Skoči na vsebino

Citroen C3 in podobni malčki

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
24 odgovorov v temi
///M
///M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 630
  • Avtomobil: W164, W123

Pozdravljeni

Morda malo nenavadna tema za naš forum, ampak vseeno verjamem, da vas je tukaj nekaj, ki mi lahko svetujete. Skratka kupujemo nov avto za mojo mamo, stara je 65 let in si želi novega malčka z malo višjimi sedeži.
Budget je nekje do 12 000€, tako da razni mini terenci odpadejo, saj mora bit avto čisto nov.
V oči mi je padel Citroen C3, vizualno je tudi mami najbolj všeč, cene so dokaj ugodne za to kar ponuja, motor je brez turbine (1.2 vti pureTech) kar se meni zdi dobro, saj je to en potencialni strošek manj, pa še uporabljal se bo bolj za meste vožnje.
Zanima me torej če ima kdo kakšne izkušnje z takim avtom, ter morda kakšen predlog za alternativni avto.

Lp Tim
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 17 237
  • Avtomobil: skunk :)

C3 ali C3 picasso? C3 ima popolnoma normalne nizke sedeže.

Bil sem v enaki situaciji pred dobrim letom. Obrnil še in še, naredil še in še testnih kilometrov z vozili, na koncu vzel Polota. In mi ni bilo žal v nobenem pogledu.
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 421
  • Avtomobil: Alfa GTV Delta TT

Osnovna Vitara je 14500 Eur, opreme je dovolj. Avto ni preveliki in sedi se povišeno.
Prikaži več možnosti

///M
///M

BMW fanatik

• Uporabnik

Kolikor sem bral teste so tudi v navadnem nekoliko višji sedeži kot pri konkurenci? Vsekakor imam namen mamo odpeljat v salon, da ga sama preizkusi. Trenutno ima Polota 9n v katerem se res sedi kot v kaki stari Hondi Civic, čisto pri tleh.
Vitare in podbno odpade kot sem že rekel.
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

Captur. :ok

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 17 237
  • Avtomobil: skunk :)

Sedeži so na enaki višini. Edino streha je malček višje. Ter še računaj, da je novi C3 pred vrati.
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 401
  • Avtomobil: Audi S3

V C3 se sedi konkretno višje kot v polotu. Edini ki je podoben ampak spet nižji je fabia. Sicer pa imaš za mal čez 11200€ lepo oprmeljenega C3, Pelje se fajn, samo navadit se moraš zvoka treh cilindrov.

lp
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 978

Captur. :ok

Ampak je svinjsko drag, poleg tega je kvaliteta znotraj:frown

C3 se mi zdi kar dobra izbira.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Costella
Costella

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 613

Kaj pa Honda JAZZ 1,2 Trend (90) bencinski / 5-st. ročni je v akcijski ponudbi že za 13.110 eur?
Bavarska polka.
Prikaži več možnosti

///M
///M

BMW fanatik

• Uporabnik

Jazz-a bom še prečekiral, hvala za predlog. C3 bomo danes po vsej verjetnosti šli pogledat. Trije cilindri niso problem saj je tudi Polo 3 cilinderski, v primeru da najdemo naslednika se bo Polo tudi prodajal, mislim da ima okrog 80k prevoženega, letnik 2005, prvi in edini uporabnik moja mama...
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 306
  • Avtomobil: Suši

naj se stegne še jurja in bo dobila poponoma drugi svet

http://www.avto.net/...d-POPUST in 5 L...

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti

XTR
XTR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 455

Za novega C3 ne bom komentiral, ker ga nisem še vozil, lahko pa povem za starega. Mnenje mehanika je bilo, da še noben VW ni bil tako slabo narejen kot C3 2004. Tudi od Golfa 2 je slabši. Šklopotanje v podvozju od novega, cel kup težav, pol leta po servisih še v času garancije... katastrofa. Ko smo se ga znebili sem rekel, nikoli več Citroena, pa sem spet kupil rabljenega Jumperja...:napaka Sem upal da so vsaj tovorna vozila od Citroena kaj boljša. Ma figo, večja škatla, isto sranje.
Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 861
  • Avtomobil: :(

Panda je 9k€ al kolk? Visoko sediš, pa mislim da ni turbo.. :)

LOL 8k€, vse kar potrebuje upokojenec - torej nič, kar bi ga zmedlo. :) :
http://www.avto.net/... Panda 1.2 Easy

Za 4 jurje, ki ostanejo pa gre na dopust, v toplice, po kakšno malenkost za vnuke,... :laugh

Urejal HiM, 19.11.2015, 20:03.

Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 978

Za novega C3 ne bom komentiral, ker ga nisem še vozil, lahko pa povem za starega. Mnenje mehanika je bilo, da še noben VW ni bil tako slabo narejen kot C3 2004. Tudi od Golfa 2 je slabši. Šklopotanje v podvozju od novega, cel kup težav, pol leta po servisih še v času garancije... katastrofa. Ko smo se ga znebili sem rekel, nikoli več Citroena, pa sem spet kupil rabljenega Jumperja...:napaka Sem upal da so vsaj tovorna vozila od Citroena kaj boljša. Ma figo, večja škatla, isto sranje.

Zanimivo, jaz sem se s starim leto in pol vozil po 200 km na dan pa se mi ni zdelo nič kritičnega. Ok, alternator mi je šel, kar je tam kar standard vsake 100kkm pa enkrat en stabilizator
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 116
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Jaz imam sedaj dva dni nadomestno vozilo in sicer Peugeot 308 1.2 e-THP, prvič sem vozil tak mlinček... Ko sem dobil prometno v roke in videl, da je res pravi mlinček sem bil kar malo skeptičen, če se zadeva sploh premika. No po dveh dneh sem en malo spremenil mnenje, avto sploh ni slab za vozit, potegne solidno, udobje ok, edino volan je meni osebno premajhen. Izgled je povsem ok, morda preveri še to opcijo, je nekje v rangu C3.

Baje sem rusofil  :drink

Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 447

Idi okoli malo pogledat in če ti svetujem ženske vedno kupujejo avtomobile tako da jim je LEP! Če je mami C3 lep naj ga ima in naj se vozi. Ima 2 leti garancije za nekaj din din dobiš še dodatnih 3 leta pa srečno. Nov c3 je vredu avtek in nimajo nekih težav z njimi.

Seveda pa je ogromno ljudi ki kupijo vse to rabljeno kot prejšne C3 ki so bile uvožene v 90% kot dostavniki in so jih potem predelali v normalne avte valjda že v osnovi z 2 mio kilometrov in potem je vse hin. In trobijo po defultu kak so francoski avti slabi. Seveda nikoli niso imeli toklo problemov z motorji kot opevane nemške superduper mašine. Vemo, da je imel renult problem z motorji tam leta 2004 zdaj dela pri citrenu je bil problem 1.6 hdi zaradi predolgega intervala menjave olja in PSA z BMW motorjem THP zaradi (ketne). Ostalo pa dela.

Idita malo okoli ker so vedno neki popusti in se ga da dobit kar nekaj ceneje kot je cena po ceniku. Pa dober nakup bama želim.
Prikaži več možnosti

///M
///M

BMW fanatik

• Uporabnik

Včeraj sva bila na ogledu novega C3 in ji je bil zelo všeč. Dogovorila se je tudi za testno vožnjo. Mene avtek v živo ni razočaral dizajn mi je simpatičen tudi notranjost se mi je zdela ok, nekako mi ne deluje tako ceneno kot pri renojih. Z usnjenim volanom, naslonom za roko, led dnevnimi lučmi in še par cukri se mi zdi čisto ok avto. Bomo videli, jas sem svoje opravil naprej se bo odločala mama.
Prikaži več možnosti

XTR
XTR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 455

Da ne bo pomote, C3 je bil kupljen nov pa je bilo en kup težav z njim. Jumper pa star z 40kkm. Citroen z Ford-ovim motorjem, recept za katastrofo...
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 161
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Priporočam pando tud js. Za ta denar super avto.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 377
  • Avtomobil: sivo povprečje

Da ne bo pomote, C3 je bil kupljen nov pa je bilo en kup težav z njim. Jumper pa star z 40kkm. Citroen z Ford-ovim motorjem, recept za katastrofo...

Dandanašnji je pa ravno obratno, Ford s Citroen motorjem. :-D Oziroma joint venture, al kako že.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.