Skoči na vsebino

P: 2003 E39 530dTA M-technik po delih

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
139 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 769
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Dober večer. Ker so mi nekateri forumaši v bližnji preteklosti očitali da svoje avtomobile preveč hvalim, se bom pri tokratnem oglasu poskušal temu izognit in bom naštel le dejstva. To bo sicer zelo težko, verjemite, ker nadvse rad pišem zgodbice, ampak bom stisnil zobe in če bom za to nagrajen z odobravanjem, bo to v prihodnje postala stalna praksa. Gremo torej kar takoj na dejstva, brez olepšavanja. Če se mi kje izmuzne kakšen olepševalen pridevnik, to prosim TAKOJ prijavite moderatorjem, da ga nemudoma pobrišejo. Tri, dva, ena, gremo!

Pred vami je vozilo, ki se mu reče 530dTA M-technik. Letnik izdelave je 2003/08, v Slovenijo je bil pripeljan leta 2008. Avto je bil kupljen v Italiji, ima tudi italijansko servisno knjigo. Ta je potrjena, priložena pa so tudi potrdila o servisih pri nas. Te je v glavnem opravljal Janez Jerman, pri njem je bil avto servisiran. Avto je nekaramboliran in kolikor sem jaz gledal ga imam na sumu, da je večina karoserije še v prvi barvi. Rje praktično ni (tudi na pokrovu prtljažnika ne), se pa najdejo praske, buške in pikice od kamenčkov na pokrovu motorja. Avto je daleč od tega da bi bil vrhunsko ohranjen, je pa zaradi prve barve in zdrave karoserije (ter seveda M paketa z redko barvno kombinacijo) vreden tega da pride v roke nekoga, ki mu bo povrnil stari blišč in slavo. Upam da s tem zadnjim stavkom nisem šel predaleč, revček se mi je pač zasmilil in upam da pride v dobre roke, kar pa seveda ne pomeni da ga ne bom razžagal, če bom v prodaji po kosih zavohal boljšo kupčijo. No, upam da ne bo treba.

Od opreme ima avto poleg kompletne M navlake še tahudo ozvočenje (ne vem če se mu reče Hi-Fi ali ne, da me ne bo kak forumaš za ušesa vlekel če bom kaj narobe napisal - dejstvo je, da ima zadaj original woofer), poleg CD playerja v armaturki je tu tudi CD wechsler v prtljažniku, vse skupaj torej za 7 CD-jev. Zanimivo, ane? No tu se spisek še ne konča, kot že omenjeno si očke znotraj odpočijejo na bež usnju v kombinaciji s srebrnimi letvicami (original, ne Made in Doma poštrihano!), barva zunanjosti je sicer Topasblau, grda kombinacija za popiz***... lol, hecam se. Potem je tu še DSC, za tamale zadaj skrbi Isofix, fotrove tačke razvaja Servotronic, mamina ritka je mehko vzmetena z blazinami zadaj da se ji viseči joški čez kucle malo manj guncajo, skratka opreme je kar nekaj. Platišča so zanimiva in dokaj redka (številko Stylinga sem pozabil, si morete mislit - nezaslišano!), zanimivo je tudi da imajo zelo lepo ohranjene robove ki se jih bo dalo lepo spolirat če se bo komu to luštalo, niso nič globje spraskani od robnikov mislim. Gor so celo skoraj nove (eno sezono vožene) zimske gume, kaj naj si človek še lepšega želi?! No, šalo na stran. Pozabil sem že bele smerokaze in xenonke, te začuda niso povešene in ne svetijo v tla k ščurkom in mravljam, svetijo lepo naravnost in tudi svetilnost imajo še zelo dobro, ni treba da en spredaj laufa in drži svečo pred avtom, da šofer vidi vozit. Menjalnik menja, volan se obrača levo in desno, avto ima tudi zavore, skratka vse je tako kot mora bit. No, skoraj.

Ker ste zdaj verjetno že skoraj prepričani da ste se zbudili v pravljici, vas moram takoj malo prizemljit, preden začnete gledat okoli sebe in iskat Sneguljčico v vaši postelji. Ja, avto ima tudi napake. Sprednji odbijač je malo ruknjen tako da je nekam odletela ena šoba in tudi pokrovček za kljuko se je izgubil neznano kam. Pixli na MID-u so se očitno pridružili policajem in štrajkajo, zato pa ne štrajka lučka za airbag - ta gori in oznanja, da je verjetno mrežica v sovoznikovem sedežu pretrgana. Tu so še pikice od kamenčkov na pokrovu motorja (no ena je malo večja, skoraj bi ji lahko rekel krater) in praska na desnem boku, ta se razteza čez cel bok, je pa dobro da je pod letvico vrat, torej se bodo dala vrata pobarvat samo spodaj in ne bo drago. Ne dela nizkotlačna črpalka v tanku, to je slaba novica, dobra novica je da je tank zato skoraj poln in je nafta ki je v njem vredna že skoraj toliko kot tista pumpa, ki jo bo seveda treba zamenjat (jo pa imam na zalogi, tako da brez panike). Podvozje je zadaj OK (zadnja prema ni čisto nič zluftana, kar je pri karavanih velika redkost, no vsaj čuti se ne), spredaj se čuti zračnost na desni strani, verjetno je kaka puša v roki za zamenjat. Ogledala so samozatemnitvena in celo delajo (kdo bi si mislil!), ne dela pa pomik oziroma dela kar nekaj po svoje, kot da bi bila ogledala pijana. No, mogoče se bo to dalo celo popravit, čene pa bog pomagaj. Notranjo ogledalo (ki je tudi samozatemnitveno) je tudi že videlo boljše čase, sicer je razlito a k sreči imam tudi tega nadomestnega, tako da ponovno - brez panike! Eno FL ledvičko je vzel vrag in sem zato začasno zmontiral PFL, da se ne bo kdo čudil zakaj so PFL in s tem povezoval kakega karambola - ni potrebe, to je moje maslo. Ko odpreš pokrov motorja se tudi najde nekaj za delat, termostat bo potrebno zamenjat in ekspanzijsko posodo ker oba že malo solzita, ampak še enkrat rečem brez panike, oboje imam na zalogi, že pripravljeno. Drugih večjih problemov avto nima.

No seveda sem se zmotil, tu je še naglavni greh. Teoretiki zarot bodo prišli na svoje, čaka jih prava poslastica kajti nič manj in nič več kot pokrov airbaga na voznikovi strani je odprt, odlepljen, odmontiran, skratka VISI DOL! Zadevo sem temeljito poslikal da ne bo kdo rekel da kaj prikrivam, seveda se da reč z malo lepila rešit v parih minutah ampak to nisem jaz, a-a, povedal bom po resnici, pa če se bo končalo dobro ali slabo. Nič ne prikrivam in tokrat celo napišem na forumu namesto da samo pokažem kupcu, konec koncev mi dol visi ker gre avto takoj v kose, samo da me kak bedak brez osebnega lajfa s tipkovnico v roki sprovocira! Zdaj pa pozor: KER SO TUDI VOZNIKOVA VRATA ŠE V PRVI BARVI, AIRBAG SEVEDA NI BIL ODPRT!!! Znate brat? Airbag je notri. Dol visi samo POKROV, ki ga je očitno nekdo pač odtrgal, ker je želel na napačen način snet tapeto. To ponavadi počnejo kaki lastnik folcvagnov ali audijev, ki nimajo pojma kako je bavarec sestavljen in potem delajo samo škodo. No o tem kdo je krivec za to ne bom špekuliral, prejšnji lastnik je bil tudi zelo redkobeseden in vanj nisem vrtal, sploh ker se je skoraj zjokal ko je moral dat ključe, kar na splošno opažam da je zadnje čase pri primopredajah starejših bavarcev več ali manj stalna praksa. No pa pustimo to, ker je že druga zgodba. Zanima nas avto.

Sem še kaj pozabil? Verjetno sem. Recimo zadnji brisalec dela (ni pogost pojav na E39 Touringih), rezervno platišče je videti skoraj nerabljeno in centralno zaklepanje na daljinca NE dela, no tudi za to imam seveda vse kose na zalogi, samo pogruntat je treba kaj je temu vzrok, pa bomo zrihtali. Nasploh imam za avto VSE dele na zalogi ker bom dal svojo delovno mulo v kose, tam se bo našlo marsikaj uporabnega. Aja še to, avto ima 324.000 km in trdim da so realni, toliko jih kaže mehanika in še potrdila o servisih to potrjujejo (ta so res vsa), tako da o tem niti najmanj ne dvomim. Veliko, malo? Pomojem nekje v zlati sredini, ti stroji jih zmorejo še precej več. Aja še to, za avto kupljen pri meni ima kupec v GARANCIJI vse šobe, tako da tukaj stroškov ne bo, ker jih imam za izvoz. Garancija velja kot za vsak rabljen avto EN MESEC, če bo kdo prijokal kasneje pa tudi ne bom slep in gluh, imam namreč srce namesto kamna. Zadnje čase s kolegom nasploh vzdržujeva kar lepo število E39-tk pri življenju, bova pa še enega več, no big deal ;)

Cena za vse to kar sem naštel je 3.700 eur, kdor si upa me lahko pokliče na 041/342-672 in se z lepotcem zapeljemo en testni krog. Fotke sledijo, tokrat sem za spremembo poslikal tudi napakice ki jih avto ima, čeprav se niti filmske zvezde ne slikajo brez vsaj kile ličila in pudra na sebi, no pa naj vam bo za to pot. Enjoy :wave
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Slike 1:

Pripete slike za predogled

• 20151119_160015.jpg
  • 20151119_161620.jpg
  • 20151119_161724.jpg
  • 20151119_162835.jpg
  • 20151119_162849.jpg
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Slike 2:

• 20151119_161815.jpg
  • 20151119_161851.jpg
  • 20151119_160452.jpg
  • 20151119_160109.jpg
  • 20151119_161708.jpg
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Slike 3:

• 20151119_162925.jpg
  • 20151119_160330.jpg
  • 20151119_160345.jpg
  • 20151119_163017.jpg
  • 20151119_163105.jpg
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Slike 4:

• 20151119_162032.jpg
  • 20151119_162045.jpg
  • 20151119_162211.jpg
  • 20151119_162248.jpg
  • 20151119_162325.jpg
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Slike 5:

• 20151119_161943.jpg
  • 20151119_162001.jpg
  • 20151119_162057.jpg
  • 20151119_162504.jpg
  • 20151119_163704.jpg
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

In prvič v zgodovini BMW foruma Jerry objavlja še slike pomanjkljivosti: Slike 6:

• 20151119_162123.jpg
  • 20151119_162144.jpg
  • 20151119_162658.jpg
  • 20151119_163122.jpg
  • 20151119_161920.jpg
Prikaži več možnosti

*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 394
  • Avtomobil: Marsikaj

Samo dobro jih pa zvohaš.:ok
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Pozabil sem omenit še to, da se avto kakega temeljitega čiščenja in poliranja verjetno nebi prav preveč branil :-D Že po običajnem pranju je sicer precej boljši kot je bil, ni pa še to to... v pravih rokah bo kar zasijal, o tem sem prepričan :)
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Samo dobro jih pa zvohaš.:ok

Hvala, me veseli da ti je všeč :ok2
Prikaži več možnosti

dado20
dado20

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 390
  • Avtomobil: F10 m550d

Aaa ti si mi ga skiznil, sem se pogovarjal z prejsnjim lastnnikom pa si me zgleda prehitev. :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 981
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Platišča so zanimiva in dokaj redka (številko Stylinga sem pozabil, si morete mislit - nezaslišano!),

Style 80, Jerry, Style 80 :-D

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 468
  • Avtomobil: e61, r55, ka9

Ta avto je pa uvozil Gajsa, se ga prav dobro spomnim. Avto je res lepe kombinacije, edino te letvice mi na to kombinacijo nikakor ne pašejo:)

Za Gajso pa ga je tudi verjetno imel ves čas le en lastnik, sem pa avto dosti srečeval in je še vedno deloval dobro.
http://forum.bmwslo....ead.php?t=45078
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 286
  • Avtomobil: 5E Octavia Elegance

Srečno prodajo! Tale more it hitr :)
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 815
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Oh ja,... Jerry tole bos dal pomoje sigurno v kose :ok
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38 516
  • Avtomobil: 159 TI

Jerry, v kakšnem stanju pa je menjalnik? Imaš kakšnega na zalogi, če ta gre v franže? Sej veš, kilometri in to....
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry, v kakšnem stanju pa je menjalnik? Imaš kakšnega na zalogi, če ta gre v franže? Sej veš, kilometri in to....

Menjalnik prestavlja lepo in glede na to da so tlaki ki regulirajo prestavljanje malenkostno povišani (jaz to čutim), sklepam da je že bil obnovljen. Če bi slučajno kaj crknilo imam pa kolega ki jih popravlja (no, v bistvu več kolegov - danes te menjalnike šraufa že skoraj vsak) in vedno imam vsaj en tak rabljen menjalnik na lagerju, tako da je bojazen glede tega odveč.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ta avto je pa uvozil Gajsa, se ga prav dobro spomnim. Avto je res lepe kombinacije, edino te letvice mi na to kombinacijo nikakor ne pašejo:)

Za Gajso pa ga je tudi verjetno imel ves čas le en lastnik, sem pa avto dosti srečeval in je še vedno deloval dobro.
http://forum.bmwslo....ead.php?t=45078

Zanimivo... izgubljeno - najdeno torej :-D
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 815
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Jerry ima kot nov avtomat za dizla :ok
Prikaži več možnosti

///M
///M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 600
  • Avtomobil: W164, W123

Če bi bodoči kupec potreboval šobe za pranje žarometov, pa jih za simbolno ceno dobi pri meni. Pa srečno prodajo, avto zgleda lep. :ok
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.