Skoči na vsebino

Gramofoni & High End HiFi

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
137 odgovorov v temi
voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 554
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Torej tale tema je namenjena iskanju pravega High End HiFi-ja, ampak ne high end v smislu cene, ker to vsi vemo, da se za pol miljona evrov dobi res noro dober sistem.

Gre se za price/performance, zanima me vaše mnenje o reprodukciji glazbe na najvišjem nivoju za relativno ugoden denar.

Kaj predlagate, kakšne imate kaj izkušnje in take stvari..

Jaz se že leta in leta ogrevam za en dober gramofon in sistem, ki bi res zvenel kot je treba, pa nikoli ni prišlo dlje od plastik fantastik grunding-a. :blackeye

Je pa gramofon, vinilke in Édith Piaf ena velikih želja moje lepše in boljše polovice, tako da je počasi čas za sestavo nečesa malo resnejšega. :metalc

Sicer sem v zadnjih fazah odločanja ma vseeno, kaj menite o Pro ject gramofonih in kaj bi bili resno dobri zvočniki za nek sprejemljiv denar?

Urejal voith, 03.12.2015, 02:25.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 685

Limitov tu ni, kot si rekel. Jaz, če bi sedaj sestavljal sistem, bi šel nekako takole
- DAC (odvisno od budgeta)
- Auralic aries mini- streamer, vsko muziko na hdd ali nas, upravljanje z tablico
- aktivni zvočniki, lahko tudi kak studijski ala genelec, event.....
To je to, simple
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Greš na ebay nabaviš gramofon za DJe technics al pa numark dobro iglo, ojačevalec in zvočnike.

Sploh pa nisi napisal kok € je max, ker drugače se lahko stepemo kaj ej komu dobro.

Jaz mam star gramofon od Iskre in sem z njim zadovoljen.

Urejal Dark Funeral, 03.12.2015, 08:24.

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Stari cheap-o in DJ gramofoni so sekret. Dobri za to za kar so bili narejeni in nč druzga.

Gramofon v območju 1000€, igla nekje 300-400€, gledam Ortofon 2M blue in Sumiko Blue Point, ker sem tidve igli slišal in je vrhunska reč.

Zvočniki do 1000€ ampak za ta fedr morajo biti tm ene 70-100w 8 ali več omski in da slišm kako muha na glavi prdne.

Feršterker s katerim sem za enkrat zadovoljen že imam in sicer 1978 Luxman-a L3.

Izdelal si bom tudi či

Urejal voith, 03.12.2015, 09:53.

Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 110
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

berni bo ta prav kontakt za audiofilsko robo.

Če bi kej eksperimentiral, mam doma še vedno shranjeno tole (5 let od zadnje uporabe). Takrat sem potem nehal s prodajo, ampak kot kaže trend, jih ne bom imel možnosti pravilno uporabljat in na taki glasnosti kot si želim zarad bloka, tako da bi se ločil od njih.

http://www.audio-kon...view_ad&id=3569
Prikaži več možnosti

Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 739
  • Avtomobil: roadsTTer

Kar se tiče zvočnikov in price/performance bi/bom jaz brez pomislekov vzel tele:
http://www.whathifi....ics/3050/review
http://www.hifi-revi...stics-3050.html

If you are a cash strapped audiophile, you just must hear this loudspeaker.

Sem jih slišal pri kolegu in od takrat moje ostarele TDL RTL3 gledam s pomilovanjem in zavedanjem, da je prišel čas za zamenjavo. :)
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 685

streamer pa flace gor, jebeš plošče, ko pa je treba vstajat. Ni ga čez komot in lenobo.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Analogno vse.

Jure24: točno take zadeve sm mel v mislih. Hvala :)

Nevem kaj se je zgodilo zgoraj ampak hotel sem napisat: Izdelal si bom tudi činč interkonekte iz 100% srebra.
Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 280
  • Avtomobil: 525tds Touring

Proti koncu 70h se je zaključil razvoj gramofonov. Iz tistega časa se najde kaj rabljenega za normalen denar. Imam osebno DUAL 1226 pa sem kar zadovoljen :-D Kupil preko bolhe, menjal iglo in gremo :ok

Ok, ojačevalec + kabli + zvočniki naj bi bili tudi na nivoju pa se sliši vse skupaj primerno...

LP, BB

P.S.: http://www.hifimuseu...tenspieler.html

Urejal BB, 03.12.2015, 12:35.

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 102
  • Avtomobil: BMW

Saj vse OK, samo čas gre naprej , gramofon ??? A mora res nujno delati pk pk pk ko igla dol sede ............

Saj ne rečem nostalgija... imam tudi jaz en tak stolp samo .... razvoj gre naprej ..... gramofoni so za one, ki NE slišijo trave rasti..., če pa že pa kako KUZMO vzami.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.audio-kon...view_ad&id=3569

To so 8ohm al 4?
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj vse OK, samo čas gre naprej , gramofon ??? A mora res nujno delati pk pk pk ko igla dol sede ............

Saj ne rečem nostalgija... imam tudi jaz en tak stolp samo .... razvoj gre naprej ..... gramofoni so za one, ki NE slišijo trave rasti..., če pa že pa kako KUZMO vzami.

Ne vem kdaj si ti na zadne gramofon poslušal ampak na dobrem gramofonu je glazba čist neki druzga kot če jo predvajaš s CDja.

Kar se kuzme tiče bi se takoj zanj odločil, sam je za moj žep predrag. Žal.

Kar se časa tiče je pa zdej čas vinila bolj kot kadarkoli v zadnjih 30 letih. Dobesedno je povpraševanje po platah tako veliko, da ponudba ne dohaja povpraševanja.

Urejal voith, 03.12.2015, 13:39.

Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 574
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

jaz imam doma Sonus Faber zvočnike in Rotel komponente, kable sem pozabil katere imam. Za set sem dal malo premoženje in še danes po 10 letih špila vrhunsko. Če bi si kupoval še enkrat, bi šel na lampe in vzel kak dober gramofon, vsekakor pa bi obdržal zvočnike. Zdaj se pederiram in poslušam muziko preko ipada s kavča, imajo pa lampe in gramofon svoj čar.

Če ti ni škoda denarja pojdi do Ubiqa, kjer imajo demo center in lahko dodobra stestiraš opremo pred nakupom. Jaz sem kupil pri njih, kjer sem imel priložnost spoznati tudi g. Kuzmo.

P.S.: ne pozabi na kvalitetne kable.

Dober nakup in predstavi pridobitev.

Urejal kn3z007, 03.12.2015, 14:13.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

moebius
moebius

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 261
  • Avtomobil: Laguna dci 180 4control

jaz imam doma Sonus Faber zvočnike in Rotel komponente, kable sem pozabil katere imam. Za set sem dal malo premoženje in še danes po 10 letih špila vrhunsko. Če bi si kupoval še enkrat, bi šel na lampe in vzel kak dober gramofon, vsekakor pa bi obdržal zvočnike. Zdaj se pederiram in poslušam muziko preko ipada s kavča, imajo pa lampe in gramofon svoj čar.

Če ti ni škoda denarja pojdi do Ubiqa, kjer imajo demo center in lahko dodobra stestiraš opremo pred nakupom. Jaz sem kupil pri njih, kjer sem imel priložnost spoznati tudi g. Kuzmo.

P.S.: ne pozabi na kvalitetne kable.

Dober nakup in predstavi pridobitev.

Sicer je ze kar nekaj casa minilo od kdaj sem se zanimal za hi-end Hi-Fi, se pa spomnim da so sonus faber kar neobcutlijvi zvocniki in da rabis kar mocn amplifier za to poganjat, kar je pa zelo drago pri lampah, kaksen Mcintosh recimo . :)
LP,Moebius
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Super, hvala. Bom šel definitivno pogledat.

Glede kablov si bom naredil kar svoje iz 99.999% čistega srebra, tisto je baje če je dobro narejeno daleč najboljše in vseskupaj pride konkretno pod 100€ če sam narediš.
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 320
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Problem high end -a je upasati vse naprave, prostor in kable med sabo. Najti pravo zdravilo in pravi način. Srebro ali ne srebro še ni uspeh.
Prikaži več možnosti
    • moebius je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 487
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Še večji problem je, tako kot pri mnogih stvareh danes, predvsem veliko zavajanja.
Prikaži več možnosti
    • berni je všeč

moebius
moebius

BMW fanatik

• Uporabnik

Problem high end -a je upasati vse naprave, prostor in kable med sabo. Najti pravo zdravilo in pravi način. Srebro ali ne srebro še ni uspeh.

:ok
LP,Moebius
Prikaži več možnosti

moebius
moebius

BMW fanatik

• Uporabnik

Še večji problem je, tako kot pri mnogih stvareh danes, predvsem veliko zavajanja.

Bi prej rekel da stranke same sebe zavajajo.
LP,Moebius
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej načeloma se gre za to s čim si zadovoljen.

Dober hifi zgine in ostane glazba, zanič pa ruži in te računalniške opcije vse ružijo in se slišijo narobe. Odlično se sicer izkažejo pri metanju bomb v quake in raznih komadih kjer sam grmi skos, ampak pri neki bolj kompleksni dobesedno glazbi in ne nekem renderiranju zvokov, pa je dokaj fail.

Sej mogoče se bo tudi to kar nameravam sestavt slišalo narobe ampak je po moje korak v pravo smer glede na slišano na podobnem sistemu.

Sam rad hodim po koncertih in to večinoma po metalskih, čeprav mi paše tudi klasika in veliko stvari umes.

Človek bi čez palec rekel, da pri metalu in žganju na polno ne more biti razlike, pa je to čisto zgrešeno razmišljanje, ker razlika je ogromna. Nekaj časa nazaj sem na LPju poslušal Slayer in se sliš tko res faking dobr, mogoče mam jaz slabe MP3je ampak za tako masten zvok se splača narest nekej. :)

Urejal voith, 03.12.2015, 16:29.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.