Skoči na vsebino

Gramofoni & High End HiFi

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
137 odgovorov v temi
gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 478
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Bi prej rekel da stranke same sebe zavajajo.

Tudi res, placebo je še kako pogost primer v audio vodah, ampak velikokrat se prodaja megla, izgled, znamka, eksluzivnost ...

... in te računalniške opcije vse ružijo in se slišijo narobe.

Ti imaš, kot vedno, svoje prepričanje (zelo pogosto napačno) in se te niti ne splača prepričevati. Ampak saj boš videl, če se boš podal v te vode, boš spoznal marsikaj, na kar zdaj niti pomisliš ne.

Če je želja gramofon, go for it, poglej še Pear Audio, slovenec Peter Mežek takisto izdeluje odlične gramofone.
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Sej načeloma se gre za to s čim si zadovoljen.

Dober hifi zgine in ostane glazba, zanič pa ruži in te računalniške opcije vse ružijo in se slišijo narobe. Odlično se sicer izkažejo pri metanju bomb v quake in raznih komadih kjer sam grmi skos, ampak pri neki bolj kompleksni dobesedno glazbi in ne nekem renderiranju zvokov, pa je dokaj fail.

Sej mogoče se bo tudi to kar nameravam sestavt slišalo narobe ampak je po moje korak v pravo smer glede na slišano na podobnem sistemu.

Sam rad hodim po koncertih in to večinoma po metalskih, čeprav mi paše tudi klasika in veliko stvari umes.

Človek bi čez palec rekel, da pri metalu in žganju na polno ne more biti razlike, pa je to čisto zgrešeno razmišljanje, ker razlika je ogromna. Nekaj časa nazaj sem na LPju poslušal Slayer in se sliš tko res faking dobr, mogoče mam jaz slabe MP3je ampak za tako masten zvok se splača narest nekej. :)

Z aposlušat metal so meni najboljši system fidelity ;) rockerji znajo nrdit zvočnike za rockerje.

Je pa res čer v vinilki k mp3ji so katastrofa že cd je ene 5x boljši v vzvoku vinilka da pa metalu poseben čar. Jst jih imam nekaj in bi vse imel v ploščah.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 554
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Ti imaš, kot vedno, svoje prepričanje (zelo pogosto napačno) in se te niti ne splača prepričevati.

Tudi res. Ampak če bi tebe ocenil glede na to kakšno opremo zbiraš kar se tiče hifi-ja, te dam v kategorijo pop glazbe iz devetdesetih. (upam da ti ne delam krivice)

Namreč poznam še vsaj dva, ki imata skoraj enak okus za HW in poslušata točno to. :)

Pa še zaupaj mi koliko klasičnih koncertov ali pa na sploh kakršnih koli inštrumentalnih koncertov si obiskal v zadnih par letih?

Skoraj upam stavit, da je razmerje obiskanosti koncertov med nama vsaj 20:1 ali več, s tem da smo se vozili na koncerte tudi po več kot 2000km v eno smer in se rutinsko vozim po 500 do 700km na koncerte iz česar izhaja, da zelo dobro vem kaj hočem slišat.

Koliko blizu temu zvoku bom prišel je pa uprašanje, na katero sem se odločil si odgovoriti te dni.

Je pa -to govorim iz izkušenj- zanimivo in poučno poslušati nasvete ljudi, ki so hardcore pop fani, ker pri Im a barbie girl komadu res zablesti razlika med povprečnim in high end sistemom. (če verjameš)

Urejal voith, 03.12.2015, 17:37.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 478
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Obiskovanje koncertov zame za oceno kakovosti sistema ni pomembno. Replikacija koncertnega zvoka doma ni mogoča.

Najprej boš moral razčistiti par osnov in upoštevanje nasvetov ti lahko prihrani kar nekaj časa. Ampak ja, zate so seveda merodajni le nasveti tistih, ki poslušajo isto zvrst in hodijo na koncerte. :laugh

Good luck! :ok2
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Nevem kje pol dobiš referenco za ocenjevanje kvalitete reprodukcije? Neka imaginarna al ko slišiš enostavno veš, da je pa to - to?

Rade volje sprejmem nasvete, sploh ni problema. :)

Lej tole sm slučajno snemal par let nazaj, tle se sliš katastrofalno, pač telefonski mikrofon. Ampak, v živo se tole sliši noro dobr, na trenutke božansko.

Torej zame je kvaliteten sistem tak, da mi prenese čimveč tistega, kar sem slišal tam, v dnevno sobo. Tole na videu je čista katastrofa, dober digitalni posnetek je bistveno boljši, pa še vedno ni to to. Upam da me vinil mogoče v kombinaciji s kakim lampašem pripelje še korak ali dva bližje.

Urejal voith, 03.12.2015, 19:01.

Prikaži več možnosti

mark_7
mark_7

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 519
  • Avtomobil: E36 323ti

Proti koncu 70h se je zaključil razvoj gramofonov.

http://www.racunalni...-brez-igle.html
:)
je pa cena res........
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Gramofonov mogoče, igle pa so se v zadnjih letih precej razvijale in so danes precej različne tako v kvaliteti kot ceni. Pa tudi tonskih rok iz karbonskih vlaken nekak ni blo konec 70tih.

Tale je recimo na novo razvita ca 2 leti nazaj in košta reci piši $5k

Objavljena slika

Al pa tale igla je tudi kul in ni iz konca 70tih..

http://www.ebay.com/...TwAAOSwHnFV5TCu

Urejal voith, 03.12.2015, 19:23.

Prikaži več možnosti

klemn007
klemn007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 805

A za Nubert zvočnike si že slišal, v Stereoplayu so jih vedno dobro ocenili price/performance. Kupiti jih je možno samo preko spleta oz. imajo samo eno trgovino v stilu showroom.

http://www.nubert.de/

Urejal klemn007, 03.12.2015, 19:32.

Mi o volku, volk iz gozda. :)
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 684

Jurja za nove al rabljene zvočnike?
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Nimam problema z rabljenimi načeloma. A je kdo že slišal v živo une nautilus polžje hiške ob B&W? Me res zanima kako to zveni kej..
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.njuskalo....-oglas-16449424
Prikaži več možnosti

Adis-PGA
Adis-PGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 618
  • Avtomobil: #

http://www.njuskalo....-oglas-17010815

Nisem expert, verjetno pa tudi cena ni zadnja.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.njuskalo....-oglas-16449424

Teli zgledajo hudi k pes. Me zanima kako se sliš tak box.
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik

Kolikor je jaz KEFa spomnim iz sejma. KEF prodaja v Ljubljani digitalija-shop, lahko greš malo poslušati, ne vem pa če imajo točno ta model, a osnovo se bo dalo slišati.
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Sistem Fidelity R-509 so po 1500 komad po mojem rabljene dobiš za 1500.

Jaz si želim točno to kar si ti želiš, koncert doma. No doma nimam teh zvočnikov sem pa pri njih dal skozi ene 4 ure muzike vse iz koncertov od dobrih cdjev - original do presnetih do kaset.

Padu dol.

Sicer pa klasike nismo poslušali, najbolj klasika je blo Live in Pompei PF.

http://systemfidelit.../price-list.php

Urejal Dark Funeral, 04.12.2015, 09:50.

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Live in Pompei

Liek en od najboljših koncertov v zgodovini človeštva. :-D

Kar se boksov tiče bom verjetno najprej štartal na nekaj manjšega, ker imam dokaj majhen flet atm oziroma dokaj nabasan z raznimi oglatimi rečmi. Kakšni bookshelf format z res odličnim zvokom bo verjetno tokrat preferenca. Pol če mi rata slučajno razširt življenski prostor na ene 200m2, se bom pa bolj na kake kolose fokusiral.

:bow :bow :bow :bow :bow :bow
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 949

Treba je slišat zadevo pa izbrat kaj komu paše. Vsak sliši drugače in testiranje komponent lahko potrdijo le meritve katero pa kaj igra najbolje ko pa to zadevo vklopiš pa to posluša 100 ljudi pa bi nekateri tak nekateri tak...

Idi poslušat stestiraj pa vzami kaj tebi najbolje v uho gre. Ni nujno a ti bo najboljša, najdražja zadeva najboljša...
Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 280
  • Avtomobil: 525tds Touring

HiFi ter posebej še High End sta zeeeeeloooooo relativni ter specifični zadevi :ok Ta kot imajo vsa oči svojega malarja imajo tudi ušesa nekaj podobnega :-D

Če ima kdo zadosti fraj časa lahko alo prebere http://www.hifimuseu...-ist-hifi.html

Drugače pa iti poslušat zadevo ter seveda povprašati kako se odrazi sprememba velikosti, oblika ter zapolnitev prostora da nebo prevelikih presenečenj.

Glede gramofona je pa tako da kot sem že zgoraj opisal ima vsak svoje preference kaj rad sliši ter predvsem kako. Meni je svetski Motorhead iz LP-ja, kot tudi marsikatera ambientna glasba iz CD-ja boljše produkcije zašpilana preko mojega SONY XA5ES CD playerja...

MP3 je samo za kak telefon preko vgrajenega zvočnika ali pa tolko da je nek hrup razen samo kladiva in flexa v delavnici :-D FLAC + dober DAC pa je super :)

Osebno imam eno sobo samo za filme ter muziko. Z ene strani 7.2 sistem z beamerjem da se trosi tlak za gledanje filmov, z druge strani pa gramofon, CD ter DAC preko Magnepanov za dušo... :cool

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 320
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

MG 1.6,1.7, 3.6 3.7 ali 20.1, 20.7 ?? ?
Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 573
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

Teli zgledajo hudi k pes. Me zanima kako se sliš tak box.

Kef sem imel jaz doma en mesec, ko sem čakal na dobavo Sonusov. Če ti je pomembno to, da se ti trese bajta je to to. Sonus faber je vsaj za moja ušesa imel bistveno lepšo reprodukcijo zvoka.
Sem ti že napisal. Pojdi do Ubiqa v njihov demo center, naj ti priklopijo kar bi rad kupil in poslušaj. Ko najdeš pravo kombinacijo, odkartaš vijolice in si doma postaviš kot želiš. Preko foruma boš težko kupil kar želiš. Lahko ti trobimo kaj imamo mi, ampak moraš enostavno sam slišati.

Ko sem jaz kupoval, sem najprej gledal neke bedne hifije. Potem sem šel na Marantz reference in B&W zvočnike. No potem sem se po priporočilu bratranca odpravil še v Ubiq, tam 4 dni zaporedoma poslušal različne sisteme in na koncu naročil meni najljubšo opcijo.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.