekel ker je za moje pojme 50 vozil precej velik zalogaj- sam tukaj pri tej organizaciji žal ne morem sodelovat- zaradi takšnih in drugačnih negativnih izkušenj, ki sem jih že imel pri raznih organizacijskih stvareh in raje dam prste stran, saj ni 3600€ malo denarja. :ok Če se grem organizacijo se grem samo še 100% profesionalno ter do najmanjše podrobnosti planirano, ker drugače dam raje prste proč.

Lp

Prikaži več možnosti

bavarc_54hp
bavarc_54hp

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 131

Kao "uradne" cene naj bi bile 850 eurov na uro. Resilec se dodatnih 200 eurov na uro, prav tako gasilci se dodatnih 200 eurov na uro. Verjetno se pa da marsikaj zmenit z upravljalcem.

Najlazje je najdet kaksen prosti termin med tednom. Dost Italijani pokupijo, je prakticno celotno sezono vnaprej zakupljen. Vendar recimo ena ekipa zakupi dopoldne, ena popoldne, vmes je pa potem kaksna luknja, ki se jo da dobit mal ceneje.

Je pa za minije mogoce res bolj primeren mobikrog, ker ima mobikrog krajse ravnice. Res je tudi, da na grobniku so dost daljsi ovinki, in posledicno zna bit karter problem kot je ze Cimpo rekel. No dejansko je za probat... :-D
Prikaži več možnosti

marcipan1
marcipan1

BMW fanatik

• Uporabnik

jest mam uraden cenik 2005, kjer sploh ne vidim postavke za uro;

upam, da bomo uspel zadevo mal premaknit in s številom udeležencev zmanjšat posamezno posatvko
Don`t worry, be Mini.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.