Skoči na vsebino

E90-ke iz avto.net - pozna kdo

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1950 odgovorov v temi
loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 385
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

se zmer je to avto za masovno, navadno cestno uporabo in je mehanika temu primerna.

Točno tako. Saj ni bilo nikjer niti napisano, da avto ne bo za navadno cestno uporabo.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 275

Ker se motor malenkost lazje zavrti v prostem teku, hitrejse lahko prestavis, ker hitreje padejo obrati, lepse se da ujet obrate na “heal and toe” tehniki,... Na M50B25 sem zadovoljen z olajsanih enomasnim, dvomim da bi bil razocaran na N52B30? Edino ce ima ta motor kaksno specifiko, da mu to ne “pase”? Ce imas kaksen dober nasvet/izkusnjo, so me sama usesa/oci

Ne pac dvomasne vztrajnike na enomasne se ne dela ker naj bi vibracije unicevale vse ostale sklope. Ti pa zgleda kot sedaj pise ne rabis avto za na cesto ampak delas dirkalnik, v tem primeru pa nevem

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 383
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

M52TU so na zajlo, M54 pa drive by wire.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 650
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

A niso TU isto kot M54? Prejsnji pa zajla M52B28 recimo.
Prikaži več možnosti

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 221
  • Avtomobil: 320dA

mater je cena apdla tem e91. jaz mojega 320d 2011 nikakor nebi dal z atak denar. ko razmislim koliko sem vložil vanj (vse hibe pozamenjane), ko črto potegnem, pa se ga ne splača prodajat. In če so ostali ti pozamenjali me zanima kako hudiča dajo avto za take male pare. 

Tista srebrna (z alpinkami če so original) je za 4900...zastojn.

BMW.....ko razvada,postane navada
Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 312

mater je cena apdla tem e91. jaz mojega 320d 2011 nikakor nebi dal z atak denar. ko razmislim koliko sem vložil vanj (vse hibe pozamenjane), ko črto potegnem, pa se ga ne splača prodajat. In če so ostali ti pozamenjali me zanima kako hudiča dajo avto za take male pare. 

Zato k je lahko se za dt gor 2k€, ali pa so kupili novi model, pa jim stari hodi v napoto... ali pa rabijo €€€€ itd.
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 103
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Kakšne hibe? OK veriga jasno... 

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 389
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta :D

Alpinke pise da so doplacilo.

Meni se zdi realno ocenjen. Opreme ima nekaj, a nic posebnega, ceprav za moj okus je ideal tu, razen manjko m-paketa...ostalih luck in televizij pa ne maram.

Ce primerjas z unim ustimanim crnim 320d, ki ima ceno 8-9k, opreme in dodatkov pa bistveno vec, je cena za tega lih tu nekje. Nima pa menjane verige, sicer pregledana in v mojih oceh edino za to ni vreden teh 8-9k.

Btw...se da sploh kako preverit ce je veriga dejansko menjana razen racun, ker tega res ni problem falsificirat.

Prikaži več možnosti

jurekmetek
jurekmetek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 070

Ne pac dvomasne vztrajnike na enomasne se ne dela ker naj bi vibracije unicevale vse ostale sklope. Ti pa zgleda kot sedaj pise ne rabis avto za na cesto ampak delas dirkalnik, v tem primeru pa nevem

Dalec od tega. Daily za mal hitrej se zapelat, kaksen ovink napocez potegnit pa ce je dost financ 5x na leto na pisto...
Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 498
  • Avtomobil: Bangle box

Alpinke pise da so doplacilo.
Meni se zdi realno ocenjen. Opreme ima nekaj, a nic posebnega, ceprav za moj okus je ideal tu, razen manjko m-paketa...ostalih luck in televizij pa ne maram.
Ce primerjas z unim ustimanim crnim 320d, ki ima ceno 8-9k, opreme in dodatkov pa bistveno vec, je cena za tega lih tu nekje. Nima pa menjane verige, sicer pregledana in v mojih oceh edino za to ni vreden teh 8-9k.
Btw...se da sploh kako preverit ce je veriga dejansko menjana razen racun, ker tega res ni problem falsificirat.

Kaj več kot to, da daš izmerit raztezek ne moreš naredit. Če ima račun kakšnega “verodostojnega” mehanika.

You move your heart with a BMW, not people.

- B. Pishetreider

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri 250k nimas kaj preverjat. Pri teh km se menja pa pika, sploh ce avto tako vzdrzujes mi je kr cudno da ni menjana.

Pa spet ni receno da se raztegne preden gre v maloro. Sem zer bral kako jim je po pregledu veriga vseeno sla, tudi ce ni bla raztegnjena.

Jst sem mel v planu na Compactu menjat pri teh km, pa ni problematicna, avto pa dalec od speglanega. Zdaj je zal srecal srno, tako da gre stran po 6 letih, ceprav skode ni dosti in imam ze kup materiala za vecji servis nabavljen, ga bom vseeno prodal. Mi je prisu v ZS moj pravi avto za duso in sem tako dobu znak da je res cas za menjavo :beer :ok le to corono treba zdaj pocakat zdaj :frown 

Prikaži več možnosti
    • bmwziga je všeč

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 386
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT

Pri 250k nimas kaj preverjat. Pri teh km se menja pa pika, sploh ce avto tako vzdrzujes mi je kr cudno da ni menjana.

Pa spet ni receno da se raztegne preden gre v maloro. Sem zer bral kako jim je po pregledu veriga vseeno sla, tudi ce ni bla raztegnjena.

Jst sem mel v planu na Compactu menjat pri teh km, pa ni problematicna, avto pa dalec od speglanega. Zdaj je zal srecal srno, tako da gre stran po 6 letih, ceprav skode ni dosti in imam ze kup materiala za vecji servis nabavljen, ga bom vseeno prodal. Mi je prisu v ZS moj pravi avto za duso in sem tako dobu znak da je res cas za menjavo :beer :ok le to corono treba zdaj pocakat zdaj :frown

Da gre ketna v maloro je lahko posledica tut kaj drugega .... servisni intervali na 30kkm recimo. Olje je po teh km že župca, posledično slabo maže ketno, se vodila preveč obrabljajo ,.... ketna ni več napeta in ...... :masa

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Verjamem. Jst samo pravim da pri avtu, ki se ve da ima ketno problematicno, je le to smiselno menjat na teh km, sploh ce avto tako lepo cuvas.

Prikaži več možnosti

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 221
  • Avtomobil: 320dA

Kakšne hibe? OK veriga jasno... 

verigo sem menjal in kar je z njo povezano, egr ventil + hladilnik sem menjal,

ok, naredil sem potem še servis menjalnika (avtomatik).menjal se je še airbag računalnik. vglavnem lansko leto bilo cca 3000 eur dano v avto. in pol če pomislim, da bi ga zdaj prodajal....cene so v podnu

Urejal bmwziga, 06.04.2020, 10:42.

BMW.....ko razvada,postane navada
Prikaži več možnosti
    • bvogri je všeč

Ch4ng3
Ch4ng3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 474
  • Avtomobil: e90

Koliko sploh stane preventivna menjava verige? Delo in material ..?

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce se ne motim okoli 800€ pri nepooblascenem.

Prikaži več možnosti
    • Ch4ng3 je všeč

V0RT3X
V0RT3X

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 337

https://www.avto.net...: 330xd Touring

evo best buy :skrbast

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 386
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT

Ce se ne motim okoli 800€ pri nepooblascenem.

Tam nekje, samo ketna + delo. Vendar, če je že motor tolk razkopan se splača še kaj druzga pomenjat ...

Prikaži več možnosti

Cigi
Cigi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 261
  • Avtomobil: E46 318iT

....cene so v podnu

Ni dna. Je samo v naših glavah...

Bom pa po koroni gledal za zamenjavo. Bencinarja. Sedanji gre v odpis.

Prikaži več možnosti

helmut
helmut

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 317
  • Avtomobil: E60 530d

Morda pozna kdo?

https://www.avto.net...asp?id=15051047
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.