Skoči na vsebino

Obnova legendarnega BMW starodobnika E28 518 carburetor

* * * * * 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
87 odgovorov v temi
Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 54
  • Starost: 32
  • Avtomobil: BMW 518e e28

Kaj pa daješ ta FACET notri ker je bolj tako tako kvaliteta materiala.

Original cene in kataloške na pooblaščencu cene so brez DDV.

12111706122 15,38       12111710735 19,98

Kakšnih €???? Razdelilna kapa BERU je 7€

Hvala za odgovor... Pri meni ni problem v kapi, meni rotorček topi in posledično raznese,če bi tega še mal teru bi se isto zgodilo! Kape so res poceni, rotorčki so dragi... FACET je z mojimi popusti cca 20 eur, Bosch je 55 eur a Beru dobim samo prek neta (ali mi ga noben ni še v trgovini ponudu) in cena je cca 30 eur z ddv...

Originala pa naj ne bi bilo več na zalogi vsaj po bmwfans katalogu sodeč! Bom pa vprašu pri Avto Aktivu! To še najraje vidim da dam noter...

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 780
  • Starost: 33
  • Avtomobil: BMW

Hvala za odgovor... Pri meni ni problem v kapi, meni rotorček topi in posledično raznese,če bi tega še mal teru bi se isto zgodilo! Kape so res poceni, rotorčki so dragi... FACET je z mojimi popusti cca 20 eur, Bosch je 55 eur a Beru dobim samo prek neta (ali mi ga noben ni še v trgovini ponudu) in cena je cca 30 eur z ddv...

Originala pa naj ne bi bilo več na zalogi vsaj po bmwfans katalogu sodeč! Bom pa vprašu pri Avto Aktivu! To še najraje vidim da dam noter...

Sedaj si pa kupil dva FACET-ova ko bi imel za ta denar že BERU ali BOSCH.

Še malo preveri okoli štroma ker FACET pa le ni toliko slab da ga kar po 300km uniči/sežge.

Urejal blackberet, 31.10.2017, 22:26.

:bmw 7er :bmw

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Pozdravljeni,

po daljšem obdobju raziskovanja in testiranja električnih sistemov vezanih na oddajanje signala za vžig in čas vžiga sem našel (upam) napako zaradi katere se je tako grdo samovžigala roka na razdelilnem rotorju! Po mojih meritvah je bil stari mobul vžiga slab, zadnji mesec tudi večkrat popolnoma mrtev... Razen tega da ni občasno dajal nobenih signalov naprej, sem ugotovil da je na hrbtni strani samega modula manjkala toplotno prevodna pasta in se je posledično tudi sam modul sigurno pregreval!

Upam da je stem posegom (in nakupom tokrat bmw roke rotorja) rešen še ta problemček glede same mobilnost bavarije...

Sledi par slikic... ;-)

24417568057_21f6904464_b.jpg

39251069922_d440ed57c1_b.jpg

24417558477_b93bfb5f1c_b.jpg

39251062332_5889817991_b.jpg

Tokrat je materijal tko kot treba, bakelit, upori štimajo in prevodne vrenosti tudi...

Čist po naključju sem prišel do ene stare zaloge bakelitnih rok rotorja na katerih je fabriško napačno zmontiran upor, tko da so direkt iz škatle neuporabne, po kratki operaciji je vse tipi-topi in za rezervo bo zmeraj v avtu!

Slikovni materijal same "operacije"...

38402852215_2f90f70601_b.jpg

38402855685_c247a9eeb7_b.jpg

25412822378_dbbe042f02_b.jpg

24417556237_716a8babf0_b.jpg

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 270
  • Starost: 37
  • Avtomobil: star Bmw

zadno desno luč sem videl da imaš poknjeno, če s slučajno rabiš

https://www.bmwslo.c...-3#entry2852978

drugače pa vsaka čast za voljo oživljat legendo

Urejal antasi, 25.12.2017, 10:59.

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

In kot obljubljeno iz prejšnjih objav sem mal poslikal tudi trenutno lokacijo Bmw-ja... Je res vec nadstropna garažna hiša, ampak moj "boks" je vredu, po eni strani so betonski stebri a z druge je boks od mojega najemodajalca tko da upam da ne pride do nobenih poškodb pleha... :-P

Celo poletje je bilo v igri tudi nakup garaže, cena je bila sprejemljiva, lokacija skor odlična, ampak je prodajalec v zadnjem trenutku odstopu od prodaje, jest pa že na banki odobren kredit in vse 99% urejeno... Kaj čmo, tudi to se dogaja... :damn

38402844895_e529a9f431_b.jpg

38402849445_d81f5d84e0_b.jpg

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

zadno desno luč sem videl da imaš poknjeno, če s slučajno rabiš

https://www.bmwslo.c...-3#entry2852978

drugače pa vsaka čast za voljo oživljat legendo

Hvala na ponudbi... Skor vsa svetila imam že na rezervi, neki je vizualno boljše, neki funkcionalno! Res je v desnem kotu (če se pravilno spomnim) zunanja leča malo počena, ampak ne rosi notranjosti in ne moti samo svetilnos žarometa! Nisam za enkrat zamenju ker mi se ni dalo na rezervi pucat notranjost in kroma, luči so stale zelo dolgo na podstrešju brez elektronike tko da so samo zelo umazane! Ko se veliko drugih zadev porihta na avtu pride tudi to na vrsto...

Če slučajno prideš do tapet prtljažnega prostora (tudi slabo ohranjenih) in sprednjih dolgih (notranjih) luči, za to se preporočam, ob seveda eni sprejemljivi ceni...

Lp, N

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Izkoristil bi priložnost in voščil vsem vesel Božič, polno ljubezni, zdravja, uspešno zaključenih projektov in čim manj odtrganih matic/vijakov... :-)

In nasplošno nasmejano, veselo in uspešno Novo leto 2018!!!

:party

Lp do naslednjič, Nenad

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 222
  • Starost: 46
  • Avtomobil: bmw

Bravo Nenad, vse pohvale za voljo pri obnovi in hvala, ker to deliš z nami  :ok

Prikaži več možnosti