Skoči na vsebino

Nakup E85 Z4

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
187 odgovorov v temi
Alencijo
Alencijo

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 155
  • Avtomobil: BMW e92 320d

Pozdravljeni,
Trenutno si lastim e92 320d, vendar sem pred kratkim sprobal mič motorja 335i 370hp, in se počutim prav bedno.
Malo sem gledal po z4 modelu pa me zanima kateri model mi priporočate. Delam pa letno okoli 10.000. Trenutno je moj avto črn, vendar ker se vse vidi v barvi bol gledam proti srebrni. Ali je z4 2.0i primerljiv ali boljši?
Zanimajo me tudi ali je ponudba rabljenih odbijačev dosegljiva, saj bi rad zamenjal navadnega z m optik
Hvala
Objavljena slika
BMW e92 320d MODES:*White Angel eyes *Trunk Lip spoiler *Shark antenna *Black 19' Rims *335i pipes
*Full M-optik TO DO: *Chiptuning? *Straight pipe?:ok
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 975
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Hja če boš presedlal oz. ostal na 4 cyl. ne bo kaj veliko muzke, žal. Če hočeš igračo ali približno isto v z4, napram 335i, bo treba kar po 3.0i in malce predelav ali 3.0si, če gledaš modele e85/e86. Će pa gledaš serijo e89, pa kar po motorju, ki je enak v 1M (3.5si in 250kw).

Urejal Taucher, 10.11.2015, 19:45.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Alencijo
Alencijo

Novinec

• Uporabnik

Gledam nekje 2.5 vendar zdaj nevem ali ima 218, 192 ali 177 konjev?
BMW e92 320d MODES:*White Angel eyes *Trunk Lip spoiler *Shark antenna *Black 19' Rims *335i pipes
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Gledam nekje 2.5 vendar zdaj nevem ali ima 218, 192 ali 177 konjev?

M54 2.5i 192, N52 2.5i 177, N52 2.5si 218 (FL),...vzemi dobrega M54 3.0i ali N52 3.0si, jih je pa zelo malo "pametnih"... ajde tudi M54 2.5i 192ps se lepo vrti z malce dodelavami :ok

če ne pa poglej spodnjo tabelco:

http://www.bmwslo.com/avtomobili/e85

Urejal Taucher, 10.11.2015, 22:03.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Alencijo
Alencijo

Novinec

• Uporabnik

Ja samo nevem kaj je finta da ma lci pol samo 177 konjev stari pa 192 (2.5i). 3.0 mi je malo prevec, 2.5si bi bla opcija, ker 2.5i lci ma do 100 nekje 7.1 moj 320d pa okoli 7.5 tak da kaj vec kot zvok ne bi pridobil
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Ja samo nevem kaj je finta da ma lci pol samo 177 konjev stari pa 192 (2.5i). 3.0 mi je malo prevec, 2.5si bi bla opcija, ker 2.5i lci ma do 100 nekje 7.1 moj 320d pa okoli 7.5 tak da kaj vec kot zvok ne bi pridobil

Maš prav, škoda je sploh primerjati dizla-benzin in sploh tako serijo vozil z4 in eno trojkico. Ne gre pa za iste serije motorjev, eni so z oznako M drugi N, zakja so manjšali moč pri recimo isti prostornini, pa vprašaj direktno na bmw munchen. :laugh
Prikaži več možnosti

doni
doni

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 266

če se boš določil za nakup, vzemi vsekakor 6cyl, potem je pa odvisno od tebe, kakšen motor "rabiš", na tvojem mesti bi vzel 3.0 različico, drugače ti bo žal, kot je zdaj meni :laugh
moreš se pa ob razmišlanju o nakupu vsekakor zavedat, da so z-ji na žalost večini zanimivi samo kako sezono, potem jih pa zamenjajo... kar pomeni, da se nič sproti ne popravlja/servisira in boš moral vrjetno marsikaj porihtat da bo kot je treba... se jih ni veliko na anetu, pojdi pogledat vsakega ki ti je zanimiv :)
glede menjave odbijačev pa...v sloveniji rabljenih neboš dobil... še na ebayu je težko kaj najt, tisti ki so, so pa polomljeni... lahko pa seveda naročiš nove na pooblaščenu, če se ne motim je cena sprednjega nekje 680e (nepobarvan,brez difuzzorjev) za zadnjega sem pa pozabil :crazy
Prikaži več možnosti

Alencijo
Alencijo

Novinec

• Uporabnik

Kaksna je pa razlika med tema odbijacema ki jih ima serija? En sprednji ima meglenke en pa je cist drugacen in ledike
Prikaži več možnosti

doni
doni

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 266

pfl model ima okrogle meglenke, fl pa ima te ozke...sprednja odbijača pašeta križem na oba modela, pri menjavi zadnjega za fl ali m moraš pa zamenjati še luči
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 671
  • Avtomobil: Nemški

Smo imeli doma kar nekaj Z-jev, tako da ti lahko iz prve roke povem, zakaj tudi razlika v konjih. Predfacelift Z4, je imel na voljo motorje 2.2i (170PS) 2.5i (192PS) in 3.0i (231PS), kasneje pa je prišel še 2.0i (150PS). Ker grejo ponavadi pri BMW_ju z Faceliftom gor s številkami npr. PFL 528, FL 530, je 2.0i vstopni ostal 2.0i z 150 konji, 2.2i 2200ccm pa je nadomestil novi 2.5i 2500ccm z 177 konji, ker pa je prevelika praznina je prišel ven še 2.5si z 218 konji, sam vrh pa so zapolnili z 3.0si motorjem, ki je imel po novem 265 konjev, če odštejem M divizijo, ki je sam vrh zapolnila z 343 konji. PFL ima v spredjem odbijaču okrogle meglenke, medtem ko so pri FL prišle meglenke v pravokotni obliki. (srebrni ki se prodaja ima afermarket žarnice, zato svetijo kot led diode). Kar se tiče M aerodynamik paketa, ga je imel naš prvi v slo, zmontiran pa je bil na željo novega kupca naknadno. Zneska se takrat ne spomnim, je bilo še v SIT. Ima pa forumaš iz MB zdaj ta avto, tako da ti on lahko pove, kaj vse spada v ta paket, lahko pa potrdim že zgoraj omenjeno, da je zadeva v celoti zelo draga in težko dobavljiva rabljeno, ker jih je bilo zelo malo izdelanih tovarniško z M paketom. Motor 2.5i 177 je odličen, če gledaš FL, če gledaš PFL je meni 2.2i 170 tudi zadovoljiv. Kar je manj je "tema" v zvoku, porabi, registraciji. Upam, da sem ti odgovoril na vsa vprašanja. Je pa nakup iz E92 na E85 stopničko nazaj v tehnologiji. Priporočam E89 sdrive23i z 204 konji, če uspeš prodati svojega za tako ceno kot jo imaš. :ok

LP
Prikaži več možnosti

Alencijo
Alencijo

Novinec

• Uporabnik

Gledam na mobile.de novega z4ko letnik 2009 za 16.000, tukaj pa cene nad 25.000 haha
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 671
  • Avtomobil: Nemški

si dodal še DMV?
Prikaži več možnosti

vihar
vihar

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 41
  • Avtomobil: bmw e36

Gledam na mobile.de novega z4ko letnik 2009 za 16.000, tukaj pa cene nad 25.000 haha

Gledam cene trojk, tvoj 17k, ostali okoli 10k +/-... :ok2
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Jaz sem predelal na M zunanjost (hauba, spr. + zad. odbijač, luči spredaj zadaj), ti povem glava peče, rabljenih delov ni, če so-so poškodovani, tako da sem jih jemal novo + barvanje, montaža, raje ne pomislim za nazaj. :)

Je pa tako da ni dovolj samo odbijač, so potem plastike, mrežice, delno še kolotečni detajli, nosilci, zadaj recimo drugačne luči, potem odprtina za izpuh, treba zapolniti z dvojnim desnim izpuhov tako da tud tam ven piha,... M rezervni deli so več kot polovico dražji od navadnih delov, tako da dvakrat premisli ali boš potem obdržal avto ali se ga boš tko k velika večina pri nas, v letu dni najrajši znebil.. :ok2

Urejal Taucher, 11.11.2015, 17:53.

Prikaži več možnosti

Alencijo
Alencijo

Novinec

• Uporabnik

Ja pa tisti ki so 10 in malo vec so ziher v nulo a? veriga rada gre pri 200k, pri mojem te tezave nebo
Prikaži več možnosti

Alencijo
Alencijo

Novinec

• Uporabnik

si dodal še DMV?

Vseeno majn kot 25.000
Prikaži več možnosti

V.I.A
V.I.A

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 511
  • Avtomobil: Fxx

kupi vsaj 3.0i, pa ti ne bo zal! Z je Z in ne 3ka, ce me razumes...
Prikaži več možnosti

Alencijo
Alencijo

Novinec

• Uporabnik

Kaksna pa je okvirna poraba
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Kaksna pa je okvirna poraba

8.6- 11L/100 km, moje povprecje 54L poln tank naredim 540 km
Prikaži več možnosti

miucren
miucren

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 503
  • Avtomobil: BMW

lp
Imam e85 2.5si pa mi je ok.Motor je zame dovolj poraba pa tudi solidna od 8.0 do 9.5.Zvok pa je nekaj posebnega

Urejal miucren, 12.11.2015, 11:10.

:bmw BMW
Prikaži več možnosti