Skoči na vsebino

Obnova legendarnega BMW starodobnika E28 518 carburetor

* * * * * 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
200 odgovorov v temi
LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 288
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Pravila so jasna (kombinacije številk in črk, ki so rezervirane za običajne registrske), potem je pa še prostor, ki omejuje določene kombinacije, ki izpadejo preširoke.

Menda so pa sedaj začeli še logično brati tablice po želji, in zavračajo neprimerno vsebino.

Tudi mene zanima, kaj so ti zavrnili... mi daš prosim na PS, da vidim, kaj je bilo?

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 389
  • Avtomobil: 4 kolesa in volan

Pravila so jasna (kombinacije številk in črk, ki so rezervirane za običajne registrske), potem je pa še prostor, ki omejuje določene kombinacije, ki izpadejo preširoke.

Menda so pa sedaj začeli še logično brati tablice po želji, in zavračajo neprimerno vsebino.

Tudi mene zanima, kaj so ti zavrnili... mi daš prosim na PS, da vidim, kaj je bilo?

Nenad napiši nam kaj so ti zavrnili, ni potrebe da vsakemu pišeš PS.

Urejal RRoman, 16.09.2019, 08:40.

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 098
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Mene pa zanima, če se da kje kupiti/narediti "glavne" številke šasije. Konkreten primer: vem za eno staro e28, ki jo je načela rja. Avto se rihta. Rjav pa je ravno tam, kjer so natolčene glavne številke šasije. Vidijo se le zadnje 3, morda 4 številke. Ostalo je luknja.

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 102
  • Avtomobil: BMW 518e e28

Pozdravljeni,

prva kombinacija v igri je bila LJ S-N, zavržena je bila zaradi premalo znakov, čeprav v zakonodaji lepo piše da se pomišljaj šteje kot en od označb! Druga kombinacija ki je bila v igri je bila LJ S13N, in je prav tako bila zavržena zaradi ne obstoja pomišljaja, če bi pa dal v tablico samo eden pomišljaj, kamor koli, bi zaporedje, vsaj zame, izgubilo pomen, dva pa itak ne moreš napisat... Tko da sem pol kar obupu in rezerviru "navadno" serijsko tablico!

Nisam pa hotu neko tablico ki bi bila samo za avto vezana, ampak da ima še kaj zraven, meni osebno pomembnega, kar se lahko v skrajnjem primeru prenese tudi na kak drugi avto...

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Mene pa zanima, če se da kje kupiti/narediti "glavne" številke šasije. Konkreten primer: vem za eno staro e28, ki jo je načela rja. Avto se rihta. Rjav pa je ravno tam, kjer so natolčene glavne številke šasije. Vidijo se le zadnje 3, morda 4 številke. Ostalo je luknja.

Da bi direktno vedu za nekoga ne, se pa da vse zrihtat, po moje da boš mogu blatnik na novo našvasat z že udarjenimi številjkami! Prvo bi osebno vprašal na BMW pooblaščenem servisu, pol pa še nekoga na BMW group-u! Sigurno nisi edini z takim "problemom", če pa vse te možnosti pogorijo, se sigurno da tudi neki tko bolj po domače zrihtat! Je pa e28-tka res specifična, vsaj jst pri obnovi nisam zasledil niti na enem drugem mestu vpisano VIN št. razen na S.D. blatniku... :confused

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Ne vem kje sem nazadnje nekje gledal avto in je imel točno to sicer ni bilo zaradi rjave šasije ampak neka fora je bila in ima avto čistp na novo šasijo narejeno in tablico katera nima čisto nobene veze z znamko avtomobila, ampak čisto na novo tako da ustreza zakonodaji. 

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 007

Ta je še prosta

KR C2-H3
E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, |{}| = 0
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Pozdravljeni,

prva kombinacija v igri je bila LJ S-N, zavržena je bila zaradi premalo znakov, čeprav v zakonodaji lepo piše da se pomišljaj šteje kot en od označb! Druga kombinacija ki je bila v igri je bila LJ S13N, in je prav tako bila zavržena zaradi ne obstoja pomišljaja, če bi pa dal v tablico samo eden pomišljaj, kamor koli, bi zaporedje, vsaj zame, izgubilo pomen, dva pa itak ne moreš napisat... Tko da sem pol kar obupu in rezerviru "navadno" serijsko tablico!

Nisam pa hotu neko tablico ki bi bila samo za avto vezana, ampak da ima še kaj zraven, meni osebno pomembnega, kar se lahko v skrajnjem primeru prenese tudi na kak drugi avto...

LJ S-N ne gre, ker ni treh znakov (štejejo samo črke in številke).

LJ S13N ne gre, ker kombinacija črka številka številka črka, ni dovoljena.

To, da ne gre skozi, ker ni pomišljaja, ni res... ker vsi, ki imajo imena na tablici, nimajo pomišljaja ;)

5. člen

(registrske tablice z izbranim delom označbe) 
(1) Izbrani del označbe sme vsebovati najmanj tri in največ šest črk ali
kombinacije črk in številk, od tega najmanj eno črko. Izbrani del označbe lahko vsebuje največ en pomišljaj na kateremkoli delu. 
(2) Izbrani del označbe, ki vsebuje pet znakov, ne sme vsebovati naslednjih kombinacij: 
– črka, številka, številka, številka, številka, 
– številka, številka, številka, številka, črka, 
– črka, številka, številka, številka, črka, 
– številka, številka, številka, črka, črka, 
– črka, črka, številka, številka, številka, 
– številka, številka, črka, črka, črka. 
(3) Izbrani del označbe, ki vsebuje štiri znake, ne sme vsebovati naslednjih kombinacij: 
– črka, številka, številka, številka, 
črka, številka, številka, črka
– številka, številka, številka, črka, 
– številka, številka, črka, črka, 
– črka, črka, številka, številka. 
(4) Izbrani del označbe ne sme vsebovati kratic državnih organov, določenih tujih predstavništev in mednarodnih organizacij. 
(5) Ne glede na določbo drugega odstavka prejšnjega člena sme izbrani del označbe registrske tablice vsebovati tudi črke X, Y in W.

Urejal LEO37, 16.09.2019, 20:35.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Se strinjam z napisanim, ampak če daš pomišljaj vmest bi šlo čez (pri drugi ideji tablice seveda), sam pol meni osebno ni tapravega pomena!
Točno ta člen zakona so tudi meni pol pod nos uturil...
Tko da, je kar je, odločitev je padla... Čakam na popravek carinske deklaracije in gasa naprej urejat do tehničnega... :-D

Ta je še prosta

KR C2-H3

Oprosti, sam Kranjske tablice ne dam na avto, ne vem za kok dnarja ne... :laugh

Mal heca seveda... :-D Da ne bo kaka vojna v moji temi zaradi tega posta... :napaka

Lp, N

Urejal Schonicu, 16.09.2019, 20:50.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Se strinjam z napisanim, ampak če daš pomišljaj vmest bi šlo čez (pri drugi ideji tablice seveda), 

Ne gre čez niti s pomišljajem, ker se elektronsko berejo samo črke in številke, brez presledkov in brez pomišljajev.

Računalnik ti "LJ S13N" ali "LJ S1-3N" v obeh primerih prebere LJS13N.

Zakaj pa ne daš

LJ XS13NX :ok2

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Schonicu je všeč

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik

Se strinjam z napisanim, ampak če daš pomišljaj vmest bi šlo čez (pri drugi ideji tablice seveda), sam pol meni osebno ni tapravega pomena!
Točno ta člen zakona so tudi meni pol pod nos uturil...
Tko da, je kar je, odločitev je padla... Čakam na popravek carinske deklaracije in gasa naprej urejat do tehničnega... :-D

Oprosti, sam Kranjske tablice ne dam na avto, ne vem za kok dnarja ne... :laugh

Mal heca seveda... :-D Da ne bo kaka vojna v moji temi zaradi tega posta... :napaka

Lp, N

:ok

Urejal RRoman, 17.09.2019, 18:16.

Prikaži več možnosti

dogg1410
dogg1410
  • Uporabnik
  • Sporočil: 18

Kaj pa LJ SI3N? :navijacica

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

19.09.2019. Finish... :-D

Po dolgih treh mesecih papirnatih vojn, zmišljevanja in božjega kompleksa raznih uslužbencev, z pomočjo pravih ljudi kateri ko dajo besedo se tega tudi držijo (vsi oni se bojo že najdli, da ne naštevam...), nešteto preveženih kilometrov v iskanju boljše/lažje poti do cilja - prve registracije v naši Sloveniji... Se je ta včeraj tudi zgodila!

V sredo sem moral prevzeti probne tablice, zaradi samega odhoda na homologacijo in tehnični! Pričekoval sem da bo časovna pot do pridobitve homologacijskega kartončka vsaj par dni, in glih stem v mislih vzel maksimalnih 5 dni zavarovanja! :-D

Prijetno presenečen ko so mi fantje z AMZS-ja na Leskoškovi 11 po mal več kot pol ure vročili vse potrebno za tehnični!!!

48766315003_a0fa0ea6b9_b.jpg

Ob enem smo še to uredili in z velikim nasmehom po največji jutranji konici se odpelju na AMZS Bežigrad, kjer so me čakale registerske tablice da dokončamo registracijo!

48766647536_99c55b97b7_b.jpg

"Ja, ja... Na mestu za invalide se ne parkira, kljub temu da maš feltne v isti barvi... :-D "

Zdaj pa z velikim olajšanjem spat, ker jutri je treba pred odhodom na Vranjsko (20. let SVAMZ-a) bavarijo oprat, spucat, našminkat, pa na rastavo!

Lep večer še naprej... :ok

Urejal Schonicu, 20.09.2019, 23:43.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, mico, MiranK in 8 ostalim je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 003
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Čestitam :metalc :ok

Prikaži več možnosti
    • Schonicu je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

:clap

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Schonicu je všeč

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Pozdravljeni,

včeraj smo dan začeli zelo zgodaj, bilo je dokaj sveže glede samega vremena, opčutki v vožnji pa neprecenljivi...

Zdaj po treh mesecih spanja se je bavarija prvih 100 km malce čudno obnašala, neenakomeren prosti tek, mal je tudi pokadila (kar nikoli nisam do zdaj zasledil)... Po pogoltnenih par litrčkov svežega 100 oktanskega goriva se je vse umirilo in dela tko kot sem navajen!

Čez celo poletje sem se še malo igral z avtomackim čokom - bimetalnom vzmetjo, moram reč da je za trenutne temperaturne pogoje vse odlično! Pri čisto mrzlem zagonu rabi smo enkrat po gasu ko se še vergla, pol že začne sam lovit in umirjat prosti tek! V najslabšem bo treba pri minusu še mal pojačat mešanco, ampak to ko se vreme odloči za kaj takega... Meni se zdaj nikakor ne mudi v zimo! :-D

Dost je pisanja, pokažem par utrinkov od včeraj in skočim po bavarca v garažo pol pa do očeta v Vodice na pripravo in za tem tudi pogostitev domačega roštilja! :mljask :-D

Tko smo dan začel:

48773534531_5fb69ce8d7_b.jpg

Tko smo pa dočakani na Vranjskem:

48773540656_244ecb00a5_b.jpg

48773197818_fd46fdeba4_b.jpg

48773197733_edd1964ff3_b.jpg

48773540936_d075cb3530_b.jpg

48773540791_08f0380935_b.jpg

48773734147_cca1263a64_b.jpg

Tko je pa izgledalo po razvrstitvi:

48773196908_ae4751f7f7_b.jpg

48773196688_b6438846b0_b.jpg

Fičkotov pa mali milion, upam da im je ratal podret rekord v številu na enem mestu... :ok

48773732737_ff1a3e2585_b.jpg

Po neuradnih številjkah se nas je včeraj na Vranjskem zbralo čez 800 avtomobilov (starodobnikov seveda) od tega okol 300 fičkotov!

In še spominček na ta lep dogodek...

48773916727_c7200f76ee_b.jpg

Lp in prijetno nedeljo želim... :ok

Nenad

Urejal Schonicu, 22.09.2019, 09:03.

Prikaži več možnosti

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 158
  • Avtomobil: 2X BMW

https://www.rtvslo.s...dobnikov/500221
Prikaži več možnosti
    • mic70 je všeč

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Pozdravljeni,

rad bi mal napisal o samem potrebnem zaporedju dogotkov za uvoz starodobnika iz držav izvan EU-ja!

Seveda vsak primer je/bo malenkost sam po sebi specifičen, tko da si lahko vsak ki dobi priložnost za tak uvoz lahko tale post vzame vsaj kot eno vrsto okvirnih smernic!

Pri meni je že to specifični scenarij da sem avto dejansko pripeljal z lasnim pogonom in z lastništvom urejenim z registracijo, ne samo kupoprodajna pogodba!

1. Po odjavi ali pridobitvi vozila takoj kontaktirati društvo SVAMZ ali kako drugo društvo starodobnih vozil za izdajo sporočila in sertifikata o razvrstitvi starodobnika

*Ogled na naslovu + certifikat 260eur

2. Na sedežu katerega koli homologacijskega organa potrebno je pridobiti izjavo o emisijski ustreznosti vozila (oprostitev DMV-ja za starodobnike) 10eur

3. Špediter - zraven že omenjenih papirjev rabiš še, slike vozila, sliko števca, vseh številjk, vin tablice, kupoprodajno pogodba ali carinsko fakturo, davčno št, in osebno izkaznico. Ko se carinski postopek zažene lahko zahtevajo tudi ogled vozila, pri meni niso. Glede same cenitve, če ne priznajo ceno iz kupoprodajne pogodbe se lahko njihova ocena (če je prevelika) ovrže z sodnim cenilcem, ampak to spet podaljša in podraži postopek.

* Carinski postopek z izjavo o hrambi vozila na domu cca 100eur

* Carina 10% od ocene vozila + DDV

4. Homologacija - vse zgoraj navedene papirje oddaš, obvezen ogled avta in čakaš da vnesejo vozilo v sistem, največ dve urce, odvisno od trenutne obremenitve sistema.

* 75eur

5. Tehnični pregled in registracija... :ok

Samoumevno je da so vsi papirji/dokumenti izdani v tujini prevedeni v Slo. Kot tudi, vsaj v zakonu piše, da od odjave vozila se mora sprožiti carinski postopek najkasneje v 14.dneh, v nasprotnem te lahko doleti zraven položnice od carine še kazen do 2000 eur. V mojem primeru to ni bilo izvodljivo, ker mi je preveč časa vzela samo izdelava vin tablice, kje so pa vsi drugi zapleti z pridobivanjem špediterja!

Opstaja tudi lažja pot, da dejansko ne migaš "nič" okol celega postopka, pooblastiš uvoznika rabljenih vozil / švercerja, sam to drastično podraži celo zadevo, meni je eden od teh "uvoznikov" hotu zaračunat 250eur+DDV samo za svoje usluge, in to ČE ne bo nobenih komplikacij... :crazy

Pri meni je celi postopek trajal slaba tri meseca...

Lep večer vsem... :-D

48773534356_b6babe6d26_b.jpg

Urejal Schonicu, 24.09.2019, 22:09.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, penny3, tonchy in 4 ostalim je všeč

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik

Uredil si, saj na koncu se itak vse uredi, izkušnja je ostala, na vložen denar pa si tudi že pozabil...važen je občutek ko obrneš ključ  :ok  

Prikaži več možnosti
    • Schonicu je všeč

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Uredil si, saj na koncu se itak vse uredi, izkušnja je ostala, na vložen denar pa si tudi že pozabil...važen je občutek ko obrneš ključ  :ok  

Točno tako, pred zimo še eno menjavo olja naredim, naslednje leto pa naprej rihtam "malenkosti" ki so ostale... :-D In seveda vse dokumentiram na istem mestu in istem portalu! 

Prikaži več možnosti