Skoči na vsebino

Gramofoni & High End HiFi

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
137 odgovorov v temi
Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 002
  • Avtomobil: DxxViii i CS

Kef sem imel jaz doma en mesec, ko sem čakal na dobavo Sonusov. Če ti je pomembno to, da se ti trese bajta je to to. Sonus faber je vsaj za moja ušesa imel bistveno lepšo reprodukcijo zvoka.
Sem ti že napisal. Pojdi do Ubiqa v njihov demo center, naj ti priklopijo kar bi rad kupil in poslušaj. Ko najdeš pravo kombinacijo, odkartaš vijolice in si doma postaviš kot želiš. Preko foruma boš težko kupil kar želiš. Lahko ti trobimo kaj imamo mi, ampak moraš enostavno sam slišati.

Ko sem jaz kupoval, sem najprej gledal neke bedne hifije. Potem sem šel na Marantz reference in B&W zvočnike. No potem sem se po priporočilu bratranca odpravil še v Ubiq, tam 4 dni zaporedoma poslušal različne sisteme in na koncu naročil meni najljubšo opcijo.

Ti je zadeva po občutku igrala primerljivo z demo centrom in potem doma kjer je prostor in postavitev drugačna?

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 554
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Ne daleč od tega, da bi rad tresel bajto. Za to mam hišni kino in čist solidno trese če je treba, sam hišni kino gradi komplet vse na basu, kar pa mi ni ok pri poslušanju glazbe.

Drgač pa bom šel v ubiq mal pogledat, brez skrbi. Sam čas si moram vzet.

Uni kefoti ipozantno zgledajo, to je vse.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 826
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

@Voith samo ena dobronamerna kritika, ker vidim, da ni lapsus. Napiše se glaSba, ne glaZba. :ok
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Nepismen. Neki še v srhr pišem na to temo in rutinsko menjam v glavi, ker tam je pa z. :)

Urejal voith, 04.12.2015, 16:14.

Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 685

Pozabil pa je povedati da je Sonus faber dražji od KEF. Kef je igral povsem dobro na hifi sejmu par let nazaj, in daleč od tega da bi treslo. Je pa pri vseh hifi debatah podobno, vsi naštevajo do onemoglosti, a na koncu mora kupec sam poslušat in kupiti.
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.hifiwigwa...eakers-Preowned
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa si kaj lastite od audia tukaj?
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 119
  • Avtomobil: BMW

Kaj bi Dr.Sah rad vodič za tatove naredil ??? :laugh

Urejal Mat xxl, 04.12.2015, 23:01.

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 541
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Kaj je narobe s tole temo?
http://forum.bmwslo....ead.php?t=35336

kaj menite o Pro ject gramofonih

Mnja no...
Mogoče bo zvenelo kot da so mi zanič, pa ni tako, ker ga imam doma, zraven sebe.
Pa vseeno, sem vedno mešanih občutkov. Predvsem me moti kvaliteta izdelave. Okej, mene pogosto motijo stvari, ki jih večina niti ne opazi, raje imam "staro šaro", ki je narejena kot se zagre, hkrati se zapičim v detajle. Me ganejo tudi novodobne reči, ki hudo zgledajo. In Projecti temu ne ustrezajo popolnoma.

Praktičen primer:
Pogledaš spodnjo stran gramofonov tam do "classic line". Ja polom, kakšni plastični pokrovi kablov, vse nekaj približno, ko na nekih kitajskih produktih za par €. Adijo pamet. Potem, ker vse moram razdreti, pogledaš notri in se zgodi da so stvari polotane, da te groza. Pa spet neke čudne rešitve, bolj poceni, kot ne.
Da zadeva očitno tudi je bolj šlampasta, sem moral pri svojem menjat motor. Enostavno se mu je čisto zbledlo, začel je karnekaj preskakovat, ipd. Halo? Seveda je tako narejen, da ga niti odpret ne moreš, pač vse je skupaj znetano, pozabi, razen če vse razsuješ in razžagaš. Nov nadomestni je prišel tako kitajsko pakiran, ko da stane 2€. Definitivno ne stane 2€, vsaj mene ne. In je isti za več kot pol linije gramofonov, skratka drek. Enako kot ročke, ki sicer niso slabe, ampak ni neke bistvene razlike med modeli.
Pri določenih so prav čudne izbire igel, ki so prišle stock z gramofonom. Zakaj bi kupil nekaj, da takoj menjaš.
Pri teh bolj vstopnih modelih so tudi priključni kabli bolj skret. To je še model iz Inteka sam priznal. Pa tko vstopni model, pa še vedno 600€.
Načeloma imam rad stvari, ki se jim vidi, da so ročno delo. No teli gramofoni so v negativnem pomenu takega izgleda, ko da jih je nek otrok sestavljal. Saj ne rečem, prva vizualna slika je zelo lična, ampak detajli pa "nevidno" je pa polom.
Pa tudi prva slika, kaj vrag, Classic line, ki sploh ni poceni, WTF so ta poceni grda stikala na vrhu gramofona? In to pri precej gramofonih drugih proizvajalcev, tudi za par jurjev je tako, ne vem, a se ne da malo več na estetiki naredit? 99% hudo, pol pa en drek na vrhu torte, ki vse pokvari.

Po drugi strani ga pa imam, ker igra lepo. Za ta denar je kul. Zunanji izgled mi je všečen, so minimalistični in lepi.

Nisem pa še imel prilike preizkustiti reicmo "signature" linijo, tisto zgleda precej drugače. :mljask No hja, za tako ceno že mora bit.

Skratka, saj ti bi to moral razumeti, ker si podoben pacijent in imaš raje staro šaro.
Ne vem zakaj ne pogledaš za kakšnim Dualom, kot ti je BB predlagal? Na bolhi se jih najde po nesramno nizkih cenah, polni prahu- jih pa hitro poberejo preprodajalci. Malo ga razdreš, očistiš, namažeš in ko mu podaš ljubezen ti jo konkretno vrne.
Thorensi (ogneš se tistih, ki so drek), Sansui, Luxman... kar nekaj res hudih modelov, so pa tudi cene primerne.

Je pa spet večni problem te stare šare, da jo moraš imeti rad in živce zanjo. Novo priklopiš pa dela. Stara te pa vedno nekaj j*be v glavo.
Ravno ta teden sem klel moj ojačevalec, se mu nekaj blede in potem, ko vse odprem, začne delat. Sestavim, neha. Potem imam, evo, še sedaj razdrtega, naj slučajno proba kaj, bo takoj dobil izvijač za darilo. Vse masivno narejeno, zategnjeni vijaki ko za na mars, kovina. Večino stvari se tudi da razdret, če le imaš živce. Je pa pač star šara, vedno nekaj.
Prikaži več možnosti

Adis-PGA
Adis-PGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 618
  • Avtomobil: #

Ne daleč od tega, da bi rad tresel bajto. Za to mam hišni kino in čist solidno trese če je treba, sam hišni kino gradi komplet vse na basu, kar pa mi ni ok pri poslušanju glazbe.

Drgač pa bom šel v ubiq mal pogledat, brez skrbi. Sam čas si moram vzet.

Uni kefoti ipozantno zgledajo, to je vse.

Poznam lastnika ubiq firme, sem mu pomagal pri nakupu 535d. Ostalo na pm. :ok
Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 742
  • Avtomobil: Clown shoe, 1275 turbo

Problem high end -a je upasati vse naprave, prostor in kable med sabo. Najti pravo zdravilo in pravi način. Srebro ali ne srebro še ni uspeh.

Nekako tako. :ok Hifi je inštrument, ki mora bit uglašen in prostor je dejavnik kjer se zgodba začne. Dalje pa je vse odvisno od tega, koliko si pripravljen dat za setup.

Sam prostorsko več kot bookshelf velikosti nimam kam vpasat ampak je impresivno kakšen nivo zvoka se da dobit tudi že iz sorazmerno majhnega zvočnika.

Moj setup je mix stare šole in digitalne solate: Linn Kan Mk2 zvočnika + Marantz amp + Topping D20 DAC + .flac format.

Iskreno, gramofona ne pogrešam. Hiter dac in dober posnetek sta več kot zadovoljiva, v nekaterih primerih popolnoma nerazločljiva napram vinilu. Isto mnenje deli tudi podnajemnik, ki špila v Big bandu RTVslo in živi nad mano. Njegov sistem je v osnovi podoben kot moj, vendar so vse komponente za razred boljše od mojih.
He who shall be last, shall be sideways and smiling :-D
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj bi Dr.Sah rad vodič za tatove naredil ??? :laugh

Res je, ker lopovi ravno to iščejo po hišah.
Prikaži več možnosti

stonesour
stonesour

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 078
  • Avtomobil: avto

hojla pobje, malo offtopic, ampak vseeno...
Pozna kdo Croma servis iz Šentvida, ali ok ali ne?
Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 280
  • Avtomobil: 525tds Touring

MG 1.6,1.7, 3.6 3.7 ali 20.1, 20.7 ?? ?

To bi bilo lepo :)

Ne jaz kot zgodovinar imam en par MG I ki čakajo prenovo ter trenutno v uporabi MG II b :) Ni ravno top šit ampak jaz sem zadovoljen :ok

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako zvenijo te MGji v primerjavi z navadnimi boksi? Si sploh ne predstavljam kako ta 'pojoči tepih' deluje. :)

Urejal voith, 05.12.2015, 20:46.

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 321
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

To bi bilo lepo :)

Ne jaz kot zgodovinar imam en par MG I ki čakajo prenovo ter trenutno v uporabi MG II b :) Ni ravno top šit ampak jaz sem zadovoljen :ok

LP, BB

Meni 20.1 igrajo :-D
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 776
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Ko sem bil v teh vodah pred leti sem veliko raziskoval, sedaj pa se vec pozabil. Takrat (2001) sem nabavil Jamo X8 (lep zvok, mogoce po merilih avdiofilov ne, za mene dovolj takrat) in Marantzov 7x150W reciever. Se po tolkih letih spilajo, najbolj fascinantno je da so samo 18 centimetrov siroki, imajo bocno postavljene 20cm bas enote, ki gredo do 36 herzov, zraven tega 2x130mm srednjetonske enote in en visokotonec. Zagotovljeno cinglanje kozarcov v vitrini.

Vendar kot se verjetno zavedas, postavitev zvocnikov, oblika in velikost prostora , kakor tudi razpored pohistva v prostoru so izjemno pomembni dejavniki za kvaliteto in vernost reprodukije. "Oder" ko zapres oci, se lahko z oddaljevanjem zvocnikov od stene posteno izboljsa (dvigne ali spusti).

Kar se tice ojacevalcev, ce si financno pripravljen dat za kvaliteto, potem so 10 - 15W prava izbira :ok

Urejal MajoR, 05.12.2015, 21:00.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj je narobe s tole temo?
http://forum.bmwslo....ead.php?t=35336

Mnja no...
Mogoče bo zvenelo kot da so mi zanič, pa ni tako, ker ga imam doma, zraven sebe.
Pa vseeno, sem vedno mešanih občutkov. Predvsem me moti kvaliteta izdelave. Okej, mene pogosto motijo stvari, ki jih večina niti ne opazi, raje imam "staro šaro", ki je narejena kot se zagre, hkrati se zapičim v detajle. Me ganejo tudi novodobne reči, ki hudo zgledajo. In Projecti temu ne ustrezajo popolnoma.

Praktičen primer:
Pogledaš spodnjo stran gramofonov tam do "classic line". Ja polom, kakšni plastični pokrovi kablov, vse nekaj približno, ko na nekih kitajskih produktih za par €. Adijo pamet. Potem, ker vse moram razdreti, pogledaš notri in se zgodi da so stvari polotane, da te groza. Pa spet neke čudne rešitve, bolj poceni, kot ne.
Da zadeva očitno tudi je bolj šlampasta, sem moral pri svojem menjat motor. Enostavno se mu je čisto zbledlo, začel je karnekaj preskakovat, ipd. Halo? Seveda je tako narejen, da ga niti odpret ne moreš, pač vse je skupaj znetano, pozabi, razen če vse razsuješ in razžagaš. Nov nadomestni je prišel tako kitajsko pakiran, ko da stane 2€. Definitivno ne stane 2€, vsaj mene ne. In je isti za več kot pol linije gramofonov, skratka drek. Enako kot ročke, ki sicer niso slabe, ampak ni neke bistvene razlike med modeli.
Pri določenih so prav čudne izbire igel, ki so prišle stock z gramofonom. Zakaj bi kupil nekaj, da takoj menjaš.
Pri teh bolj vstopnih modelih so tudi priključni kabli bolj skret. To je še model iz Inteka sam priznal. Pa tko vstopni model, pa še vedno 600€.
Načeloma imam rad stvari, ki se jim vidi, da so ročno delo. No teli gramofoni so v negativnem pomenu takega izgleda, ko da jih je nek otrok sestavljal. Saj ne rečem, prva vizualna slika je zelo lična, ampak detajli pa "nevidno" je pa polom.
Pa tudi prva slika, kaj vrag, Classic line, ki sploh ni poceni, WTF so ta poceni grda stikala na vrhu gramofona? In to pri precej gramofonih drugih proizvajalcev, tudi za par jurjev je tako, ne vem, a se ne da malo več na estetiki naredit? 99% hudo, pol pa en drek na vrhu torte, ki vse pokvari.

Po drugi strani ga pa imam, ker igra lepo. Za ta denar je kul. Zunanji izgled mi je všečen, so minimalistični in lepi.

Nisem pa še imel prilike preizkustiti reicmo "signature" linijo, tisto zgleda precej drugače. :mljask No hja, za tako ceno že mora bit.

Skratka, saj ti bi to moral razumeti, ker si podoben pacijent in imaš raje staro šaro.
Ne vem zakaj ne pogledaš za kakšnim Dualom, kot ti je BB predlagal? Na bolhi se jih najde po nesramno nizkih cenah, polni prahu- jih pa hitro poberejo preprodajalci. Malo ga razdreš, očistiš, namažeš in ko mu podaš ljubezen ti jo konkretno vrne.
Thorensi (ogneš se tistih, ki so drek), Sansui, Luxman... kar nekaj res hudih modelov, so pa tudi cene primerne.

Je pa spet večni problem te stare šare, da jo moraš imeti rad in živce zanjo. Novo priklopiš pa dela. Stara te pa vedno nekaj j*be v glavo.
Ravno ta teden sem klel moj ojačevalec, se mu nekaj blede in potem, ko vse odprem, začne delat. Sestavim, neha. Potem imam, evo, še sedaj razdrtega, naj slučajno proba kaj, bo takoj dobil izvijač za darilo. Vse masivno narejeno, zategnjeni vijaki ko za na mars, kovina. Večino stvari se tudi da razdret, če le imaš živce. Je pa pač star šara, vedno nekaj.

Una tema je zastavljena kot iskanje nekih katalogov. Katalogi me ta trenutek ne zanimajo.

Zanimiv review project-a, a to maš debut? Ta mi je všeč ker je tko vizualno čist, čeprav bi rad kaj za kakšen razred višjega. Je pa zanimivo, da tko kilavo delajo te stvari.

Kar se bolhe tiče se mi zdi, da se gre večina ljudi mal zlatarne, se najde včas kej dobrega ampak večina vsega je pa overpriced.

Kar se stare šare tiče pa imam rad dobre stvari pri tem pa me strost niti najmanj ne moti. :)

Kar se tice ojacevalcev, ce si financno pripravljen dat za kvaliteto, potem so 10 - 15W prava izbira :ok

Zaenkrat imam ojačevalec Luxman L-3 iz leta 1978 v pristnem stanju celo z vsemi papirji in katalogom. Sicer je solid state ampak zveni odlično, se je pa leta 78 prodajal v UK za 450 funtov, danes je to 2500 funtov torej okol 4500€. :eek

Za moje pojme zveni zelo lepo, če dobim še kakšne primerne zvočnike bi moral biti super, pa še predojačevalca za phono ne rabim, ker je že integrated.

Tale: http://www.rvhifi.co...ated-amplifier/

Power Output: 42W/42W (8 Ω , both channels driven) Total Harmonic Distortion: no more than 0,03% (8 Ω , both channels driven) Rated I.M.: no more than 0,05% (8 Ω, 42W/ch, 60 Hz : 7 kHz =4 :1) Frequency Response: 15 Hz - 60 kHz (within -1 dB) Input Sensitivity/Impedance: Phono : 2,5 mV/50 k Ω Tuner : 145 mV/50 k Ω Aux : 145 mV/50 k Ω Monitor 1, 2 : 145 mV/50 k Ω Signal-to-Noise Ratio (Input short-circuited): Phono : better than 84 dB (IHF-A weighted, 10 mV) Tuner : better than 90 dB (IHF-A weighted) Aux : better than 90 dB (IHF-A weighted) Monitor 1, 2 : better than 90 dB (IHF-A weighted) Residual Noise: no more than 1 mV Tone Control: Lux NF type (100 Hz ±11 dB, 10 kHz ±10 dB) Filter: High Cut : 7 kHz (-6dB/oct.) Subsonic : 25 kHz (-6dB/oct.) Channel Separation: Phono : better than 60 dB Aux : better than 70 dB Power Supply: 110 - 120 V, 220 -240 V 50/60 Hz Dimensions (W x H xD): 438 x 105 x 289 mm (17¼" x 4⅛" x 11⅜") Weight: 8 kg (17,6 lbs) net - See more at: http://www.rvhifi.co...h.cekwbsvZ.dpuf

Enkrat če bo keš bi si omislil pa enega McIntosh lampaša. Sicer bi hotel slišat prej, ampak zadeva mi že vizualno tolk dobr zgleda da dol padeš.

Urejal voith, 05.12.2015, 21:18.

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 321
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Mcintosh je ok, ampak le ta visoke serije, drugo je bolj izgled, ki je pa tudi specificen.
Potem je bolj ziher varianta Audio Research, Lamm ... ali nekaj posebnega( potrebno upasat z zvocniki) Atmasphere.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Kam pa spadajo te mcintosh 7xx lampaši? Ti se včasih pojavijo na ameriških straneh relativno ugodno sploh 725 (25w) so me že parkrat zasrbel prsti, čeprav vseeno če nebi bil zadovoljen bi bilo preveč keša.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.