Skoči na vsebino

Krščanstvo - katoliška cerkev

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
940 odgovorov v temi
voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 215
  • Avtomobil: kwatro

V resnici se vsaka vera igra z neznanim, neraziskanim. Recimo smrt je tipicni precedens vere. Vsaka jo po svoje tolmaci.

Hja, jst pa mislim da bi se morali pogovarjati o institucijah raznih ver. Ker ce nekdo v nekaj veruje ne mene ne tebe nic ne moti. Ce pa neka institucija ne prispeva davkov in pred zakonom ni enako obravnavana kot jst in ti- potem pa te to lahko moti, tudi ce naprimer sicer globoko verujes v vero katere institucija je skorumpirana..

Upam, da je jasno, da debata z nekonsteuktivno kritiko ne vodi nikamor. Oz do banov ;)

Definitivno se moramo pogovarjati o institucijah raznih ver oz. kako jih ukiniti...izobraževanje ljudi
Vsakič ko na TV ju pokažejo papeža oz. katerokoli versko osebo samo legitimirajo primitivni način razmišljanja/vedenja/okolja in je žaljivo za razum oz. ljudi

"Ker ce nekdo v nekaj veruje ne mene ne tebe nic ne moti."

O moti pa še kako moti, vpliva na okolje,ponavadi širi ideje dalje (potomci),na volitvah pristransko voli (NSI),širi primitivne običaje,vedenje in psihologija ljudi je manj primerna itd itd
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 879
  • Avtomobil: Becikl

na volitvah pristransko voli (NSI),

:umruodsmeha

Že v uni temi od migrantov sem se ti smejal, tule pa jih spet pokaš. Po tvojem vsi ki so volili NSi so to naredili v nekem transu v katerega jih je župnik spravil med nedeljsko pridigo ali kako? Ali zakaj pristransko volijo NSi?

A ni isto če en jugonostalgik prodaja buče o socializmu in te buče prenaša na mlade mladi verjamejo njegovim pravljicam in pristransko volijo ZL.
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik

:umruodsmeha

Že v uni temi od migrantov sem se ti smejal, tule pa jih spet pokaš. Po tvojem vsi ki so volili NSi so to naredili v nekem transu v katerega jih je župnik spravil med nedeljsko pridigo ali kako? Ali zakaj pristransko volijo NSi?

A ni isto če en jugonostalgik prodaja buče o socializmu in te buče prenaša na mlade mladi verjamejo njegovim pravljicam in pristransko volijo ZL.

To je bil samo eden od primerov NSI, ne trdim da jih "ta verni" vsi volijo ,tako kot ne vsi ta verni "švabi" ne volijo Merklce ,zato ker je krščanska stranka.
Če ti misliš da sem to mislil potem se kar smej naprej , samo znak tvoje inteligence
Poznaš ti program oz smernice NSI, jaz sem ga celo prebral , lepo povedano so zelo nerazgledani ljudje, kar imajo tudi skupnega z verniki to je moj namen primera.
Ti samo iščeš nekonstruktiven "prepir" z mano, drugega motiva nimaš tu.
Prikaži več možnosti
    • bezerk je všeč

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Zmotila me je ta pristranskost, kot da kristjani ne morejo nepristransko volit, tudi ne razumem zakaj svojih vrednot ne bi smeli širiti na svoje potomce.
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Definitivno se moramo pogovarjati o institucijah raznih ver oz. kako jih ukiniti...izobraževanje ljudi
Vsakič ko na TV ju pokažejo papeža oz. katerokoli versko osebo samo legitimirajo primitivni način razmišljanja/vedenja/okolja in je žaljivo za razum oz. ljudi

"Ker ce nekdo v nekaj veruje ne mene ne tebe nic ne moti."

O moti pa še kako moti, vpliva na okolje,ponavadi širi ideje dalje (potomci),na volitvah pristransko voli (NSI),širi primitivne običaje,vedenje in psihologija ljudi je manj primerna itd itd

Tu bi se moral celo ti strinjat z odebeljenim.

krščanstvo je ok!!! Lahko ješ kralja živali, piješ alkohol, ni ti treba 5x na dan klečat in poslušat čebljanje preko megafonov, h maši ni nujno hodit, če pa že greš, greš pol itak še na špricer... tudi zagriženi verniki te ne posiljujejo s svojimi idejami... skratka krščanstvo je za modernega človeka zelo neinvazivna vera (pa še dela prosti dnevi so :laugh )... Priznam da pri maši nisem bil že od otroštva, a če bi to pomagalo, da se rešimo musličev, bi začel spet hodit... :ok2

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik

Tu bi se moral celo ti strinjat z odebeljenim.

Je zelo invazivna vera,vsaj bila je zelo in še vedno je , kako se je pa razširila..indoktrinacija
Če vernik "po večini" primerov , seveda so izjeme, nastane že kot otrok , to ti jasno pokaže kakšen način širjenja uporablja oz. kakšnih orodji se poslužuje za dosego svoje ideje.Ne igra "poštene igre" za dosego cilja, ker svet si ne razlagaš enako ko si star 8,15,30, ali pa 50 let..izkušnje,informacije,izobrazba..
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik

Zmotila me je ta pristranskost, kot da kristjani ne morejo nepristransko volit, tudi ne razumem zakaj svojih vrednot ne bi smeli širiti na svoje potomce.

Katere vrednote TI misliš s kristjanskimi?Ti bom vse lepo razumno, razložil samo naštej mi jih prosim..
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Zanimivo in povzeto iz diplomskega dela primerjave vrednost krščanstva in islama.
Podajam link. http://dk.fdv.uni-lj...banko-tjasa.pdf

off-topic: ni mi jasno kako se 30 strani, oziroma 20 strani vsebina leta 2015 smatra za diplomsko delo.. Pri nas za določene predmete to še za seminarsko ni blo dost, pa ni da sem hodil ravno na medicino.. :crazy

Kakorkoli:

Objavljena slika
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 266
  • Avtomobil: OOOO

Nevem.. Mene ne moti v kaj sosed veruje, vse dokler mene ali mojih otrok ne sili v nekaj.
In ce smo posteni, je v slo kar nekaj sekt ki te na copovi ustavijo in tezijo. Krscanska cerkev z njenimi institucijami, ker je ravno govora o njih me se ni silila v nic.
Me pa posredno moti, da je kot institucija priviligirana ter pravno formalno in hkrati ekonomsko gledano nelojalna konkurenca drugim druzbeno socialnim skupinam.

Pa pustim politiko kjer je. Mene zanima, zakaj se vsak dan utaji na miljone davkov in zakaj ko je problem gredo delavci na ceste, namesto da bi iz javnih virov poizvedeli koliko davka se utaji in kdo ga utaji in s tem vec kot pokrili stisko navadnega delavca... To pa mi je zanimivo. Kot tudi to, da se obtozuje tajkune, drzavo za slabo gospodarjenje.. Ko pa miljone vernikov- cerkev pozene skozi bel dim, pa je tisina.
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Katere vrednote TI misliš s kristjanskimi?Ti bom vse lepo razumno, razložil samo naštej mi jih prosim..

Jih je pepsi nalimal :ok

Pa če se navežem na teh 10 zapovedi je odraščanje nekako tako zgledalo

1. S prvo nisem imel nikoli problemov
2. Če sem rekel jebemtiboga sem dobil okol kepe
3. Ob nedeljah nisem smel delat kaj takega s čimer bi motil sosede, beri razbijat, štemat, v glavnem groba dela
4. Če sem kaj slabega rekel od staršev sem dobil okoli kepe in pa nauk da ne glede kaki so so tvoji starši
5. S to nisem imel zaenkrat problemov
6. Tle starši niso imeli kaj dosti zraven
7. Če sem kaj ukradel sem dobil okoli kepe
8. Če sem lagal sem dobil okoli kepe
9. Na tole straši nimajo kaj dosti nadzora
10. Tujega nočem, svojega ne dam :-D

Zdaj mi pa povej kaj od tega me starši ne bi smeli učiti
Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 275
  • Avtomobil: E39

Zanimivo in povzeto iz diplomskega dela primerjave vrednost krščanstva in islama.

off-topic: ni mi jasno kako se 30 strani, oziroma 20 strani vsebina leta 2015 smatra za diplomsko delo.. Pri nas za določene predmete to še za seminarsko ni blo dost, pa ni da sem hodil ravno na medicino.. :crazy

Kakorkoli:

Objavljena slika

A ni 7. božja zapoved nekaj drugega, in ne "ne kradi" ?
In pa tudi 9 ter 10 sta mi malo "čudni"...ta diplomska naloga je očitno res bolj en klinc vredna. Pod 8 bi moralo biti "ne kradi"...
Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik

Jih je pepsi nalimal :ok

Pa če se navežem na teh 10 zapovedi je odraščanje nekako tako zgledalo

1. S prvo nisem imel nikoli problemov
2. Če sem rekel jebemtiboga sem dobil okol kepe
3. Ob nedeljah nisem smel delat kaj takega s čimer bi motil sosede, beri razbijat, štemat, v glavnem groba dela
4. Če sem kaj slabega rekel od staršev sem dobil okoli kepe in pa nauk da ne glede kaki so so tvoji starši
5. S to nisem imel zaenkrat problemov
6. Tle starši niso imeli kaj dosti zraven
7. Če sem kaj ukradel sem dobil okoli kepe
8. Če sem lagal sem dobil okoli kepe
9. Na tole straši nimajo kaj dosti nadzora
10. Tujega nočem, svojega ne dam :-D

Zdaj mi pa povej kaj od tega me starši ne bi smeli učiti

Veš problematičen je razlog zakaj ne smeš "kršit" teh pravil.Kaj se zgodi če jih kršiš?Kam boš šel po smrti?Je to "normalna" razlaga sveta?Je resnična?Ubogaj, če ne jih boš "fasal"!!!Tvoje ne "kršenje pravil" je pogojeno s "palico", a če bi palica čarobno izginila, bi ti začel kršit krščanske zapovedi?Kaj te sploh zadržuje da ne "popizdiš" in začneš kršit... ti jaz povem-razum, ker s časom in informacijami razviješ "orodja" s katerimi preprosto veš kaj je prav in kaj ne

Mnogo bolje je ,da poznaš pravi razlog zakaj ni primerno "slabo" vedenje oz. starši bi ti morali razložit ,kaj je prav in kaj ne,brez napačnega razloga ali palice, s primeri v naravi recimo, vzpostavit morajo s teboj vzorec kritičnega razmišljanja, s katerim ti bolje presojaš in navigiraš v življenju
Pomagaj si recimo tako. Ne želi nikomur kar ne želiš sebi!

primer
Župnik :reče eskimu, ti se boš cvrl v peklu ,ker si ukradel tjulnove kože od soseda.
Eskim:Kaj pa moj brat ,se bo on tudi cvrl v peklu ker je kradel z mano?
Župnikl: Njega še nismo krstili ,tako da to še ne velja zanj
Eskim:Zakaj ste potem mene sploh krstili, če bi to vedel se ne bi pustil.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Problem islama je v tem, da odkrito podpira nasilje in laganje v prid širjenja islama. Pač je dizajniran, da izrine vse ostalo in ne za neko koeksistenco.

Zaradi tega se ne da sklepati kompromisov z ekstremnimi muslimani.

The Quran:

Quran (2:191-193) - "And kill them wherever you find them, and turn them out from where they have turned you out. And Al-Fitnah [disbelief or unrest] is worse than killing...

but if they desist, then lo! Allah is forgiving and merciful. And fight them until there is no more Fitnah [disbelief and worshipping of others along with Allah] and worship is for Allah alone

Urejal voith, 06.11.2015, 15:28.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 970
  • Avtomobil: rižota

Kakorkoli:

Objavljena slika

Meh, saj je isto izhodišče. Ves monoteizem izhaja iz judovstva, ki so mu potem dodajali svoje dele. Biblija ma tako staro in novo zavezo, koran pa je sicer za njih edina knjiga, a se pogosto sklicuje na svetopisemske ocene, v koranu je precej biblijskih zgodbic... Koran tudi omenja Abrahama in Jezusa kot preroka. Če gledaš takratno politično situacijo (ob nastanku islama) so se Evropejci bojevali s takrat še poganskimi Arabci. Mohamed tako priznava in pomoje izhaja iz krščanstva oz. judovstva oz. monoteizma, kjer krščane vidi kot zablodele vernike, ki jim knjigo narobe tolmačijo. Njegove zahteve da folk sam bere koran so podobne Lutrovim, sam da se ta ni oklical za preroka.
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Problem islama je v tem, da odkrito podpira nasilje in laganje v prid širjenja islama. Pač je dizajniran, da izrine vse ostalo in ne za neko koeksistenco.

:)
Ce bi si kaj vec prebral o muslimanski veri ne bi take pisal.
Tako kot imajo katoliki "napredne" protestante in pa ortodoksne imajo tudi muslimani vec vrst svojih pacientov :) ni ravno fer, da po amerisko posplosujes..

Za kaksnega avtohtonega srednje/ juzno americana je katoliska cerkev kot institucija precej bolj nasilna kot kaka druga vera.. Tako da par norcev katere se propagira se ne more popaciti mojo sliko na cel svet. Filmsko rezirane grozote so mogoce sproducirane ravno od nekoga, komur pase da ima "sovraznika".
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

A obstajajo kakšni muslimani, ki jim koran ni sveta knjiga?

Tole je vsebina korana med drugim:

Quran (2:216) - "Fighting is prescribed for you, and ye dislike it. But it is possible that ye dislike a thing which is good for you, and that ye love a thing which is bad for you. But Allah knoweth, and ye know not."

Quran (3:151) - Soon shall We cast terror into the hearts of the Unbelievers, for that they joined companions with Allah, for which He had sent no authority And their refuge will be the Fire.

Dej mi poišč kje biblija recimo piše o tem, da bodo kristjani kmalu naselili teror v srca nevernikov katerih edino zatočišče bo ogenj?

Če bi bil jaz musliman in bi mi bila to sveta knjiga v katero bi verjel, bi definitivno te verze vzel resno toliko kolikor resno bi jemal vero.

http://quran.com/3/151

http://quran.com/2/216

Urejal voith, 06.11.2015, 16:15.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Meanwhile, ko delate za svoj place...

2
Papež Frančišek se jezi zaradi zapravljivih vatikanskih monsignorjev.Papež Frančišek se jezi zaradi zapravljivih vatikanskih monsignorjev.

Zidovi Vatikana se tresejo zaradi novega škandala, ki ga je zakuhala knjiga Skopost avtorja Emiliana Fittipaldija, novinarja časnika L'Espress, katere izid je napovedan za jutri, v četrtek. Fittipaldi je leta 2011 razkril finančne akrobacije mariborske nadškofije in razkril 40 milijonov evrov težkem posojilu, ki bi ga moral mariborski nadškofiji odobriti papež Frančišek, a do tega ni prišlo.

V novi knjigi avtor piše o dobrodelnih skladih, ki jih visoki predstavniki Vatikana uporabljajo kot svoje osebne račune, o računih v t. i. vatikanski banki, ki se vodijo na imena že pokojnih oseb, med katerimi sta tudi nekdanja papeža Pavel VI. in Janez Pavel I., o nakupovanju nepremičnin v skupni vrednosti četrt milijard evrov …
200 tisoč evrov za prenovo stanovanja

Posebej na udaru je nekdanji državni tajnik Svetega sedeža Tarcisio Bertone, ki ga je na to mesto imenoval prejšnji papež Benedikt XVI. V knjigi piše, da je revizijska hiša PricewaterhouseCoopers (PwC) že 21. marca 2014 zapisal, da so med računi vatikanskega sklada za financiranje otroške bolnišnice Bambino Gesu našli račun v višini 23.800 evrov za najem helikopterja, s katerim je Bertone potoval na jug Italije.

Iz istega sklada je bilo plačanih okoli 200 tisoč evrov za prenovo penthousa, v katerega se je Bertone preselil, ko je zapustil stanovanje državnega tajnika v Apostolski palači. Stanovanje je veliko 700 kvadratnih metrov, piše Jutarnji list.

Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik

Če koga zanima od kje vera in zelo verjetna razlaga njenega nastanka...priporočam
The Greatest Story Ever Sold

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Vudu

Pa kaj resno misliš da nisem kradel zato ker sem mislil da bom šel v pekel ali zato ker sem vedel da to ni prav. Misliš da kristjani niso sposobni kritičnega razmišljanja? Da ko nekje na ulici vidim kako kak tip brca babo da grem najprej v biblijo pogledat kaj piše kaj lahko naredim?

Glede muslimanov pa vse tri religije verujejo v enega in nistega boga, samo o prerokih se nismo znali zmenit.

Problem je da je krščanstvo doživelo renesanso, humanizem in razsvetljenstvo, medtem ko ga islam ni.(razen Bošnjaki so skulirani povečini)
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik

Vudu

Pa kaj resno misliš da nisem kradel zato ker sem mislil da bom šel v pekel ali zato ker sem vedel da to ni prav. Misliš da kristjani niso sposobni kritičnega razmišljanja? Da ko nekje na ulici vidim kako kak tip brca babo da grem najprej v biblijo pogledat kaj piše kaj lahko naredim?

Po večini (ne vsi) imajo "omejeno" kritično razmišljanje, recimo če verjameš v posmrtno življenje (nebesa,pekel) ali pa da te "nebeško bitje" opazuje in ti na koncu sodi ali pa če verjameš v usodo, vse se zgodi z razlogom itd
Prikaži več možnosti