Skoči na vsebino

Grafične tablice

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
22 odgovorov v temi
veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 027
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Zanimam se za to grafično tablico. Vse skupaj je bol za igranje, kot kaj drugega. Torej malo risanja za veselje. Ima kdo izkušnje s temi tablicami. 100 € mi je vrh glave.

https://www.mimovrst...s-crna?v=828241
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 890
  • Avtomobil: DxxViii i CS

Sam sem mnenja, da za koliko toliko normalno uporabo mora biti večje dimenzije od tvojega linka :ok.

Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 086
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Za 100e boš razočaran po mojem. Poleg tega je precej majhna. Za tadenar si raje nabavi njihovo pravo pero z katerim rišeš na papir in pol samo zlowdaš na pc. Drugače pa poizkušaj, še vedno jo lahko vrneš.

Ali pa vsaj bamboo vzami ker ta ki jo gledaš ni lih neki, razen za otroke.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Jst že par let uporabljam Genius G-Pen M712X pri delu s fotografijami in lahko rečem, da sem zadovoljen z njo za mojo občasno rabo. Sigurno ni na nivoju Wacom tablic z enakimi specifikacijami, ampak price/performance pa mislim, da je odlična, sploh za občasno hobi uporabo. Nato, da je tole že star model, poglej kaj ponujajo sedaj.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Tele ta majhne Wacomove so bolj res za igračkanje, za kako resno delo to ni. Če bi rad nekaj orenk potem greš na večje Wacome.

Jaz sem imel tamalo, delala dobro, vendar ni bilo to ravno to, nato mi je nekega dne pregorela.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz tega ne rabim za delo, ampak za veselje. Rad rišem in sem mislil mali iz papirja prešaltat na računalnik. Torej katero svetujete kupiti pri nas, tako, da imam garancijo?
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Jst bi na tvojem mestu probal z Genius EasyPen F610E. Solidna Wacom tablica je za občasen hobi malce draga izbira, bi rekel.

Review je videt kul.

http://bcchardware.c...views&Itemid=75

Testing:
Testing a product like the EasyPen F610E is a lot about subjectivity. I currently own a couple of Wacom products – the small and very portable Bamboo MTE-450A as well as the Bamboo Fun Tablet. Both of these products have served me very well over the years. In fact, a few years back I bought MTE-450A’s for everyone that worked for BCCHardware and edited some of their own images.
The Genius EasyPen F610E is just as handy as these – albeit it is a bit larger. If you like a nice small tablet, this one is probably not for you. That being said, the larger surface area does allow for greater control of your pen and therefore a lot more precision when editing photos or drawing in your favorite applications.
The EasyPen claims to have 4000 LPI (Lines Per Inch) and 2048 pressure sensitivity levels and while I cannot actually test these claims out completely, it does offer a lot of precision and variation to the pressure sensitivity. I used this extensively through the past few weeks and I’ve got no complaints as far as precision and overall feel.
One thing I do appreciate is that you can specify the Tablet to only work on one screen. On my main workstation (Thinkpad T430), I have a total of three displays and by default, this presents a weird arrangement for the tablet. Thankfully, I can specify that the F610E works only on the 30” Samsung 305T display and therefor it offers great precision without screen jumping during editing. This is a nice touch and can be enabled in the provided software with a quick drop-down for which screen you want the pen locked to.
Speaking of the pen, it’s an interesting mix. It is a bit fatter than a Wacom pen and while the part you hold is pretty much the same size, the fact that the Genius pen contains an “AAA” battery, makes the pen a bit top-heavy. It’s not a huge deal, but it does make it a little unwieldy for some light-touch applications. I have no idea how long the battery will last, but so far it’s been top-notch. If you use it constantly, I can imagine that the battery will become a bit of an issue, but for casual users, I’m sure it won’t be a problem.
On the last page, we’ll cover a few of our final thoughts as we wrap up this review.

Slo prodajalci.

http://www.lovecnace...8407/m/2355089/

Urejal Rottie, 17.12.2015, 11:52.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Ampak cenejša kot Wacomova. To je A4 format, če se ne motim a ne?
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Ampak cenejša kot Wacomova. To je A4 format, če se ne motim a ne?

Ja, skoraj A4 ( A4 je 11.7 x 8.3 inch). Genius je veliko cenejši od Wacoma. To je tko, kot bi BMW in KIA primerjal recimo ... ni enako dobro, ampak price performance dobiš za isti denar več pri KIA. Za hobi zadeve bi rekel, da je dovolj dobro.

Urejal Rottie, 17.12.2015, 16:45.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

@Veloce ... si pol kaj nabavil?
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 420
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Za hobi zadeve bi rekel, da je dovolj dobro.

V bistvu ne, jaz bi raje vzel manjšega wacoma.
Če znaš risat ne rabiš nevemkako velike površine, poznam ljudi ki na malih starih wacomi delajo čuda, bolj je važno, da znaš uporabljat programe, čopiče in da imaš "grip" kot pa sama tablica. Kar pa itak pride le z vajo. Medtem ko te geniusove so večinoma res igrača. Razlika je pol bolj v samem penu, kjer ima pri intuosu senzor naklona, art pen (posebaj ali cintq pa ša barrel)

In ni nujno, da je večja tablica ravno bolj uporabna, nekje vmes je treba izbrat, oziroma zelo odvisno kaj rabiš in kaj želiš delat. Za to kar piše veloce bo povprečen bamboo (ne vem kako je zdaj komercialno temu ime zdaj je bivši bamboo nov intuos nekaj takega, bivši intuos je intuos pro, karnekaj) čez glavo.
v bistvu bi dobil kaj pametnega lahko na bolhi če bi dlje spremljal, ker te zadeve po dobrih cenah gredo izredno hitro, precenjena šara pa visi gor.
Jaz imam Intuosa 4 in ga pol časa kolnem ker je res ogromen, zasede veliko prostora, prenosen je bolj ne kot ja in za določene stvari je treba delat giganten premik roke. Je pa res, da je to tako uporabniku specifično da je treba probat. In so programabilne tipke zlata vredne, ring tudi. Jaz imam recimo miško našponano s hitrostjo in občutljivostjo, da še ni bilo osebe, ki bi se vsedla za mojo kišto in me nebi klela, če sem normalen. Za to pa imaš gumbe na njej in si prilagodiš, vsakemu svoje. :ok
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

@Octopus... A si kakšno Geniusovo tablico dejansko probal, da veš, da je taka huda razlika? Ker jst, ko sem izbiral kaj kupiti takrat, sem prebral kr nekaj reviewjev okoli tega, pa niso pisali, da bi bila taka huda razlika, kot je razlika v ceni. Zato sem se tudi odločil za Genius na koncu, ker je ne uporabljam tolk, da bi mi opravičevalo kupit kaj dražjega. Žal pa nisem nikoli imel šanso delat z Wacomovo, da bi sam občutil razliko.

Urejal Rottie, 30.12.2015, 17:58.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Jah drugače nebi pisal, a? Je pa res, da veliko objav na forumu je nekaj na pamet.

Probal sem dve različni genius tablici, model pojma nimam, sicer nobena ni bila ravno nova, ampak za neko resnejše delo a-a. Dobro, saj za neko igranje ja, ampak bo veloce za isti denar lahko dobil res lep, boljši rabljen bamboo ali se pa malo več stegne in ga tudi lažje proda naprej kasneje, če nebi rabil. To govoriva o teh, ki si jih svetoval da so cenejše od najcenejših wacomov. Obrabljajo se hitro, cel paket mi ni bil všeč. Imajo tudi neke bolj solidne modele in tudi njihovi nižji modeli imajo že tipke, ki si lahko makroje naštimaš, to zna biti boljše od wacoma kjer za novo reč moraš odkartati precej. Pri določenih geniusih je bila ergonomija poraz, tipke na vrhu, namesto da bi bilo prilagodljivo levičar/desničar. Večina kar sem videl geniusov mi ni bilo všeč, tistih ki so mi bili pa še nisem videl v živo. Skratka z malo truda in sreče najdeš zelo hud malo rabljen wacom, ki bo zmlel vse geniuse.
Pa je že pri wacomu podpora tako v riti, da glava peče, bog ne daj, da hočeš kje dobiti bolj ugodno nov pen, ali ga direktno naročit, te gumpci sploh nimajo zaloge, sramota in to za stvari, ki so pogosto professionalna raba in ljudje rabijo v 24 urah ne v treh tednih. :crazy + absurdne cene nadomestnih delov, od konic, rezervnih risalnih podlag, ipd.

(Pozabil sem povedat, ja, moj intuos mi je "ogromen", ker je Large in pride kar velika risalna površina.)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Še ena nova zadeva ... ni slišat slabo, sploh pa ne za ta denar.

Fstoppers Reviews the Huion H610 Pro Graphics Tablet

https://fstoppers.co...s-tablet-116471

cheap-graphics-tablet.jpg

Urejal Rottie, 01.03.2016, 17:39.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 086
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Jaz samo vem da ga ni čez wacom in pika. Daš gor driverje iklopiš maxa in ga sam prepozna in furaš :D

To bo moj naslednji nakup, po trackball miški še to, da bo zapestje in roka kot je treba laufalo še mnogo let.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Če ti je tablica delovno orodje, itak jasno da je to le Wacom višjih serij ... te cenejše stvari so pač bolj za tiste, ki tablico uporabljajo za občasen hobi in si ne morejo/nočejo privoščiti nakupa drage tablice. Sj tudi v vseh reviewjih piše, da niso "čisto take" kot Wacom, ampak so pa "dobre za ta denar".

Urejal Rottie, 02.03.2016, 00:46.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 459
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

Jaz sem imel malo manj kot eno leto Intuos Pro M model za službene namene. Super zadeva, ampak meni premajhna za risanje. Če ti je tablica orodje, potem bi gledal vsaj L velikost. Vse ostalo so manj ali bolj drage igračke.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

ni slišat slabo, sploh pa ne za ta denar.

Te huion tablice so tako sranje, da glava boli. Če nekaj doma kracaš mogoče, pa še to res ne vidim smisla zakaj nebi dal raje 50€ več pa vsaj v miru delaš, kot pa da ti živce požre. Poceni ripoff wacoma z driverji v riti in bogo kompatibilnostjo. Pa ima že wacom svoje težave.

To je tako kot tisti ripoff X5, kajj e že CEO nekaj takega. Saj na hitro za laika je podobno ja. Tukaj se pa tudi konča.

Pojdi še malo prelistat oglase za tele reči od prodajalcev na egayu pa se boš nasmejal, že v oglasu en kup opozoril, kaj vse NE dela.  Srsly?! da ne govorim o nekaterih njihovih modelih pena, ki so na kabel. Wait, ja, res je, dela, ko ga prikllopiš na žico. Ko v banki, kjer se podpisuješ s privezanimi kuliji.
Dobre za ta denar.... jah če stane 50€ je pač verjetno dobra, da jo ima nekdo na mizi kot okras in občasno mogoče kaj u izi nariše. Zame so to smeti, ker mi je še tega denarja škoda za nekaj napol neuporabnega.

Ko smo ravno tukaj, svojega intuosa 4 L sem zamenjal za M pro. :-D 

Iz ravno obratnih razlogov kot kn3z007, tablica ima najdaljšo stranico 48 cm :crazy , kot je že vidno v temi o laptop torbah zadeva niti pod razno ni mobilna in gre od hiše. Izjemno lepo stanje, imam še rezervno podlago zraven, čeprav je tista na tablici brez kakršnihkoli resnih ris in ni oguljena.

Če koga zanima, ga prodam oziroma menjam za cintiq 12wh ali 13HD z mojim doplačilom. bom mogoče tudi temo odprl na forumu, ker vidim, da je nekaj zanimanja za tablice.

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Da ne bo, da Octopus le nekaj nabija, evo, izvoli primer, kako tale ripoff smet počepne že v štartu pri malenkost bolj zahtevnih željah:

Huion GT220 21.5

Obupno kitajski oglas:

http://www.ebay.co.u...t0AAOSwQTVWAtu~

Primer uporabe:

For Win Painter Remarks 1.Adobe Photoshop It sometimes may not have the pressure when using Cs5/Cs6, just restart the software.If still has the same problem and sometimes can not paint when using CC, please paint by the mouse first, then change to the pen.

A se hecaš? Kdor resno uporablja take reči sploh ne razmišlja o miški.Pa je to photoshop, najbolj basic tool za večino uporabnikov take tablice?! Ko nek ruski traktor iz začetka industrijske revolucije, da greš ročno ven kurblat, da zadeva pol deluje?

In tako dalje:

11.Sketch Book proWhen painting near the top, some lines may jumper out,it's not a big problem for 2011. Can't draw lines for 6.25

22.Mudbox 2014Ok,just some delay in drawing and slow-reation from the computer

Ko prebereš take zadeve, ti že kar slabo postane.
Pa so tole šele remarksi, ko je treba zadevo kupit, v praksi se ti potem šele pokaže hudič. Ne me hecat, "OK, just some delay", haha. Pol pa pride nova verzija progrmaov ven pa lahko Huion vržeš v smeti in kupiš novega, da bo vsaj delalo.
In ja, razumem tezo "za ta denar", a za ta denar če se malo bolj potrudiš imaš za 550€ pri nas malo rabljenega Cintiq 13HD, ja, pol manjši, a vsaj dela. Ali pa za 670€ nov v Švici, oziroma 800€ pri nas.
Če pa to rabiš za šolo in poučevanje, kar navaja oglas in posledično večji ekran, pa verjetno ne bo problem dati pač trikrat več in imeti orodje, ki bo leta služilo namenu in delalo, ko ga rabiš. Brez polnjenja svinčnika in podobnih bedarij.

EDIT:
Preden bo kdo pomislil, da je Octopus nek Wacomnaci, tudi Wacom mi gre občasno pošteno na živce, ker je za svoj denar bi lahko ponudil več in podpiram vse kitajce, ki delajo konkurencno, da bo končno se nekdo zmigal in bolj potrudil. Škoda le, da je kitajska konkurenca po principu "skopirajmo in naredimo cheap ripoff, saj je folku vseeno, le da zgleda podobno".
Wacomovi drajverji so občasno tudi groza, pa ta wheel bi lahko že enkrat normalno delal pri PS. Novejše tablice so vse bolj plastične. Intuos 4 je komplet vijačen, meni se nikoli ni zvijal. Medtem ko novješi PRO ga ne moreš odpret, brez, da bi se polomili vsi zatiči, zvija se ko gumi bonbon. Aja, saj res, kapitalistična logika dam ora vse na servis in stat dražje kot nov produkt, za brezveze. Vse večji so "gapi" med spoji, da se je svinjarija nabira. Podlaga se hitro oguli, cena replacementa je bizarna. Tipke niso dovolj zatesnjene, ljudje ki to uporabljajo delajo ogromno s tem in doma in vsepovsod, jedo zraven zaradi narave dela in če jo poliješ je sranje, lahko bi kdo razmišljal o tem. Sem ravno zadnjič en PRO popravil, da tipke zopet delajo. A je težko par tipk bolj kakovostno naredit? Cintiq 12w, a smo resni, cable managment, halo? Zakaj nima ogromni Cintiq za dva jurja kakšen pametnejši pen holder ampak je isto jajce za 100€ ali pa dva jurja?
Ipd.
Je pa res, da sem jaz tečna hobotnica in me zmoti šlamparija in detajli.

Urejal Octopus, 02.03.2016, 14:27.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Hmmm ... me zanima kako to potem testirajo te revije, ki objavljajo reviewje za tablice, če je res tako sranje, da tega ne pogruntajo ... razen, če so plačani, da napišejo lepo reklamo za slab produkt.  :blackeye

BTW ... Octopus, če boš prodajal  intuos 4 L povej, mogoče ga bi jst vzel, da vidim kako je delat z Wacomom proti mojemu Geniusu. :ok2

Urejal Rottie, 02.03.2016, 14:29.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti