Skoči na vsebino

Avtodomi

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
87 odgovorov v temi
hejhoj
hejhoj

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 388

Kupujem avtodom. Prvic v zivljenju in me zanimajo izkusnje in kaj paziti pri nakupu. Gledam za predelanimi kombiji in ne vem kaj vzeti. Najbolj me mika taksen Fiat Ducato. Je masina 2.2 dizel ok, 130KM? Je to PSA ali Fiatova zadeva?
Dolzine 6m, ne vem, ce bi zrtvoval agilnost za se meter daljsi avtobus?
Zelim zakonsko lezisce, plus dva manjsa, kuhalnik, sekret in tus. Ce prav razumem se zadeva ogreva na plin, ker bo v uporabi tudi pozimi. Kaj moram se paziti?

Budget je 40k-50keur... novo vozilo. Ker tele krave se kar dosti znucajo z leti in je vse ena loterija. Integrirani, polintegrirani, kompaktni me ne zanimajo, ker mora biti zadeva kar dosti diskretna. :-D

HVALA
Objavljena slika

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 108

Sicer ti bom težko pomagal na kaj pazit ampak vpršanje za 50K evrov ti rentaš to zadevo vsako leto za kolko češ... Pa maš novega pa ni vzdrževanja pa ni gum pa nix... Prideš odpelješ, pripelješ pa fertik.
Prikaži več možnosti

soru
soru

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 317
  • Avtomobil: M

Sicer ti bom težko pomagal na kaj pazit ampak vpršanje za 50K evrov ti rentaš to zadevo vsako leto za kolko češ... Pa maš novega pa ni vzdrževanja pa ni gum pa nix... Prideš odpelješ, pripelješ pa fertik.

Odvisno koliko časa v letu ga bo koristil?! Drugače pa drži kar si napisal..:)
Prikaži več možnosti

M5
M5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 660

Če hočeš tudi zimski avtodom, glej za takimi z dvojnim (izoliranim) dnom in stenami, ker če je fajn minus je nevarnost, da ti zamrzne voda v tanku in to raznese tank. Pa ogrevanje neizoliranega avtodoma je hudič. Tudi grelna omara je skoraj must, ker, ko prideš ves premočen iz smučišča se ti obleke razen v grelni omari ne bodo posušile do jutra in boš naslednji dan oblačil mrzla in mokra oblačila.

Je pa res da so zimski avtodomi svinjsko dragi, vprašanje če res to rabiš :)
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 782
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Odvisno koliko časa v letu ga bo koristil?! Drugače pa drži kar si napisal..:)

...to je sicer res, ampak samo v primeru, da ga koristi recimo po vsaj 3 mesece na leto....no vsaj jaz si to tako predstavljam, glede na to, da je mesečni najem v visoki sezoni cca 2300€ in če ga koristi samo en mesec na leto je 50 jurjev dovolj za 21 let:ok2

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 951
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Sam sicer nimam izkušenj s temi, ti pa povem to kar sem že od parih slišal, tudi od sosedovega sina, ki ima to avtodom sceno malo za hobi (kupi kakega, ga malo preuredi ali popravi in uporablja, čez par let kupi drugega): Tej preurejeni kombiji so nekaj s čimer nihče dlje od par let ne zdrži, preden ga ne zamenja za full-size avtodom. Enostavno so pri isti dolžini preozki in je znotraj veliko bolj vse utesnjeno kot pri klasičnih.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...on ga rabi za "biznis" šver migranrov:-D...ker

Integrirani, polintegrirani, kompaktni me ne zanimajo, ker mora biti zadeva kar dosti diskretna. :-D

:ok2

...imaš pa tega, ki ga navajaš tudi z 150 kojni...

Adria Twin 600 SPT Camper Fiat Ducato 2.3 jtd 130cv 2286 4 47.000,00 Adria Twin 600 SPT Camper Fiat Ducato 2.3 jtd 150cv 2286 4 49.500,00

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

soru
soru

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 317
  • Avtomobil: M

Hay!

...to je sicer res, ampak samo v primeru, da ga koristi recimo po vsaj 3 mesece na leto....no vsaj jaz si to tako predstavljam, glede na to, da je mesečni najem v visoki sezoni cca 2300€ in če ga koristi samo en mesec na leto je 50 jurjev dovolj za 21 let:ok2

lp

joda

Se strinjam s tabo. Vse je odvisno koliko časa v letu ga bo potreboval, to ve samo on - od tukaj izhajajo + in -!:ok
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 290

To se vbistvu bolj gre za to, kaj si želiš in kaj si lahko privoščiš. Enako je z vikendi, barkami, vikend avti,.... ta logika za koliko ga lahko najameš namesto, da kupiš je ponavadi prisotna pri tistih, ki te stvari sploh ne prakticirajo :ok

Ker recimo to, da imaš v njem že pripravljene obleke, da je vse čisto in pospravljeno tako kot si želiš in kadarkoli si želiš in tisti občutek svobode, da pač greš takrat, ko se ti je...to je tisto kar šteje. Ker recimo v soboto dopoldan ne boš šel najeti avtodoma in na izlet, pa v nedeljo nazaj, če pa imaš svojega, pa ti to ni neka ovira. Vglavnem te stvari, ki jih imaš, ponavadi dosti več koristiš kot tiste najete.

lp,m
Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

To se vbistvu bolj gre za to, kaj si želiš in kaj si lahko privoščiš. Enako je z vikendi, barkami, vikend avti,.... ta logika za koliko ga lahko najameš namesto, da kupiš je ponavadi prisotna pri tistih, ki te stvari sploh ne prakticirajo :ok

Ker recimo to, da imaš v njem že pripravljene obleke, da je vse čisto in pospravljeno tako kot si želiš in kadarkoli si želiš in tisti občutek svobode, da pač greš takrat, ko se ti je...to je tisto kar šteje. Ker recimo v soboto dopoldan ne boš šel najeti avtodoma in na izlet, pa v nedeljo nazaj, če pa imaš svojega, pa ti to ni neka ovira. Vglavnem te stvari, ki jih imaš, ponavadi dosti več koristiš kot tiste najete.

lp,m

tudi to je res:ok, razen vikendi izpadejo iz naštetega:)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 570
  • Avtomobil: e91

lp,m

sem hotel nekaj takega napisat pa se mi ni dalo :-D :ok
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 290

Hay!

tudi to je res:ok, razen vikendi izpadejo iz naštetega:)

lp

joda

Zakaj že? Za 150-200.000 eur lahko kar nekaj let zmeraj, ko se mi zahoče, preživim v hotelu s 5 zvezdicami po Sloveniji, Hrvaški, Italiji,....ne pa zmeraj na istem mestu, pa me skrbi, da mi bo kdo vlomil, da moram imeti nekoga, ki bo pokosil okoli njega travo in urejal okolico, itd...sami brezvezni stroški..raje za zajtrk jem lososa in kaviar, pijem šampanjec na terasi v Kempinskem Palacu, Lonetu itd... za 600 eur za vikend za dva...pa, če bi našel 10 vikendov takšnih, je to 6000 eur letno, torej 20 let lahko to ponavljam, pa za 120.000 eur ne dobiš drugega kot garsonjere na dobri lokaciji ob morju.

lp,M
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 062
  • Avtomobil: zgoraj brez

Evo, v tem cenovnem razredu ti jaz priporočam tole:

https://www.google.s...djUC_AQ_AUIBigB

Kvaliteta na visokem nivoju (praktično enaki materiali, kot se vgrajujejo v velike integrirane avtodome za 100 in več tisoč €), lep izgled, na voljo v večih barvah in ogromno dodatnih opcij.

Slaba stran je edino, da boš moral na njega čakati vsaj do avgusta, ker je baje vse razprodano.
Za točne informacije o dobavi se obrni na posrednike, ki ga tržijo, če pa boš rabil kakšne tehnične informacije, pa ti jih z veseljem podam.

https://www.google.s...ibu van katalog
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

hejhoj
hejhoj

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 388

Razen zadnjega Tom-a ste narobe razumeli. Jaz bom zadevo dejansko uporabljal, ker imam dosti spanja v doblojih, kangoojih in podobnih zadevah in tega je vsaj 10 dni na mesec. Alpinist, narava dela... pa se s tamalim se vedno veckrat odpraviva v naravo in mi je spati v avtomobilu malo mimo....pac se staram.

Avto, kombi, bi uporabljal tudi za vsakodnevno vozilo, tako, da odpadejo dodatni stroski. Ni to vozilo za 1x letno preziveti na hrvaski obali 14 dni in potem konec. Druga varianta je pick-up vozilo in nahrbtnik v obliki prikolice ampak najbrz tega niti ne rabim. pa se drazje je.

Urejal hejhoj, 30.11.2015, 21:18.

Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 607
  • Avtomobil: francoz

avtodomarstvo je ravno tako kot pomorstvo, nikoli ni dovolj :-D

če se tega športa še nisi šel, ti toplo priporočam da, npr. zdaj ko se začenja mraz vzameš rent. in izprobaš zimskega, mislim da ti pozimi ne bo preveč všeč , kakorkoli če ti poleti zmanjka elektrike ni panike , pozimi je pa to druga zgodba, sploh če so poleg otroci

sicer jih poznam ene par ki tudi smučat hodijo z njimi in so super zadovoljni...

kar se pa poletja tiče, takrat je pa hitro vse dobro (skoraj vse)

če boš pogledoval za privat predelovalci, bodi zelo pozoren na samo vgradnjo materialov , in vgradnjo naprav ( truma garancija za slo NE VELJA )

letos sem bil v komendi na sejmu malo bolj pozoren na dva vana, sem ju malo bolj podrobno pretipal in za njiju se že ne bi odločil, čeprav sta bila dobro založena in samo 30K € , izdelava je bila površna in nekateri materiali enostavno ne sodijo v avtodom (iverica)
potem je pa tukaj še no name elektronika za katero pitaj boga kje boš našel dele zanjo ćez par let

potem je pa tukaj še prodajna cena rabljenega ( ko se naveličaš) za mene je to tudi zelo pomemben podatek , saj v končni fazi stane kot enosobno stanovanje :-D
vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Avto, kombi, bi uporabljal tudi za vsakodnevno vozilo, tako, da odpadejo dodatni stroski. Ni to vozilo za 1x letno preziveti na hrvaski obali 14 dni in potem konec. Druga varianta je pick-up vozilo in nahrbtnik v obliki prikolice ampak najbrz tega niti ne rabim. pa se drazje je.

To za pick up je res drago kot hudič.
Sicer pa Adria Twin, sem si jo letos v kampu malo pobližje pogledal in sem bil pozitivno presenečen. :ok
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 491
  • Avtomobil: F30 B48 & VW 3.0 TDI

Razen zadnjega Tom-a ste narobe razumeli. Jaz bom zadevo dejansko uporabljal, ker imam dosti spanja v doblojih, kangoojih in podobnih zadevah in tega je vsaj 10 dni na mesec. Alpinist, narava dela... pa se s tamalim se vedno veckrat odpraviva v naravo in mi je spati v avtomobilu malo mimo....pac se staram.

Jaz te razumem in ti dam prav, kaj če bi pa kupoval neko novo bemflo za tak denar? No fantje, koliko bi bila vredna po petih letih? Ja, dosti manj. Iz prve roke ti povem, da smo bili s službenim ducatom l. 2008 prezadovoljni, sploh okoli porabe. Letos ga je nadomestil novi fl master in ima vsaj dva litra večjo porabo in več konjev. Po občutku pa gre veliko, veliko slabše kot je šel ducato.
Jaz imam namen v prihodnosti kupiti prikolico, verjetno kar novo. Edino kar me muči, je to kako bi prevažal plovilo? Verjetno bomo kar ostali pavšalisti.:ok Ni lepšega, kot da greš na dopust in da greš kamor te vodi cesta.:ok

Letos, smo poskusili hotel...osnutek: ham, kopanje, ham, spanje, sprehod, soba, kofetek, ham, spanje, ham....zadnji dan že bil zelo zanič-naveličan ham.
Saj sem že hodil po svetu, itak greš pa prespiš dan ali dva v istem hotelu.:ok Da bi pa šel na morje, ali pa na smučanje v hotel, za moje pojme totalna beda.:napaka
Prikaži več možnosti

rober
rober

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22
  • Avtomobil: BMW X3, Z4

Evo jest prodajam predelan (Sipras) kombi Ducato 2.3 dolžine 6,4m štiri ležišča registriran za pet oseb. Če te zanima piši na mail.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Zakaj že? Za 150-200.000 eur lahko kar nekaj let zmeraj, ko se mi zahoče, preživim v hotelu s 5 zvezdicami po Sloveniji, Hrvaški, Italiji,....ne pa zmeraj na istem mestu, pa me skrbi, da mi bo kdo vlomil, da moram imeti nekoga, ki bo pokosil okoli njega travo in urejal okolico, itd...sami brezvezni stroški..raje za zajtrk jem lososa in kaviar, pijem šampanjec na terasi v Kempinskem Palacu, Lonetu itd... za 600 eur za vikend za dva...pa, če bi našel 10 vikendov takšnih, je to 6000 eur letno, torej 20 let lahko to ponavljam, pa za 120.000 eur ne dobiš drugega kot garsonjere na dobri lokaciji ob morju.

lp,M

...se načeloma strinjam s teboj:ok...samo sem egoistično gledal iz svojega stališča, ko se vikend koristi letno dobrih 100 dni:ok...od tega 70+ dni v glavni sezoni po 70€, imamo go že 30 let pa si računaj:) in danes je vreden 10x več kot je bil strošek investicije (ne štejem revalorizacije in stroškov osnovnega vzdrževanja)

@hejhoj, kupi stari model / iz prejšnje sezone, ker so bistveno cenješi, samo malo je treba iskati:ok

lp

joda

Urejal joda, 30.11.2015, 23:14.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 379
  • Avtomobil: 320dA

@hejhoj, si že kupil avtodom oz van-a?

Če lahko komentiram....ni potrebe po novem avtu, da se dobiti dost ugodno tudi tovarniškega testnega ( govorim za Adriine produkte)
BMW.....ko razvada,postane navada
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.