Skoči na vsebino

Obnova legendarnega BMW starodobnika E28 518 carburetor

* * * * * 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
200 odgovorov v temi
dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 075
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Odličen projekt, zelo solidno narejeno. Sigurno avto za uživat v vožnji. :)

Prikaži več možnosti
    • Schonicu je všeč

djcrni
djcrni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 739
  • Avtomobil: 323ci

Bravo za projekt, super avto, vse pohvale!
Prikaži več možnosti
    • Schonicu je všeč

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 102
  • Avtomobil: BMW 518e e28

Pozdravljeni,

danes smo se spet malo potepali po Kamniški okolici, na mini izlet smo se z bavarijo odpeljali do izvira Kamniške Bistrice!

Nobene pametne slike nisam naredu ker je bila nora gužva in smo se komi prebijali skozi poplavo avtomobilov in dvo kolesnikov!

Smo pa ujeli en mini mejnik... :-D

40702653173_bb2eca2035_b.jpg

Ta teden so prispele po pošti tudi nove izboljšave/popravila...

Pokrovček za dijagnostični priklop je že neki časa zlomljen in sem novega naroču. Ni originalne barve, ampak bo vsaj cel in brez bojazni da odpade med jermena v vožnji!

40702785503_5a997a3731_b.jpg

Kot tudi nova električna antena, tastaro (isto neoriginlna) sem enkrat na roke silu v ohišje, ker se mi ni dalo akumulatorja priklapljat, in sam jo posledično poškodoval, mehanizem je preskočil in se je vse zmečkalo v samem ohišju...

47669228221_c69e81b7eb_b.jpg

Oboje čaka na en lep vikend, brez nekega velikega praznika da se poštima!

Neki novosti je tudi pri samem prenosu na Slo tablice, ne veliko, se pa premika! Edino kar bom po moje počakal do sredine junija ko registracija poteče, ker mi je škoda da ga zdaj takoj odjavim iz prometa...

Upam da ste vsi lepo praznovali in v krogu najbližjih, ko bo še kaj za napisat se spet oglasim... :ok

LP, Nenad

Prikaži več možnosti
    • AVTONOSTALGIJA 80 & 90 je všeč

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Hello everybody,

danes je bil spet zelo produktiven dan, malo tudi zahvaljujoč lepem vremenu, katerega že pošteno pogrešam, kar tole dan/dva lepo pa pol cel teden voda in oblaki je že pošteno preveč bedno!

Ampak kaj čem, na to žal ne morem uplivat...

Tko da gremo z navajanjem kaj se je delalo... :-D

Prvo kar sem naredu je da sem avto mal splahnu na samopostrežni avto pralnici in na hitro nanesu še malo quick wax-a, o tem ne bom neki preveč pisu in tudi nisam nič sliku ker sem že ene parkrat objavlju...

V prejšnjih postih sem reku da je prispel novi pokrovček za dijagnostični priključek, katerega sem danes tudi zmontiru na njegovo mesto, napaka da je poču pred parimi mesci je apsolutno moja! Ker minus v ozračju in plastika stara 35+ let nikakor ne grejo skupaj... Rezultat je pa tole...

46842084665_97f2f47f57_b.jpg

Na avtu je pa zdaj takole... (Originalni nadomestni pokrovček je nabavljen, kljub temu je druge barve kot original! :damn )

47758608821_d08cc9746a_b.jpg

Prispeli so tudi novi blisalci stekla na sprednjih vratih katere sem danes z zelo veliko pretečenega švica zamenju, v različne mehanične stvari se zelo rad spustim in probam vedno tudi kaj novega, kleparije pa nisem nikoli maru sploh če je na mojih avtih in na mestih kjer bo zelo vidno če se kar koli zalomi... Ampak moja zmaga je tudi pri tem, krom lajsna je cela... :-D

x2

46969314064_65633a8259_b.jpg

Demontaža...

47758609371_236403e8fc_b.jpg

*Sorry za živahno zelene superge v odsevu... :-D

46969314184_71c690b70b_b.jpg

47758609791_cfddec60e6_b.jpg

In končni rezultat... :ok

46969313744_50ca9de268_b.jpg

Urejal Schonicu, 02.05.2019, 19:54.

Prikaži več možnosti
    • AVTONOSTALGIJA 80 & 90 je všeč

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Zamenjala so se tudi platišča...

47706478392_bd26e82c07_b.jpg

Prenos na Slo tablice bo čez dober mesec in takrat tudi homologacija, katero bom najverjetneje mogu delati na 14col platiščih... V vsakem primeru nisam mogu vec čakat in gledat BBS-ke v kleti zložene! :cool

Prikaži več možnosti
    • MG, gusti4u, nightmare in 3 ostalim je všeč

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Za konec današnjega pisanja bi rad iskoristu svojo temo da naredim mal reklame našemu forumašu Tomažu in druščini ki letos organizira prvo slovensko youngtimer srečanje...

Držim fige za lepo vreme, na šihtu sem že zmenjen da me ne bo v nobenem primeru, tko da vabljeni vsi ljubitelji starejših avtomobilov vseh možnih znamk in oblik!

46842193055_3f213db24f_b.jpg

Drugač za samo srečanje obstaja na našem forumu tudi tema, če koga zanima kaj več, ali če ma gdo kakšno vprašanje...

https://www.bmwslo.c...e-11-maja-2019/

:ok  LP, Nenad

Prikaži več možnosti
    • x-driver in AVTONOSTALGIJA 80 & 90 uporabnikom je všeč to sporočilo

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Prva AVTONOSTAGIJA 80&90 je za nami...

Kot prvo pohvale organizatorjem, bilo je lepo in prijetno! Z veseljem ponovim... Vreme je bilo tko-tko, najbolj so bili veseli naši starodobniki, ni bilo pretiranega sonca in temperature so se gibale okol 20°c... Kot sem že povedu, lepo... :ok

Moja bavarija je na osnovi tablic dobila pohvalo in nagrado kot najbolj oddaljeni udeleženec... Drugo leto pa prepustimo kaj takega fantom in puncam ki se pripeljejo z kake primorske ali štajerske... :-D

46930957575_6c58ca8a77_b.jpg

47057681524_d8a48d1c9b_b.jpg

Rad bi se še enkrat zahvalu organizatorjem in za lepo srečanje in za pridobljeno nagrado... Super ste... :)

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Neki se je tudi naredilo v zadnjih 10 dni na bavarcu...

Zamenjali so se čepi ki držijo pokrovčke na C stebričku, pri sestavljanju avta par let nazaj mi ih je zmanjkalo, ker nisam bil pripravljen da ih rabim 10 kos za obe strani! In zaradi tega sem not porinu par starih ki niso najbolj vodo zadrževal izvan kabine...

Zdaj je vseh deset novih in pri naslednjem pranju ne bom lovil kapljic vode po prtljažniku...

46969358644_50a93bf8dd_b.jpg

32903276057_545ddf09d5_b.jpg

In za konec še ena fotka z srečanja, tokrat zraven zelo lepe 3 serije...

47847342651_14e455413f_b.jpg

Lp, do naslednjič na forumu... Upam da bo vreme ok in se nas čim več dobi v živo na Rudniku to nedeljo... :ok

Prikaži več možnosti
    • mico in soulfly uporabnikom je všeč to sporočilo

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 387
  • Avtomobil: 4 kolesa in volan

Zdravo Nenad,

če ali ko boš delal homologacijo in urejal na SLO tablice...potem naj ti še vpišejo platišča in imaš mir.

Vse pohvale za ostalo.

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Zdravo Nenad,

če ali ko boš delal homologacijo in urejal na SLO tablice...potem naj ti še vpišejo platišča in imaš mir.

Vse pohvale za ostalo.

Zdravo,

seveda da bom, vse možne dimenzije bom dal vpisat, celo metricna platišča z adekvatno domenzijo gum!

Hvala za pohvalo, LP!

Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 927

Si mogoče kupoval nov emblem za zadnjo haubo? Je to kakšen poseben ker mi ne delujo kot običajen. 

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 605
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Zadnji je mislim, da enak e30. Sprednji pa ''paše'' iz ostalih. 

Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 927

Sprednji vem da je klasika, zadnji mi pa deluje nekaj drugačen debelejši. 

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 605
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Sej sem napisal, da je samo za e28 in za e30 ta znak. 

Sicer pa greš na pooblaščenca poveš kateri model imaš in ti ga naročijo. 

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Si mogoče kupoval nov emblem za zadnjo haubo? Je to kakšen poseben ker mi ne delujo kot običajen. 

Pozdravljen, če se dobro spomnim so sprednji in zadnji emblem ista, ne bi reku da so različne serijske št. Je pa tudi to res da ih nisem na pooblaščencu kupu ampak prek e-beya!!!

Tko da je vse mogoče, mam pa tudi originalne od avta sam bi ih bilo treba osvežiti z malo taprave barve...

LP

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Pozdravljeni forumaši,

po dolgih parih mesecih prerekanja in laufanja od šaltera do šaltera po različnih uradih (v tujini - Srbija, in doma - Slo), se je končno danes začel odvijati postopek prenosa moje Bavarije na Slovenske registerske tablice...

V Srbiji so prvo zavračali pooblastilo mojemu tastu, staro dve let (kao že neveljavno, čeprav je lepo napisano in potrjeno z strani iste organizacije kot veljavnos do preklica), tko da je sama odjava vozila trajala skor tri tedne! :crazy

Pol se je začel lov na špediterja ki je pripravljen speljati cel carinski postopek, morem reči da se ih ogromno brani takega posla, kaj je v ozadju ne vem... Obstaja par, po domače ¨švercerjev¨ ki so bili pripravljeni speljati postopek zame, ko sem pa slišu kašne vsote dnarja želijo samo za svoje usluge sem se hitro premislu glede te solucije in iskanje se je nadaljevalo!

Zdaj je špediter urejen, čaka se samo vrnitev določenih ljudi z dopusta (v ponedeljek 19.08. sem zmenjen za oddajo vse dokumentacije), do takrat pa uredim zapisnik o oceni vozila kot tudi certifikat (avto že ogledan in poslikan, vsa papirologija izpolnjena, čakam klic z Vranskega (SVAMZ) ko bo vse ostalo dokumentirano z strani pravne službe), ti papirji so nujni za izdajo ekološke izkaznice za odmero DMV-ja, katerega na koncu sploh ne bom plaču ker je avto starejši od 30 let... :napaka Ampak tko mamo, tak je zakon, in pač treba se je držati zakona!

Dokazilo... :P

48530492711_450fd0cf31_b.jpg

Obveščam naprej, ko se bojo stvari razvijale in približevale prvi registraciji... :ok

Lp, Nenad

Urejal Schonicu, 13.08.2019, 20:58.

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 098
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Super, da si ugriznil v to kislo jabolko.
Zelim ti da tistih 10% carine in 22% davka ne bo naneslo prevelikih stroškov.
Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Super, da si ugriznil v to kislo jabolko.
Zelim ti da tistih 10% carine in 22% davka ne bo naneslo prevelikih stroškov.

Ja nimam kaj, kokr koli da so določeni postopki zapleteni in nelogični, treba ih je speljati po vrsti katero določajo različni organi in inštitucije...

Hvala za držanje pesti okol stroškov z carino... :ok

LP

Prikaži več možnosti

Schonicu
Schonicu

Začetnik

• Uporabnik

Pozdravljeni,

rabim malo pomoč...

Ker izdelujem novo identifikacijsko tablico (v motornem prostoru) bi rabu obrazložitev/sliko od ene že izpoljnene z registriranega avta!
Gre se za to da ne pridem do podatkov teže po osi vozila... Sevede mora biti avto opremljen z m10 motorjem, ker predvidevam da so vse ostale izvedbe težje zaradi motorja! Na netu pa najdem samo m5 ali 535 ploščice...

Če gdo ima sliko mi jo prosim pošlji na ZS ker verjamem da to ni glih slika za javne objave...

Sto krat hvala vsakemu ki lahko prispeva rešitvi tega mojega problemčka!!! :-D

Lp, Nenad

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 280
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Po mojem boš na E28 forumu najhitreje našel nekoga s podobnim avtom, ki ti bo lahko poslal sliko.

https://e28-forum.lewonze.de/forum/

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • Schonicu je všeč