Skoči na vsebino

Poliranje alu platišč

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
144 odgovorov v temi
Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 422
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Mah, saj je povsod tako, da nekdo, ki ima en sistem, do onemoglosti hvali svojega, vse ostalo je pa zanič, nemogoče... pač strah pred substituti...
Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 277
  • Avtomobil: 525tds Touring

...Spet pa je priporočljiv nanos prozornega dvokomponentnega avtolaka (Mobihel), Ni pa nujen, ker aluminij kot tak ne oksidira!

:confused :confused :confused

Si jih potem kdaj sploh še vozil na avtu? Dež, zamazanija od brems da o zimski soli ne govorim :confused

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

...Spet pa je priporočljiv nanos prozornega dvokomponentnega avtolaka (Mobihel), Ni pa nujen, ker aluminij kot tak ne oksidira!

:confused :confused :confused

Si jih potem kdaj sploh še vozil na avtu? Dež, zamazanija od brems da o zimski soli ne govorim :confused

LP, BB

PA saj jih tudi ta v MS ne lakira :confused
Prikaži več možnosti

Vinko
Vinko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 347
  • Avtomobil: BMW 525iA

Mislim da je debata že šla predaleč,
- v Nemčiji (od koder je tudi tehnologija mojga mojstra) je peskanje alu platišč prepovedano. Jih preveč preveč poškoduje. Zato so iznašli t.i. Kugelpoliranje. Poliranje z keramičnimi oz jeklenimi kroglicami.
- Surov aluminij oksidira, to je dejstvo
- "On v MS" tudi ne lakira. On nima surovega aluminija temveč alu z zaklučnim slojem "Krompoliranje", ki definitivno ne oksidira, ni pa primeren za zimo.

LP
Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 277
  • Avtomobil: 525tds Touring

Kak dolgo je pa obstojno "Krompoliranje" ?

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

s_mande
s_mande

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 547
  • Avtomobil: BMW

Jaz sem svoje problem resili nekako takole,sicer niso polirana ampak obnovljena.Zdaj glede peskanja cisto odvisno kako in s cim se peska,res da se lahko platisce tudi poskuduje,ampak nekdo ki to dela ga nebo.

Jaz sem svoja platisca kupil mal poskodovna(ena je bila mal udarjena) pa se majster Marovsek to lepo popravil,platisca polakiral,najprej z crno barvo potem povrsinski nanos srebrne barve in zalil z lakom.

Slike:

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

Komentarji,men je zelo vsec,izgleda kot crom lool!V zivo se lepse!

LP
[/img]
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 405
  • Avtomobil: e63 630iA LCI

Zelo dobro narejeno! :)

LP :ok
"Smo več kot ekipa, smo več kot ljubitelji, smo velika družina, ki nas povezuje ljubezen do znamke BMW"
Prikaži več možnosti

lukamarko
lukamarko

Drift God

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 460

- v Nemčiji (od koder je tudi tehnologija mojga mojstra) je peskanje alu platišč prepovedano. Jih preveč preveč poškoduje. Zato so iznašli t.i. Kugelpoliranje. Poliranje z keramičnimi oz jeklenimi kroglicami.
- "On v MS" tudi ne lakira. On nima surovega aluminija temveč alu z zaklučnim slojem "Krompoliranje", ki definitivno ne oksidira, ni pa primeren za zimo.

LP

Vinko, ta mojster tudi uporablja tehniko "kugelpoliranja"? Torej lahko polira celotno površino platišča? Kakšna je cena po platišču? Lahko posreduješ njegovo tel. št.?
Hvala
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Dobra barva :metalc

Samo roba se pa verjetno ne da peskat? :confused
Prikaži več možnosti

TomazS
TomazS

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 683
  • Avtomobil: Audi A4 Avant 2.5 tdi V6

še tole: t.i. kugelpoliranje ni nič drugega kot peskanje, s to razliko, da se uporablja jeklene kroglice oz steklene perle, namesto kremenčevega peska. Tudi granulat je manjši 0,1 mm do 0,2 mm. Seveda je pa osnova, da so platišča brez barve. Rezultat je res lepši, kot peskanje na kremenčev pesek. Peskanje, pa ne poškoduje aluminija!! Garantirano!!

BB! Govora je bilo o alu platiščih poliranih do visokega sijaja, kar pomeni, da je površina popolnoma gladka.

Vinko! Napisal sem, da aluminij kot tak ne oksidira, ko je poliran do sijaja!

Monaco! Nisem napisal, da je drugo zanič. Dal sem pač predlog za peskanje, in kasneje Vinku odgovoril in obrazložil, da se da tudi alu peskat.

Doma imamo peskanje že 20 let in imam veliko izkušenj z različnimi materiali za obdelavo kovin. Danes se lahko peska popolnoma vse. Samo izraz peskanje je napačen ker daje asociacijo na pesek. Dela se lahko pa na vrsto drugih materialov (orehove lupine, puder , steklene perle, jeklene kroglice in še in še). Različni materiali za različen učinek na različnih obdelovancih.

Če sem koga užalil z vsem tem mojim pisarjenjem se mu opravičujem. :beer
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Monaco! Nisem napisal, da je drugo zanič. Dal sem pač predlog za peskanje, in kasneje Vinku odgovoril in obrazložil, da se da tudi alu peskat.

Pripomba se ni nanašala nate ampak na "nasprotno stran" :ok
Prikaži več možnosti

TomazS
TomazS

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 683
  • Avtomobil: Audi A4 Avant 2.5 tdi V6

Se ti opravičujem! :beer
Prikaži več možnosti

Vinko
Vinko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

LP

Vinko, ta mojster tudi uporablja tehniko "kugelpoliranja"? Torej lahko polira celotno površino platišča? Kakšna je cena po platišču? Lahko posreduješ njegovo tel. št.?
Hvala

Platišča polira le ročno, lahko pa ti spolira tudi notranjo stran platišča, ni problema. Kugelpoliranje je bolj grobo poliranje in z njim ne dosežeš visokega sijaja. Razvija pa napravo za kugelpoliranje, za začetne faze njegovega dela. edina firma v Nemčiji za kugelpolirung je http://www.mf-felgenveredelung.de/, cena pa ni ravno niska, če prišteješ še potne stroške.
Cena? Zelo odvisna od termina kdaj želiš imeti platišča spolirana. Proizvodnja je pa do konca marca zasedena. Poleti pa so cene precej nižje. Okvirna sena je od 100€ po platišču naprej.
Tel:031-847-138. Če te stvar zanima me pokliči pa greva stvar v živo pogledat, se splača videt in te sigurno prepriča. Edino če ti ni M.Sobota na koncu sveta. Obratovalni čas pa je od 06-24.

LP Vinko
Prikaži več možnosti

Vinko
Vinko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Kdo mi lahko pomaga "spravit" slike na forum, pravkar odhajam k mojstru. Pošlite mi prosim mail na PS. LP
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

naloži jih na shrani.si ali moj-album.com in daj povezave v sporočilo :ok
Prikaži več možnosti

Vinko
Vinko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Stvar dela http://www.moj-album...inkopl/2181479/ , slike mam v aparatu, a je nekaj narobe. Jutri kupim čitalec in uredim.

LP
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Stvar dela http://www.moj-album...inkopl/2181479/ , slike mam v aparatu, a je nekaj narobe. Jutri kupim čitalec in uredim.

LP

Pravi naslov za album je http://vinkopl.moj-album.com/
Prikaži več možnosti

Vinko
Vinko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

http://vinkopl.moj-album.com/

no fantje uživajte. Vem da bo spet veliko polemik, a slike skušajo prikazat realnost. A vam povem, da je v senici še bljše. M3 platišča so politana samo na čelni strani, bočni robovi so ostali črni, na par slikah pa je vidna razlika med politano M3 felno ki je predzadja faza in krompolirano. Komentar je odveč. Felne pa so bile precej oguljene. So pa od forumaša, pa bo on povedal kako je zadovoljen.
Lahko noč.
Prikaži več možnosti

ddddd
ddddd

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 200
  • Avtomobil: Quadrifoglio

Hvala za slike Vinko. :beer

Izgleda fantastično, pa saj sem že bil pri mojstru in videl njegove končne izdelke, sam ko pa vidiš svoje feltne je pa sam :eek2

lpD
Prikaži več možnosti

Vinko
Vinko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Kaj je zdaj fantje, brez komentarjev?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.