Skoči na vsebino

Obnova legendarnega BMW starodobnika E28 518 carburetor

* * * * * 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
200 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 736
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Si platišča barval sam? Zakaj nisi tudi notranji del zrihtal u nulo?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 102
  • Avtomobil: BMW 518e e28

Tele slike poškodb, ki si jih pokazal, se mi zdijo zelo malenkostne, sam se bojim, po tem, kar sem že videl na takih vozilih, da ko ga enkrat razdreš, se bo rudnik oksida odprl....

Kaj češ, to je loterija in vsak avto, tudi novejši, preden začneš razstavljati ne moreš vedeti na kaj boš naletel... Pustimo se presenetiti, čeprav upam na čim manj presenečenj!!! :-D

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Si platišča barval sam? Zakaj nisi tudi notranji del zrihtal u nulo?

Žal nisem sam nič naredil, razen demontaže in montaže! Raje take stvari prepustim profijem ki imajo to v malem prstu...

Notranji del je zelo umazan od poliranja in zgleda vsaj na slikah res bogo... Res ima kr neki prask od centriranja in vteži, notranji robovi so mal podrgnjeni od premetavanja po skladišču, drugač je 90% vse ok... Zna se zgoditi da ih pihnem takrat ko bom 14tke rihtal, ker 14tke bom najverjetneje sam spesku in pobarvu, v isto barvo!

Prikaži več možnosti

TimiMB
TimiMB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 777
  • Avtomobil: E46d,E30i,E28i

Torej bo obnova avta??? Ličarja pa lahko kr prestaviš za pol leta še, ker bo imel klepar kaj za delat.

Ko boš ven vzel komplet tepih avta, se vidi pri čem si in kaj imaš

Drift is not a crime, is a different driving style
Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Torej bo obnova avta??? Ličarja pa lahko kr prestaviš za pol leta še, ker bo imel klepar kaj za delat.

Ko boš ven vzel komplet tepih avta, se vidi pri čem si in kaj imaš

Hvala za podporo Timi, ne vidim razloga zakaj ne bi prišlo do končne obnove... :confused 

Neki časa in denarja je že uloženo v avto, drugače ne bi niti teme odpiru niti začel na tem delat! In mi lahko verjameš da je avto biu zelo dobro pregledan vključno z odstranitvijo talnih tapet in pregleda na dvigalu...

Edino ker me po malem skrbi je rja pri sprednjih šalcah amortizerja ker ni mogoče brez demontaže blatnika ugotoviti kok je obsežna!

Ličarju/kleparju popolnoma zaupam, ker sva že sodelovala (obnovil mi je Vespo Piaggio px 200e, 87 letnik in Suzukija Grand Vitaro po zletu s ceste), cena in termin je že določeno, čas izročitve zrihtanega avta tudi (bolj okvirno :-D )...

Lp in hvala ker spremljaš temo...

Prikaži več možnosti

TimiMB
TimiMB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 777
  • Avtomobil: E46d,E30i,E28i

Jaz sem za to da se obnovi tako kot se to dela in imaš potem mir z rjo. Upam da nebo kakšne delne obnove (šminkanja) in čez leto dni prodaja (žal v slo e28 ne dosega neke velike vrednosti)

Drift is not a crime, is a different driving style
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 289
  • Avtomobil: e61, r55

Jaz sem za to da se obnovi tako kot se to dela in imaš potem mir z rjo. Upam da nebo kakšne delne obnove (šminkanja) in čez leto dni prodaja (žal v slo e28 ne dosega neke velike vrednosti)

Kaj si pa tečen, zaenkrat popolnoma nič ne kaže na to in se mi zdi tema zelo obetavna.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Prodaja tega avta ni v načrtu, za enkrat, to pomeni da se ne popravlja šminkerski ampak najbolje kar mi znanje in predvsem denar dovoli... Kaj bo pa v prihajajočih letih teško rečem, čas in situacija se hitro menja! "Nikoli ne reci nikoli..."

Ta vikend pa veselo na delo!  :-D 

Min načrti so: sastaviti vsa BBS platišča!!!

Lp...

Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 971
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Uf. Konkreten projekt.

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Pozdravljeni,

po dolgem času se spet oglašam... :D

Nekaj se je od moje zadnje objave naredilo, avto je razstavljen (vse je odstranjeno razen letvic na vratih, ključavnic, vse šipe so še na avtu in voznikovega sedeža z sprednjimi tapetami). Slike od "demontaže" so mal slabše kvalitete ker je foto aparat bil napačno nastavljen, ampak osnova je vidna!

Pri demontaži vsega je ugotovljeno še par stvari katere je treba porihtat. Zunanji semering na menjalniku je potreben menjave, par nosilcev motorja/menjalnika in še kaka malenkost katere se trenutno ne spomnim, je treba do avto delov v nabavo! Spet... :D lol

Bmw je pri kleparju/ličarju in upam da do konca junija pride z vleko nazaj domov, po prihodu avta nazaj dopust vzamem in počasi je treba vse sestavit in naštelat, po tem pa teško pričekovana registracija!

Števc je pri specijalistu na Nizozemskem, po dolgem iskanju (doma in v tujini) in tuhtanju glede financ, sem se odloču da dam pravemu in preverjenemu ćloveku... Načeloma se bo menjalo glavno vezje, preverilo delovanje celotnega števca in eventualno še kaj dodelalo/zamenjalo!

Zdaj pa slikice: :D

27029084001_8af9b41008_o.jpg

27029084871_29013fb759_o.jpg

26493517183_458b6167b1_o.jpg

Za konec te objave lahko še povem da so bombončki od BBS-a obuti v novo gumo in čakajo da avto pride od ličarja!

In še par slikic pri vulkanizerju... :D

27029088221_b3edd032d6_h.jpg

26493522523_01e298e2e3_h.jpg

27064177886_fa5b7da07f_h.jpg

27097230905_3109867972_h.jpg

Prikaži več možnosti
    • krt je všeč

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

In še ena prošnja za vse ki lahko pomagajo/svetujejo!

Rabi gume za sprednjo in zadnjo šipo, na e-bayu trenutno ponujajo nove samo Američani, cena kompleta niti ni tok huda če ne bi poštnina podvojila znesek! :(

Za vse ponudbe ali ideje mi lahko pišete na ZS!

Hvala in lp, N

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 289
  • Avtomobil: e61, r55

Hmm, upam da kaj pomaga.

zadnje:

http://www.ebay.de/i...IQrAUa8Q6UWvB2A

prednje:

http://www.ebay.de/i...VgjwlAjpqp8A1NA

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 927

Mogoče lahko daš kakšen kontakt za obnovo števca? Ter cena?

Si se kaj zanimal je pri nas mogoče kakšen tak strokovnjak?

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 982
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

https://www.wallothnesch.com/

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 877
  • Avtomobil: prdalica

Lepo za projekt...ne obupaj. Vse kar si si finančno računal koliko bo pomnoži z 2 že sedaj. Lahko sediš tri dni in računaš v detajle, a ko razdiraš avto je drug svet.

P.S. sem se pa nasmejal tem gumam Sommerstar do solz. Kaj je to zaen produkt? :-D

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Pozdravljeni,

obnova teče dalje, za enkrat po načrtih! :-D

Avto je trenutno na dvigalu, rihta se vse pod avtom, vsaj prejšni teden je bilo tako, do danes je tudi to narejeno, upam... :-D 

Vse okol avta je že poštimano, pošvasano, pobrušeno razen utorov za sprednje in zadnje steklo! Glavni mojster je bil neki cajta na dopustu, vajenci (njegova sinova) se ne upata sama šajb vn potegnit tko da na priloženih slikah so stekla še na avtu... Tko da skor sigurno bo avto doma začetkom julija... In pol malo lego kockice!!! :laugh

27417918370_c8ee0abd34_o.jpg

27417925390_8020dafb56_o.jpg

27621820651_71fb487f21_o.jpg

Vse od materijal za sestavo avta je doma: komplet sprednje uzmetenje (razen amortizerjev), vse gumijaste zavorne cevi, ležaj in blažilna gumica kardana, semeringi menjalnika (notranji in zunanji), neki nosilcev motorja, gumice sprednjega in zadnjega stekla, in še marsi kaj od drobnarij bi se našlo...

Prišli so tudi športni fedri iz Nemčije in števc z Nizozemske!

27083892824_4f3e56cb33_h.jpg

27417924320_14e8a46861_h.jpg

Glede obnove števca, moram povedat/napisat da je g. Ivo Christov (http://www.e28.nl) faca in zelo odprt in profesionalen glede vsega okol e28 serije! Dosti sva si pisala preden sem se odločil za njegovo obnovo in lahko povem da ni nikoli trajal več kot par ur da sem dobil odgovor!

Kocka je padla na njega glih zaradi tega ker se možakar ukvarja samo z e28-tkam, veliko sem prebiral po forumih o njegovem delu, tko da mi ni bilo teško najti pravo odločitev. Izdeluje in ugrajuje svoj dizaj tiskanih vezij in na ves materijal in delo daje 2 letno garancijo! Preporoča pošiljanje števca k njemu, zaradi testa in eventualne odprave še dodatnih težav! Pri meni je zamenjal sva vezja, ohišje števca (moje je bilo mal napokano od starosti in sonca), stestiral in z desnim žarometom in poštnino nazaj me je prišlo cca 250 eur! Razen g Ivota sem v moji raziskavi zasledil samo še v Ameriki eno firmo ki se ukvarja z to vrstno obnovo... Glede Slo je pa minus, niti eden avto elektrik ni hotu niti pogledat o čem je reč a ne da bi se prijel delat, takoj ko slišijo da je baterija izlita odvrnejo!

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Lepo za projekt...ne obupaj. Vse kar si si finančno računal koliko bo pomnoži z 2 že sedaj. Lahko sediš tri dni in računaš v detajle, a ko razdiraš avto je drug svet.

P.S. sem se pa nasmejal tem gumam Sommerstar do solz. Kaj je to zaen produkt? :-D

Mihaing, hvala za podporo! :)

Glede financ je vse v načrtovanem, tudi sam sem malo presenečen da se bo izšlo tko kot je načrtovano, vsaj do sedanje faze obnove... Za naprej bomo pa videli, ker če se odločim (in ženo prepričam :-D ) bo samo materijal v štiri mestnih številkah! Presenečenj pa itak ne more bit več, ker avto je razstavljen...

Glede gum (PointS Summerstar Sport 3 http://www.points-sh...x.php?id=61&L=1), nimam slabih izkušenj, ne bi zdele da delam Španu preveč reklame, sam polovica vulkanizerske delavnice pri njemu se fura na teh gumah, od avtov z 50kw do avtov z 200 kw. Ta guma se drugač dela v tovarnah Continental-a za servisno mrežo PointS, z katero sodeluje tudi Špan na Brezovici! Guma je zelo cenovno ugodna, in sploh za mojega bavarca ki ne bo delu več kilometrov letno kot najslabši penzionist, se bo prej postarala kot znucala! :)

Urejal Schonicu, 15.06.2016, 23:49.

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

In še to,

če ma gdo, iščem še vedno:

- vse tapete prtljažnega prostora

- kompletno fabriško orodje

- srednji zračnik na armaturi!

Vse info na zs... Thanks

Lp, N

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 605
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Skoda da nisi prej omenil kaj potrebujes. Sem tapete in zracnike dva meseca nazaj zmetal v kanto. Lahko pogledam ce se kaj slucajno najde. Katere zracnike tocno potrebujes?
Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Res škoda... Zdaj je kar je!

Drugač rabim sredinski zračnik, dvojni, takoj nad centralnim komandam, na mojem je par loputic poškodovanih... Če maš še kako malenkost da ti je v napoto se preporočam, napiš kaj bi vse mel in se bomo že neki zmenil! Thanks :)

Prikaži več možnosti