Skoči na vsebino

Primer poravnalne ponudbe zavarovalnici

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
18 odgovorov v temi
dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583

Pred dvema mescoma skoraj sem imel lazjo prometno. Ker smo blizu totalke bi rad poslal zavarovalnici ponudbo za poravnavo. Zavarovalnica je ze potrdila ponudbo servisa za popravilo.

Ima kdo kak muster oz primer poravnalne? Ki ga lahko uporabim? S tem se se nisem ubadal iz te strani.

Hvala.
Injection is nice but I'd rather be blown.
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 245
  • Avtomobil: Passat CC

Mislim da ti oni dajo ponudbo za poravnavo,...ne ti njim?!
Poravnalna ponudba bo cirka okoli 50% vrednosti predračuna, max 60,.....a se ti splača?
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 607
  • Avtomobil: francoz

avto pelji k njim na cenitev ( vozila)

ko boš imel ocenjenega lahko računaš na max 70% izplačilo glede na trenutno vrednost avta , če boš dovolj trmast lahko iztržiš še ene 10% to bo pa tudi vse

če se odločiš za popravilo pri pooblaščencu se pa stegnejo še za kak %
vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 782
  • Avtomobil: F11 520 dA

Če je zavarovalnica potrdila predračun popravila iz servisa, je to to. Servis bo zavarovalnici izstavil račun, oni ti bojo pa izročili popravljen avto:ok
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik

ja sam vprađanje če se njemu gre da popravlja avto, ali bi raje imel denar:-D
Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik

@tutjstgamam: dokler jaz servisu ne potrdim, da ga želim popravljenega ne bo noben popravljal avta.

Zgleda, da bomo prišli tam nekje do 75%.

Zmago konec koncev je vseeno kdo komu da ponudbo. Izplačali bodo itak po svoji podpisani. Samo lahko daš namesto zahteve za poravnalno ponudbo svojo ponudbo njim.
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 245
  • Avtomobil: Passat CC

A si bil sam kriv in uveljavljaš kasko ali so te napičili in gre zavarovalnina iz njegove police?

1x sem imel cel halo ker so mi na parkingu zbili avto in še sneg je padel gor. Zavarovalnica je sicer priznala popravilo po ceniku pooblaščenca venndar je bil račun takoooogrozno visok da sem jim predlagal naj mi izplačajo 70% vrednosti. Odgovor je bil: V primeru uveljavljanja škode iz lastnega kaska ni možno izplačilo denarja zaradi možnih malverzacij,.....Vseeno so mi potem ponudili 40% :) on na koncu smo se zdilali za 55% in sem še vedno profitiral, oni pa sploh,....
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 845
  • Avtomobil: Suši

Zavarovalnice imajo sploh neko čudno logiko. Se mi je na bivši laguni vredni 1000EUR zalepil v prtljažnik motorist in dobil kot totalko 1200EUR, bila pa so uničena zadnja vrata in dobijač katere sem dobil za 150EUR v enaki barvi.
In avto se je lepo vozil naprej.

Ne razumem kako dovolijo "totalke" dovoliti uporabiti naprej, če si denar že dobil zadnjo. Zakaj zavarovalnice ne vzame avta če ti ga je plačala v celoti:confused :confused :confused

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 904
  • Avtomobil: traktor

Ne razumem kako dovolijo "totalke" dovoliti uporabiti naprej, če si denar že dobil zadnjo. Zakaj zavarovalnice ne vzame avta če ti ga je plačala v celoti:confused :confused :confused

kadar nisi ti kriv, je čist normalno, da ni posledic zate. ti imaš vozen avto, po možnosti super vzdrževan in ti nikoli ni delal problemov. potem te pa en nabije in dobiš ven kot totalko male pare, ker pač eurotax tako pravi. sedaj si pa kupi za ta denar avto, ki ti bo tako dobro služil oz v katerega boš imel zaupanje...ne gre, ane?

druga reč je pa kasko...jaz sem bil na meji s svojim karambolom in mi je povedal, da če pride na totalko, potem ni več možno kasko zavarovat avto. sreča sem potem ostal malo pod mejo in še zaslužil zraven, ker se za golfa dobijo ugodno rabljeni karoserijski deli, ki so po uradnem ceniku vredni čistega zlata.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 699
  • Avtomobil: Rdeča raketa

To si moral pa imeti Laguno vredno več kot jurja, ker za jurja vreden avto ti bi ga razglasili kot ekonomsko totalko čim bi bila vrednost popravila 500€. Vsaj pri meni je bilo tako.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem bil jaz kriv. Gre iz odgovornosti. Bom jutri videl končno ponudbo. Danes sem jaz zajebal, ker nisem imel časa, da bi se dogovoril o ponudbi.
Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 882
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

druga reč je pa kasko...jaz sem bil na meji s svojim karambolom in mi je povedal, da če pride na totalko, potem ni več možno kasko zavarovat avto. sreča sem potem ostal malo pod mejo in še zaslužil zraven, ker se za golfa dobijo ugodno rabljeni karoserijski deli, ki so po uradnem ceniku vredni čistega zlata.

Hmmm..., oče je imel totalko in je popravil avto, pa mu je agentka rekla, da ni problema za kasko še naprej, naj pa za vsak slučaj naredi kakšno sliko zdaj, ko je popravljen. Gre pa za Triglav.
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik

To si moral pa imeti Laguno vredno več kot jurja, ker za jurja vreden avto ti bi ga razglasili kot ekonomsko totalko čim bi bila vrednost popravila 500€. Vsaj pri meni je bilo tako.

ni ravno tako

glej jaz se ravno te dni bockam z generali ( nekdo mi je podrsal vrata in blatnik na park,krivec znan)

avto je vreden po et 1200€ oni ga gredo popravljati do vrednosti 980€ , medtem ko za izplačilo nočejo plačati več kot 800€ pa da ga j... , mal se še dajemo ker prva ponudba je bila res dobrih 500€ zdaj smo pa že na 800 pa še ni rekel tiste zadnje NEE:-D, dokler gre se bomo pritoževali, ko pa ne bo šlo več bom pa primoran vzeti tisto kar pač ponujajo :)

pa čeprav manj kot bi plačali pooblaščencu za popravilo
Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik

Te meje niso fiksne. Vcasih je bilo od oka 50%, danes nekje 60% za moj avto je cenilec hotel skoraj 75% za ekonomski totalko.

Neki okviri so ampak je veliko odvisno od cenilca.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Ja možno, jaz se res nisem veliko z njimi pregovarjal, ker tudi poškodba ni bila tako huda. Nisem zaslužil s popravilom, še kregat sem se moral z njimi ker so mi težili za zamenjavo pododbijača, je bil pa avto popravljen.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

fantastic five
fantastic five

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 693

Še eno vprašanje z moje strani.
Te dneve se bockam z Grawe zavar..Imel sem lažjo prometno,v kateri nisem bil kriv jst.
Danes dobim odgovor da je zavarovalnica odobrila popravilo mojega avta ampak z limitom 5300eur.
Govoril sem z servisom kje se bo avto popravljal,če se bo in je možakar takoj bil skeptičen češ da ne ve če bo zadosti denarja za popravilo..bo pa pripravil uradno ponudbo.
Od agentke na zavarovalnici sem pa dobil nekak da smo zelo blizo ekonomske totalke,in vsak dodaten eur..bo odločal totalka ali popravilo.
Zanima me če imam prav ko razmišljam po kmečki logiki?
V primeru da se ne da avta popravit in bo totalka,imam jst teh 5300eur oziroma kak eur.več v roki (logično se mi zdi da zavarovalnica gleda v svojo korist in da bi v primeru totalke mogli isplačat višjo svoto denarja in za to so šli na opcijo popravila z limitom 5300eur.)
Ali je primer totalke spet en drugačen postopek ovrednotenja,izračunov itd.in lahko dobim manj kod 5300eur.?
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Ko se razglasi ekonomska totalka ponavadi dobiš ven še manj denarja, vsaj v mojem primeru je bilo tako (če se še pravilno spomnim).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

fantastic five
fantastic five

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 693

A tko...tko mi je tudi serviser povedal ampak nekak sem bil skeptičen,oziroma sem mislil da gleda v svojo korist (popravilo avta,oziroma zaslužek).
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 904
  • Avtomobil: traktor

Če so normalni na zavarovalnici se itak zmeniš, da ti pripravijo vse ponudbe in je to to. Jaz sem lani na triglavu pridobil vse in se na koncu odločil, da vzamem denar in potem popravim pri najugodnejšemu kleparju. Če bi šel na s strani triglava določen servis, bi dobil 1600 za popravilo na račun in ddv. Na roke sm dobil pa 1000, kar sem potem uspel s 550 euri pretvorit v popravljen avto (rabljeni deli). 

Izplačilo ekonomske totalke je lahko tudi nižje od popravila na račun....pa še kasko potem načeloma ni več mogoč. Je pa res, da popravilo na račun pomeni, da nimaš ti nič v žepu...samo na račun popravljen avto z orginal deli.  Jaz seveda za 13 let star avto se nisem sekiral glede orginal ali neorginal delov. Pa tudi ga ne mislim prodajat, ker dela ko ura.

Urejal rokxy, 09.06.2016, 13:10.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.