Skoči na vsebino

Krščanstvo - katoliška cerkev

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
940 odgovorov v temi
branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 442
  • Avtomobil: Bmw

krščanstvo je ok!!! Lahko ješ kralja živali, piješ alkohol, ni ti treba 5x na dan klečat in poslušat čebljanje preko megafonov, h maši ni nujno hodit, če pa že greš, greš pol itak še na špricer... tudi zagriženi verniki te ne posiljujejo s svojimi idejami... skratka krščanstvo je za modernega človeka zelo neinvazivna vera (pa še dela prosti dnevi so :laugh )... Priznam da pri maši nisem bil že od otroštva, a če bi to pomagalo, da se rešimo musličev, bi začel spet hodit... :ok2

tak da;
Objavljena slika

Amen to that :metalc :metalc
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

bezerk
bezerk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 103
  • Avtomobil: avto

če bi imel dovolj časa in voščenk bi ti razložil... :)
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

če bi imel dovolj časa in voščenk bi ti razložil... :)

Meni ne rabiš razlagat.

Vzgojen kot kristjan, živim po vrednotah, katere so mi ''vcepili'' starši. V pravljice pa ne verjamem.:)
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 213
  • Avtomobil: kwatro

Meni ne rabiš razlagat.

Vzgojen kot kristjan, živim po vrednotah, katere so mi ''vcepili'' starši. V pravljice pa ne verjamem.:)

Vzgojen kot kristjan, in praviš da ne verjameš v pravljice v naslednjem stavku.
Ti si živ empiričen, znanstveno potrjen dokaz ,da je vera škodljiva z ali brez inštitucije/organizacije.
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Vzgojen kot kristjan, in praviš da ne verjameš v pravljice v naslednjem stavku.
Ti si živ empiričen, znanstveno potrjen dokaz ,da je vera škodljiva z ali brez inštitucije/organizacije.

Vzgajali so me v krščanski veri, ko sem pa začel razmišljat s svojo glavo, pa sem spoznal, da so to le pravljice.
Biblija je le priročnik, za moralne vrednote v življenju.

Pa ti itak tega ne zastopiš, ker ti glava ne dela.
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik

Vzgajali so me v krščanski veri, ko sem pa začel razmišljat s svojo glavo, pa sem spoznal, da so to le pravljice.
Biblija je le priročnik, za moralne vrednote v življenju.

Pa ti itak tega ne zastopiš, ker ti glava ne dela.

Biblija ni nikakršen priročnik, temveč je pravljica kot Sapramiška,
To niso "moralne vrednote" v bibliji ,to so "kvazi ideje", ki si naj bi jih napisalo nebeško bitje na kamnite plošče in jih "vrglo" na zemljo.Kdor te ideje zamenja za "moralne" je pa njegov problem.
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Biblija ni nikakršen priročnik, temveč je pravljica kot Sapramiška,
To niso "moralne vrednote" v bibliji ,to so "kvazi ideje", ki si naj bi jih napisalo nebeško bitje na kamnite plošče in jih "vrglo" na zemljo.Kdor te ideje zamenja za "moralne" je pa njegov problem.

Mogoče če bi kdaj kaj prebral.... nebi bedarij pisal.

A sploh veš, kaj je bil namen vere?
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik

Namenov je več, sproti izkoriščajo okoliščine in se prilagajajo trenutnemu okolju , vzrok nastanka vere je bistven ker dokaže v kakšno "zmoto" nekateri verjamejo ..pravzaprav ni ,ker to je že mnogim jasno kako in zakaj..Ni pa jasno zakaj nekateri kvazi verniki še vztrajajo s takim načinom mišljenja in niso zmožni se rešit teh okov. V bistvu je tudi to jasno (okolje dovoli oz. omogoča), bolj je moteče da ostali neverniki premalo "prispevajo" za boljše okolje vseh bitji in čakajo na druge. Bodi sprememba ki si jo želiš videti v svetu, samo tako boš spremenil svet..
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Namen vere je že od samega začetka le zavajanje in obvladovanje množic s strani posameznikov, pa je to indijanski vrač, papež, krščanski duhovnik, pravoslavnih pop, protestantih pastor, muslimanski imam ali mufti oz. kakšen drug posrednik drugih verskih institucij. Skupni namen vseh teh pa je bilo od nekdaj pridobiti moč odločanja in potem s tem bogastvo. In še danes je tako pri vsem verah. Jim je bilo pa v preteklosti to lažje, ker je bil folk bolj nerazgledan, težje so prišli do informacij in lažje jih je bilo prepričat v to, da je nad njimi nekaj višjega, ker so jih lahko nafopali že z navadnimi naravnimi pojavi, kar danes pri normalnem človeku ne pali več, ker pač ve zakaj gre in so znanstveno dokazali zakaj pride do kakšnega pojava.

Urejal Rottie, 07.11.2015, 13:13.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 653
  • Avtomobil: Opel Astra

Jim je bilo pa v preteklosti to lažje, ker je bil folk bolj nerazgledan, težje so prišli do informacij in lažje jih je bilo prepričat v to, da je nad njimi nekaj višjega, ker so jih lahko nafopali že z navadnimi naravnimi pojavi, kar danes pri normalnem človeku ne pali več, ker pač ve zakaj gre in so znanstveno dokazali zakaj pride do kakšnega pojava.

Kot zanimivost. V ZDA 42 do 46% ljudi verjame v kreacionizem, dobesedno. Torej, dejansko verjamejo, da je svet star cca. 10.000 let, da so ljudje živeli skupaj z dinozavri, da je noe dejansko zgradil barko in nanjo naložil različne živali. Odstotek teh ljudi se je v zadnjih 30 letih celo malenkost dvignil.

Tako, da se jaz ne bi preveč zanašal na dostopnost informacij.
tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Kot zanimivost. V ZDA 42 do 46% ljudi verjame v kreacionizem, dobesedno. Torej, dejansko verjamejo, da je svet star cca. 10.000 let, da so ljudje živeli skupaj z dinozavri, da je noe dejansko zgradil barko in nanjo naložil različne živali. Odstotek teh ljudi se je v zadnjih 30 letih celo malenkost dvignil.

Ja, dejansko to pove kako uspešna je v "pranju možganov" KC v USA oz. kolk glupega folka, ki ne zna več razmišljat s svojimi možgani tam živi. :blackeye

Urejal Rottie, 07.11.2015, 14:49.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Ja, dejansko to pove kako uspešna je v "pranju možganov" KC v USA oz. kolk glupega folka, ki ne zna več razmišljat s svojimi možgani tam živi. :blackeye

Enako je na bližnjem vzhodu.
Prikaži več možnosti

sticks
sticks

Novinec

• V potrjevanju
  • Sporočil: 70
  • Avtomobil: bmw

:)
Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 285

Nevem zakaj bi bila to zanimivost

Navsezadnje so ZDA nastale iz begunskih kolonij kristjanov, tem ljudem se pa ne reče kreacionisti temveč zgolj kristjani ali protestantje, pro testament, kar pomeni, da verjamejo samo v sveto pismo brez vsakih vmesnih inštitucij.

Bi bil pa zelo previden pri enačenju katolikov in protestantov, slednji so namreč nastali iz upora proti papežu in z katoliško vero nimajo ničesar skupnega oz vatikan nima ničesar skupnega z krščansko vero razen da jo že stoletja zlorabljajo in uničujejo za svoje namene.

Z reformacijo se nekako uradno konča srednji temačni vek, ljudje se na veliko začnejo opismenjevati, začne se razvoj znanosti in nastanek t.i. prvega sveta.

Zanimivost je recimo to, da je velika večina znastvenikov protestantov, recimo 8/10 najboljših držav za življenje so protestantske, ali pa enormen porast protestantizma danes na kitajskem in v j. koreji, zraven seveda pride tudi dvig standarda :-D
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

:)

Ejga, premočno čelo v preprogo tiščiš. Pa se ti na možganih pozna:crazy
Prikaži več možnosti

bezerk
bezerk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 103
  • Avtomobil: avto

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 653
  • Avtomobil: Opel Astra

Nevem zakaj bi bila to zanimivost

Navsezadnje so ZDA nastale iz begunskih kolonij kristjanov, tem ljudem se pa ne reče kreacionisti temveč zgolj kristjani ali protestantje, pro testament, kar pomeni, da verjamejo samo v sveto pismo brez vsakih vmesnih inštitucij.

Zanimivost zato, ker skoraj 150 milijonov ljudi nima popolnoma nobenega stika z realnostjo. Prvi priseljenci so na območje ZDA prišli pred 400+ leti. V tem času bi lahko prišli malo k pameti.

Bi bil pa zelo previden pri enačenju katolikov in protestantov, slednji so namreč nastali iz upora proti papežu in z katoliško vero nimajo ničesar skupnega oz vatikan nima ničesar skupnega z krščansko vero razen da jo že stoletja zlorabljajo in uničujejo za svoje namene.

Mislim, da nihče ne enači katolikov in protestantov. Govorimo o krščanstvu nasploh. Ima pa katolicizem seveda precej skupnega s krščanstvom, glede na to, da je daleč največja denominacija (1,2 milijarde vs 800M protestantov).

Zanimivost je recimo to, da je velika večina znastvenikov protestantov, recimo 8/10 najboljših držav za življenje so protestantske, ali pa enormen porast protestantizma danes na kitajskem in v j. koreji, zraven seveda pride tudi dvig standarda

10/10 najboljših držav za življenje ima ločeno vero od države. Torej, niso katoliške, niso protestantske, niso muslimanske. Ampak so enostavno države, kjer si lahko vsak izbere v katero pravljico bo verjel.

Urejal iKst, 07.11.2015, 19:43.

tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti

sticks
sticks

Novinec

• V potrjevanju
  • Sporočil: 70
  • Avtomobil: bmw

@branevrankar

Človek kaj te muči? :)
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

@branevrankar

Človek kaj te muči? :)

1 mesec sem delal med folkom, ki vsak dan z glavo v preprogo tiščijo, pa mislijo da je islam oh in sploh. Sam njih zastopim, v tisti puščavi moraš verjet v pravljice, da se ti ne zmeša.
V civiliziranem svetu pa tako verovanje pomeni, da si za časom.
Ženske so zadekane ko nindže, brez pravic, zunaj kebab shopa čakajo na moža ko pes ki ga privežeš na štrik pred trgovino. In ti se potem bahaš (sem prebral tvoje nebuloze v temi o terorističnih napadih), kako je islam oh in sploh vera. :crazy
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik

1 mesec sem delal med folkom, ki vsak dan z glavo v preprogo tiščijo, pa mislijo da je islam oh in sploh. Sam njih zastopim, v tisti puščavi moraš verjet v pravljice, da se ti ne zmeša.
V civiliziranem svetu pa tako verovanje pomeni, da si za časom.
Ženske so zadekane ko nindže, brez pravic, zunaj kebab shopa čakajo na moža ko pes ki ga privežeš na štrik pred trgovino. In ti se potem bahaš (sem prebral tvoje nebuloze v temi o terorističnih napadih), kako je islam oh in sploh vera. :crazy

Če imaš v civiliziranem svetu "krščanske vrednote", si prav tako za časom, če smo že "pošteni".
Prikaži več možnosti