Skoči na vsebino

Poliranje alu platišč

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
144 odgovorov v temi
plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 798
  • Avtomobil: vse za prodat

alora...

rad bi se mal poigral med prostim cajtom in sicer bi rad spoliral feltne do visokega sijaja- skoraj kot krom...

zanima me če je kak stručko tuki gor ki mi lahko pomaga z nasveti- vse, od materiala in pripomočkov do samega postopka kako se zadeve lotit in jo uspešno spelat do konca :laugh

evo tole sem zasledil na enem forumu pa me zanima če je kej na tem al je to bol kak kekec pisu: :ok2

Poliranje aluminija - najlažja stvar. Barvo odstraniš s šmirglom ali z lavo. Lava je ena čudna suspenzija (kot sperma), ki se namaže tam kjer hočeš odstranit barvo in barva čez par ur odstopi - se stopi, zgrbanči itd. Keč je samo, da je lavo težko očistit, je močna in razjeda roke, pa ni kislina. Za odstranjevanje lave je najbolje imeti pri roki kakšno vodo i šampon + gobico.

(Pazi se nasvetov, da lahko barvo odstraniš z kislino - npr. akumulatorsko. To lahko svetuje samo kdo, ki ni še nikoli nič z rokami delal - folk kr neki naklada. Kislina namreč ne topi barve ampak aluminij, tako da lahko poliranec mimogrede uničiš!)

No, ko si se znebil barve najprej (če je treba) pošmirglaš z vodobrusnim finim, zelo finim šmirglom (oziroma prej z grobejšim, če je treba). Če je površina gladka ni treba nič šmirglat.

Poliraš s purolom ali kakšno grobejšo pasto za lak brez voska (profesionalno ličarsko - za grobe posege - poliranje bajšpricov npr.) Polira se tako, da na kos vate ali cunjo stisneš malo paste in potem drgneš predmet poliranja. Ko se ti zdi, da se ti ne da več, del, ki si ga poliral zbrišeš do sijaja z mehko cunjo. Če se ne sveti dovolj, postopek ponoviš. Povem pa ti, da se zasveti praktično takoj, kajti aluminij je mehak.
Poliraš lahko tudi strojno - kupiš šajbo iz filca (Baumax) za v bormašino in jo uporabljaš namesto vate. Naštimaj male obrate, da ne dobiš vsega v ksiht!Dokončaš z mehko krpo.

Spoliran in očiščen aluminij lahko namažeš z zaščito za lak - tekočim voskom ali avto pudingom. Namažeš - zbrišeš do bisokega sijaja - tako alu ne bo oksidiral (takoj). Z uporabo voska se izogneš nadležnemu lakiranju s prozornim lakom. Prozorni lak namreč strašno rad odpada - se lušči in rad tudi porumeni.
"the coupe has all the power of the Z3 roadster...and none of the thrill of the wind over your bald spot.The M coupe is nothing if not unique"
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik

tako sem mislu...

Objavljena slika

Objavljena slika

lep dan vsem!! :beer
"the coupe has all the power of the Z3 roadster...and none of the thrill of the wind over your bald spot.The M coupe is nothing if not unique"
Prikaži več možnosti

AC SCHNITZER
AC SCHNITZER

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 544

:umruodsmeha sam primerjavo si pa dau, svaka ti čast

....Lava je ena čudna suspenzija (kot sperma), ....

:umruodsmeha :umruodsmeha :umruodsmeha
Prikaži več možnosti

Poslanec
Poslanec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 499
  • Avtomobil: M4,M3

http://forum.bmwslo....
Kupim csl platišča za M3 ---> ps me!
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik

stari to sem jaz skopiral iz enga foruma...sej sem napisal (se mi zdi)

drgač pa a ni huda razlika na uni feltni :metalc
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik

http://forum.bmwslo.com/viewtopic.php?t=8796&highlight=poliranje+plati%9A%E8

na teh straneh ki so v tej temi jaz nič uporabnega ne najdem polek tega pa ne znam čisto nič nemščine...

a ma kdo kaka navodila kako to naredit in katere proizvode uporabit?? :blabla

hvala :beer
Prikaži več možnosti

AC Schnitzerjeva dama
AC Schnitzerjeva dama

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 152

Kaj pa če enostavno odpelješ h Španu - ti bo pomojem znau zrihtat stvar! :ok
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

aha, zdej vidim, zakaj nisem takrat dobil odgovora...

Cena za poliranje cca 150.000 odvisno od velikosti platišč in zahtevnosti

ja no... to je vse prej, kot poceni, vsaj za naše razmere... za nemčijo je verjetno dokaj normalno.
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 881
  • Avtomobil: zgoraj brez

Jaz sem svoje Azevke poliral sam doma in moram rečt da ni bilo nevem kake razlike od tistih ki jih je dal kolega polirat za 150000 SIT.
Nevem sicer kdo je to napisal, da enostavno spucaš barvo dol in spoliraš s purolom, ker ta očitno tega še ni počel ampak je samo slišal da se tako da.
Tudi jaz sem se lotil tega dela samo s temi podatki, vendar iz tega ni bilo rezultata. Vendar ko sem enkrat začel sem moral tudi dokončati. In tako mi je vzelo najmanj mesec dni po 8 ur na dan da sem jih spravil do visokega sijaja. Vsako platišče sem brusil najanj 4x in sicer s brusnim papirjem 100, nato 240, nato 360, nato 600 in na koncu 800 ali 1000. Šele takrat pride na vrsto poliranje. To pa sem počel s tremi različnimi pastami in z bormašino.

Rezultat je bil res fenomenalen, vendar so mi skoraj prsti odpadli od brušenja.
Zaključek: Te zadeve se ne bom več lotil.

Ko bom imel čas bom prilepil še slike!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

wrc
wrc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 255
  • Avtomobil: X-a

a ni ceneje kar pobarvat na novo. :beer
Kaj pa peskanje?
Dr.DREJAR
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik

@TomE30Cabrio: a nam boš še razkril postopek in katere paste itd. si zraven uporabljal...če se ti da enkrat ko boš mel čas spiši to pa mi magar pošlji PS...hvala ti! :beer
Prikaži več možnosti

Poslanec
Poslanec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 499
  • Avtomobil: M4,M3

Človek ti je povedal,da je porabil 30x8=240 ur dela za poliranje in bi se ti dejansko lotil te zadeve.... :crazy Raje plačam 240 jurjev,kot pa da se sam *ebem s tem...
Kupim csl platišča za M3 ---> ps me!
Prikaži več možnosti

Vinko
Vinko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 347
  • Avtomobil: BMW 525iA

Fantje tega ne priporočam. Če je gdo zainteresiran mu zrihtam kot že 100 krat rečeno pri mojmu kolegu. http://www.daradan-kfz.de/

LP Vinko
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik

ma sej očitno je to res prezahtevno sploh pa preveč časa gre v ku..ac..še posebi bi se jebu k sem mislu polirat moje M 19" :crazy
Prikaži več možnosti

Vinko
Vinko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

M 19, misliš od M3? Takšne so trenutno na poliranju, ti lahko zrihtam slike.

LP
Prikaži več možnosti

ddddd
ddddd

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 200
  • Avtomobil: Quadrifoglio

Ej, Vinko, če imaš slučajno že narejene kakšne slikce samo na dan z njimi, da vidim kako kaj napreduje delo. :-D
Prikaži več možnosti

Vinko
Vinko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Sem bil včeraj pri mojstru, žal ima zasedeno proizvodnjo vse do konca marca. Kdo pa je zainteresiran pa se lahko zmeni za "termin" poleti. V roku 7 dni mu spolira felne z popustom cca -10-20%.

Kdo je zainteresiran predlagam, da se dobimo pa vas peljem v delavnico, da vidite izdelke v živo. Vas sigurno prepriča.

LP Vinko
Prikaži več možnosti

TomazS
TomazS

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 683
  • Avtomobil: Audi A4 Avant 2.5 tdi V6

Če pa bi še kdo doma poliral!!

Kaj pa če bi feltne najprej speskal in na ta način odstranil barvo, Z šmirglom bi pa začel lepo brusit in verjemite se da lepo narest. Speskam jih pa jaz cena 1800 komad!
Prikaži več možnosti

Vinko
Vinko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Alu se ne more peskat, je premehki.
Prikaži več možnosti

TomazS
TomazS

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 683
  • Avtomobil: Audi A4 Avant 2.5 tdi V6

Ne mi tega govorit, ker jih peskam vsakodnevno!! In za informacijo alu se ne poškoduje!! Ko so speskane se jih z šmirglom zgladi, pošprica z špric kitom, zbrusi, nanos temeljne barve (priporočljivo, ni pa nujno) Nanese se bazo v poljubnem odtenku in čez vse to prozoren lak! Sem ličar in te stvari poznam. Lahko pa še preveriš pri drugih ličarjih!! Končen izgled, čle platišče nima poškodb je,v kot da je popolnoma nova!
Če pa so poškodovana se jih po peskanju lahko popravlja ( Sitar, Kamnik). Če jih je potrebno variti, mora biti varjeni del obvezno peskan, da je čist in stara barva ne moti varjenja. Po popravilu pa tako, kot sem že napisal.

Imaš pa prav alu je mehkejši kot železo, vendar se z pravo granulacijo peska (0,2-0,3 mm), in pritiskom do 7 bar, zadeva fantastično očisti stare barve. Kot sem rekel, vsakodnevno počnem te stvari in zelo dobro poznam rezultate.

Na mojem prejšnem avtu sem alu platišča obnovil na ta način.
Se pa lahko peskana platišča samo brusi do visokega sijaja! Spet pa je priporočljiv nanos prozornega dvokomponentnega avtolaka (Mobihel), Ni pa nujen, ker aluminij kot tak ne oksidira!
Prikaži več možnosti