Skoči na vsebino

E90-ke iz avto.net - pozna kdo

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2005 odgovorov v temi
nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 882
  • Avtomobil: e91 320d, 1290 SDGT

Jeba je če avto uvožen iz Belgije, tam so tudi N47 120kw...

Ta "problem" ti lahko reši vsak BMW servis saj je omejitev popolnoma softwerska. Mojega so prav tako iz 120 dvignili na 130kw.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 164
  • Avtomobil: F30 335i

https://www.avto.net...asp?ID=15542864

Mogoce komu kaj znano? Koliko je realna vrednosti e91 330d, potrebna barvanja obeh odbijacov in par malenkosti...

3

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 741
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Ta "problem" ti lahko reši vsak BMW servis saj je omejitev popolnoma softwerska. Mojega so prav tako iz 120 dvignili na 130kw.

Lp, Samo

Saj veš v čem je fora, da folk misli da ima zaradi 120kw M47 motor.. V resnici je pa noter N47 130kw in njegova super duper veriga... Jaz sem se nategnil na ta način pri bivši e61 l 2008, vedel sem samo da imajo 130kw probleme z verigo, 120 kw pa ne.. Itak moj fl 2008, 520d je bil 120kw.. no čez mesec dni pa sem menjeval verigo... Je pa bilo to leta 2011, aja takrat sem dal za 3 leta staro petico 17k €, probajte zdaj dobiti f10 l. 2017 za tak denar...  :laugh  Pa takrat je bil nov model zunaj komaj eno leto, zdaj pa je g30 zunaj že 3 leta...  :napaka

Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 700
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

Ta "problem" ti lahko reši vsak BMW servis saj je omejitev popolnoma softwerska.

Kar se tice moci motorja je res, sicer pa je se par drugih razlik.

Tako imenovani ED so:

• 1.5cm nizji, kljub klasicnemu podvozju
  • imajo avtomaticne lopute za zrak, ki se nahajajo za ledvickami
  • imajo 16col "aero" feltne
  • IMO najpomembnejse - daljse prestavno razmerje
  • start/stop je serijski

Torej avto je bomba za AC, ker imas smesno nizko porabo tudi pri visjih hitrostih, saj so obrati nizki. Po drugi strani, pa je avto zaradi tega "siten" po mestu, ker moras vec saltati.

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 882
  • Avtomobil: e91 320d, 1290 SDGT

Kar se tice moci motorja je res, sicer pa je se par drugih razlik.

Tako imenovani ED so:

• 1.5cm nizji, kljub klasicnemu podvozju
  • imajo avtomaticne lopute za zrak, ki se nahajajo za ledvickami
  • imajo 16col "aero" feltne
  • IMO najpomembnejse - daljse prestavno razmerje
  • start/stop je serijski

Torej avto je bomba za AC, ker imas smesno nizko porabo tudi pri visjih hitrostih, saj so obrati nizki. Po drugi strani, pa je avto zaradi tega "siten" po mestu, ker moras vec saltati.

ED in to kar je napisal @Bavarec fan ni eno in isto. Vem ker ga imam sam pa ni ED. Vozila za Belgijski trg so  priprta na 120kw. 

Lp, Samo

Prikaži več možnosti
    • tomazic89 je všeč

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik

ED in to kar je napisal @Bavarec fan ni eno in isto. Vem ker ga imam sam pa ni ED. Vozila za Belgijski trg so  priprta na 120kw. 

Lp, Samo

Aaaa, fak, evo to pa nisem vedel, da so vsi 320D gor 120kw.. hvala! To kar sem jaz napisal, drzi za ED ja.

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 402
  • Avtomobil: bel traktore

Če e9x ne gre pri 1800/min 140km/h, potem to ni ED. Izdelovati so jih pa začeli 2011. Mogoče kakšen mesec prej, ampak bo vrejetno kar 11.

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 495
  • Avtomobil: E91 LCI

Moj je 7/2010 pa je že imel nalepko na vrhu zadnjega stekla ED. Motor je pa N47D20C.

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 048

https://www.avto.net...729&display=BMW serija 3: 330i aut.

Pozna kdo?
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

https://www.avto.net...729&display=BMW serija 3: 330i aut.
Pozna kdo?

Noben?
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 365

a to s kaksnim razlogom hoces prav tega al ti tisti iz zagorja srebrn automat ki naj bi bil dobro vzdrzevan ni ok? Pa se forumas ga prodaja?

Ali ti leder in zastarela navi tolk odtehta?

Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 311
  • Avtomobil: B8

Saj ni samo navi na displayu. Notranjost pac zgleda bolje s tem. Meni je vsec barvna kombinacija.

Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj ni samo navi na displayu. Notranjost pac zgleda bolje s tem. Meni je vsec barvna kombinacija.

Ja navi je se najvec kar je na tistem displayu pa se tisto bedno. Seveda zgleda lepsi ce display ima, po drugi strani tele kitajce danes ce das v armaturo imas vsega in se vec od te navi k je tolk iskana.

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 771
  • Avtomobil: Bangle box

Ja navi je se najvec kar je na tistem displayu pa se tisto bedno. Seveda zgleda lepsi ce display ima, po drugi strani tele kitajce danes ce das v armaturo imas vsega in se vec od te navi k je tolk iskana.

Jaz osebno iDrive še najmanj za navigacijo uporabljam. Ni samo navigacija, katero imaš vedno pri roki. Gre se za upravljanje s telefonom oz. z imenikom in z radijem oz. z glasbo, ki jo imaš naloženo na USB-ju/disku. Imaš tudi 10 bližnjic za funkcije (8 tipk na armaturi s touch predogledom in dve tipki na volanu). Nastaviš lahko 3 načine delovanja klimatske naprave (Soft - Medium - Intensive). Prav tako lahko s časovnikom nastaviš zračenje oz. "hlajenje" kabine poleti. Tudi smer in intenziteto pihanja za vse tri vrste zračenikov v kabini lahko poljubno nastaviš, kar je brez iDrive sistema nemogoče oz. zelo zakomplicirano. Grafika za parkiranje se ravno tako riše na zaslonu itn.

To so stvari, ki so prednost, če imaš iDrive.

You move your heart with a BMW, not people.<p>- B. Pischetsrieder
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 505
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Plus tega da je velik lepša armatura, v svojih dveh imam navigacijo. Ko sem kupoval je odpadel vsak ki je bil brez, tista dila na vrh mi je nekaj najbl grdega kar je možno
Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik

Tudi jaz iDrive najbrz se najmanj za navi uporabljam. Absolutno pa ze Profi proti Business izgleda precej bolje. Zdaj sem testiral malo predvajanje videa med voznjo... tut zanimiva zadeva.. nisem ravno fan distrakcij v avtu, ampak za kak musical ali pa dokumentarc v anglescini ali slovenscini, pa zna bit cist zabavno.

Drugace je moja E91 tut na prodaj:
https://www.avto.net...asp?id=15780140

Prikaži več možnosti
    • fp4492 in Bavarious uporabnikom je všeč to sporočilo

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

https://www.avto.net...657&display=BMW serija 3: 325i M-tech

Lep avto ce bi bil cel.
Mi lahko pove kdo, kaj je tukaj vrednega 2500€?
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 771
  • Avtomobil: Bangle box

Tudi jaz iDrive najbrz se najmanj za navi uporabljam. Absolutno pa ze Profi proti Business izgleda precej bolje. Zdaj sem testiral malo predvajanje videa med voznjo... tut zanimiva zadeva.. nisem ravno fan distrakcij v avtu, ampak za kak musical ali pa dokumentarc v anglescini ali slovenscini, pa zna bit cist zabavno.

Drugace je moja E91 tut na prodaj:
https://www.avto.net...asp?id=15780140

Dober oglas. Pa avto tudi verjetno.
You move your heart with a BMW, not people.<p>- B. Pischetsrieder
Prikaži več možnosti
    • tomazic89 je všeč

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik

Dober oglas. Pa avto tudi verjetno.

Hvala.

Ja avto je zelo dobro ohranjen. Servisiram ga, kot da se ne bo prodal (v kar itak dvomim, v tem obdobju korone), tako da sem 14 dni nazaj  ob servisu se obnovil visokotlacno in menjal komplet prednje zavore (1200 EUR). Avto mi je bomba, ampak od marca sem naredil cca 4k km, z mojo pa imava se 2 avta in je prakticno parkiran ves cas. Jaz zdaj delam 100% od doma in sem ze dogvorjen, da vec kot 2x na teden tudi po koroni ne grem vec v pisarno. Tako da bi najraje prodal na pomlad pa kupil kak kombi in camping box. Za 2x na teden grem lahko tudi s kombijem v LJ, za "lust" imam pa se e36.

Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz osebno iDrive še najmanj za navigacijo uporabljam. Ni samo navigacija, katero imaš vedno pri roki. Gre se za upravljanje s telefonom oz. z imenikom in z radijem oz. z glasbo, ki jo imaš naloženo na USB-ju/disku. Imaš tudi 10 bližnjic za funkcije (8 tipk na armaturi s touch predogledom in dve tipki na volanu). Nastaviš lahko 3 načine delovanja klimatske naprave (Soft - Medium - Intensive). Prav tako lahko s časovnikom nastaviš zračenje oz. "hlajenje" kabine poleti. Tudi smer in intenziteto pihanja za vse tri vrste zračenikov v kabini lahko poljubno nastaviš, kar je brez iDrive sistema nemogoče oz. zelo zakomplicirano. Grafika za parkiranje se ravno tako riše na zaslonu itn.

To so stvari, ki so prednost, če imaš iDrive.

Vrjetno govoris o kaki navi 2011 letnik v avtu, na linku se pogovarjamo o navi  iz leta 2005 tam si aux lahko vtaknes nekam in ce ga ima je samo aux nobenega upravljanja brez kaksnih dodatnih vmesnikov itd ker se delujocega blutetootha nima tko da.

Edino kar je uporabno je upravljanjen s telefonom kar pa 2005 letnik spet nima za aktualne pametne telefone kolkr jaz vem.

Stelanje zraka med voznjo preko idrivea je pa samo recept za v steno parkirat.

To vse je bilo zanimivo leta 2005 k smo bili srecni ce smo display vidl brez funkcij. Danes me zanima samo navi katera prikazuje sliko in navigacijo iz tvojega pametnega telefona to mi je edino uporabno kar je pa vrjetno sele v leti 2015 dosegljivo ce sploh je da ne rabis najdrazjo verzijo avta

Urejal RALLIART, 03.11.2020, 09:11.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.