Skoči na vsebino

Nakup E85 Z4

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
183 odgovorov v temi
Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 886
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

sprednji in zadnji odbijac sta evropska...

zadnje luči pa niso evropske, ker ima vozilo dvojno (l+d) vzvratno belo luč. Original EU modeli imajo na eni luči rdečo meglenko, na drugi luči pa belo za vzvratno vožnjo.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 057
  • Avtomobil: Z4 E85

@Taucher ja in ta ena vzvratna luč sveti isto kot čajna svečka. :) Taucher imaš na svojem kakšno drugo žarnico not, lediko recimo?

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

@Taucher ja in ta ena vzvratna luč sveti isto kot čajna svečka. :) Taucher imaš na svojem kakšno drugo žarnico not, lediko recimo?

Jaz imam M FL luči v kombinaciji z M odbijačem, mrežico in dvojnim izpuhom. Beli (svečni) lučki pa so na obeh straneh ;)

Pripete slike za predogled

• IMG_ACS back.jpg

Urejal Taucher, 17.10.2018, 10:18.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja jaz imam tudi FL luči z dvojno lučko, ampak to je za moj okus bolj okras kot namen. Ker štop luč bolj sveti kot to.  :-D

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Ja jaz imam tudi FL luči z dvojno lučko, ampak to je za moj okus bolj okras kot namen. Ker štop luč bolj sveti kot to.  :-D

ja sej kaj moremo tako pač je, saj če gledaš tudi ostale novejše bmw modele je skoraj da vzvratna lučka identične dimenzije kot pri Zajcu. Je pa res, da imajo nekateri potem še opcijo  kamere in grafičnega prikaza. Jaz obladam ogledala in kolikor toliko tudi dober vidim, nimam pa neki nočnih voženj tako da tega (osvetljevanje pri vožnji vzvratno) niti ne pogrešam. :) 

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 662
  • Avtomobil: Nemški

https://www.kurir.rs...zivotno-ugrozen
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 130

Poznavalci, nujno imam vprašanje za vas, ker intenzivno iščem žaromet za svojega E85 in sicer iščem biksenon voznikovo stran, beli smerniki.

Ali so obstajale le naslednje variante iz tovarne;

- halogenski žaromet

- biksenon z rumenim smernikkom in 

- biksenon z belim smernikom

(sprašujem zato, ker imam namen naročiti luč, vozila pa nimam pri sebi, unega mojstra pa še nekaj dni ne bo, pri katerem se trenutno avto nahaja. Imam pa razbito prednjo luč).

Hvala za odgovore in da čimprej zaženem nakup :)

Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik

Zakaj pa ne uveljavljaš preko zavarovalnice iz kombinacije luči?  :confused

Tule lahko vidiš vse kombinacije za svoj avto: https://bimmercat.com/. Išči po mašini in po letniku izdelave in klikni skupino Lighting in tam izberi Headlight.

Zate pride v poštev tale skupina (bixenon, beli smerniki):

For vehicles with
Xenon Light(S522AYes)
and
White direction indicator lights(S785AYes)
№ Description Extra info Condition Qty Part number   1 Bi-xenon headlight, left   left steering 
till 01.2006 1 63 12 7 165 709 # 1 Bi-xenon headlight, right   left steering 
till 01.2006 1 63 12 7 165 710 # 1 Left bi-xenon headlight, chrome   left steering 
till 01.2006 1 63 12 7 165 715 # 1 Right bi-xenon headlight, chrome   left steering 
till 01.2006 1 63 12 7 165 716 #

Urejal Gr3g4, 18.04.2019, 19:37.

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Ne uveljavljam tega zato, ker sem ga kupil v obstoječem stanju, zavarovalniških goljufij pa ne prakticiram. :)

Se pravi pri nakupu rabljenega žarometa moram pazit le še to, da mi ne podtaknejo desnovolanske verzije luči?

Hvala za odgovor! :)

Urejal Zelenc, 19.04.2019, 05:45.

Prikaži več možnosti
    • fp4492 in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja to le pazi. Drugače pa lahko tudi pokličeš pooblaščenca in poveš št. šasije, pa ti bo povedal točno kataloško za luč, ki je za tvoj avto. 

Urejal Gr3g4, 19.04.2019, 09:46.

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Kot kaze sploh nimam bixenon,ampak enojnega. Je tole sploh tovarniska luc ali kaksna aftermarket improvizacija?

Rojstni datum: maj 2005 :)

Hvala za pomoc! :)

Pripete slike za predogled

• IMG_20190423_155951.jpg
  • IMG_20190423_155839.jpg
  • IMG_20190423_155938.jpg
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Kot kaze sploh nimam bixenon,ampak enojnega. Je tole sploh tovarniska luc ali kaksna aftermarket improvizacija?

Rojstni datum: maj 2005 :)

Hvala za pomoc! :)

Ja kje pa si dobil idejo da imaš bi-xenon oz. kdo ti je to rekel? Glede na moje poznavanje z4, je zelo lepo vidno na luči da imaš na notranji H7 žarnico in ko daš dolge ti daje snop H7 žarnica. Jaz imam orig. bi-xenon in luč zgleda nekako takole: sredinska (notranja) luč ima parabolo, vendar je fake enota, notri ni žarnice, namreč ko daš dolge se v luči premakne oz. odpre zaslonka, ima pa bi-xenon na notranji enoti angeleyes obroček, ki sveti kot pozicija, napram ostalim bmw e85/e86 lučem, ki nimajo AE.orig. Zunanja enota je pa pač xenon žarnica. 

Tvoja luč kolikor vidim naj bi bila original, se s strani vidijo neke kat. št. vendar ne povsem razločno. Drugače pa imaš ETK, kjer vpišeš št. šasije in vidiš kakšno luč dejansko rabiš.

http://bmwfans.info/

imaš pa pri Zju malo morje kombinacij luči, navadne, xenon, bi-xenon, z belim smernikom, z rumenim, z notranjo črno vidno polnilo,  z crom notranje vidno polnilo....

Bom poiskal slike svojih luči pa ti pokažem da si boš morda lažje in bolje predstavljal. Močno dvomim da bi bmw delal novo luč, kjer bi bila bixenon in da bi na notranji enoti bila še H7 žarnica. oz. tudi težko dvomim da bi bilo na zunanjo žarnico narejen bi-xenon efekt in da k daš dolge da bi še notranja bila dolga.

Če se ne motim, sem pa že ene 10 let nazaj pisal o temi xenon/bixenon na Z4, pa poišči, morda najdeš. :ok

Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik

Poišči kataloško, ki je napisana na luči in jo napiši sem. Pa bomo najbolj točno vedli kaj imaš. :)

Urejal Gr3g4, 23.04.2019, 19:26.

Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik

Močno dvomim da bi bmw delal novo luč, kjer bi bila bixenon in da bi na notranji enoti bila še H7 žarnica. oz. tudi težko dvomim da bi bilo na zunanjo žarnico narejen bi-xenon efekt in da k daš dolge da bi še notranja bila dolga.

Jaz pa mislim, da obstaja takšna luč, sem bral enkrat temo o tem na nekem forumu. Halogenka je mišljena samo za poblendat. Sicer pa naj preveri če ima balaste, če so potem je ziher xenon. Pranje žarometov tudi vidim da ima, čeprav je lahko odbijač menjan..

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Balasti so ja, tako da xenon kar bo :)
Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik

No pol pa imaš to varianto, bixenon + halogenka za poblendat. Oz. če je bixenon preveri tako, da vklopiš dolge luči in idi gledat, če gori ista kot za kratke. Če se pa prižge halogenka, potem pa imaš xenon za kratke, halogen pa za dolge.

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Se pravi še najboljše bo razbrati kataloško številko iz obstoječega žarometa in se bo potem videlo kaj dejansko iščem ali pa preko številke šasije in uradnega serviserja do kataloške številke iskane luči? :)

Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik

Išči raje po kataloški vgrajen luči. Nikoli ne veš kaj je bilo naknadno vgrajeno, razen če si prvi lastnik. Tako da poglej kataloško in potem išči drugo luč po tej številki in bo ziher pasalo.

Prikaži več možnosti
    • LEO37 in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Z-jevci, kakšna se vam zdi tale dodatna zadevca? Ne morem se odločit ali mi je všeč ali ne :)

https://www.ebay.de/...affdb866f|iid:1

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Prosim reci, da se hecaš ;) potem imaš moj odgovor oz. mnenje... :ok

Prikaži več možnosti
    • crtacrta in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo