Skoči na vsebino

Obnova legendarnega BMW starodobnika E28 518 carburetor

* * * * * 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
232 odgovorov v temi
Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 136
  • Avtomobil: BMW 518e e28

Pozdravljeni,

po dveh mesecih sem si vzel mal časa da napišem kašno besedo tudi na forumu... Z dvema puncama pod isto streho je teško izpeljati določene zadeve, ampak, daleč od tega da "jamram", niti trenutka z hčerkico ne bi zamenjal za kar koli drugega! :)

Nekaj se je tudi postorilo na bavarcu, začasno se je sanirala elektrika pri plovcu goriva, oba signala mi je ratalo 100% sanirat, mase pa samo delno, pregloboko je uničena da bi se je rešilo... Glede tega spremljam ponudbe na e-bayu in čakam normalno ceno novega/rabljenega plovca!

Sama "sanacija" pa tkole...

50580825957_0f6d2da3dd_h.jpg

50579969733_df1a5b421b_h.jpg

50580696896_e050b6c51b_h.jpg

50579970463_3227c5925a_h.jpg

Napisal sem da je delno sanirano, dogaja se pa to da občasno zaradi slabe mase na plovcu, se na armaturki prižge rumena lučka za rezervo kljub zadostni količini goriva... Je pa toliko boljši/bolj točen prikaz količine goriva od kar je na plovcu povezava z obemi poli senzorja v redu...

Teden pred tehničnim in registracijo sem bavarcu privoščil tedensko vinjeto, tko da smo v parih večerih naredili okol 500 km mal bolj raztegnjene vožnje v končni predstavi... :-D

V enem od teh večerov je padel naslednji mejnik na števcu, 150k... :ok

Trenutki pred...

50580824822_f756017e54_h.jpg

In...

50579968573_bc7550f07d_h.jpg

Mal smo seveda tudi divjal, norc vem, čez 130km/h na naših avto cestah, :badidea, sam psst, nobenmu povedat...  :-D

50580711921_898385de48_h.jpg

A ja, pa tehnični narejen BP... Tokrat mi niso niti za puščanje olja mogli sikat...  :ok  Čeprav sem nazadnje opazil da mal pri ohišju razdelilnika inpulsa, tam k se na blok motorja pritrdi, počasi curlja motorno olje! Bo treba še tista tesnila zamenjat splomladi ko bo spet lepše vreme...

50579975553_d00e20ff73_o.gif

50580695851_e42cbd9508_h.jpg

Zdaj pa počasi priprave na hibernacijo, zimski set koles je že na avtu, bbs-ke oprane in na suhem, glede tega nisem nič slikal ker sem že parkrat objavljal in se nič ne spremeni, avto v luft in zamenjaš bicikl, pol gobo v roke in drgni, drgni dokler ne zadostiš potrebam po čistem...  :-D

Naslednji teden napovedujejo še suho vreme, tko da kak dan še skočim z bavarcem na šiht in nazaj, ko se poslabša vreme bo pa v garaži... Edino kar upam da odprejo v kratkem avto pralnice, ker mam že dobro popackane vse avtomobile doma!

Do naslednjič, ostanimo zdravi in lep večer...

Lp, N

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, penny3, nexus in 3 ostalim je všeč

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Stretching old bones... :ok

Po dveh mesecih popolne hibernacije smo danes naredili par deset kilometrov, tok da mal "kri" poženemo po kanalih... :-D

50940118801_17210d991e_h.jpg

Lp, N

Urejal Schonicu, 13.02.2021, 21:45.

Prikaži več možnosti
    • MG, soulfly, blackberet in 5 ostalim je všeč

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 931
  • Avtomobil: ni moj:(

Lep, ocem mnogo bolj prijeten z originalnimi platisci!
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Lep, ocem mnogo bolj prijeten z originalnimi platisci!

Se strinjam, oba kompleta platišč so lepa po svoje, je pa pri originalnih 14col tok bolj udobna vožnja pa za ene 10% manjša poraba goriva... Pri 17col pa vodljivost in bolj poln izgled bavarca...

:ok

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 613
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Lep, ni kaj. Tisti plovec pa le v kompletu zamenjaj ob prvi priliki, pa elektriko porihtaj,

Uživaj v vožnji :)

Prikaži več možnosti
    • Schonicu je všeč

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Pozdravljeni,

časi se spreminjajo in z njimi življenjske prioritete... Pred enim letom nisam nikoli mislil da se lahko odločim za tak naslednji korak...

Kratko in jasno, bavarc je na prodaj, odločitev je bila teška... Pred vsem ni časa več, za nego avta, tako kot si zasluži... Vsi ki prebirate temo od začetka veste da je avto zelo, zelo lepa osnova, marsi kaj je treba še postorit, ampak, nobena "pomanjkljivost" ni ovira za ključ obrnit in narest kak kilometer!

Upam da z objavo bližnice do oglasa ne kršim nobenega pravila foruma!? Če pa, prosim admina naj moje napake popravi, opozori...

Z prodajo mi se popolnoma nič ne mudi, in bom z veseljem še kak kilometer odpelju z bavarijo!

Naprošam vse ki tole prebirate, da za vsa vprašanja okoli prodaje, se obrnete na mojo telefonsko ali ZS, ker res ne bi rad "blatil" temo ki me/nas je spremljala zadnjih par let, in v katerih objavah sem neizmerno užival...

Lp, Nenad

040/416-059

https://www.bolha.co...8-oglas-6677158

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 539
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Hehe cena. :-D 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Schonicu je všeč

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 245
  • Avtomobil: Passat CC

lep in cena ni pretirana :) mogoče končno prodam čoln da lah na parkingu oldija parkiram,..(v času korone sem že dva kupca zgubu zaradi občin&regij blokade grrrr)

Urejal Zmago1, 31.03.2021, 07:44.

Prikaži več možnosti
    • Schonicu je všeč

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 665

Meni se tudi zdi cena zelo ok za tako obnovljen avto.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Schonicu je všeč

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 077
  • Avtomobil: LEPO

Daj Nenad ne delaj neumnosti...vem, naraščaj in vse ostalo, ampak saj bo čas tudi za bavarijo.

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti
    • voith je všeč

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Daj Nenad ne delaj neumnosti...vem, naraščaj in vse ostalo, ampak saj bo čas tudi za bavarijo.

Res že lep čas premišljujem, ni samo otrok uplival na odločitev, so tudi drugi faktorji, je pa ena od večjih rojstvo otroka in čas ki ga zahteva, in z veseljem uložim vanj ta čas...
Bavarc rabi konstantno časovno in denarno ulaganje... Da se res vse do konca zrihta in da bo na 99%, rabi ene 600-800 eur v materijalu in ene cca 40-60 delovnih ur!
Za naprej pa redno vzdrževanje...

Z prodajo mi se ne mudi, kot sem že napisal, da mi bo pa žal ker sem ga prodal, to sigurno, če ne prec pa takoj, pa čez čas! :)

Za enkrat me zasipavajo z ponudbami za menjave, še ni tapravega z gotovino v žepu... Je pa tudi po moje zelo slab čas za take prodaje, ker ko mamo državo u p***i, se tudi folk mal, ali več, nazaj drži z investicijam v take zadeve!

Hvala v vsakem primeru za podporo k spremembi odločitve... Se pa še kaj vidimo na skupih oldijev ko se vse sprosti, pa če sem z, ali brez moje e28-tke! :ok

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 153
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Za enkrat me zasipavajo z ponudbami za menjave, še ni tapravega z gotovino v žepu... Je pa tudi po moje zelo slab čas za take prodaje, ker ko mamo državo u p***i, se tudi folk mal, ali več, nazaj drži z investicijam v take zadeve!

Ravno obratno, čas je zdaj najboljši možen, folk je poln da glava peče.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك!

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, blackberet in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 064
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Ne prodajaj, ker ti bo žal. Še vsem je blo.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti
    • _Mihec_ in Schonicu uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.